Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Vajinal enfeksiyona bir kez yakalandınız mı sizi bırakmıyor, çünkü vajinaya yerleşiyor, dönem dönem iyileşiyor, ilaç kullanınca düzelmiş görünüyor ama vücut güçsüz düşünce, herhangi bir gribal enfeksiyonda, antibiyotik kullanımından sonra tekrarlıyor. Nedir bu kadınların çektiği?

sanırım ben de bu derde tutulanlardanım. çok bir kaşıntım yok ama ara ara oluyor biraz beyazlık var vajinamda. doktora gitmem lazım ama çekiniyorum da

arkadaşlar bendede 5 ay kadar önce yoğurt kıvamında sulu akıntı .vajina dışında aşırı yanma ve patma hissi ve şişlik şeklinde başladı.ağızdan verilen iki kullanımlık tablet -7 veya 6 günlük farklı marka fitiller kullandım.fitil kullanırken geçer gibi oluyor ama 10 gün demio gene aynı başlıo ancak kaşıntılar ilk defasında olduğu gibi deli etmiyor.ama hastalık var sonuçta her gün iç çamaşırı değiştiriyorum gün içinde iç çamaşırımdan pantolonuma kadar akıntı geçio.tetiklemesinden korktuğum için ( zaten günlük pedlere aletjim var) kullanamıyorum.4 kez dr'a gittim.artık hangi doktora gidicem ne yapcam bilmiyorum.derdine derman olan bir dr veya hastane adı bilen varsa lütfen sölesin.izmirde yaşıyorum ekimde evleniyorum. düğünden önce bu illetten kurtulmak istiyorum

daha önce bende olmuştum..aile hekimliğine gitmiştim..bir aylık bir dönem ilaç kullanmı sonucunda geçti.

benim de bir sorum var mantar tedavisi görüyorum şu an, geçti diye düşünmüştüm ancak geçen gün katıya yakın ve kahverengi akıntı geldi, hem katı hem kahverengi nasıl oluyorsa, bu normal midir tedavi sırasında yoksa tekrar doktora mı gitmeliyim? ben bir sonraki adetimden sonra giderim diye düşünmüştüm, belki o sırada tamamen temizlenir diyerekten :44:

kızlar bilen varsa hemen cevap versin lütfen
bende mantar vardı dün dr gittim fitil krem ve hap yazdı.eşli tedavi.hapın adı zolax içinde 7 tane var haftada bir kere bunun kaç tanesini ben kaç tanesini eşim yutmalı.birde adet günüm yakın olduğu için tedaviye başlamadım yarım kalmasın die. sizce başlayım adet olunnca bırakıp tekrar tedaviye devam mı etsem karar veremedim dr hiç bişi demedi gerçi bende sormamışım.
bana yardımcı olursanız sevinirim

cnm soruna cvp olmıcak pek ama ben hiç 7 tabletlik kullanmadım .iki tablet verdi birini bugün içersen diğerini bir haftasonra aynı gün içiosun.sen ilacı aldığın eczaneye gidiver ona sor en güzeli bu şekilde.

merhabalar ben ne oldugunu bılmedıgım bır seyden sıkayetcıyım yardım edın lutfen . kıvrımlarında beyaz beyaz seyler var her gun tekrar edıyor ve cok kotu kokuyor. Mantarın belırtılerını soylersenız bana yardımcı olabılırsınız. Cok tesekkurler

merhabalar ben ne oldugunu bılmedıgım bır seyden sıkayetcıyım yardım edın lutfen . kıvrımlarında beyaz beyaz seyler var her gun tekrar edıyor ve cok kotu kokuyor. Mantarın belırtılerını soylersenız bana yardımcı olabılırsınız. Cok tesekkurler

cnm bende bilmiyorum ama netten biraz araştırdım
Hiperplastik vulvar distrofi adında bir hastalık belirtileri gibi gözüküyor.ihmal etme sakın hemen doktora git.iyi haberleri bekliyorum senden

