Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Arkadaşlar uzun süredir mantar şikayetim vardı. Bugün nihayet Kadın doğum uzmanına gittim ve mantarla birlikte miyomum olduğunuda söyledi. çok moralim bozuldu bir ay sonrasına rahim içi ultrason için gün verdi çok korkuyorum arkadaşlar inşallah kötü bir şey çıkmaz.

ya bende doktora gitmeye korkuyorum. uff

ya bende doktora gitmeye korkuyorum. uff

Hani bir söz vardır ya korkunun ecele faydası yok, işte öyle oldu bende hep erteledim ama en iyisi bir an evvel gitmek canım ya. Hem herkeste bir şey çıkacak diye bir kaide yok ama mantar tedavi edilmezse Allah korusun daha kötü sonuçlar doğurabiliyormuş. İhmal etmemek lazım.

Haklısın canım

randevuyu aldım. Yarın gidicem yapcak bişe yyokk:S:)

merhaba ben bugün gittim çok kötü mantar olmuşsun dedi
ancak idrarımın çıktığı yer şiş,şişlikten onun üzerindeki damarı bile hissediyorum
ve dokunduğum zaman acıyo
doktor birer hafta arayla kullanmam için iki kapsül iki fitil bide krem verdi ilacı içtim fitili de kullanıcam ama o şişlik neden var?
mantar böyle bişeye sebep olur mu?

Canım şişlik bende de vardı ve kullandığım ilaçla birlikte geçti. o kaşıntıdan dolayı oluyor zannedersem. Banada fitili birer hafta arayla verdi. inşallah faydası olur.

öncelikle herkese geçmiş olsun, bende ilk evlendiğimde idrar yapamamyla başlayan vajinusmus olmuştum oda çok zor bişey şimdide mantar çıktı başımıza hayırlısı kaşıntı yanma ağrı doktorun verdiği ilaç fitil kapsülle antibiyotiklerle geçmişti ama 15 gün önce, şimdi yine kaşıntı yanma oluşmaya başladı bugün saglık ocağına gidicem yine bakalım ne diyicek

kardelenk
bende de mantar var fitil krem hap fln kullandım gect gibi ama tam gecmedi gibi. o karbnatı denemek istiyorum ama 2 cay kasıgı mı koyuyosun 1 lt suya?

mrb papatya. benim de uzun zamandır mantar problemim var.2 haftadır ilac kullanıorum aşırı antibiyotik kullanmaktan olmus sanırım cnku mantar olmadan önce cok kotu idrar yolu enfeksiyonu olmustm doktor antibiyoti verdi ondan sora da mantar oldum.3 ayrı doktora gittim en sonuncusu kesin msntsr dedi ilk gttigim de mantar ilacı verdi ama cok onemsemedi.benmde ic tarafımda rahim agzında böyle et beni gibi cok ufak seyler var ne oldugunu bilmiorum doktor kotu bişey deil kesinlikle korkma dedi.mantardan mı olmustur dedm olabilir dedi.ilacları kullanmaya baslayınca gecmisti smdi biraz daha var anlamadm ne yapıcaz

arkadaslar yaa bu sorun bendede var,...buna ilacla degilde dogal yollardan yapicak bisey yokmu..
kasinti..sari akinti ve koku oluyo malesef...kac kez oldu bu bende..ozellikle evlendikten sonra..2 kez fitil ve kremle gecirdim ama tam geciyo derken bidaha cikiyo..
ilaclarinda faydasini gormuyorum..buna bitkisel bisey yapamazmiyiz..???
bilen varsa lutfen paylassin...gebericem sinirden ve utanctan!

Arkadaşlar bu konuda ben de çok çektim ne yapıyor ne yapıyor derken iç çamaşırlarımı yıkadığım deterjana takıldı gözlerim.. Sonra bütün iç çamaşırlarımı elde, doğal sabunla yıkamaya başladım ayrıca duştan her çıktıktan sonra ılık ayara getirip saç kurutma makinesiyle kurttum oramı ve mucizevi bi şekilde geçti tavsiye ederim

antibakteriyel yıkama jeli kullan p5 dengeli hiçbişey olmaz çünkü ewlendikten sonra daha çok karşılaşıyoruz bu tip sorunlarla eşimiz üşütse bile hemen kapıyoruz mikrobu..

bence bu sorun bütün kadınlarda var ben 5 aylık ewliyim akıntı ve koku için gittim vajinal kuruluktan dolayı rahim ağzı yarası dedi simir testi yaptı temiz çıktı fitil ve antibiyotik verdi kontrole gidince geçmiş dedi yoksa lazerle dondurucaklardı yani mantar yarayada çevirebiliyo ben yıllardır genital böle yıkama jeli kullanıyorum hiç koku şikayetim vs.olmadı bunun bitkisel çözümü biraz zor bence en çk kocalarımızdan geçiyo doktor öle söledi ewli kadınların hemen hemen hepsinde var çünkü bu

Canım şişlik bende de vardı ve kullandığım ilaçla birlikte geçti. o kaşıntıdan dolayı oluyor zannedersem. Banada fitili birer hafta arayla verdi. inşallah faydası olur.

çok şükür geçti de
dün idrarımla beraber yanma oldu
bugün kontrole gittim doktor krem verdi eşimle kullanalım diye bir de hap
Allahtan kaşıntı yok çok şükür
hep kuru tutuyorum ama yine neden oldu anlamadım
bugün bide smear testi yaptırdım korktuğum gibi bişey değilmiş
sadece dolgunluk hissi oluyo.
inşallah o da iyi çıkar da kurtulurum artık

herkeze mrb arkadaslar
bugun forumda gezerken jinekoloi bolumune girdim bu basligi gorunce bi bakayim dedim
acikcasi mantarin var oldugunu bile bilmiyodum ama smdi bende bu hastaliktan kapmis olabilirim
gecen haftalarda bikini bolgemde cok asiri kasinti oluyodu anlatamam oyle bi kasinti ki kasidigim zaman
yaniyodu orasi hafif bi harket etsem hemen tekrar kasinti basliyodu okadar cok kasiydum ki kanatiyodum
anneme soyledim bisey demedi be bi deri hastaligi falan sandim cunku bu kasinti benim sac koklerimdede oluyodu
gecen yillardi ayni kasinti fakat bu kez bikini bolgemde oyle akintim var ama akinti onceden de vardi ve bi degisiklik yok
ama simdi acaba bendemi mantar var diye dusunuyorum bu arada bekarim

ayyy bu dert bende de var yaa sürekli kaşınıyorum bennn
Akıntım yokk akıntı mantardan deilde iltihaptan kaynaklanır bence
Ama feci şekilde kaşınıyorumm kanıyor,şişiyor oram ama dayanamıyorum
ilaç,krem,fitil ne varsa kullandım ama geçmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…