Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Bende de vajinal mantar sorunu var. 2 hafta önce farkettim doktora gittim bana bir tane hap ve krem verdi. Sirkeli suyu da önerdi. Normalde çok temiz tutarım dikkat ederim neden oldu deyince çok titiz olanlarda daha çok görülür dedi bide..
Şimdi tedavi bitip mantar temizlenince mutlaka tekrarlanır mı? Tamamen tedavsi yok mu yani :26:
cnm mutlaka var olmaz mı da işte hani derler ya dr'una denk gelmemişssin bende çekiyorum 4-5 aydır.son olarak bir uzman dr bir arkdasım ilaç verdi.gene geçmezse özele gidicem devlet hastanesiyle filan olcak iş değil.birde sakın ihmal etme.kronikleşiyormuş yoksa hastalık.mutlaka çamaşılarını ütüle ve yüksek ısıda yıka.hatta bana dr dediki makineler 50-60 derecede yıkıyorlar ama mikropların ölmesi için ısının 100dereceye gelmesi gerekmiş.makinadan çıkan çamaşırlarını 5-10 dk
kaynat sonra as dedi.inş. hemencik geçer.çok geçmiş olsun şimdiden

Arkadaşlar merhaba, ben aranızda yeniyim. Bende ilişki esnasında acı ve yanma oldu, çok olmasada birazda kaşıntım vardı ve hemen doktora gittim (aynı zamanda bebek için uğraşıyoruz) Doktora gittiğimde adetime 3 gün vardı ve rahim ağzının temiz olduğunu sadece mantar akıntısı olduğunu söyledi. İlaç yazmadan önce test yaptı ve hamile olmadığımı söyledi :KK43:( ilaç olarak fitil verdi. Eve geldiğimde daha 3 gün olan ve çok düzenli 28 günde bir devam ettiği halde adet oldum. Şimdi doktor muayene ettiğinde biraz karnıma felan bastırmıştı zaten gelicek olan erkenmi geldi diye düşünüyorum. Birde eğer bilginiz varsa adetli iken fitili kullanabilirmiyim. Ben kullanamayacağımı düşünerek bekliyorum ama doğrumu yapıyorum acaba. Yardımcı olursanız sevinirim herkese geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba, ben aranızda yeniyim. Bende ilişki esnasında acı ve yanma oldu, çok olmasada birazda kaşıntım vardı ve hemen doktora gittim (aynı zamanda bebek için uğraşıyoruz) Doktora gittiğimde adetime 3 gün vardı ve rahim ağzının temiz olduğunu sadece mantar akıntısı olduğunu söyledi. İlaç yazmadan önce test yaptı ve hamile olmadığımı söyledi :KK43:( ilaç olarak fitil verdi. Eve geldiğimde daha 3 gün olan ve çok düzenli 28 günde bir devam ettiği halde adet oldum. Şimdi doktor muayene ettiğinde biraz karnıma felan bastırmıştı zaten gelicek olan erkenmi geldi diye düşünüyorum. Birde eğer bilginiz varsa adetli iken fitili kullanabilirmiyim. Ben kullanamayacağımı düşünerek bekliyorum ama doğrumu yapıyorum acaba. Yardımcı olursanız sevinirim herkese geçmiş olsun

mantar ilaçları bazen erken adet görmeye sebep olabiliyo cnm. adetliyken fitilinide ilacınıda kullanma.. adetin bittiğinde devam edersin ilaçlarına... bendede kronikleşti artık bu hastalık :KK43:(( o yüzden baya bi tecrübe sahibi oldum

mantar ilaçları bazen erken adet görmeye sebep olabiliyo cnm. adetliyken fitilinide ilacınıda kullanma.. adetin bittiğinde devam edersin ilaçlarına... bendede kronikleşti artık bu hastalık :KK43:(( o yüzden baya bi tecrübe sahibi oldum

Teşekkürler canım, peki doktorun verdiği fitil 3 gün arayla 2 tane bunlar bitene kadar ilişkiye girmemek gerekirmi. Dedim ya bebek için uğraşıyoruz aylardır :))

slm arkadaşlar 2hafta once dr gıttım hawuza girdiğimden dolayı yumurtalıklarını üşütmüşsün dedı fitil verdi adetim 2 gün geçti fitil adeti geciktirirmi bilgısı olan warmı?

