Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

benimde oldu doktora gittim ilaç verdi geçmedi yaw, asistan doktora rastladım pek acemiydi. mentar oldum dedim ultrasonla kan testi istedi benden yaptırdım yüzüne bakmadı ilaç yazarken. ben antibiyotik kullandım ondan oldu. normalde kan hapları dışında ağrı kesici bile içmem bünyem ilaca alışık değil hiç. krem falan vermedi bana. temiz tutuyorum zaten namaz kıldığımdan iç çamaşırım hep temiz değiştiryorum. 1 ay falan oldu hafif de olsa devam ediyor. tekrar başka doktora gidicem.

mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum aynı hastalık bendede war doktora gittim bi krem bi antibiyotk fitil bide hap verdi ilacları a basladım ama size sorum bu ilaçlar adet kanamasını geciktirirmiacaba acil yardımmmm

mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum aynı hastalık bendede war doktora gittim bi krem bi antibiyotk fitil bide hap verdi ilacları a basladım ama size sorum bu ilaçlar adet kanamasını geciktirirmiacaba acil yardımmmm

fitil ve antibiotiği bende kullandım ama gecikme filan olmadı bende canım

bende de var doktora gittim 6 ay ilaç kullandım tekfin sonra geçti 2 ay kadar şimdi yine başladı tekfine tekrar başladımm bide canesten krem var ama işe yaramıyor zannediyorum çok aşırı kaşıntı oluyor ödemde varyarın sirkeli suyu denicem umarım işe yarar kaşıntı öldürüyor beni

Son düzenleme:
kızlar bu mantar hastalıının belırtılerı nedır sıddetlı kasıntımı yoksa akıntımı anlayamadım ben de kasıntı yok ama akıntı var mantar olabilirmi sizce

benm belirtim asırı kasıntı idrar yaparken yanma we akıntımın da süt kesigi lor peyniri kıvamındaydı teşhis konmadan önceki en son ilişmdede şiddetli bi agrı zonklama yanma oldu arar arada kasıklarıma sanki ince ince igne batırıyolarmıs gibi oluyordu:s çok kötü ama şimdi tedaviye dewam ediyorum şikayetlerim yo denecek kadar azaldı...

kızlar bi sorum olacak size vajinada siğil olurmu bende var yada siğile benziyo ve dağılıyo doktorada gidemiyorum kendimi aşıp napcam ben

arkadaşlar bende yoğurt kıvamında akıntı, özellikle klitoris ve vajina çevresinde, yanma ve kaşıntı var bi haftadır. bugünde ayrıca pul pul beyaz beyaz iltihap (sanırım) döküldü. allahım kendimi çok kötü hissediyorum, iğrenç bişi.. vajinam şişti sanki kıpkırmızı olmuş. bana bi akıl verin nolur, ne yapmam lazım. bu elma sirkesi işe yarıyo mu kullanan var mı ben çok ilaç taraftarı değilim, çünkü diş tedavim için zaten antibiyotik kullanıyorum. napim ben şimdi yardım edin lütfen ):

canım sirkeli su ile yıka ve eğer evde mantar kreminfelan varsa sirke kuruduktan sonra o kremi sür faydası olur sanırım . bendede acayip vajina bölgesinde kuruluk var bu aralar derisi soyuluyor bende ne yapçam bilmiyrum :::::

çok tşk ederim canım ya valla çekilir dert değil mahvoldum bir haftadır. bi de havalar sıcak bi de dışarda terliyorum daha bi fena oluyor öldüm ya öldüm. ne kadar temizlesem de 15 dk sonra bakıyorum yine akıntı.. nefret ettim kadın olmaktan ilk defa!!!! ))):

acil şifalar canım inşallah sende bi çare bulursun, vajina kuruluğu diyorlar ben hiç karşılaşmadım gerçi ama tabi en iyisi doktora danışmak. çok dikkat etmek lazım aslında en özel ve hassas bölgemiz. bikaç gün sirkeli su kullaniim olmadı mecbur doktora. diğer tedavilerimi yarıda kesmek zorunda kalıcam. çok fena çook. umutcum inşallah geçer bunlar çekilir iş değil ya ))))))):

sirkeli su hafifletir canım birde bu aralar baharatlı acı felan yeme sade şeyler ye hep. o kremi de arkasndan sürmeyi unutma birde kuru tutmaya çalış sürekli

üç yıldır sürekli tekrarlayan mantarlarım var benimde.Çok doktora gittim.İlaç fitil oh tamam geçti derken bi bakmışsın gene gelmiş.Doktor simir testi yaptı sonuç temiz.Ama hala oluyor.>Deli gibi iç kaşıntı yolup atasım geliyor resmen. PURİFY arkadaşımın yazdığı mantıklı geldi.Deneyecegim.gelmeden önlem almak daha doğru aslında ve tamamen yaşantı şekliylede ilgili.Daha dikkatli ve özenli olmalıyız galiba.

