Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Akıntıyı yapan candida yani mantar zaten, bu yüzden doktora gittigimizde aynı anda hem hap hem vajinal tablet hem de kaşıntının verdigi rahatsızlığı gidermek için krem verir, sadece kremle iyileşemezsin, çok inatçıdır bu hastalık

gercektenmi ? akinti üsütmekten dolayi olmuyomu yani iltihab degilmi ? odami mantarmis ya.bi bitmedi

çok teşekkür ederim canım haklısın sirke kokulu olduğu için karbonat daha mantıklı inş. kurtulurum bende

banada o fitili verdi daha kullanmadım bakalım.. evlimisin çocuk düşünüyomusun etkilermi acaba gebeliği merak ediyorumda..mantarken gebe kalanda duydum çünkü

benim kaşıntıdan çok ağrım ve kremrengi akıntım vardı,öyleki ağrıdan duramıyodum.doktora gittim neo-penotran forte L diye bi fitil verdi ama bi açıklama yapmadı açıkcası anlamadım mantarmı başka bişeymi.mantar rahatsızlığında ağrıda oluyomu kızlar sizde oldumu merak ettim..

offff yaaaa kızlar bıktım artık bu mantar belasından...bu ay üçüncü kere oldu...iki kere doktora gittim fitil verdi, bir günlük hap ve travazol krem verdi...tam ilaçlar bitti adet oldum.o da bitti tamam her şey güzel derken adetin hemen ardından mantar yine nüksetti.Doktora gitsem bir hafta yasak koyacak ilişkide ve benim yumurtlama dönemim...Çocuk istiyoruz da ne yapacağımı bilemedim...Hemen bir iki günde geçecek bir tedavi istiyorum ben yaaaaaa

1 ay fedakarlık edecen artık.. bi dahaki aya tekralamasa bari, hiç olmazsa 1 ay kayıpla kurtulursun. fitil ve krem geçirirmiş aslıjda ama.. ne kadardır var sende bu mantar? ne kadarlık evlisin ? benimde yeni başladı evleneli çok olömadı, doktor fiitil ve krem verdi daha kullanmadım korktum bakalım kullancam, gebe kalmayı önlüyomu mantar onu merak ediyorum, bende beyaz parçalar gelmeye başladı artık ya koku felan yk ama kaşıntı az var, sirkeli su ile yıkaayı duydum birde sarımsak tedavisini.. ama uygulamadım hiç, bi araştır istersen belki sende işe yarar

Konuyu düzenle/Sil Mesaj düzenleme Paneli Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Bu mesajdan Alıntı

Kızlar yardımcı olursanız sevinirim bu iki ürünün farkı ne ki birinde menopoz yazıyor. Ph 6.8 daha mı iyi bir fikriniz varsa yardımcı olur musunz? Ben her seferinde normal olanı kullanıyordum ama bu sefer dikkat etmemişim alırken menopoz olanında almışım bir zararı olur mu?

Ay bu zıkkım gene geldi yaa uff kurtulamadım şundan
Sıcaklardan galiba yaa günde iki defa duş alıyorum
3 defa iç çamaşırı değiştiriyorum bu ne
Daha iki ay önce tedavi gördüm gene geldi

Canım iade etme şansın yokmu
Bence kullanma derim zaten hassas bi bölge orası malum

benim ayağımda koku var diye gittim.tırnak mantar olmuş(içi boşalmıştı).bana zolax(tek haplık).bundan 2 tane yazdı .haftada 1 alıcaksın,geçmezse gel yine dedi. ben de bilmeden peki genitaldeki dudakarası peynirsi şey için ne yapablirim dedim.o da orası da mantar olmuş dedi iyi ki söylemişsin.bu hem ayağındaki hem genitaldeki mantarı sonlandırcak kuvvetli bi ilaç dedi. 2 ay önce kullanmıştım.şuan bi sıkıntım yok.(ŞÜKÜR) genitalle ilgili en deneyimli olanlar sağlıkocagındakiler aklınızda olsun.

arkadaşlar mantarın ve vajinal bakteriyel hastalıkların en güzel ilacı bol su içmek ve çamaşırları temiz ve kuru tutmak.çoğu bu tür enfeksiyonların sebebi idrar yoolları enfeksiyonu,bol su içerek bunu önleyebiliriz

mensturasyon döneminde hijyene çok dikkat etmeliyiz daha çok bu dönemde enfsiyonlar gelişebiliyor kuru ve temiz tutmak çok önemli

daha önce yazdımmı bilmiyorum ama bende mantar sandığım olay aslında vajinitmiş.. birbirine çok benzer belirtileri var ama en önemli farkı ilişkiden sonra çok yoğun koku olmasıymış. sivilce tedavisi için roakutan kullanmaya başlayınca iki hap ağır gelecek diye doğum kontrol hapını bıraktım ve kondomla korunmaya başladık. 6 ay sürece hiç rahatsızlık yaşamadım.. 4-5 gün önce ilişki esnasında kaza oldu ve aynı şikayetlerim gene başldı şuan haşat durumdayım.yarın aile hekimine gidip daha önce kullandığım ilaçlarımı yazdıracağım.. yani demem o ki ; eğer hap veya spiralle korunuyosanız bu olaylar sık sık olacak.. çünkü eşten geçiyo bunu daha iyi anladım bu kez

Son düzenleme:
arkadaşlar bendede dün kaşıntı başladı bugün yanma ve kaşınma var yine beyzımsı süt gibi bir akıntıda geliyor bakireyim bu yorumları okudum yarın travocort krem almaya karar verdim umarım geçer bu arada bir hafta kadar önce boğazlarım ağrımıştı doktor penisilin iğnesi yazdı dört tane onları yaptrdım araştrmalarıma göre oda mantar yapabiliyormuş ilk kez başıma geldi umarım krem kullanınca geçerr (:18:

benim ablam gebe iken mantar oldu. doktor ilaç vermedi ama onun yerine hani marketlerde satılan prebiotik yoğurtlar varya ( activia vb. ) onu sürücen dedi. ilk önce yok canım ne alaka fln dedik ama denedi gerçekten mantarı iyileştirdi. daha önceden yazan olmuşmudur bilmiyorum ama denenmiş yöntem. hiç ilaçsız bi deneyin derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…