Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

gynoflor u kullanmayı beceremıyorum ya :KK43:( nasıl itiyorsunuz tabletlr bıraz buyuk geldı gozume yapamadım :KK43:

keşke bütün halinde yerleştirebilsem ben nasıl alıyosam artık ilacı açarken çat ortadan 2 ye kırıldı bi kaç tanesi
o kadar acı hissettim ki kırık kenarlar batıyo çünkü ama bütün halde sokmak daha kolay bence...sonuna kadar ittiriyorum..çok iyi geldi bana...

arkDSLAR DOKTOR bana gynomeksın dıye bır fıtıl verdı..bir de her regl donemınden sonra 2-3 gun sureyle kullanmam ıcın bıokadın verdı....umarım gecer ya..ama regl donemınden sonra artıs yapabılımıs bırde gunluk pedı sakın kullanma dedı

Bende de mantar var, bunun için çok tedavi gördüm ama hiçbir faydası olmadı. En sonunda akıntıdan bir miktar alıp tahlil ettiler. Doktorum tebrikler akıntıdan kötübir sonuç çıkmadı dedi ama benim şikayetim devam ediyordu. Tekrar tekrar vajinal muayene olmaktan bıktığım için bir daha gitmedim. Eğer önerebileceğiniz bir doktor varsa (Anadolu yakası) çok sevinirim.

uzun süredir bende mantar şikayetim vardı.her ay mutlaka ilaç kullanıyordum..spralim vardı çıkarttırdım son olarak tedavi gördüm bir kaç aydır yok çok şükür.haftalık bir ilaç kullandım yanında fitil ve wc den sonra sirkeli suyla yıkadım.çamaşırları ütüledim.çamaşırların detarjamsız oldugundan emin olun tetikleyebiliyor..ben faydasını gördüm şimdilik inşallah bir daha yaşamam.

gynoflor u kullanmayı beceremıyorum ya :KK43:( nasıl itiyorsunuz tabletlr bıraz buyuk geldı gozume yapamadım :KK43:

Bende de aynı sorun oldu sert bir tablet ıslatarak kullan dedı doktor kaynamış soğutulmus temız suya batırıp cıkartırsan daha rahat kullanırsınız geçmiş olsun ...

Ya kızlar ben gayet iyiydim sistit oldum dr a gittim cefaks 500 denen antibiyotik verdi,sistit iyileşti bu sefer tekrar süt kesiği akıntı ve kaşıntı,sızlama başladı
acaba antibiyotik mi yaptı ne dersiniz?

daha önce dr umun verdiği gynoflor u kullansam antibiyotiği kessem iyileşir miyim acaba,zırt pırt dr a gitmek istemiyorum yaa yeter artık...
sinirlerim çok bozukk..eşim 10 günük seyahate çıkacak adamcağıza yaklaşamıyorum bile
off nedir bu yaa...

Ya kızlar ben gayet iyiydim sistit oldum dr a gittim cefaks 500 denen antibiyotik verdi,sistit iyileşti bu sefer tekrar süt kesiği akıntı ve kaşıntı,sızlama başladı

daha önce dr umun verdiği gynoflor u kullansam antibiyotiği kessem iyileşir miyim acaba,zırt pırt dr a gitmek istemiyorum yaa yeter artık...
sinirlerim çok bozukk..eşim 10 günük seyahate çıkacak adamcağıza yaklaşamıyorum bile
off nedir bu yaa...

Mrh. Bende dişim için 1000 mg'lık bir antibiyotik kullandım ilaç bitti 2 gün sonra mantar oldum bugüne kadar hiç böyle bi problemim olmamıştı kaşıntıdan geceleri uyuyamadım genel cerrahi bolumune gittim ve antibiyotiğin yan etkisi dedi. Krem kullandım 10 günde falan geçti. Ama kremin faydası oldugunu sanmıoum çünkü düzenli bi şekilde kullanmamıştım demekki antibiyotiğin vucuttan atınca geçti 20 gün oluo çok az bi noktada kaşıntı ve beyazlık kaldı. Çok pis bişi bunu yaşayana sabır diliyorum :KK50:
Bende eşimle 10 15 gün uzak kaldım yanma hissinden dolayı birde böle ilaçlı mantar tedavisinde eşinde ilaç kullanması gerektiği söleniyor. Erkekler taşıyıcı oluyormuş ne kadar doğru bilmioum?

off nedir bu yaa...