Herkese merhaba,
Yorum yazmasamda kk de ki tüm mantar başlığı ile açılmış butun sayfaları tek tek okudum 6 aydır. En sonunda Allah a şükür caresini buldum. Su anda cok uykum var ama bunu sizinle paylaşmalıyım diye hemen yazıp yatacagım. Öncelikle benim çarem yeni mantar olmuş kişiler için değil tamamen kronikleşmiş hiçbir ilacın etki etmediği mantarlar için. Benim denemediğim fitil, ilaç, krem kalmadı. Bunlara o kadar para döktüm flukan, fluzole, zolax.. vs vs..Benimki 2 ayda 1 yada 10 günde bir tekrar eden bir mantar değildi, 6 ay boyunca hergün süren bir durumdu. Tabletler sadece 1 gün durduruyordu. Neyse anlatıyorum
En yoğun halinde iken flukan yada fluzole den 1 kere için(hafif yatıştırması için). Sonra 1 diş sarımsağı elinizle soyun ancak bıcak değmesin (çünkü bıçak deyince sarımsağın sıvısı tehlikeli olabiliyormuş) onu bir sargı bezine tek kat olacak sekilde yerleştirin ve iple alttan bağlayın sarımsagın dusmemesi için sabitleyin yani. Sargı bezinin ucunu uzunca bırakın ve kesin. Bunu ozon yağına yada saf gerçek zeytinyağına degdirip vajinanın içine derine itin. Bu sekilde uyuyun. Sonra sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı silme çörek otunu ağzınızda 3 dk çiğneyip suyla yutun. Sabah ayrıca sargı bezli sarımsağı cıkarıp yenisini hazırlayın ve tekrar koyun. Gün boyu içinizde kalacak. Gece yatarken yenisini hazırlayın ve bir gece daha kalacak. Ertesi gün tekrarlamayın. Tekrar ediyorum bıcak degmeyecek, yoksa zararlı olabiliyormuş. Bu arada her yerde yazan soğan kürünüde 10 gün uyguladım. oğlen ve akşam yemeğinden yarım saat önce 1 bardak hazırlayıp içtim. Oğlen yemeğiyle beraber malesef biraz fiyatı yuksek olan(38 tl) "gynobiotic" adlı prebiyotik hapı için. (içinde 10 tane var günde 2 kez yemekle beraber)Bu doğal bir hap. İçinde mantarla baş eden 5 milyar probiyotic içeriyor. Yemekten sonra 1 diş sarımsağı sütaş yovita yoğurtla yutun. Diğer probiyotik yoğurtlarda bize lazım olan bakteri yokmuş.:))Sarımsağı ben cay tabağı arkasıyla bi kere basarak ezdim. ezilmesi gerekiyor. Bunu günde 2 defa 10 gün yapın.
Yanii düzenlice ; Her sabah çörek otunu ve günde 2 defa 1 diş sarımsağı ezip yogurtla yutmayı, soğan kürünü 10 gün yapın. gynobiotic sadece 5 gün zaten içinde 10 tane var. Sarımsak koyma 2 gün:)) Bu esnada hap, fitil kullanılmayacak. İlk 2-3 günde hemen geçtiğini görüp bırakmayın. Sadece 10 gün cok zor değil devam edin. Geciyor ve inanamıyorsunuz. İnşallah herkese fayda eder.

Selam, mantar genç kızlarda tedavi açısından sıkıntılı gerçekten. ben de bir çok kez bu sorunu yaşadım, ama genç kızlığımda değilde hamilelik döneminde yaşadım. Birde evlilik döneminde temiz olacağım diye bazik esaslı temizlik ürünleri ile temizlemeye çalışınca aynı sorun ortaya çıktı.Birde dinimizce içinin de yıkanması gerektiğine dair bazı şeyler anlatılmıştı bana, bunu denediğim dönemde de hiç bitmeyen mantar sorunu ile karşı karşıya kaldım. Antibiyotik kullandığım zamanda yaşadım. Vajen PH sı asidik olduğu için ortamın bazik ürünlerle temizlenmesi burada doğal olarak yaşayan ve ortamın asidik kalmasını sağlayan bakterilerin ölmesine neden oluyormuş.Vajen içini yıkamak doğru değil, dış genital temizliğinde PH 3.8 lik ürünler kullanabilirsiniz, yoksa sade su kullanılabilir. uzun süreli antibiyotik kullanımıda vajendeki bakterilerin ortadan kalkmasına neden oluyor, bu bakterilerin sayısı azalıp da ortam bazikleşince mantarların üremesi için uygun bir ortam oluşuyor. Kullanılan iç çamaşırların pamuklu olması, genital bölgenin nemli kalmaması bu sorunu sık sık yaşamamak açısından dikkatli olunulacak diğer şeyler. Ara sıra çamaşırsız yatmak, banyodan sonra genital bölgenin iyice kurulanması da ek önlemler olabilir ne dersiniz:)

Soğan sarımsak çok mantıklı. Ben de bu dertten kurtulmamış olsaydım sizin kürü mutlaka denerdim. Ben daha basit bişeyle kurtuldum. Madura diye bi adada ordaki bitkilerle yapılan tuhaf şekilli birşey. Onun 3'te ikisini falan vajinanın içine yerleştirip birkaç dakika tutuyorsunuz. 2 ay sonunda ne mantar ne de akıntı kaldı. Çok zor durumdaydım kaşıntıdan neredeyse dışarı çıkamayacak haldeydim. Çok şükür geçti. Bir de başka etkisi var, bonus gibi :)) daraltmak. O da hediyesi oldu. Tongkat Madura diye bişey kırmızı bi kutuda satılıyor. Puroya benziyor. Aklınıza yaramazlık gelmesin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…