Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

meraba arkadaşlar.bende kendimi bildim bileli kokulu akıntı var :KK50: ama cok rahatsız edecek kadar kaşıntı yok..yinede mantar olabilir mi acaba ? yoksa benmi abartıyorum bilemedim:KK43: yani vajinanın normal kokusu olur diolar ama ben normal mi bilemiorum evlencem 1 ay sonra o yüzden kurtulmak istiorum bu sorundan doktora gitcem ama alttan muayene ediolar mı bekarları?bi arkadasım gitti muayene etmemşler.

arkadaşlar bende aynı problemi yaşıyorum yıllar öncede yaşamıştım o zaman kullandığım kremi
( travocort) yine kullandım ama ozamanki etkiyi şuanda göremiyorum.. farklı bi ilaç önerecek birileri varsa yardımcı olsun bana lütfen..

seba medin genetik bölge jelleri var onlar da biraz rahatlatıyor.Arkadaşlar bide şunu söyleyim çok şiddetli olanlar için değilde daha hafif olanlar için benim genelde adetten sonra 4-5 gün boyunca kullandığım pedin etkisiyle kaşıntı ve kızarıklık oluyordu.Kaşıdıkçada yara oluyordu.Bikini bölgemin ağda temizliğini hep kendim yapıyordum ama bazı kısımlar tam alamıyordum kalıyordu makinede tahriş ettiği için vuramıyordum.Bu konu içinde kuaföre gitmeye utanıyordum.Daha fazla dayanamayıp 3 ay önce gitmeye karar verdim. 3 aydır düzenli olarak adet olmadan bir iki gün önce gidip sir ağda yaptırıyorum 5 dk da bitiyor.adet dönemimde de pedle birlikte kalan kıllar terleme yapmadığı için kaşıntı kızarıklık yara oluşmamaya başladı çok rahatım.

Son düzenleme:
selamlar, ben çok şiddetli mantar olmuşum.çarşamba günü doktora gittim bana zolax ve trosyd krem verdi.yürüyemiyordum, oturup kalkamıyordum, çok feci yanıyordu. 2 gündür kullanıyorum, daha da ilerledi. Zolax beni çok kötü yaptı, devamlı uyuyorum, bulantı oluyor ve dün gece kustum. fakat bu sabah uyandığımda iyileşme oldu yanma azaldı. sabah bi baktımki kan akıtmışım. :2: Hiçbir şey anlamadım, kan akması normal mi? lütfen bir şey söyleyin

mehaba cnm bende aynı ilaçları kullanıyorum bende fitil ve başka kremde var ama kan akması giib bişi olmadı zaten bi iki defa kullandım ben çok deil kaşıntım bitince bıraktım.kusmanın ona bağlı olduna eminmisin kaç defa attın zolax haftada bi defa kullanılıyovalla kusmak ve kan akıntısı bana başka bişi gibi geldi ama gebelik falan yok demi

arkadaşlar bende aynı problemi yaşıyorum yıllar öncede yaşamıştım o zaman kullandığım kremi
( travocort) yine kullandım ama ozamanki etkiyi şuanda göremiyorum.. farklı bi ilaç önerecek birileri varsa yardımcı olsun bana lütfen..

cnm bende daha 3 ay önce yaşadım aynı kremi kullandım ama bu kez fayda etmedi sen bi doktora görün ona göre verir tmm

arkadaşlr ben 2,5 yıllık evliyim balayındayken mantar kaptım havuza girmiştim ondan oldu diye tahmin ediyorum bu ara mithiş derecede akıntım var bu ay yumurta çatlatma takibi oldugu için doktorum şu ara ilaç vermek istemiyorum dedi dediginiz gibi fitil krem ve haptan oluşmak üzere ilaçlar kullandım kısa süre geçiyo ama yine başlıyo idrarımı yapınca bile gözle görülücek kadar idrarımda bile pıhtılar gözüküyo akıntım beyaz bozulmuş krem gibi yanıyo vede kaşınıyo bıktım ikide bir yıkamaktan inanın cinselliginizi özgürce yaşıyamıyosunuz aman dur bi tuvalete gideyim oluyo her durumda valla iyi gelen bi tavsiyeniz varsa paylaşın

akıntı ve mantar gebelik belirtiside olabiliyo..çatalama takiibindeyim demişssin bence bekle ama zor bi durum kaşıntı mantar zaten hormondaki sıvı değişkliğe uğradığında oluyomuş vajinada adetine falan ne kadar var?yada yumrtlama zamanında olan akıntılardandır yani bence gebelikklede alakalı olabilir. tavsiye edebileceğim sıcak deilde ılık suya otur bekle biraz tmm:))başakada bişi bilmiyorum bende senin gibi

merhaba kızlar bendede bu mantar sorunu var kaşıntı pis koku ve şidetli akıntı. temmuzda düğünüm var bu şeyden kurtulmam gerekiyor bana yardımcı olurmusun lütfen ne kullanmalıyım

merhaba tatlım bende aynı dertten yakınıyordum bir zamanlar ama şimdi yok çok şükür.. avonun genital bölge temizleyicisini kullandım sürekli problem ortadan kalktı bide dikkat etmen gereken şey ayaklarını hep sıcak tut ...

