Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Arkadaslar bu mantar ılletı beyaz akıntı bende de vardı.. Anneme ablama sormaya anlatmaya calıstım tarıfle olmadı :))) normaldır yumurtlama zmnında olur fılan dedıler evlendıkten sonra artık rhtsız olmaya basladım cınsel ılıskıden sonra krem peynır gb kalıyordu kocamın ustunde :). Eczaneye gıttım donaxyl fıtıl verdı tarıfte ettı ama ıcınde yazıyor ztn 4 nasıl kullanılacagı.. Sonra bıde travojen krem kullanıyorum kasırken ıc dudakları zedelıyormusuz ust derısı zaten ınce oldugu ıcın peceteyle fılan sılerken pembe sıvı gelıyor gozeneklerden bu kremde o kasıntıya cok ıyı gelıyor 1 parmak kalınca koyup uyuyorsun hatta kremı buzdolabına koydum sooguk soguk super oluyor :))). Sonra bu fıtıl sızı 6ay ıdare edıyor ben seffaf akıntı nedır bılmezdım mantarım gectıgı zaman anladım jole kıvamında yumurtlama gerceklestıgınde olan akıntı :)) onu gorunce korkmayın dogal olan o seffaf su gb olan..

çok antibiyotik kullanmaktan ve astım ilaçlarından sürekli mantar oluyorum..vajinal floranın bozulmasından dolayı sürekli tekrarlıyo..sirkeli suyu deniycem mutlaka..bir de vajinal probiyotik verdi doktor..

merhaba herkese.bende çok uzun zamandır mantar vardı.nerdeyse 4-5 sene olucak.hastanelere gittim.bana 2 kapsüllük ilaç verdi doktorlar ve krem verdiler.kullandım ama geçmedi.hemen hemen bütün doktorlar aynı ilacı verdiyordu.ama fayda etmiyordu.psikolojim bozulmuştu artık.evli olmadığım için fitilde kullanamıyordum.oyüzden geçmiyordu.en sonunda hastanelerdeki özel doktorun vermiş olduğu 2 kapsüllük ilaçlardan olan ama 15 kapsülünden alıp bitene kadar kullanmaya karar verdim.herhalde ilaca devam etmediğim için geçmiyor diye düşündüm.biyileşene kadar bu ilacı kullanıcam dedim.anneme sağlık ocağından o ilacı yazdırıp durdum.en sonunda sağlık ocağında doktor sormuş anneme.neden bukadar çok yazdırıyorsun bu ilaçtan diyince annemde benim durumumu anlatmış.uzun zamandır mantar var kızımda ve geçmiyor diye.sağlık ocağındaki doktor o ilacın fazla kullanılmaması gerektiğini fazla kullanırsa başka sorunlara yol açacağını söylemiş.madem kızın gelemiyor bana numarasını ver ben birayayım demiş.geçen hafta beni aradı.şikayetimi sordu.bende söyledim.kaşıntı,yanma,kötü kokulu akıntı dedim.uzun zamandır çekiyorum dedim.tamam dedi.ben sana ilaç yazıcam ve bunları kullan dedi.4 tane ilaç yazmış bana.1 haftadır kullanıyorum veeeeeee geçti arkadaşlar.çokk mutluyum.mucize gibi bişey oldu.bu yaz evlenicem hayırlısıyla ve hep napıcam diye düşünüyordum.akıntıdan dolayı hep tuvalet kağıdı falan koyuyordum ama şimdi hiç bişey koymuyorum ve hiç akıntı yok.tamamen geçti.ama ilaçlarıma devam ediyorum.tamamen geçsin birdaha gelmesinnn pisss mantarrrrrrrrrrrrr Kötü Kazen neyse çok uzattım.mantarı yendiğimi ve mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim.umarım sizde üstesinden gelirsinizzz..öptümmmm.hoşçakalınnnnn...

