Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

arkadaşlar mantarla tam 4 yıl savaştım diyebilirim.. gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmamıştı.. Sinirlerim artık had safhada bozulmuştu.. Mantar çok çabuk nükseden bir illet. bu sebepten kurtulduktan sonra çok dikkat etmek gerekiyor.. Ve hamdolsun kurtuldum ve oldukça dikkat ediyorum artık..

Vajina temizliği için sebamed kullanıyorum yıllardır..
Naylon iç çamaşırından uzak durmak şart..
Pamuklu ped kullanıyorum
Soğan kürü uyguluyorum ayda bir kez
ve .... isimli ilaçla kurtuldum hamdolsun...

ya arkadaşlar 2 senedir bu sorunla uğraşıyorum kullanmadığım ilaç kalmadı bıktım artık valla ve geçmiyor, son defa eşimle tedavi olduk bakalım ilaçlar yeni bitti. bu ay tam 3 defa kadın doğuma gittim.rahim ağzında yara var onun sebep olduğunu söylüyor haftaya yarayı donduracağım benimle aynı tecrübeyi yaşayanlar varmı? yarayı dondurmak şikayetlerimi tamamen gidermeyecekmiş, nerden yakalandım bu mantara bilmiyorum senede ortalama kere tekrarlıyor, hem koku hemde yanma yapıyor.

kızlar ablmada çıktı mantar senelerce ugraştı
ama geçmedi(şimdide rahim iltihabı dedi druu(tedaviye başaldıı inşaşalak düzelir rabimm.

arkadaşlar bende kasık mantarı var bu hastalığı olup tedavi olan arkadaşlar varmı varsa hangi ilaçları kullansınlar lütfen söylesinler bende çekiyorum bu hastalıktan

istanbulda oturanlar için bağcılar eğitim ve araştırma hastanesinde taner usta diye bi doktor varmış arkadaşım onun verdiği ilaç sayesinde mantardan kurtulduğunu söylemişti kızlar

Merabalar kızlar bendede sadece ilişkiden sonra gelen kötü bi koku var ara sırada kasıntı oluyo.varmı böyle bi sorunu olup iyileşen.artık eşimle ilişkiye girmekte istemiyorum ne yapıcamm yaa???

merhaba bende kist yüzünden doğum kontrol hapı kullandım bugün son günüydü ve acayip şekilde vajinada yanma,kaşıntı ve beyaz sarıya dönük akıntı oldu acaba doğum kontrol hapı yaparmı yan etkilerinde mantar yaptığı yazıyor ilk defa kullandım ve sinirlerim bozuldu kist inşallah dgeçerde bir daha kullanmam.insan ilişkiye bile girmmek istemiyor,yaşam kalitesini bozuyor.

merhaba ELİF22, ilişkiden sonra oluşan kötü koku bakteriyel vajinozis için çok tipik bir belirti... çiğ balık kokusu gibi gerçekten de kötü bi koku oluyor ilişki sonrası...bu da aynı mantar enfeksiyonu gibi normalde aslında vajinada bulunan ama çok az miktarlarda olan bakterilerin vajina ortamının dengesi bozuldugunda baskın hale gecıp cogalarak oluşturdugu bı durum...özellikle koku yapıyor tedavisi de antibiyotik... ya da içerisinde vajina için yararlı olan ve kaybedilen vajinal dengeyi yeniden oluştran fitiller var gynoflor gibi... ama tabi emin olmak için bi doktora gözükmen çok iyi olur...anlattıklarına göre bu söylediğim şey sendeki durum çünkü dikkat etmezsem maalesef bende de oluşuyor... doktorum bana antibiyotik yerine gynoflor verdi hiç bir yan etkisi yok, sadece içinde östrojen de olduğu için az miktarda, hamilelik gibi bi durum oluştuğunda (ki bu da adetin geciktikten sonrası için geçerli) kullanmamalısın çok zorunlu olmadıkça...çok geçmiş olsun canım...

elif tamda bu rahatsızlık var bende o lacı verdi drum dün bana vajina içine zerk edilcekmşi..pekii adetliyken bu ilacı kulanmak zararlımıdırrr kiii bilğin varmıı

slm
çok geçmiş olsun.yazdıklarınızı okudum aynı sorun bendede var
kaşıntı yaklaşık 1 haftadır var.akıntıda çok uzun yıllardır.ve adet düzensizliğim oluyor. bunun için doktora gittim doğum kontrol hapı verdi.kullandım adet oldum fakat yine aynı düzensiz. şimdide aşırı derecede kaşıntı başladı.
rica etsem seni arayan doktorun adını verirmisin?
kısmet olursa yakın zamanda evleneğim ve bu sorunlar evliliğimde sorun yaratır diye korkuyorum.onun için iyi bir kadın doğum doktoruna ihtiyacım var ((