Bu bir yıl içinde belli aralıklarla mantar oldum. En son dişim için kullandığım antibiyotikten sonra tekrarladı. Dün hastaneye gideyim dedim ama kontenjan dolmuş gidemedim. Eşimde gündüze geçdiği için bu hafta gitme imkanım yoktu o yüzden aile hekimine gittim. Dr. bei uyuz etti. Daha önce ne kullandın onu yazayım dedi. travazol krem dedim yazdı. fitil dedim vagifem diye bir ftil verdi birde ornisid fort yazdı ama bugün daha kötüyüm. Aranızda daha önce vagifem kullanan var mı. kaşıntı ve yanmadan kafayı yiyecem. Daha önce travazol hemen etki ederdi bugün 2.gün ama hiç etkisi yok.

merhaba arkadaşlar
bir haftadır genital bölgemde aşırı kaşıntı kızarıklık var ve değşik bi şekilde kurumuş ben de biraz kese yaptım duşta sonrasında acısına dayanamadım resmen nıvea baby milk vardı elimde onu kullandım yumuşatsın acımasın diye pek bi işe yaramadı kaşıntı deli gibi devam ediyor ve fazla kaşıyınca acıyor az önce randevu aldım cildiyeden 3ekime anca boş yer bulabildim. böyle sorun yaşayan var mı bana biraz tavsiye verir misiniz? elim devamlı oraya gidiyor
mantar mıdır acaba bu

canım bak orana sakın sabun sürme heleki sebamet filan kozmetige giriyo doktor dedi allah korusun daha beter oluyomuş rahimin akıntısı kesin kansere kadar çeviriyo dedi doktorum bendede vardı attım şimdi senin dedigine gelelim bak beni dinle küçük bir pet şişeye su koy içinede 3 ölçek pet şişenin kapagıyla elma sirkesi koy oranı onunla yıkainan geçiyo dogum ettigim zaman doktorm önermişti bu cevabı veriyim dedim bana dua edersin inan bendede okadar çok oluyoki sorma onu yapıyorum geçiyo doktor çok temiz titiz insanlarda olur dedi çamaşırlarını ütüle pamuklu giy terlemesin oran dar şeyler giyme neden dersen benim doktor ne dediyse yazdım şimdiden geçmiş olsun trovogoton kremide var oda iyi geliyo ama sürünce çok yakıyo dayanamazsın acısını istersen onuda dene hamileler 3 aydan sonra kullanıyo o ilacı bebege zararı varmış altını çiziyim bunuda burda şimdiden rabbim şifa versin daha sormak istedigin bişey varsa beni bul söylerim sana

ayy çok saol cnm yaa ben doktora randevu aldım gidene kadar yapayım bunları
ya ben hep günlük ped kullanıyorum o yüzden de oluyo sanırım bu :78: tüm gün dışardayım peçete koyunca da olmuyo kayıp gidiyo off inş geçer en kısa zamanda :78:

travacort yakıyor diyenler trosyd kullansın arkadaşlar yanma azalıcaktır.

cnm benimde başıma bu bela 5 ay önce geldi.günlük ped kullanmaktan zaten öteden beri bana alerji yapar
günlük ama kullanmak gerekiyorsa uzun süreli tutma 2-3 saatte bir yenile.

cnm benimde başıma bu bela 5 ay önce geldi.günlük ped kullanmaktan zaten öteden beri bana alerji yapar
günlük ama kullanmak gerekiyorsa uzun süreli tutma 2-3 saatte bir yenile.
saol cnm aklıma geldikçe tuvalete gittikçe değiştiriyorum doktora da pzt gidicem bi an önce geçsin de.
yolda yürürken kaşınıyo deli olcam

Bende de vajinal mantar sorunu var. 2 hafta önce farkettim doktora gittim bana bir tane hap ve krem verdi. Sirkeli suyu da önerdi. Normalde çok temiz tutarım dikkat ederim neden oldu deyince çok titiz olanlarda daha çok görülür dedi bide..
Şimdi tedavi bitip mantar temizlenince mutlaka tekrarlanır mı? Tamamen tedavsi yok mu yani :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…