çok iyi ya paylaşım

slm benimde sürekli tekrarlayan mantar rahatsızlığım vardı 6 aylık bir tedavi gördüm ve şimdi geçti hatada 1 zolaks hap kullandım doktor tedavasi şart

Arkadaşlar Selam;

Benimde tam bi hafta önce başladı bu kaşıntı olayım. İlk başta pek ciddiye almadım ama 2 gün sonra üzerine regl oldum. kanama ve pedde kaşıntımı iyice arttırdı. Eczaneye gittiğimde tek kullanımlık bir fitil, krem ve yine tek kullanımlık bir hap verdi. Şu an şiddetli bi kaşıntım olmasa da kremi sürdükten 1 saat sonrasında sarı bi akıntı oluyo, kremsi bi kıvamda. Kullandığım krem beyaz, akıntı sarı anlayamadım gitti :)))) Bu arada eczacımın bana verdiği fitili kullandım ama herhangi bişey sormadı bekaret durumuyla ilgili. Bu fitil sadece cinsel ilişki yaşamış bayanlara mı veriliyor??????? Çok cahilimmm :))))))))):KK17:

Ben de bu mantardan (candida) dan cok cektim 1-1,5 sene boyu artık hiç iyileşemeyeceğimi düşünüyordum her ay sureklı yenileniyordu... kullanmadığım haplar, fıtıller, kremler kalmamısştı ama kullandıktan sonra iyileşiyordum ama sonra tekrar başlıyordu... en son bir fitil onerdı eczane cicadrina diye onu kullanmaya başladım ve vajınal bolgemı sürekli intimlerle yıkamayı bıraktım bir kaç gunde bir duş alırken nohut tanesi kadar içinde papatya özü bulunan özel vajına intimlerinden aldım eczaneden, gunluk ped asla kullanmıyorum günde bir kac sefer pamuklu utulenmiş dar olmayan külotlar giymeye başladım ve kendım evde yapıp mayalamıs olduğum yoğurt dan 2 kase yemege başladım ... Yoğurtlar daki probiyotikin mantarlara karsı koruması oldugunu ögrendım... Her türlü haptan vs den de boylece kurtulmus oldum Darısı herkesin basına...

kızlar bende bu sorun ile sürekli karşılaşıyorum. peynir gibi şeyler geliyor akıntımda. doktora gittim geçen hafta . antibiyotik kullanımında, stresli dönem yaşadığında ve kadınların bazı dönemler bağışıklık sistemi zayıflarmış o dönemde genelde olurmuş. yılda bir 2 kere olursa çok anormal değilmiş fakat 4 ve fazlası olursa kronik hale geldiği için uzun tedavi gerekirmiş. bana pamuklu iç çamaşırı giymemi, sık değiştirmemi ve dar pantolonlar giymememi söyledi.

merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. benim de sizlere danışmak istediğim bir şey var. ben geçen sene mantar enfeksiyonu geçirdim eczaneden fitil aldım ve 3. günde geçmişti. Şimdi bugun yine vajinamda bi kaşıntıyla uyandım ama öyle geçen seneki gibi şiddetli değil. bi huzursuzluk hissi veriyo sadece. Benim esas şikayetim vajina girişinde idrarın cıktığı yerde sanırım şişlik ve kızarıklık var, aranızda hiç böyle bir şey yaşayan oldu mu? mantar enfeksiyonu sizde de şişlik ve kızarıklık yaptı mı?

benim eşim de ialç kullandı ben her kullandığımda,
evet evlilerde eşin de kullanması gerekiyo,
çünkü eşlerden birbirlerine rahatlıkla bulaşabiliyo...

evet kızlar ben de yaşadım bu sorunu ve hala arada bir tekrarlar.eş tedavisi gerekiyor tek başınıza ilaç kullanmanız fayda etmediyse eşinizle birlikte bir hekime başvurmanızı tavsiye ediyorum. gerçekten yaşam kalitesini düşüren bir durum. yaşayan herkese geçmiş olsun...

merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. benim de sizlere danışmak istediğim bir şey var. ben geçen sene mantar enfeksiyonu geçirdim eczaneden fitil aldım ve 3. günde geçmişti. Şimdi bugun yine vajinamda bi kaşıntıyla uyandım ama öyle geçen seneki gibi şiddetli değil. bi huzursuzluk hissi veriyo sadece. Benim esas şikayetim vajina girişinde idrarın cıktığı yerde sanırım şişlik ve kızarıklık var, aranızda hiç böyle bir şey yaşayan oldu mu? mantar enfeksiyonu sizde de şişlik ve kızarıklık yaptı mı?
evet arkadaşım şişlik kızarıklık hatta minik çatlaklar idrar yaparken yanma ... mantar belirtileri:KK43:

Arkadaslar bu mantar ılletı beyaz akıntı bende de vardı.. Anneme ablama sormaya anlatmaya calıstım tarıfle olmadı :))) normaldır yumurtlama zmnında olur fılan dedıler evlendıkten sonra artık rhtsız olmaya basladım cınsel ılıskıden sonra krem peynır gb kalıyordu kocamın ustunde :). Eczaneye gıttım donaxyl fıtıl verdı tarıfte ettı ama ıcınde yazıyor ztn 4 nasıl kullanılacagı.. Sonra bıde travojen krem kullanıyorum kasırken ıc dudakları zedelıyormusuz ust derısı zaten ınce oldugu ıcın peceteyle fılan sılerken pembe sıvı gelıyor gozeneklerden bu kremde o kasıntıya cok ıyı gelıyor 1 parmak kalınca koyup uyuyorsun hatta kremı buzdolabına koydum sooguk soguk super oluyor :))). Sonra bu fıtıl sızı 6ay ıdare edıyor ben seffaf akıntı nedır bılmezdım mantarım gectıgı zaman anladım jole kıvamında yumurtlama gerceklestıgınde olan akıntı :)) onu gorunce korkmayın dogal olan o seffaf su gb olan..

ben de aynı fitili ve aynı kremi kullandım ve gerçekten faydasını gördüm.

mrb papatya. benim de uzun zamandır mantar problemim var.2 haftadır ilac kullanıorum aşırı antibiyotik kullanmaktan olmus sanırım cnku mantar olmadan önce cok kotu idrar yolu enfeksiyonu olmustm doktor antibiyoti verdi ondan sora da mantar oldum.3 ayrı doktora gittim en sonuncusu kesin msntsr dedi ilk gttigim de mantar ilacı verdi ama cok onemsemedi.benmde ic tarafımda rahim agzında böyle et beni gibi cok ufak seyler var ne oldugunu bilmiorum doktor kotu bişey deil kesinlikle korkma dedi.mantardan mı olmustur dedm olabilir dedi.ilacları kullanmaya baslayınca gecmisti smdi biraz daha var anlamadm ne yapıcaz:KK43:

cnm bendede olmuştu o zamana kadar vajinamın içine dikkat etmemiştim.mantardan oluyormuş inş. geçer .çok geçmiş olsun

selamlar,
4 gündür baya hastayım ve antibiyotik kullandım. ve şimdi çok olmamakla birlikte vajinal kaşıntı ve hafif şişme meydana geldi. akıntı var ama aşırı değil. kokusu yok. ama akıntı geldiğinde kaşıntım artıyor. mantardan şüphelendim. doktor bir arkadaşım tariflerim üzerine mantar değilde enfeksiyon olabilir dedi. biteral oral tablet alırsın dedi. ama nedense bana mantarmış gibi geliyor. bu biteral denen ilaç her iki hastalığı da tedavi edebilecek bir ilaçmıdır? hani hep akıntım ve kaşıntım olmuştur ama bu sefer nedense içim hiç rahat değil. bana yardımcı olabilir misiniz?

cnm bendede 6 aydır mantar var son iki dr aynı zamanda mikropta olduğunu söledi.ben şuanda biteral tablat ve bir antibiyotik daha kullanıyorum.ama ilaçlar bünyemi mahfetti 3 gündürkusma bulantı var.bu illetten bıktığım için belki geçer umuduyla ilaçları içmeye devam ediyorum.benimde süt kıvamlı akıntım var kaşıntım nadir oluyor.inş. geçer

ya akıntı için nasıl muayene ediyolar bekarları:eek:

çok şeker bir doktorum var ve martarla akıntım var aylar ayı varki gidip söyleyemedim hep utandım ama çok zararlıymış gitmemek kısırlığa kadar gider dedi sakın bida böyle gelmemezlik yapma dedi ve ilaçlarım bunlar çok iyi geldi
deloday 5mg 20 tablet gece 1
fungan 150mg 2 kapsül haftada 1
orsinid 250mg günde 2
hametan krem
canesten krem

Arkadaşlar Selam;

Benimde tam bi hafta önce başladı bu kaşıntı olayım. İlk başta pek ciddiye almadım ama 2 gün sonra üzerine regl oldum. kanama ve pedde kaşıntımı iyice arttırdı. Eczaneye gittiğimde tek kullanımlık bir fitil, krem ve yine tek kullanımlık bir hap verdi. Şu an şiddetli bi kaşıntım olmasa da kremi sürdükten 1 saat sonrasında sarı bi akıntı oluyo, kremsi bi kıvamda. Kullandığım krem beyaz, akıntı sarı anlayamadım gitti :)))) Bu arada eczacımın bana verdiği fitili kullandım ama herhangi bişey sormadı bekaret durumuyla ilgili. Bu fitil sadece cinsel ilişki yaşamış bayanlara mı veriliyor??????? Çok cahilimmm :))))))))):KK17:

doktorum bana vermedi fitil evli değilsin dedi:26::KK53:

Bende çektim bu illetten ama evlendikten 6-7 ay sonra 3 kere falan yaşadım.
Tek iyi gelen şey "gynoflor"fitil oldu dr vermişti..

