Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

ayrıca beslenmenıze dıkkat edın sarımsaklı yogurt yiyin. sarımsak soğan antıkorları destekleyıcı besınler yıyın. abartmayın ama normalden fazla yiyin düzenli olarak. yoğurt sürme olayı ıle ılgılı bılgım yok ama yogurtta yararlı bakterıler var bu yuzden işe yaramış olabılır.

kızlar benim de 5-6 aydır kabusum oldu bu mantar ilaç kullanınca geçiyor yeni adet ile beraber yeniden hortluyor. bu arada hamile kalmaya da çalışıyorum kalamıyorum. acaba mantar mı engelliyor diyorum doktor engellemez dedi ama bilemiyorum vallahi emin değilim

bir de bu geçmeyen mantar enfeksiyonu tüpleri felan tıkar mı bilgisi olan var mı çok korkuyorum tüpleri tıkayacak ya da yapışıklık yapacak diye :18:

2 ay aradan sonra yine mantar...anlaşılan kronik hale gelecek.bu sefer antibiyotik kullanımından oldu.

daha önce gittiğimde cleocin gibi bir jel vermişti dr,vajina içine enjekte edilecek.o duruyordu hala,baktım ama antibiyotiklerle bir-

likte kullanılamaz benzeri bir sonuca ulaştım prospektüsünden.bilgisi olan var mı acaba?

sadece travazol kullanıyorum şu an.pöfffffff

her yerde mantarın gebeliğe engel olmadığı yazıyor ama yine de tedirginim yaaa. 3 gün önce aşılama yaptırdım. bugün mantar başladı. bebişin tutunmasını engeller mi acaba

her yerde mantarın gebeliğe engel olmadığı yazıyor ama yine de tedirginim yaaa. 3 gün önce aşılama yaptırdım. bugün mantar başladı. bebişin tutunmasını engeller mi acaba

Allah gönlünüze göre versin,inşallah hiçbir sıkıntınız olmaz,bebeğinize kavuşurunuz.

bende de başladı bu sanırım 18 yaşındayım daha üni. hazırlanıyorum
kaşınma yok gibi ama birkaç gündür tuvalet kağıdı kullanırken acıyor banyoda ne olduğuna baktım beyaz iltihaplanma gibi olmuş sabunla yıkıyorum acaba ondan mı oldu :2:
o bölgede kaşınma yok karnım ve sırtımda vardı bir süre önce hem de çok şiddetliydi şimdi geçti bu sefer vücudumun çeşitli yerlerinde şişlikler olmaya başladı kulağımın arkasındaki kocaman ve çok ağrıtıyor hep bi sorun yaa bayanlar neyim var ne yapacağım ben (

senelrce bu illeti bende çektim. ve sonunda buradaki arkadaşlarında tavsiyeleri ve anneminde bulduğu bir iki yöntemle kurtuldum. 1 yıldır çok şükür ne kaşıntı ne akıntı nede koku var.

öncelikle genital bölgenizi aşırı derecede sabun vb kimyasallarla yıkamayın

iç çamaşırlarınızın hepsi pamuklu olsun

iç çamaşırlarınızı yıkamak sadece yetmiyor. çamaşırları kaynatın yumuşatıcı kesinlikle kullanmayın

iç çamaşırınızı buharlı bi şekilde güzelce ütüleyip öyle giyin

eğer evde oturacaksanız çamaşır giymeyin bol bi etek giyin bacaklarınızı açıp oturun hava alsn(doktorumun önerisi 1 hafta uygula demişti)

günlük ped asla kullanmayın

geceden batikon sürüp yatın sabah yıkayın mikroplar kırılıyor

ve sürekli kuru tutun asla ıslak kalmasına izin vermeyin

kızlar ben bu şekilde kurtuldum. ne ilaçlar ne kremler kullandm faydasını göremedim ama bu listeyi 1 hafta uyguladm ve tamamen kurtuldum. darısı başınıza geçmiş olsn

Bende cok kısa bir süre mantar gecirdim 3 4 gün sürdü bir krem sürdüm gecti ama tekrarlarmı diye korkuyorum yoksa bitmiş midir?

Yaklaşık bir sene önce dış gebelik geçirdim sağ tüpüm alındı.Tabi buradaki doktorlar neden olduğunu söylemediler ama ben nette çok araştırdım.Gebelik olduğu ay mantar enfeksiyonu geçirmiştim. Meğer mantar tüpteki tüyleri yapışkan hale getirip döllenmiş yumurtayı rahime göndermiyormuş. Döllenmiş yumurta da tüpte büyüyüp genişliyormuş. Çok zor günler atlattım.Sakın mantar varken hamileleik falan düşünmeyin derim ben. Şu anda yine bir mantar enfeksiyonuyla uğraşıyorum.Benim mantarım kaşıntı yapmıyor.Cinsel ilişki sırasında ağrı yapıyo ve yanma yapıyor.Doktora gebelik düşündüğümü söyledim, 1,5 ay düşünme korunmaya devam dedi, sanırım mantardan dolayı...

