Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kesinlikle günlük ped kullanma,onlar daha da arttırıyor,bir de lazere gidiyormusun ya da yakınlarda ağda vs yaptırdın mı?

selam arkadaşlar çok şükür ki o bunalım lı günler bitti gibi kaşıntım geçti normale gönmeye başladım bugün kontrole gittim doktor büyük ölçüde geçmiş çok az var onun içinde gyno-lomexın 600 mg ovül verdi çok sevindim iç çamaşırımı ütülüyorum bide canesten krem kullandım rahatladım antibiyotik kullanımı sonrası oldu bende bu rahatsızlık inanılmaz psikolojim bozulmuştu anlatamam herkese geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar;
bende uzun süredir mantar problemi yaşıyordum şu sıralar kendini hissettirmiyordu,p.tesi günü vajina dış dudaklarında şişlikler elime geldi ve oldukça ağrılıydı,bugüne kadar sabrettim ve az önce doktordan geldim,doktor mantardan dolayı dedi. biokadin solüsyon ve zalain mantar kremi verdi.
benim sorum şu ; mantar enfeksiyonu yüzünden vajinasında böyle ağrılı şişlikler oluşan oldu mu acaba ? olduysa şişlikler tedavi de kayboluyor mu ?

Benim de mantar sorunum vardı arkadaşlar. Antibiyotik sonrası şiddetli bir kaşıntı ile başladı. Ben de doktora gitmeden travasol krem ve flucan diye içinden iki tane hap çıkan ilaçtan aldım. Kaşıntım bir hafta içinde geçti. Tabi ben iyileştim sandım. İlişki sırasında öyle bir canım yanıyordu ki anlatamam bi de ilişki sonrası idrarımı yaparken ağladığımı biliyorum. ve şiddetli yanma 1 saati buluyordu. bir ay devam etti bu (tabi bir ay içinde iyileşmemi beklediğimiz için 2-3 kez ilişkiye girebildik o da ağrılı oldu.).
sonunda doktora gittim mikrobik mantarım varmış ve rahmimde biraz ödem varmış. verdiği ilaçları kullandım ve şimdi çok iyiyim çok şükür. Son kontrole gittiğimde de iki ilaç daha verdi. Onları da şimdilik 3 günde bir kullanıyorum tekrarlamaması için. zaman geçtikçe haftada 1 ve sonra da iki haftada 1'e düşürücem. en son da sadece havuza, denize vs. ortamlarına gittiğimde kullanacağım inşallah. umarım siz de iyileşirsiniz. ne kadar berbat hastalık olduğunu çok iyi biliyorum.

tatlım sirke ve suyu bende yapmıştım yalnız su ılık olacak soğuk suyla işe yaramıyor

Arkadaşlar ben daha önce bu problemi yaşadım korkunçtu hele evli bir bayan olarak daha da zor. Daha önce burda başka bir konuya yazmıştım. Ankarada yaşıyorum Magnet Tıp merkezinde Işıl hanım var şimdi başhekim olmuş. Ona gitmiştim saolsun benimle çok ilgilendi. doktor örnek aldı ve sonucu çıkana kadar seni rahatlatır dediği iki kapsüllük antibiyotik verdi. 12 saat arayla içtim şimdi adını hatırlamıyorum ama benim daha da ilerlemiş durumdaydı sonuçlar çıkınca ZOLAX 200mg verdi yardımcı olsun tekrar yinelemesin diye de krem verdi ilacı 48 saat arayla kullandım bitti ve bende de o sorunlar kalmadı. yalnız tedavi süresince extra özenle o bölgeyi çok temiz tutmak gerekiyo zaten sürekli krem sürüyosun. Mesela hergün iç çamaşırlarını değiştiriyorsun ve ütüleyerek giymek gerek. Kesinlikle pamuklu çamaşırlar kullanmalısın. Doktor bir süre için cinsel ilişkiyi yasaklıyor uymak gerek :) Antibiyotik çok ağırdı ama etkili oldu kremi de bi süre kullandım yaklaşık 6 ay önceymiş ama geçti çok şükür. tabii hala özenli davranıyorum.

Bende de mantar varmış ama hiç farkında değilim. Kaşıntı falan yok hiç. Adetn ilk günlerinde vajina girişinde çok acım oluyor nedense kızlık zarı zarar görmüş gibi bir acı. Doktora sordum mantardan olabilir dedi. Sizlerde de oluyor mu öyle bir acı? İğne batıyormuş gibi oluyor bende. Oturup kalkarken özellikle. Temizliğime dikkat ediyorum, sebamedin intim jelini kullanıyorum düzenli olarak ama geçmedi bu mantar nedense

Teşekkür ederim gökkuşağı..bu sorun bendede vardı ve hala var..evlenmeden öncede vardı şimdide var sanki sinsi bir hastalık gibi ilaç kullandıkça tekrarlıyo gittiğim doktor sayısını hatırlamıyorum artık..sırf bu hastalık yüzünden hijyenime her zamankinden daha fazla önem vermeye başladım...ama nafile.. senin bizimle paylaştığın ilaçları doktoruma sorcam ...dilerim banada uygun olduğunu söylerde bende bu hastalıktan kurtulurum ...arkadaşlar hepinize geçmiş olsun...

kültür test oluyo ...vajiden kulak pamuğu gibi bir çubukla parça alıyolar velaboratuvara gönderiyolar... ne tür mantar olduğu o zaman ortaya çıkıyor ...ona görede ilaç veriyolar aslında böle test yapıp sonra ilaç yazmaları bence daha mantıklı.. sonuçta test araştırılıyor....

benimde enfeksiyon hali mevcut.spiral taktirdigimda oldu sanirim.spirali cikarttirsamda, mantar yakami birakmadi. donem donem tekrarlamakta. kasintim olmuyor ama putur putur dokuyu hissedince travocort krem kullaniyorum.fakat ara sira akintim oluyor.doktorum tatile ciktigimda havuzdan kapmayayim diye rahime sıkılan sıvı gynofit ilac vermisti. bikinimi degistirsemde yine oldu. yazilanlara bakilirsa bu problemi uzun sure cekenler var.gozum korktu. sarimsak yerlestirmegercekten ise yariyor mu?

