Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

merhaba arkadaşlar.konu sahibi olarak unutmuşum burda açtığım konuyu.başlığı değişmiş sanırım.
tüm mantar illeti ile uğraşan bayanlara çoook geçmiş olsun.aranızda mantardan kurtulan varmı acaba merak ettim.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
ben ogün bü gündür rahatım tamamen kurtuldum.buraya yazdığımdan beri karşılaşmadım henüz.hatta daha evlenmemiştim bile :KK1: şimdi 1,5 senelik evliyim.artık amacımız bebek sahibi olmak.geçen aylarda boş gebelik nedeni ile kürtaj oldum.bir kaç ay yasaktı bebek için.rahim kendisini yenilemesi gerekiyordu.şimdi yasak ayları geçirdik.artık dileğim anne olmak.allahın izniyle inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur. saygılar sevgiler hepinizeeeee :KK16::KK16::KK16:

merhaba arkadaşlar.konu sahibi olarak unutmuşum burda açtığım konuyu.başlığı değişmiş sanırım.
tüm mantar illeti ile uğraşan bayanlara çoook geçmiş olsun.aranızda mantardan kurtulan varmı acaba merak ettim.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
ben ogün bü gündür rahatım tamamen kurtuldum.buraya yazdığımdan beri karşılaşmadım henüz.hatta daha evlenmemiştim bile :KK1: şimdi 1,5 senelik evliyim.artık amacımız bebek sahibi olmak.geçen aylarda boş gebelik nedeni ile kürtaj oldum.bir kaç ay yasaktı bebek için.rahim kendisini yenilemesi gerekiyordu.şimdi yasak ayları geçirdik.artık dileğim anne olmak.allahın izniyle inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur. saygılar sevgiler hepinizeeeee :KK16::KK16::KK16:

selam canım baştan yazdıklarını okudumda çok sevindim evlendiğine öncelikle tebrikler.sözlümün ailesi bizi ayırmak istiyo falan yazmıssın sorunları asmıssınız gordugum kadarıyla.inşallahda en kısa zamanda bebek sahiibi olursun rahatsızlıgının tekrarlamamasınada ayrıca sevindim bende yeni bi konu açtım bakarsan fikirlerini paylaşırsan çok sevinirim linkini vereyim bakmak istersen http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/409285-mantar-icin-saglik-ocagina-gittim.html

Arkadaşlar ben de 1 yıldır bu illetle mücadele ediyorum. İlk başladığında kaşıntı da vardı ama son yakalandıklarımda kaşıntı yok. Ztn hayatım boyu akıntıdan kurtulamamışımdır. O bana normal geliyo artık. Ama mantar nüksetmeden önce şiddetli akıntılar, arkasından da beyaz renkliye geçiş...En zor kısmı da ilişkide yanma:KK43:Sanki içerde yara varmış gibi yaa.Bu arada sık sık idrar yolları enfeksiyonu da geçiriyorum. İkisi el birliği edip canımdan bezdiriyolar beni.Bir kere de sistit geçirdim epey şiddetlisinden. Türlü türlü fitiller denedim, eşime de haplar içirdim. Yok yok yok:KK43: Artık çocuk düşünmeye de başladık ve 1 yıldır çocuğa kdr bu illetten kurtulim diyorum ama vakit geldi hala hastayım:KK43:(

İki üç doktora gittim çözüm yok. Lütfen Ankara'da bu konuda çok ii bi doktor(bayan olsun) bileniniz varsa yazın lütfennnn:KK59::KK59:

arkadaşlar bende uzun zamandır mantarla uğraşanlardanım.hatta daha öncede yazmıştım buraya.her ay 2 3 defa mantar oluyordum 1 yıldan beri.en ufak bişeyde kaşıntı akıntı ağrılı ilişki :96: çok çektimmm. kullanmadığım ilaç kalmadı tabiki.idrar yolu enfeksiyonu ve mantar için dahiliye uzmanına göründüm en son. 2 ilaç verdi 2 hafta kullandım.yasmin ile korunuyordum bıraktım.o günden beri çok şükür tık yok.doğum kontrol haplarının tetiklediğini duymuştum daha önce ama bırakmamıştım.en son canıma tak etti bıraktım.
kronikleşen mantarı olanlar birde hap ları bırakmayı denesin bence.