çok geçmiş olsun arkadaşım ben bir haftadır böyleyim boğazım faranjit olmuştu antibiotik verdi doktor antibiotik yüzünden böyle oldum
bir hafta acısını çektim anlamadım bir haftada tedavi süreci mafoldum sen bana 4 5 seneden bahsedince şok oldum inanki çok sevindim geçtiğine dezavantajın bakire olmadığın için fitil kullanamak olmuş kurtulmana sevindim geçmiş olsun travocort krem donaxyl fitik funit hap seba med geçirdi benide evdeki bütün iç çamaşırlarımı çöpe attım yenilerini aldım insanın pskolojisi bozuluor valla ped kullanmayın mümkünse temiz atletinizi kesin ütüleyin kullanın atın çöpe gitsin

Aynen arkadaşım bende bu mantarla 1 sene mücadele ettim artık eşimle arama Mantar

girer olmuştu

Bende 6 aydır düzenli Sebamed kullanıyorum her adetten sonra 3 gün

Gynoflor Fitil kullanıyorum .

Ped kullanmak zorunda kalırsam Kotex anydays kullanıyorum.

Allah herkesi bu rahatsızlıktan kurtarsın.

tek bir ilaç değil.4 tane ilaç.birde krem.biraz ağır ilaç bunlar çünkü bende baş dönmesi,tat değişikliği ve uyku hali yaptı.yan etkileri bunlar.kızlar ilaç adını yazmakta tedirginim biraz

bnde ilaç kullandım eşimde canım ya daha yeni bitii ilaclarım su iki gündür akıntım var sarı ve kokulu reglimde yeni bitti nedir ki böle oluya daha yeni evliyim bartholin ameliyatıda oldum bir ay oldu doktora korkuyorum mantar tedavisi gördüm ama gecti kaşıntı falan yokk bde mantar rahatsızlıgımda beyaz yogurt kesigi gibi oluyodu akıntım aklım karıştı iyicee

yaa bende 1 yıldır uğraşıyorum bu pislik illetle!ve her ay oluyor hiç geçmiyo.. ! önce akıntı kokusuz aşırı sıvı halde ve sapsarı geliyor sonra git gide akıntı yoğunlaşmaya ve böyle katılaşmaya başlıyor ıyy irenç..! böyle parça parça aşırı katı bi hal alıyor ve adet döneminde kayboluyor sonra haydi baştan....... ilişki sırasında çok ağrı oluyo bide.. hatta bi ara temas sonrası kanamış yani sonradan farkına vardım kanadığının..

MONODOKS, FLUCAN, BİTERAL, FUNİT, FLUZOLE, ORNİDONE-FORT, ORNİSİD FORT ve daha aklıma gelemeyen bi çok ilaç kullandım vajinal ovullerde cabası.. ve kremler. hatta içe aktarılan merhemler bile.. hiç biri işe yaramıyor. yani resmen kronik hale geldi! zolax diye bi ilaç duydum çok etkiliymiş ve kronikleşmiş mantar hastalarında kullanılıyormuş biraz araştırdım fazlasıyla pahalı bi ilaç e benim kullandıklarımda üç beş kuruşluk biişi ve cidden bi halta yaradıkları yok doktora bu ilacı soracağım eğer iyi ise yazarım.

ya bide ben hep devlet hastanelerine gittim ssk dan beleş meleş ayaklarına acaba özelede mi bi baktırsam diyorum ? sizin tavsiye ediceğiniz bi doktor var mıdır?

ve ayrıca her defasında eşli tedavide uygulandı artık hastalık hiç geçmiyo diye ilişkide hiç olmuyo ne olur ne olmaz korkuyorum bişi olur diye.. of lanet olsun bu hastalığa.. iç çamaşırlarımı ütülemeyi geçtim aştım artık kot pantlonlarımı pijamalarımı bile ütülüyorum ! her duş sonrası lifimi kirliye atıyorum.. temizlik hastası oldum resmen sebamedin o genital bölge için olan sıvı sabunlarındanda kullanıyorum.. yok.. hiç bi iyi belirti yok..

yav bide şey okudum bikaç önceki sayfalarda.. tüp tıkanması diye bişi..? o nedir ? kısırlık gibi bişi mi? mantar hastalığı kısırlığamı neden oluyor ? yoksa kullanılan ovüller mi?? ayy n'olur cevap verin korkuyorum!!

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…