Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kokulumuydu peki akıntı?ne yapsam bilmiyorum ki? ilaç isimlerini vermem pek doğru olmayabilir.ama sana yardımcı olmayı çok istiyorum.çünkü ben bu sıkıntıyı çok uzun yıllar yaşadım ve nekadar kötü bişey olduğunu biliyorum.

Merhaba,
Mantar ilacinin adini ogrenebilir miyim acaba? Saglik ocagina gittigimde doktora da danisarak yazdirabilirim, sikayetlerimiz birebir tutuyor birbirini. Benim de cok uzun suredir var ve sari kokulu akintidan artik biktim. Vajinal fitiil de kullandim, gecmedi. Suanda emzirdigim icin muhtemelen kullanamam hemen ama emzirme biter bitmez bi denemek istiyorum bu sizin ilacinizdan :)Ben mesaj atamiyorum, hic olmazsa mesajla bildirirseniz sevinirim :)

arkadaşlar ben de uzun süre ilaç tedavisi gördüm geçmedi.. doktor en son ilacı bırak vücut kendi atmaya çalışsın dedi ve bu arada yara dondurdum. benim her ay adetten sonra yanmam kaşıntım başlıyo bazen kendiliğinden bazen ilaçla geçiyor ya da geçmiyorr.. şimdi canolen diye bi krem buldum internettenn. vajinal mantar içinmiş.. bilen kullanan ya da bana bir şey önerecek olan var mı..

arkadaşlar merhaba, bende de aynı problem var
iki ay evvelsi augumentien diye bir antibiyotik kullandım- kullanmaz olsaydım- bikaç gün sonrasında hemen kaşıntı yapmaya başladı.
Calıştığım işyerinin doktoruna gittim travogen krem ve iki kapsüllük bir ilac verdi; iki hafta kullandım biraz gecti gibi fakat her gün kaşıntım ara ara devam ediyor.
Ben de kremi tekrar yazdırdım ve her akşam kullanıyorum hafifliyor ama bu hep böyle mi devam edecek bilmiyorum yaa.
Bir ay sonra Allahın izniyle evleniyorum düğün arifesinde başıma gelene bakın yaa:KK43:
cuma gününe başka bir doktora gidecem bakalım ne diyecek inş bir an evvel kurtulurum.

o iki - dort kapsulluk ilaçlar çogunlukla gecırmıyor. sabah iki akşam iki tane içiyorsun bıtıyor bır daha almıyorsun hapları normalde bunu yanı 1 gunluk tedavıyı yapınca gecmesı gerekıyor fakat ilaçın etkısı gecınce tekrar başlıyorsa ya baska tur mantar ya da farklı bır hastalık ve hatta hem mantar hem de farklı tur haslık bırden olabılır. idrar yolu ile bırlıkte nuksedıyor benımkı. ara ara nuksedıyor gynoflor aldım ama kullanmayı beceremıyorum ya intravajınal oldugu için :KK43::KK59:

malesef yaa, bende de idrar yolları iltihapı vardı o yüzden cok hassas hemen her mikrobu kapıyor. şu aralar temiz tutmaya calışıyorum ya bakalım inş en kısa zamanda gecer

arkadaşlar adetime 5 gün var ve bende beyaz bir akıntı gelmeye başladı.. şimdi bende kronik mantar olduğu için korkuyorum yinemi diye:KK43:( acaba bu normal bi akıntımı????