arkadaaşlar ben de bundan 7 sene evvel çok şiddetli bir şekilde bir mantar enfeksiyonuna tutulmuştum , defalarca doktora gittim , piyasada kullanmadığım ilaç kalmadı , ilaçların yan etkileriyle uğraşmaktan iflahım kesildi. bir buçuk sene boyunca kutu kutu ilaç içtim.en sonunda nişantaşında işinin ehli ve çok iyi niyetli bir bay jinekoloğa gittim.derdimi uzun uzun anlattım.doktor bana enfeksiyonun bir türlü geçmemesinin nedeninin defalarca ve kutularca antibiotik içmekten kaynaklanan ilaç direnci olduğunu söyledi ve şunu önerdi: bir litre şişe içme suyunun içine bir buçuk kahve fincanı üzüm sirkesi katıyoruz. bu karışımı eczanelerden satın alabileceğimiz vajinal puar ile vajinamızın içine güzelce sıkıyoruz. bu işlemi yatarken yapıyoruz ve yaptıktan sonra 10 dk.daha kıpırdamadan yatıyoruz. biray boyunca bu işlemi her gece tekrarlıyoruz. ben de bunu yaptım ve inanın daha 1. haftanın sonunda hiç bir şeyim kalmamıştı. bu olaydan sonra bir kaç defa daha mantar oldum ama onlarda da asla ağızdan tablet almadım direnç olmasın diye. hep gyno- t.... diye bir vajinal ilaç var onu kullandım ve hep tek dozda iyileştim.
doktorun ayrıca mantar olmamak için bazı tavsiyeleri vardı onlara da riayet ettim: asla vajina ve çevresini köpükleye köpükleye sabunla ya da vajinal temizleyicilerle yıkamıyoruz çünkü bunlar yararlı bakterileri öldürüyor. çamaşırımız asla nemli olmayacak. terleyince değiştirilecek ve pamuklu olacak. dişimiz için falan antibiotik kullanırken doktorlarımızdan rica edeceğiz ki bize en az yan etkisi olan ilacı versinler. mantar için tedavi olurken eşlerimizde antibiotik kullanacaklar ama tek doz.
bir de yerli sarımsak , yoğurt ya da yeşil sarımsak gibi besinler henüz yeni yeni başlayan enfeksiyonları geçirebiliyor ama sarımsak çin malı olmayacak , yoğurt da ev yapımı olacak.
hepimize geçmiş olsun. neren ağrıyorsa canın ordadır ama inanın ki çeken bilir mantar rahatsızlığı kadınlar ve eşleri için çok zor bir hastalık.

1 haftadır mantar var ve eczacının verdiği ilaçlarla bir türlü geçmedi sonunda doktora gittim flucan, biteral ve vajinal krem verdi ama ben hiç dikkat etmeden içtim ilk hap yerine ikincisini içtim acaba bir değişiklik olurmu kullanma talimatını okudum ama bir türlü soruma yanıt bulamadım yardım ediiinnnnnn lütfennn

Arkadaşlar bende evlendim evleneli bu sıkıntıyı çekiyorum. En son gittiğim dr dediğine göre alttarafta bir asit salılanıyormuş bu da ordaki mikropları öldürüyormuş benim nedense bu asiti vücudum az üretiyormuş. Ondan dolayı sürekli tekrarlıyo ne ilaçlar kremler kullandım geçiyo ama sonra geri geliyor

Birde bence dikkat edilmesi gereken bir şey daha var ayakları kesinlikle sıcak tutmak çorapsız asla gezmemek

slm benim kisttim var ve doktor bana demir ilacı verdi siteye yeni üyeyim ve bu konuyu nerden paylaşacagımı bilmiyorm kist ile demir ilacının bir bağı varmı bilen arkadaşlar yardımcı olrmsnz

Arkadaşlar kadın hastalıkları problemleri çogunlukla gıydıgımız iç çamasırları wc ihtiyacı giderildikten sonra ıslak bırakılması terlemesı ve bayanlarda sık ilaç kullanımı antıbıotık vs bır cok etken sebep olmakta günlük hayatımızda vajinal temizliği hijyeni özel bir ürünle sağlayabilirseniz bu sorunların oluşmasını en aza indirgersiniz veya hiç yaşamazsınız flora yı ne kadar korursanız o kadar saglıkla devam edersiniz hayatınıza akıntı koku kasıntı mantar enfeksiyonu doğum sonrası bozulan tahriş olan florayı ve menepoz döneminde kuruluk problemi yaşayan kişiler psikolojilerini bozmasın yapmanız gereken az bıraz daha hijyen ....dilerseniz tavsiyede bulunabilirim..

Merhaba suer hangi ilde yaşıyorsun öncelikle bulabileceğin yerlere göz atalım ürünün fiyatı 25tl gunde 2 kez kullanınca 5,6 ay kadar gıdıyor claro tamamen bitkisel anti fungal anti bakteriyel özelliği mevcut aynı zamanda dermatolojik mikrobiyolojik allerjik klinik çalışmalara sahip ve sağlık bakanlığı onaylı bir ürün düzenli aralıksız kullanımla ilk kulanımdan itibaren farkı hissedeceksin

Son düzenleme:

Samsunda yaşıyorum
Fiyatıda makulmüş

kızlar tadaviyi desteklemek için yoğurt ve kefir tüketip vücuda yararlı bakteriler alın.faydası olur.

Netür tedavi yöntemleri denediniz bu sorunu ne kadar sıklıkla yaşıyorsunuz sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim ?

Arkadaşım bu ürünü nerden temin edebiliriz fiyatı nedir
Ben ne kadar dikkat etsemde sık sık tekrarlıyor artık kronikleşti. Denemediğim yol kalmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…