merhaba kızlar bendede bu mantar sorunu var kaşıntı pis koku ve şidetli akıntı. temmuzda düğünüm var bu şeyden kurtulmam gerekiyor bana yardımcı olurmusun lütfen ne kullanmalıyım

arkadaşım,

bahsettiğin rahatsızlıklar bende de vardı,
sağlık ocağındaki doktor flucan adında bir hap yazdı, 1 tanecik hap zaten,
"kullanınca geçecek, eğer geçmezse 1 tertip daha yazarım" demişti,
1 kullanımda bitti gitti,
evli olanlara başka başka şeyler yazıyorlar ama bizler için genelde hap yazıyor doktorlar.
güzel bir düğün dilerim:)

arkadaşlar merhaba,uzun süredir koku akıntı ve kaşıntı yaşıyordum genital bölgede.özellikle de regl öncesi.dr.a gittim mantar dedi 1 dk falan bi baktı sonra mantar dedi.fungan hap ve gyno lomexin fitil verdi.gyno lomexini 3 gün arayla yaptım hapıda 1 hafta arayla diyordu 2.kapsülü yarın içeceğim.koku gitti kaşıntı da gitti ama akıntı hala var beyaz beya peynir kesiği gibi kafay yicem bu akıntıdan nasıl kurtulucam kaç günde geçer fitil bitti 2 adetti zaten hapın da ikincisini yarın içeceğim ilaçlar etki etmemiş mi anlamına geliyor akıntıının geçmemesi? :KK50:

ahh ahh:KK14:
bende 19 yaşında bekarım .zaten adet görme ile problemlerim varbirde bu başımda
bende küçüklüğümden beri var ama tedavi görmeye başladığımdan beri arttı . sanırım dk hapının tetikleyici bir özelliği var :KK43: birinden de daha duymuştum .
doktora 1 kere gittim . utanıyorum aslında halbuki muayene etmiyorlar bekar kızları
o zaman gittiğim doktor geçici doktordu , ilgisizdi. bekarım diye geçiştirdi.2 krem birde 1 günlük antibiyotik yazıp yolladı. hiç birşey sormadan etmeden ... geçirmedi tabi bende bir daha utandığımdan hiçbir doktora anlatamadım derdimi
çok aşırı derece kaşıntım var . kaşıyorum kaşıyorum bazende çimdikliyorum .dayanılmaz oluyor şişiyor, kızarıyor. aman siz siz olun kaşımayın .bir ilaç vardı iyi geliyordu kaşıntıya o da bitti.:KK14:
akıntıda mevcut malesef
sırf bu yüzden günde 3 kilot değiştiriyorum . banyo yapmak için sabırsızlanıyorum bazen
çünkü akıntı geldikçe kaşıntı artıyor , af buyurun mahrem bölgem:KK17: pis oluyor çamaşırımı değiştirmekte kar etmeyebiliyor .
birde idrar yollarıyla ilgili şikayetim var. o da son zamanlarda arttı geçenlerde sistit oldum.geçti ama bazı sikayetlerim devam ediyor.bunlarda mantarla ilişkili sanırım .
kısacası bir doktor yüzü görmem lazım.belki de tedeviye rağmen adet olamamın sebebi mantar... enfeksiyonların ciddi zararları olabiliyormuş.yumurtalıklara kadar ilerleyebiliyormuş . korkuyorum ...

arkadaşlar bende ufak beyaz noktacıklar var ağız kısımda acaba mantarmı önceden kaşıntı akıntı çok vardı ama o yok şimdi bu noktalar ne acaba ama kaşınmıyor artık

geçmiş olsun diyorum ilk önce aynı sorun bende de var bende lomexin kullanıyorum en son tedavi bitiminde bunu verdi 2. sini akşam koydum, akıntım bitmişken ilacı koyduğum günden beri peynir kesiği gibi beyaz bir akıntı gelmeye başladı görünce çok korktum böyle olması normal mi acaba tam bitti diye sevinirken tekrar doktora mı gitsem acaba bilemedim...

