Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

benm bildiğm mantar olmayan,hamile olduktan sonra yakalanabiliyo normalmş.ama bebeğin düşmesine sebep olurmu veya hamileliğe ..hiç bilgim yok.ben senede bir kere yakalanırm illet hastalığa.yaklaşık on gündür de çekiyorm.aslında her sene verilen ilaçlar işe yarardı.fitil,2 hafta tek kullanılan hap,krem,ayrıca eşinin de tetavi olması şart.evli arkadaşlar zorlada olsa içirin o ilacı.yoksa size geri dönüyo.benimki biraz zor içiyoda pek sevmez ilaç içmeyi...benim şuan 9 aylık bir bebeğim var anne sütü almaya devam ediyo.dolayısıyla ilaç almak istemedm.süte geçiyo diye..bugün doktora gittim..travokort verdi iç ve dış sabah akşam sür dedi.iyleşmezse eşli ilaç tedavisi verecekmş.6 gün kullan bi bakalım sonuca dedi.aslında buraya yazmamın sebebi şu,internettn doğal yollardan faydalanmak için araştırma yaptığımda en bildik sarımsak ı gördm.ama yapılan tedavi şekline cesaret edemedm.bende 12 saatte bir yarım diş sarımsak yuttum.veya akşam yemeklerde yedim.koku kötü ama benim çektiğim daha kötü.bebeğim için herşeyi yaprım...4-5 gün uyguladım,inanırmısınz beyaz süt kesiği akıntı azaldı kaşıntı azaldı yani şöyle söyleyeyim tam tedavi olmadı ama rahatladığımı fark ettim .dr.la paylaştım olumlu baktı.sizinlede paylaşmak istedim.belki sürekli sarımsak tedavi edebilirdi kimbilir...not.çok aşırı çiğ tüketilen sarımsak anemi ve tansiyon düşüklüğü yapabilir.bende olmadı.çünkü aşırı olmadığını düşünüyorum..paylaşmak istedim..herkeze geçmiş olsun.umarım bu illet bir daha gelmemecesine terk etsin hepimizi..

benm bildiğm mantar olmayan,hamile olduktan sonra yakalanabiliyo normalmş.ama bebeğin düşmesine sebep olurmu veya hamileliğe ..hiç bilgim yok.ben senede bir kere yakalanırm illet hastalığa.yaklaşık on gündür de çekiyorm.aslında her sene verilen ilaçlar işe yarardı.fitil,2 hafta tek kullanılan hap,krem,ayrıca eşinin de tetavi olması şart.evli arkadaşlar zorlada olsa içirin o ilacı.yoksa size geri dönüyo.benimki biraz zor içiyoda pek sevmez ilaç içmeyi...benim şuan 9 aylık bir bebeğim var anne sütü almaya devam ediyo.dolayısıyla ilaç almak istemedm.süte geçiyo diye..bugün doktora gittim..travokort verdi iç ve dış sabah akşam sür dedi.iyleşmezse eşli ilaç tedavisi verecekmş.6 gün kullan bi bakalım sonuca dedi.aslında buraya yazmamın sebebi şu,internettn doğal yollardan faydalanmak için araştırma yaptığımda en bildik sarımsak ı gördm.ama yapılan tedavi şekline cesaret edemedm.bende 12 saatte bir yarım diş sarımsak yuttum.veya akşam yemeklerde yedim.koku kötü ama benim çektiğim daha kötü.bebeğim için herşeyi yaprım...4-5 gün uyguladım,inanırmısınz beyaz süt kesiği akıntı azaldı kaşıntı azaldı yani şöyle söyleyeyim tam tedavi olmadı ama rahatladığımı fark ettim .dr.la paylaştım olumlu baktı.sizinlede paylaşmak istedim.belki sürekli sarımsak tedavi edebilirdi kimbilir...not.çok aşırı çiğ tüketilen sarımsak anemi ve tansiyon düşüklüğü yapabilir.bende olmadı.çünkü aşırı olmadığını düşünüyorum..paylaşmak istedim..herkeze geçmiş olsun.umarım bu illet bir daha gelmemecesine terk etsin hepimizi..
mantar gebe kalmayı etkilermi?

mantar gebe kalmayı etkilermi?

mantar rahatsızlığı çok ilermemş ve yumurtalıklarada bulaşmışsa enfeksiyon yüzünden spermlerin yumurtaya ulaşamadığını okumuştum...geniş kapsamlı tedavi şart.lütfen ufak bi kaşıntıda ,akıntıda koku ve süt kesiği akıntı başlarsa vakit kaybetmeyelim ..ALLAH yar ve yardımcın olsun.