selam kızlarr ben dün gyno travogen fitil kullandım mantar için ama akıp duruyo bu yaaa normal mi ilk defa kullanıyorumda yardımcı olur musunuz akıntı gibi arada bi akıyo

selam geçmiş olsun herkese,şimdi bende idrar yolu enfeksiyonu var,bide kendim mantardan şüpeleniyorum.akıntım yok ama ilişki sonrası canım acıyor.iç kısım kabarıyor,bide kumlu gbi oluyor.travazol krem var ama tam olarak nereye sürülüyor,içe kadar sürülebilirmi?

selam geçmiş olsun herkese,şimdi bende idrar yolu enfeksiyonu var,bide kendim mantardan şüpeleniyorum.akıntım yok ama ilişki sonrası canım acıyor.iç kısım kabarıyor,bide kumlu gbi oluyor.travazol krem var ama tam olarak nereye sürülüyor,içe kadar sürülebilirmi?

cnm sakın vajinanın içine kaçırma kremi bir kere acayip yakıyor dayanamazsın.kaşıntın varsa dış dudak (yani üst kısma sür) geçmiş olsun

selam kızlarr ben dün gyno travogen fitil kullandım mantar için ama akıp duruyo bu yaaa normal mi ilk defa kullanıyorumda yardımcı olur musunuz akıntı gibi arada bi akıyo

cnm fitili akşamları kullanıyorsun diye tahmin ederek yazıyorum.bende uzun süredir mantar tedavisiyle haşır neşirim hepimiz uzman olduk nerdeyse ama hala tedavisini tam olarak bulmuş değiliz.nese ilacın bir kısmı dışarı çıkıo eriyik halde olduğu için sana tamamı akıyor gibi geliyordur.merak etme sorun teşkil eden bir durum değil.

cnm fitili akşamları kullanıyorsun diye tahmin ederek yazıyorum.bende uzun süredir mantar tedavisiyle haşır neşirim hepimiz uzman olduk nerdeyse ama hala tedavisini tam olarak bulmuş değiliz.nese ilacın bir kısmı dışarı çıkıo eriyik halde olduğu için sana tamamı akıyor gibi geliyordur.merak etme sorun teşkil eden bir durum değil.

evet canım akşam kullandım ilk defa yapınca panik oldum acaba tam ittiremedim mi diye :))) bana ilaçlar verdi dr da ben içemedim ağır geldi ilaçlar napcam bilmiyorum ilişkide canım çok acıyo bu yüzden :KK43:((((((( çok teşekkür ederim ilgin için inş en kısa zamanda kurtuluruz bu dertten

doktora gittim bugün ve mantar var dedi.ilaç yazdı ama ilaçların perspektüfünde gebelikte ilk 3 ay kullanılmaaz yazıyor.bende geçen hafta aşılama oldum bu durumda kullansam bi zararı olur mu doktorada ulaşamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim..
bu arada ilaçlar:GYNO-LOMEXIN(FİTİL) ,SPOREX (HAP) , TRAVAZOL(KREM)

mrb arkadaşar bende de aynı sıkıntı vardı taaa bekarlımdan beri evlendim gene geçmedi ve bi doktora gittim hem bana hem eşime ilaç verdi tek birer tane içiceniz dedi bana da ayrıyetten hem merhem hem fitil verdi vajinadan ve çok şükür artık yokkk ne kaşıntı ne akıntı ve benim resmen şişiyordu yürüyemiyordum çamaşır dahi giyemiyordum ama şimdi çok rahatım ve kesinlikle doktorum bana dar pantolon ve naylon çamaşır giyilmesini yasakladı tavsiyelerini dinledim şuan çok rahatım çamşırlarımı kesinlikle ütülemem lazım dedi ve ilaçları verdinden 3 gün içinde sıkıntı kalmadı eşimle ilişkiye dahi giremiyordm o kdr etkiliyrdu beni

evet canım akşam kullandım ilk defa yapınca panik oldum acaba tam ittiremedim mi diye :))) bana ilaçlar verdi dr da ben içemedim ağır geldi ilaçlar napcam bilmiyorum ilişkide canım çok acıyo bu yüzden :KK43:((((((( çok teşekkür ederim ilgin için inş en kısa zamanda kurtuluruz bu dertten