Son düzenleme:
Merhaba kızlar. Ben siteye bugün üye oldum. Ciddi bir problemle karsı karsıyayım ve bu sitede bu sorunla daha önce karsılasmıs olan insanlar gördüm. O nedenle hepinizden bilgi almak istiyorum.
Ben 3 ocakta vajina operasyonu gecirdim. Vajinamın sag kanatından 3 tane vulva kisti alındı. Temiz cıktı sonuc. Ancak su son birkac gündür Bir kasıntıya tutuldum ve bunun kadar berbat birsey yok.Önce üst tarafta idrarımı yaptıgım yerde basladı. Daha sonra asagılara dogru yayıldı. Ve sabah kannatların ic taraflarında yara olusmaya basladıgını gördüm.İc camasırımda hafif kan lekeleride vardı. Ciddi bir akıntımda var.
Ben ne yapmalıyım? Bu kasıntı neyin habercisi olabilir? Ciddi bir sorun olmasından korkuyorum. Bana yol gösterirseniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkür ediyorum.

merhaba bayanlar bende bişesormak istiyorum bende vaji...a girişinde süt keşiği gibi fındık büyüklüğünde beyaz bişe var et gibi aynada baktığımda görğyorum kulak çubuğla alıyorum fındık kadar kokusuz beyaz kaşıntım falan yok yanma falanda nedir acaba çok merak ettim mantar olabilir değil mi bu arada evliyim doktordan korkuyorum tedavişekli tekse bana ne önerirsiniz

tamam arkadaşlar.ilaçların isimlerini ve nasıl kullanıldığını yazıyorum size.bence işe yarayacaktır ama dediğim gibi tedirginim doktorunuza sorun kullanmadan önce bence.yada eczaneye sorun enazından.ama mesuliyet kabul etmiyorum bunuda belirteyim.bütün kalbimle sizinde kurtulmanızı diliyorum.nekadar mutlu olurum anlatamam.neyse ilaçları söylüyorum. 1-ORNİSİD FORT 500 MG 10 TABLET(12 saat arayla günde 2 kez tok karınla.ben sabah kahvaltıdan sonra 1 tane içiyorum tekinide akşam tok karınla) 2-LARİCİD 500 MG 14 TABLET (buda 12 saat arayla diğer gibi ilaç tok karınla günde iki kez) 3-FEXADYNE 120 MG 20 TABLET (günde 1 kez tok) 4-TEKFİN 250 MG 14 TABLET (günde 1 kez tok) ayrıca 1 tanede travogen krem sürüyorum.çok geçmiş olsun kızlarrrr.dualarım sizinle inşallah işe yararrrrr...

bu ilaçları ne kadar surede kullanmalıyız? yanı konustugunuz doktor mutlaka belırlı bır sure vermıstır kullanım için.. ben de sık sık olmasa da ara ara yasıyorum bu poblemı.. yazın gırmıs oldugum bır havuz yuzunden basıma bela aldım ıste.. yalnız Itraspor diye bir ilaç var o da cok etkılı..
tesekkurler cnm :)

bendede vardı mantar ne iğrenç bi durum ya neyse 2 aydır dr shiffa die bi mantar kremi kullanıyorum çok çok iyi geldi ve kurtuldum tavsiye ederim çekmeyin bu illeti

Bende candidadan 1,5 senedır çok çektım sureklı her ay yeniliyordu doktorumun verdiği ilacı bulamayınca bir eczanenin muadili olarak vermiş olduğu ilaç olan cicadridina diye bir fitil kesin çözüm oldu benim gibi bu hastalıktan kurtulamayanlara önereceğim 18 lıralık bir ilaç çok pahalı da değil ve ilaç bulunuyor piyasada tabi ayrıca hijyen adına sureklı yıkıyordum intimlerle bunu da bıraktım cunku oradaki iyi bakterileri de öldürdüğüm için savaşamıyor kurutuyormuşum yine doktorumun vermiş olduğu procare marka papatya özlü bir intim jel kullanmaya başladım ama sadece haftada 2 kere ve bir fındık kadar dokerek avucumda yayarak kullanıyorum... umarım bu dertden muzdarip arkadaşlarda benim gibi kurtulurlar... benımde kullanmadıgım fitil ve ilaç kalmamıstı her ay hemde o ilaçlar karaciğerle dost değilmiş yoruyormuş... kan tahlillerim yapıldı kansızlık cıktı demir ilaçları verdıler ama yine çözüm olmamıştı... en son yukarda ismini yazmıs oldugum fitil ile geçti....

X