2 gündür felaket bi kaşıntım ve kızarıklığım var, şuan rahim ağzı yarası dondurma işlemi nedeniyle gynoflor kullanıorum. mantar olmuş olma ihtimalim varmı???

nasıl uyguluyorsun rica etsem anlatırmısın

2 gün boyunca günde 3 kez sirkeli su yapıp onunla ilgili bölgeleri sildim. ancak bu dediğim sadece dış genital organlardaki mantar için. yani vajina içinde mantar varsa ve koku fln varsa bu geçirmez çünkü başka bi enfeksiyon eşlik ediyor olablr

selamlar,
4 gündür baya hastayım ve antibiyotik kullandım. ve şimdi çok olmamakla birlikte vajinal kaşıntı ve hafif şişme meydana geldi. akıntı var ama aşırı değil. kokusu yok. ama akıntı geldiğinde kaşıntım artıyor. mantardan şüphelendim. doktor bir arkadaşım tariflerim üzerine mantar değilde enfeksiyon olabilir dedi. biteral oral tablet alırsın dedi. ama nedense bana mantarmış gibi geliyor. bu biteral denen ilaç her iki hastalığı da tedavi edebilecek bir ilaçmıdır? hani hep akıntım ve kaşıntım olmuştur ama bu sefer nedense içim hiç rahat değil. bana yardımcı olabilir misiniz?

sanırım ben de bı de idrar yolu enfeksıyonu var. her ikisini bırden yasayıp atlatan var mı acaba hangi ilaçla idrar yolu gecer ve antıbıyotık oldugu için mantarı da tetıklememesı lazım:KK43: ( :44:

sevgili asena ben de aynı şeyi merak ediyorum. eczacıya sordum ornisid alabilirsin dedi. şu an biteral kullanıyorum. ornisid in muadili imiş.bir de mantar kremi aldım. sanki daha iyi gibiyim. ama arkadaşlar da bu konudaki tecrübelerini paylaşsalar içimiz rahat edecek. artık geçmezse de gözümü karartıp vajinal tablet alıcam. nefret ettim her ay böyle tetikte gezmekten.:KK5:

bir de vajinal tabletlerin yan etkisi var mıdır?

arkadaşlar ilçede çalışıyorum şuan için merkezde bir jinekoloğa gitme durumum yok bendende bi süredir akıntı oluyor rengi yeşil ay afedersiniz ama sümüksü cok geliyor günde 3 4 defa iç çamaşırı değiştiriyorum ama ne kaşıntı ne yanma var.bazen koku farkediyorum.onuda cok gelmesine bağlıyordum.ablam ebe ona sordum oda tam anlamadı bünyesel olabilir dedi sizin yazıları okuyunca içime kurt düştü aceba mantar başlangıcı falan mıdır yorumlarınızı bekliyorum

kızlar merhaba,

26 haftalık hamileyim.Mantar olmuşum.doktor mycospor isimli krem verdi o biraz iyi geliyordu ,sonra gyno - travogen isimli fitili kullandım dün gece.yan etkilerinde yazıyor kaşıntı ama acayip bir kaşıntı yaptı bende.Dayanılacak gibi değil!! ..Şu anda iş yerindeyim nolur yardımcı olun!..Eczaneden acilen alıp kullanabileceğim,hemen kaşıntımı alacak bir krem ismi gerekiyor !! Mycospor işe yaramadı çünkü kaşıntımı almadı.Fitilde kullandım.Doktora da ulaşamıoyrum..Acil yardımcı olursanız çoooooooooooook sevinirim! Bekliyorum..Travazol,travogen,travacort bunlar zararsız diye duymuştum,hangisi en çabuk etki eder kaşınmaya ????????????

bende de mantar var..gynoflor fıtıl kullandım bır de funıt denılen sabah 2 tane aksam ıkı tane ıcılen ılacı werdı doktor ıctım ama hala tam gecmıs degıl:S yarın kontrolum var bakalım...

Mantar dediginiz nekine ben anlamadm benm bacagimin kenarinda bir ara bi kahverengimsilik wardi hep kaşinirdi doktor ona mantar demişti krem werdi sürdm geçti şmdi bi de ayak tirnagimda war o da geçicek bu dediginiz mantari anlamadm ben biri anlatabilir mi normalde bendede bi akinti war ama o rahatsiz etmiyor beni kokusu flnda yok yani o da mi mantar benm bildgm o herkeste olur ama ilgnç merk ettm ? //

X