cnm senin ilacın paketinin içinde varmı bilmiyorum.ama hijnelik parmak şeklinde eldivenler oluyor.eğer için iyice rahat etcekse dr eldivenide kullanabilirsin.parmak derinliğinde ittirmen yeterli olcak.ama mümkünse gece tuvalete çıkma.sabah kadar beklet.ayrıca fitil kullanırken ilişkiye girilmiyor.ilaçlar ağır geldiyse daha uzun süreli hafif ilaçlar vericektir dr un çünkü bu illet ne yazikki hem çok basit hemde çok zor.çamaşır makinesinin ısı seviyesine aldanma iç çamaşırlarını bir süreliğine makinadan çıkardıktan sonra 5-10dk kaynat ve mutlaka ütülü.aşırı yanma hissi için bazı arkdaslar sirke ile yıkıyormuş drları tavsiye etmiş.ben baticonla siliyordum oda iyi geliyordu.benimde tedavi devam edio şuanda yanma ve kaşıntım çok azaldı ama geçti diye hemen tedaviyi bırakma iç çamaşırı kullanımına dikkat et.

doktora gittim bugün ve mantar var dedi.ilaç yazdı ama ilaçların perspektüfünde gebelikte ilk 3 ay kullanılmaaz yazıyor.bende geçen hafta aşılama oldum bu durumda kullansam bi zararı olur mu doktorada ulaşamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim..

cnm dr un hamile olduğunu bilerek yazdıysa bence kullanmalısın hamile olupta mantar tedavisi olan çok arkdas var forumda hep kendi aramızda konuşuyoruz.zaten mantar çoğu zaman gebeliklelede müptela olan bir hastalık dr un bunu göz önünde bulundurarak yazmıştır diye tahmin ediyorum

cnm dr un hamile olduğunu bilerek yazdıysa bence kullanmalısın hamile olupta mantar tedavisi olan çok arkdas var forumda hep kendi aramızda konuşuyoruz.zaten mantar çoğu zaman gebeliklelede müptela olan bir hastalık dr un bunu göz önünde bulundurarak yazmıştır diye tahmin ediyorum

benim vajinamın dış kısmında kızarıklık yoktu kaşıntı da çok hafif bazı zamanlar oluyordu ama acıma vardı sanki içimde bi yara varmışda o acıyormuş gibi hissediyordum korka korka doktora gittim sonunda:26:
çok fena mantar olmuşsun bu kadar zaman niye doktora gelmedin diye kızdı:26:aynı zamanda sağ yumurtalığımda 4 cm lik kist çıktı o beni fazlasıyla üzdü ama kisti kafana takma önce seni mantardan temizleyelim dedi smear testi yaptı bişey çıkmadı allahtan :KK36:
çamaşırlarımı kaynatıyorum sürekli herkesten ayrı yıkıyorum ütülüyorum temizliğime dikkat etmeye çalışıyorum mantar ilaçlarına 25 gün daha devam edicem içindeki pisliği iyice atalım dışarı kiste o şekilde bakalım dedi:KK34:
he birde prof. saraçoğlunun soğan kürü uygulaması var yumurtalık kistleri için 6- 7 gündür annemin zoruyla soğan suyu içiyorum:KK33:

aynı sıkıntıyı bende çekiyorum ve evliyim. bu durum beni cok rahatsız ediyor :KK17: akıntı belirli zamanlarda değişiyor. bazen ağır kokulu bazende kokusuz fitil,ilaclar, krem anlamıyorum fayda etmiyor. doktora gitmek istemiyorum çünkü muyene yöntemi cok rahatsız edici, nasıl başa çıkıcam bilmiyorum..

ya benim 2-3 ay önce kaşıntım vardı vajinamın içi kaşınıordu. sonra geçti ama bu ara yine kaşınmaya başladı. hele bugün gece hiç tuvalete kalkmazdım bu gece kalktım ve çok yandı sanki tuvaletimi kaçırıvercekmişim gibi geliyor ve sık tuvalete gidiorum sizce bu sorunlar mantardan mıdır?

X