ya aynı dertten ben de muzdaribim. 1,buçuk yıldır mantar tedavisi görüyorum onun bi de üstüne rahim ağzında yara çıkmıştı uzun uğraşlar sonunda ondan da kurtuldum çok şükür ama gel gör ki bu mantar geçmiyor! 1 hafta önce fln zolax ve fitil kullandım ama hala akıntı geliyor yarı yarıya azaldı gerçi. acaba bende başka bir enfeksiyon da olabilir mi? Bende parça parça, sarı ve ekşimiş yoğurt gibi kokulu bir akıntı geliyor ve geldii zaman feci derecede kaşıntı oluyor. Mantardan başka bişey de olabilir mi acaba kızlar? gerçi simir fln yapıldı olsaydı orda çıkardı heralde :S ayhhh çıldırcam artık depresyona girmeye başladım bu kadar hastalıkla uğraşa uğraşa! :KK43:

Kızlar ben hala iileşemedimm:KK43:(Üstelik bu arada ikinci kez sistit geçirdim. O da mı kronikleşti ne...Ankara'da ii bi doktor biliyosanız lütfen bana da söleyinn:KK43:(Napıcamı şaşırdım wallahi. mantar-iye-sistit-mantar-iye-sistit.... kısır döngüye girdim sanırım:KK50:

mantar başladığı zaman hemen dayanabileceğim kadar sıcak suya tutuyorum orayı bi 5-6 saat yokmuş gibi oluyor sonra yavaş yavaş başlıyor hemen yine sıcak suya tutuyorum banyoda yine geçiyor 4 gün oldu başlayalı ama 4.5 senedir çekiyorum denemediğim fitil krem kalmadı iyice kuruluyorum duşjeli gibi şeyler sürmüyorum sebamedin jelini kullanıyorum şekerimde yok artık dr a bile gitmiyorum çözüm olmuyor çünkü hep geçici çözümler veriyorlar şuan evde travazol ve neo penotran var ama kullanmıyorum bu sıcak su işi çok iyi geldi sağlık ocağındaki ebe baticonu pamuğa dök tampon yap dedi bazılarına iyi gelmiş Allah razı olsun diyenler oldu ama bende yanma yaptı şimdilik sıcak suyla idare edip geçiştiriyorum ama nereye kadar bilemiyorum bi de benim akıntım çok az ve beyaz 2-3 gün daha dewam ederse yine bana dr yolu gözükecek :KK43:(

mrb arkadaşlar; benimde son zamanlarda vajinamda sürekli ıslaklık var. kaşıntı ve kabarma oluyor mantar olduğundan şüpheleniyorum. bu durumda hangi doktora gitmek gerekir sizce ?

mrb arkadaşlar; benimde son zamanlarda vajinamda sürekli ıslaklık var. Kaşıntı ve kabarma oluyor mantar olduğundan şüpheleniyorum. Bu durumda hangi doktora gitmek gerekir sizce ?