Mrh. Bende dişim için 1000 mg'lık bir antibiyotik kullandım ilaç bitti 2 gün sonra mantar oldum bugüne kadar hiç böyle bi problemim olmamıştı kaşıntıdan geceleri uyuyamadım genel cerrahi bolumune gittim ve antibiyotiğin yan etkisi dedi. Krem kullandım 10 günde falan geçti. Ama kremin faydası oldugunu sanmıoum çünkü düzenli bi şekilde kullanmamıştım demekki antibiyotiğin vucuttan atınca geçti 20 gün oluo çok az bi noktada kaşıntı ve beyazlık kaldı. Çok pis bişi bunu yaşayana sabır diliyorum :KK50:
Bende eşimle 10 15 gün uzak kaldım yanma hissinden dolayı birde böle ilaçlı mantar tedavisinde eşinde ilaç kullanması gerektiği söleniyor. Erkekler taşıyıcı oluyormuş ne kadar doğru bilmioum?

daha önce mantar şikayetimden dolayı konuya yorum yazmıştım. bendede ilk kaşıntı olayı aksef adında bir antibiyotikle başlamıştı ve yaklaşık 2 senedir var hiç ağızlı gözlü bir tedavi olmamıştım. hastaneye gittim sağlık ocağına gittim ama 2-3 ayda bir tekrarlıyordu.mantar olmadığım zamanlarda ilişkiden sonra bazen kan gelme durumları başladı.ve ilişki sonra dahada yoğunlaşan akıntı kokusu oluşuyordu. en son ramazandan 3-4 gün önce başladı kaşıntı ve hiç değmediğim halde tahriş olmuştu. tabi canıma tak etti artık özel muayene için kadın doğum doktoruma gittim ve mantarımın çok az olduğunu bu şikayetlerimin teşhisinin vajinit olduğunu söyledi. internetten baktığım kadarıyla sanırım mantar vs gibi enfeksiyonların zamanla yol açtığı iltihapmış.kullandığım ilaçlar 2 gün içinde etkisini gösterdi.eşimle birlikte tedavi oluyoruz şuanda.biraz uzun bir tedavi olacak dedi doktor 2 ay kadar sürecekmiş. bir şekilde bişiler sebep oluyor ve tetikliyor.keşke en baştan tam bi tedavi görseydim vajinite kadar gitmeyecekti belki... ihmale gelmiyor valla :97:

ben daha öncede yazmıştım,mantar yüzdeye vurursak kadınların büyük çoğunluğunun başına gelen bir olay.
başlangıçta yani akut safhada tedavi edilmezse malesef tekerrür eden ve sonrada kronikleşen ,yerleşen bir hastalık,,baştan türü tesbit edilip doğru ilaçlar kullanılırsa ilerlemesi önlenebiliş yani hissedildiği anda dr,a gidip doğru tesbitler yapılıp tedavi edilirse kurtulmak kolaylaşır,aksi durumda sürekli nükseder ,,ayrıca antibiotik kullanımıda her bünyede olmasada mantarı tetikliyen bir unsur , başına gelen herkese geçmiş olsun.....

merhaba arkadaşlar aynı şekilde bendede olmuştu ve kesinlikle antibiyotik tetikleyicidir zaten antibiyotik her kullandığımda dudağımda ya da burnumda uçak çıkardı o sefer mantar oldu antibiyotik vücut direncini düşürüyor zayıf bulduğu bir yerdende çıkar kesinlikle antibiyotik gerekmedikçe kullanılmamalı her grip olunduğunda alınmamalı bence

kızlar bende de mantar cıktı. bi sürü ilac kullandım hicbirinden fayda göremedim
ama temizliğine cok dikkat ediyorum ve iş dönüşü hemen ic camaşırımı cıkarıyorum ertesi güne kadar da giymiyorum.
hic nem olmuyor dolayısıyla kaşıntı da olmuyor kesinlikle deneyin, evinizde ic camaşırı kullanmayın!.
sonra başka bir problem icin doktora gittiğimde senin mantarın yok ki dedi hayret ettim sanırım gecti ama arada hafif kaşıntılarla yine kendini hissettiyor alcak mantar. bir de smear testi yaptırmak istiyorum ya bu doktorlara pek güvenilmiyor

kızlar slm galiba bende de mantar oldu. vajinanın içtaraflarında süt kesiği gibi bembeyaz. özellikle akşamları çok kaşınıyor. sürekli tuvaletim varmış gibi hissediyorum tuvalete gidiyorum bir iki damla. jinekologamı gitmeli ürolojiyemi? birde nasıl muayene ediyor ???

kızlar slm galiba bende de mantar oldu. vajinanın içtaraflarında süt kesiği gibi bembeyaz. özellikle akşamları çok kaşınıyor. sürekli tuvaletim varmış gibi hissediyorum tuvalete gidiyorum bir iki damla. jinekologamı gitmeli ürolojiyemi? birde nasıl muayene ediyor ???