Bir de o bölgeyi elma sirkeli suyla yıkayın her wc ye çıkışınızda.
Çok çok iyi geliyor..

geçen yıl bende mantar oldum 4-5 tane doktora gittim hepsi aynı merhemi verdi. aylarca geçmedi. sonra özele gittim yine aynı krem ve zolax verdi. ama hapı kullanmama gerek kalmadan iyileştim 1 senedir hiç olmadım ama şimdi tekrar yeniledi. zolax'ın üstünde haftada 1 tane yazıyor ve içinde 7 tane var evli olmadıgım için fitil de kullanamıyorum. şuan zolaxa basladım ve travocort krem sürüyorum inşallah kurtulurum. şikayeti olanlara tavsiyem günlük ped kullanmamanız. onun yerıne eskı bır atletınızı kesın ve ütüleyerek kullanın. mantarın üreyememesi için ortam kuru olmalı bu nedenle ıslaklık hissettiğinizde hemem orayı kurulamamalısınız. bu arada özeldeki doktor mantarım 5 aydır devam ediyor diyince bütün iç çamaşırlarımı yenilememi söylemişti bilginize.
bu arada sirkeli suyuda hazırladım kullandım bugun durumları haber verırım. acil şifalar hepinize :KK43:

ben de yıllardır çekerim maalesef. benim bir şanssızlığım da bu hastalığa karşı en etkili etken madde olan flukanazol e alerjim var tablet ilaçları alır almaz hastanelik oluyorum :KK52: ben şöyle bir yöntemle kurtuluyorum bu illetten, 1 litre iyi suyu kaynatıyorum, içine yarım çay bardağı üzüm sirkesi koyuyorum ve tuvaletten sonra bununla temizleniyorum. kaşıntım çok olursa azıcık içerileri de bu suyla yıkıyorum. inanın hem kaşıntıya iyi geiyo hem de mantara ve diğer bakterilere. ben bu yöntemi bi yerde okumuştum ve doktorum da bana "resmen kendi kendini tedavi ediyosun afferin sana" dedi! ben tavsiye ediyorum umarım faydasını görürsünüz. ayrıca eşinizle, sevgilinizle prezervatif olmadan ilişkiye giriyorsanız ara sıra onun da bu şekilde temizlenmesini sağlayın. onlarla bizim aramızda sürekli bir alışveriş oluyo bu mantarda maalesef. onlarda belirtisi ya da zararı olmuyo ama biz ne kadar tedavi olsak da onlar bize bizden aldıkları mantarı tekrar bulaştırıyolar.
geçmiş olsun herkese..

benimde zamanında kapmış olduğum bunun gibi arı akıntılı çok kokulu bir rahatsızlığım oldu.
öncelikle pamuklu iç çamaşırı kullanmaya başladım.c-strig yerine normal külot giydim.
gitmediğim doktor kalmadı ve sonunda kadıköyde bir doktora gittim ve sonucunda verdiği ilaçlar çok işe yaradı.
herkesin rahatsızlıığı aynı bir olcak diye birşey yok ama işinin ehli bir doktora gitmek lazım bu gibi durumlarda cünkü bir kere oldu mu peşinizi bırakmıyor bu mantar illeti.veridiği ilaçlar ;
1)) GYNO-TRAVOGEN 600 MG 1 OVÜL ilk gece yatmadan önce tek seferlik kullanılıyo
2)) cleocin vaginal krem %2 40 gr krem bunu yatmadan önce genital bölgeden sırınga denen yöntemle içerisine sıkılıyor ve onunla yatıyorsunuz
birde ilaç verildi ama onu hatırlayamıyorum recetesini de bulamıyorum maalesef.umarım yardımcı olabilmişimdir.

arkadaşlar merhaba, vajinal mantar maalesef bende de var yaklaşık 6 ay kadardır ara ara yoğunlaşıp ara ara azalıyo, 2 ay önce düşük yaptım biraz azalır gibi oldu ama şimdi başa dönüyorum tekrar. sorum şu; mantar gebeliği etkiler mi? mantar çok azaldığı bi dönemde hamile kaldım ama tamamen bitmemişti bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirimmEn Büyük KK

X