Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

1 yıl aradan sonra tekrar kabusum oldu.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım çünkü daha önce de bin bir uğraşla kurtulabilmiştim

ben de mantar olduğundan şüpheleniyorum, kaşıntı ve yanma yok fakat kasıklarımda bir ağrı var ve çok akıntım oluyor, belki de iltihap bilmiyorum. Bana da doktor fitil ve ilaç vermişti ama kullandım geçmedi

merhaba arkadaşlar. bende kaşıntı yanma sızı ve süt kesiği gibi akıntım oluyordu ancak kokusuzdu. doktora gittim artık dayanamayınca şikayetlerimi dinledi ve mantar oldugunu soyleyınce travocart ve sporax(itrakanazol) verdi. kullandım gecmedı. aslında ilacı kullanınca geıyor ama bırakınca gene başlıyor. 15 kapsul bıtınce tekrar bu sefer ben eczaneden aldım ıtrakanazol hiç aksatmadan kullandım. ilaç kullanırken etkisi yok ama bıtınce gene başlıyor. 3 ay oldu çok sıkıntı verıyor ya . seyı soracaktım travocart intravajinal mı yoksa yuzelsel mı surulecek onu bılemedım ve ılacı kullandım sadece.. o yuzden mı gecmedı acaba ne yapsam bılemıyorum burada yazılan ilaçlardan bırını mı alsam acaba? benım sıkıntımn belırtılerı idrara çıkarken sızı kaşıntı yanma ve kokusuz akıntı. burada yazan arkadaşların çoğu kokulu akıntıdan sarı akıntıdan bahsetmış. netten araştırdıgım kadarıyla beyaz kokusuz akıntı da mantar belirtisiymiş.. bana vajina içine surulebılecek etkili yan etkisiz bir ilaç önerir misiniz lütfen dayanamıyorum artık

mantar ılacları karaciğeri cok yoruyor haberınız olsun arkadaşlar ayrıca 15 kapsul olanından kullandığınızı bahsetmıssınız asla 15 kapsul yazılmaz 4 kapsulluklerı genıtal enfeksıyonda kullanılıyor dıger 15 kapsullukler dermatolojık mantarlara yazılıyor ayak parmak aralarında falan olursa 15 kapsul yazılıyor cunku aynı hatayı bende yapmıstım jınekologum kızdı ben sana 4 kapsul olanını yazmıstım dedı... tum krem ve pomatlarda travazol,travacort vs.. hepsı yuzeysel olarak kullanılıyor yanı vajen ıcıne degıl... Vajen ıcıne fıtıl verıyorlar... Geçmediğinden şikayet edıyorsanız gynoflour vajınal koruma fıtıllerı var onu onerebılırım ....

mantar tedavisinde gynolomexin fitil travacord dıştan sürülen krem ve eşiniz varsa flucan tek kapsül.çünkü eş varsa biribirinize geçebiliyor.bu yüzden sizin tedavi olmanız yeterli olmuyor.gynolomexin fitilinde 1. sini ilk gün 2. sinide 3. gün kullanmalısınız.arkadaşlar ben kadın doğum sekreteriyim başka sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz..

15 kapsul verılmez dedınız ama vermıştı itrakanazol maddesli 15 kapsulluk. çunku ben ilk o ilaçla başladım ilaç tedavısıne. o bittiginde gecırmeyınce ben kendım eczaneden tekrar aynısından aldım dolayısıyle o da 15 kapsulluktu. cigerım mahvoldu oyleyse. dun tekrar gıttıgımde tekrar nuksettıyse dedi muayene olmak istemıyorsan yıne ilaçı yazayım dedım. 1 ay kullandım onu dedım başka ilaç deneyemez mıyım neyse vs.. yine aynısını verdı ama bu sefer 4 kapsulluk verdı sabah ıkıtane akşam iki tane içeceksın dedı. öncesınde 15lık vermıştı gunde sabah akşam bırer tane ıcıyordum. bu sefer boyle yaptı..

ben en ıyısı sizin dedıgınız fitilden kullanayım. tşk ederım...
peki travogen de intravajinal degıl o zaman.