jinekoloğa git, problemin vajinal gibi duruyor
muayenede koltuğa çıkıyorsun o da inceliyor, bende de mantar varmış
bugün öğrendim :KK25:

ben atlattım çok şükür ya:KK74: inşallah atlatamayan arkadaşlarım da tez zamanda atlatır. 5 ay çektım. ağlıyordum artık o dereceye gitmişti. bi de doktorun yanlış ilaç vermesi mi eczacı mı yanlış okudu bana 15 kapsulluk itrakanazol vermıştı. o bıtınce yenısını alıyordum meger çok yanlışmış. vajinal tablet tavsiye edıyorum o yuzden ve 4 kapsulluk itrakanazol deneyebılırsınız.

maalesef bazı doktor arkadaşlarımız bu konuda gerekli uyarılarda bulunmuyorlar.
ben bir kez daha size hatırlatmak istedim. çünkü büyük ihmalkarlık söz konusu.

her ne sebeple olursa olsun mantar yahut enfeksiyon geçirmişseniz, sizinle birlikte eşinizin de tedavi olması gerekiyor.
siz vajinanızı tüm bunlardan temizleseniz bile eşlerinizin penisinde hala mantar yahut bakteri kalıntıları olabileceğinden ilk cinsel ilişkinizde ondaki mantarlar tekrar sizlerin vajinalarınızda konaklıyor ve hastalık nüksediyor.

lütfen tedavi sürecinizde hastalıktan tamamen arınana kadar cinsel ilişkiden uzak durunuz.
eşlerinizin de dediğim gibi sizlerle birlikte tedavi olmasını sağlayınız.

aksi takdirde sürekli tekrarlayan kronik mantar sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz ve nedenini anlamanız uzun sürer. aynı süreçleri sil baştan yaşamak istemezsiniz sanırım?

öncelikle utanma yok. kadınların %75'i hayatlarında en az bir kez mantar olur. basit bir rahatsızlıktır ama tedavi edilmezse enfeksiyonlara yol açar.
nasıl oldum diye düşünmeyin. havuz, tuvalet temizliği bir yana en çok antibiyotik vb kullanım, aşırı yorgunluk vb sonucunda direncini kaybeden insanda görülmektedir.

gördüğünüz beyazlık mantar plaklarına benziyor. küçük bir vajinal muayene ile birlikte hemen teşhis konr. vajinal fitil ve kremler, oral alınan antifungal ajanlarla tedavi edilmektedir.

vajinanızı nötr ph değerine sahip sıvı sabunlar kullanın, naylon değil pamuklu iç çamaşırı giyin, giymeden buharlı ütüyle ütüleyin. dar giysiden uzak durun, ıslak myo vb hemen değiştirin.

jinekoloğunuza gidip muayenenizi olup sorunu çözün şimdi, hadi bakalım.
sağlıklı günler.

kızlar bende de mantar cıktı. bi sürü ilac kullandım hicbirinden fayda göremedim
ama temizliğine cok dikkat ediyorum ve iş dönüşü hemen ic camaşırımı cıkarıyorum ertesi güne kadar da giymiyorum.
hic nem olmuyor dolayısıyla kaşıntı da olmuyor kesinlikle deneyin, evinizde ic camaşırı kullanmayın!.
sonra başka bir problem icin doktora gittiğimde senin mantarın yok ki dedi hayret ettim sanırım gecti ama arada hafif kaşıntılarla yine kendini hissettiyor alcak mantar. bir de smear testi yaptırmak istiyorum ya bu doktorlara pek güvenilmiyor

tam olarak ve ayrıntısıyla şikayetinizi yazın bana :)
doktorlarımıza da fazla yüklenmeyelim arada oluyor böyle şeyler.

merhaba arkadaşlar aynı şekilde bendede olmuştu ve kesinlikle antibiyotik tetikleyicidir zaten antibiyotik her kullandığımda dudağımda ya da burnumda uçak çıkardı o sefer mantar oldu antibiyotik vücut direncini düşürüyor zayıf bulduğu bir yerdende çıkar kesinlikle antibiyotik gerekmedikçe kullanılmamalı her grip olunduğunda alınmamalı bence

güzel ve bilinçli bir tespit. tebrik ediyorum.

mantar kadınların %75'inde en az bir defa çıkar.
havuz, tuvalet temizliği vs en son sıradadır sebep olarak.
en çok antibiyotik kullanımı, aşırı stres ve yorgunluk sonucu vücudun zayıf düşmesinden kaynaklanır.

vajinanızı nötr ph değerli sabunlarla yıkayın lütfen.

X