Arkadaşlar merhaba, ben de bugün itibariyle Canesten krem ve asit borik kullanmaya başlıyorum. Size danışmak istedim, bu krem nasıl sürülüyor? Yani kaşınan yerlere mi sürüyoruz yoksa vajinanın her yerine dağıtmak mı lazım? Sonra normal çamaşırımızı mı giyiyoruz üzerine? Şimdiden teşekkürlerr.

Merhaba, ben özellikle vajina içine sürüyorum, kaşınan yer ya da plakların oluştuğu yerler varsa oralara da sürüyorum.

teşekkür ederim:) asit boriği de nasıl kullanayım bilemedim öyle oturduğum yerde döküyorum bakalım artık:) şimdi arada regl oldum ara vermek zorunda kaldım bitince devam edicem tedaviye bakalımm. canesten'in prospektüsünde el kadar bi alan için 0.5 cm krem diyor ama mümkün diil o miktarın yetmesi sanki

ben 3 yıllık evlıyım bendede sureklı aynı sorun oluyo.yanma kasıntı mantar akıntı bıktım artık doktorlar sureklı aynı kremı fıtılı antıbıyotık verıyolar 2 ay ıyı sonra yıne aynı bunun bı cozumu yok esımde ılac kullanıyo ama bır sure etkı edıyo bunun tek gercegı sıtres antıbıyotıklar wc kagıtları wc sıcak su ıle yıkamadogum kontrol hapları vucut dırencı dusmesı dıye yazıyo doktorlar ama ne yaparsan yap yıne oluyo bunun kesın cozumunu bulmaları lazım sureklı akıntı kasıntı yanma ınsanın psıkolojısını bozuyo ...

kremı kasıntı olan her yere sur ama gectı dıe bırakma bı sure sur sonra temız pamuku utulanmıs camasırını gıy gunde 3 defa yap ıyı gelıyor kasıntı varsa fıtılde kullanman lazım eger ıc taraftaysa yoksa gecmez

Kızlar merhaba ; yaklasık 3 ay once mantar olmustum doktora gıttım fıtıl merhem hap verdı kullandım gectı , 2 hafta once vajınamdakı yanma yuzunden doktora tekrar gıttım ıltıhaplanma var dedı celeocın adında krem verdı adını yanlıs hatırlıyo olabılırım sırıngasıyla vajınana sıkıyosun neyse ılacı kullandım bıttı doktora kontrole gıttıgımde tekrar bu ılactan ve fıto adında bır krem yazdı ben bunları uyguladıgım ılk gece muthıs bır kasıntıyla sabaha zor cıktım suan ısten yazıyorum hala kasıntı ıcındeyım 2 gundur mantar denen ıllet pesımde sabah sırkelı su denedım hıc bı faydası olmadı smdı maydonuzlu su ıcıyorum Bursadan alternatıf tıp ıle ılgılenen koca karı ılacları hazırlayanan bırılerı varsa yada daha baska bır yardım seklı bulunan varsa lutfen bana yardım edın lutfeen

Merhaba kızlar cmt doktora gittim yoğun akıntı ve koku şikayeti ile vajinal enfeksiyon var dedi hap biteral ve fitil gynomax verdi bunları kullanan varmı ?

Merhaba kızlar cmt doktora gittim yoğun akıntı ve koku şikayeti ile vajinal enfeksiyon var dedi hap biteral ve fitil gynomax verdi bunları kullanan varmı ?

Ben kuallanmıstım bıteral agız yoluyla alınan bı hap ve ıse yarıyor ama 12 saatte ıcmende fayda var , kontrollerını eksıltme ılaclar bıtınce hemen doktora tekrar gıt . gecmıs olsun tatlımm

Bende çok çektim bu mantardan ama aylardır çok şükür bir sıkıntı yok.Hatta yazdım birkaçkere buraya. Öncelikle bütün iç çamaşırlarımı değiştirdim.%100 pamuk aldım.Ve hergün değiştiriyorum hatta günde 2 kere bile değiştirdiğim oluyor.Ve size tavsiyem renkli değilde 100 derecede yıkayabileceğiniz beyaz çamaşır kullanın.Sitede Bir arkadaşım mantar rahatsızlığından vajinaya çörek otu yağı enjekde edip 20 dk beklettiğiyle ilgili bir yorumu uyguladım.Ben her mantar oldugumda uyguladım bunu.Ve faydasıda oldu eminim.şimdi ne kaşıntı ve neden peynir gibi döküntülerim oluyor.Yaşayan bilir nasıl iğrenç birşey oldugunu. Ve kaşıntı süpesi yaşadığım an travazol krem sürüyorum hiçbirşey kalmıyor.Özellikle adet sonrası sürüyorum.Belki sağlıklı değil diyenler olacak ama 2 yıldır kullanmadığım ilaç kullanmadığım fitil kalmadı defalarca gitmediğim doktor kalmadı.ben denedim ve bi zararı yok arkadaşlar.Sağlıklı günler dileğiyle.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…