ben bu sikeli suyun nasıl uyguladığınızı öğrene bilirmiyim..bide eşler bu sirkeli suyla temizlklerini yapıyomş doğrumudur acep sonuç nedir merak ediyorum..teşekkürler

ben sirkeyi pamuğa döküp siliyordum,kaşıntısı hemen gidiyordu 3 4 günedüzeldi,haftasonuydu dr a gidemediğim için bu daha önce duyup çözüm olabileceğine inandığım yolu denedim,dr a gittim p.tesi dr evet çok iyi yapmışsın dedi,ama çok canımı yakıyordu,meğer asitli oldu içinmiş belli bir miktar suya birazcık katsan olur demişti,fısfıslı ufak şişeye yarı yarıya su sirke yaptım wc ye girip çıktıkça sıkıp sildim.çok şükür bir daha olmadı.en iyi dezenfektan çamaşır suyu bile kullanmayın evinizi sirkeyle mikroplardan arındırabilirsiniz diyor uzmanlar.

ben sirkeyi pamuğa döküp siliyordum,kaşıntısı hemen gidiyordu 3 4 günedüzeldi,haftasonuydu dr a gidemediğim için bu daha önce duyup çözüm olabileceğine inandığım yolu denedim,dr a gittim p.tesi dr evet çok iyi yapmışsın dedi,ama çok canımı yakıyordu,meğer asitli oldu içinmiş belli bir miktar suya birazcık katsan olur demişti,fısfıslı ufak şişeye yarı yarıya su sirke yaptım wc ye girip çıktıkça sıkıp sildim.çok şükür bir daha olmadı.en iyi dezenfektan çamaşır suyu bile kullanmayın evinizi sirkeyle mikroplardan arındırabilirsiniz diyor uzmanlar.

tekrar teşekkürler.doktorun verdiği travokort krem kullanıyorum.kaşıntı kaldı tam geçmedi bide bu sirke olayını deniycem:)

2 Sene önce ben de yaşadım.Çok sıkıntı verici bir durum.Doktorum iç çamaşırını yıkadıktan sonra yaz-kış evde kurut,ütülemeden asla giyme dedi.Ayrıca ben o dönemde maydonoz suyu içmiştim,sonra o kaynttığınız maydonozu da peçete sarıp iç çamaşırınıın arasına koy dediler,yapmıştım iyi geldi.Geçmiş olsun hepinize.

Merhaba bir süre önce bende bu sorun yaşadım. Doktora başvurduğumda bana vajinal kültür uyguladı ve enfeksiyon olduğunu belirtti. Bekar bayanlara vajinal kültür uygulanamıyor; onun yerine ultrosanla inceleme yapılıyor.
Bana 2 antibiyotik ve bir de fitil verdi. Bunları düzenli bir şekilde kullandım. Doktorom bu hastalığın inatçı bir hastalık olduğunu ifade etti ve geçip geçmediğini kontrol etmek amacıyla tekrar kültür uyguladı.Sorun çözüldü.
Bu hastalıktan korunmak için temizlik önemli ve ayrıca o bölgeyi ıslak birakmamak gerekiyor, bırakılması halinde nem oluşuyor ve mantara sebeb oluyor ve ben mantar olduğunu öğrendikten sonra etek giymenin beni daha rahat ettirdiğini gördüm. Çünkü çok dar giyilen pantolanlarda müthiş bir baskı oluşturuyo.hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt

Ablacım annemde aynı sorunlardan şikayetçi kullandığın ilacın ismini verebilir misin?

bende aynı sorundan müzdaripim ama oku oku gözlerim ağardı herkez farklı ilaç yazmış doktora gitmeye çekiniyodum ama en sağlıklısı sanırım doktora görünmek.herkeze geçmiş olsun.

arkadaşlar geçen gün dr a kontrole gittim baktı ve iltihap var çok az dedi vajinal fitil verdi onu nasıl kullanıcam ben daha önce hiç kullanmaddım
hemen oraya mı koyucam yoksa baya derine itecekmiyim nasıl oluyor dr a sormaya utandım

gece yatarken,parmağınla iyice derine rahim ağzına doğru it .....

teşekkür ederim arkadaşım
sanırım ben beceremedim oraya koydum ama fazla itemedim yani orada belli oluyordu sonra baktığımda çamaşırıma günlük ped koymuştum ona baya bulaşmış işallah içeride kalan yetmiştir 3 gün sonra diğerini koyucam onu biraz daha derine itmeye çalışırım artık

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 21 yaşındayım ve bekarım. benim sorunum genital bölgemden, rahatsız edici bir koku geliyor. Ortalama 10 gün önce ağdaya gittim. geldiğime aşırı derecede ağrı-acıma vardı. Hassasım ondandır dedim fakat acımayla birlikte kaşıntı olması beni çok rahatsız etti. acı durumu bir kaç gün sonra geçti fakat hafif kaşıntıyla birlikte o koku hisse acaba mantar olmuş olablir miyim mikrop kaptım mı derken eczden bna ilaç ve 2 krem verdi kremleri karıştırarak 2kez sürdm ve sonra ki gün hiç bir şey yoktu bugnlerde azcık arada kaşıntı var ama belki kıl yapımdan olablir 2.5 aydr reglide olmuyorum ve yumurtalıklarım iltihaplanmış.acaba başka neler yapmam grek. ?

ya lütfen banada söyle hangı ılacı kullandın artık bende huylanyorunm lütfen yardımcı bende çok çekiyorum o belayı

X