Benim de 2 ay önce süt kesiği kokusuz akıntım olmuştu dr bakteriyel olmayan küçük bir enfeksiyon demişti.Gynoflor denen bir fitil vermişti.Rahim ağzında da küçük bir yara olmuştu akıntı bu sebeple de oluyor demişti.Dr a gitmeden sakın ilaç kullanmayın kızlar yara da olabilrmiş farkında olmadan çünkü...
Çok şükür çok iyiyim şimdi...

offfff nedir benim çektiğim drye gidemedim ve bu mantar beni deli ediyor
günlük pedle rahat ediyordum ablam ucuz diye birkaç paket orkid günlük ped almışlar lakin kokulu ve çok çabuk harap oluyor , kaşı kaşın öldüm. sürekli duş almak zorunda olmaktan bıktım ne zaman peçete ile silinsem beyaz akıntı mevzut ( hemde çok miktarda akıntı geldikçe kaşıntıda artıyor .

canım bende de mantar vardı. doktor travozol verdi ama işe yaramadı. birleşmelerde de canım çok yanıyodu. çay ağacı kremi kullanıyorum şimdilerde. allaha şükür bişey kalmadı. tavsiye ederim. petradan aldım. yanığa kesiğe egzamaya bile iyi geliyoo..

ne tesadüf travazol bende de işe yaramamıştı. krem kıvamlı bir merhem bende de etki etmiyor ama oceral çok işe yarıyor kaşıntıyı kesiyor lakin onuda almak için drye gitmek lazım .

Son düzenleme:
Bende de mantar var. Ama benimkinde koku yok. Sadece akıntı var. Doktora gittiğimde içinde sadece 2 tane fitil olan bir kutu yazdı. İşe yaramadı akıntı devam ediyor. Doktora olan güvenimi yitirdim artık.

benımkı sureklı nuksedıyor.. doktor sureklı nuksedıyor neden dıye sordugum da şeker hastalıgın olabılır antibıotık kullanımın olabılır dedı ben de çikolata bıle yemıyorum korkudan acaba bununla ne alakası var ya..

kizlar bnde yurt disindayim 2 kere gittim burda doktora bana smear testine benzer bi test yaptilar kulak temizleme cubugunun daha uzun seklinde bisyle orek aldilar krem antibiotik we 2 tane fitil werdi fitili tekini kullan gemzssen 5 gun sonra 2.yi kullandediler ama her defasinda geciyor sonra tekrar basliyor ama bnde bu olay erkek arkadasimla birlikte olmaya basladigindan beri basladi acaba ondan mi geciyor bnde bilmiyorum yarin tekrar gidicem bakalim

sanırım bendede ikisi var.gittigin dr nerede adı nedir tavsiye edermisin

bundan 2 ay önce benim de süt kesiği şeklinde akıntım oldu ve ilişkide feci bir şekilde yanma oldu ki yarıda kesmiştik..
dr a gittiğimde ise bakteriyel olmayan mantar dedi ve smear testi yaptı çok şükür temiz çıktı gynoflor isimli fitil verdi ve kullandım çok şükür geçti
(hatta rahim ağzında kendiliğinden iyileşebilecek küçük bir yara var demişti ve smear alırken kanamıştı) 1,5 aydır allahıma şükürler olsun ki çok çok rahatım yara da geçti acı ve akıntı da kalmadı seba med'in feminen jelini de kullanıyorum ilişki sonrası tavsiye ederim..
mantar rahatsızlığı olanlar mutlaka dr a görünsünler...

yazık üzüldüm yaaa..kendimebende hangisi varki acaba düşünüyorum kaşıntı bazen akıntı daima kokulu olanı herzaman,ilişki sırasında ağrı nadir,ama ilişki sırasındayı bırak namaz kılmama engel olan pissss iğrenç akıntı hep var ne kullandıysam kar etmedi.tekrar gidicem galiba doktora uffff eşlerdende geçtiğini yeni öğrendim bunuda bir deneyelim bakalım..geçmiş olsun kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…