bnde bi kere oldum ilac krem hem bana hem eşime iyiyim suana kadar şükür iç çamasırlarımı deterjanla kaynatıyorumm inanılmaz sıcaklıkta üsütne de bir ütü ıslak yeri severlermim mantar tuvalet kagıdı koyuryorumm

ben kendimi bildim bileli mantar kasinti vardir bende .19 yasindayim kücüklügümden beridiri var.aslada gecmez bence.cünkü sürekli akinti aktikca nekadar günlük ic camasirida degisse sonucta aksama kadar o akinti akiyor orda bisiler olusuyor sen hafif kasidinmida zaten devami gelir gecsede ayni sey tekrarlar bence.kac defa doktora gittik bu yüzden.bazen tam gecti diyorum anam kasiniyo kasimiycam diyorum ama deli oluyorum.kasiyiorum (utanarak söylüyorum)sonra parcalayacak gibi kasiyorum durduramiyorum kendimi kasirken okadar rahatliyorum ki birakamiyorum kasimayi .sonra saniyler sonra akinti 1 damla gelse yaniyor ve ozaman tuvaletim gelince düsünün halimi nerdeyse aglaya aglaya yapiyorum .yaptiktan sonra o aciyla yine kasiniyor yine kasiyorum sonuc ayni devam ediyor.akinti olmasa kasinti olmaz ama akinti hep aktikca mantar emin olunki olur .önce akintiyi iltihabi durdurmak lazim ben süt icince sürekli akinti pek olmuyo hatta hic ama icmeyince bu arlara hic icmiyorum cok oluyor.ve sasiricaksiniz süt icmeynce adet agrimda olmuyor iki arada bir deredeyim yani

Arkadaşlar benim sorunum ilişki sonrası küçük tuvaletimi yaparken çok yanma oluyo,
ve üşüttüğümden dolayımı bilmiorum beyaz akıntım var hemde çok. günde 2 kere değiştiriyorum iç çamaşırımı. İlişki sırasında ağrı ve acıda hissediorum.
kaşıntı vs bi şey yok, bu mantar olabilir mi ?

vücutta herşey o kadar bağlantılıki. sabahları kalktığımda acayip midem bulanıyo ve safra çıkarıyodum bunun üzerine dahiliye doktoruna gittim kan ve idrar tahlili yaptı idrar yollarımda iltihap varmış. zannederimki bu mantar yüzünden oldu. mikroplar oraya kadar ulaştı sanırım. ve doktor antibiyotik yazacaktı daha fazla acır diye yazmadı şu anda bol bol su içiyorum. ama kısa sürede düzelirmi. çünkü bu yara izi gibi yerler suyla iyileşecek gibi değil. yarın doktora gideceğim gelişmeleri yazarım.

Dün itibariyle doktora gitmiş bulunmaktayım. vajina için fitil ve jel verdi doktor. 10 gün sonunda tedavi biticek. inş fayda bulurum.

Arkadaşlar benim sorunum ilişki sonrası küçük tuvaletimi yaparken çok yanma oluyo,
ve üşüttüğümden dolayımı bilmiorum beyaz akıntım var hemde çok. günde 2 kere değiştiriyorum iç çamaşırımı. İlişki sırasında ağrı ve acıda hissediorum.
kaşıntı vs bi şey yok, bu mantar olabilir mi ?

Cnm ilişki sırasındaki ağrı biber sürmüş gibi yanma şekliyse mantardandır. Akıntının beyazlığı da mantar belirtisi ama süt kesiği şeklindeyse...sıvıysa iltihap da eşlik ediyo olabilir...İlişki sırasında derinlerde yara var gibi bi acı duyuyosan kist olabilir. her ikisini de yaşadığım için biliyorum:KK43: Hemen doktora gitmelisin

arkadaşlar bendede aynı sorun var kafayı bozucam sabah kalktım geçti gibiydi öğlen yine yanma,kaşıntı,bişiler batıyo gibi oluyor pztyi bekliorum doktora gidicem 2 gün içinde aniden ortaya çıktı:84:

arkadaslar bendede sadece yanma hissi var.oturdugumda yanma hissini hafif hissediyorum ama ayaga kalktigimdaaa :S vee idrarimi yaptimda :S:S :KK43: evlendigimin 2.gunu ortaya cikti bu meret.turkiyede doktora gittim hap ve krem verdi bi etkisini gormedim.burdada ev doktoruma gittim oda ayni sekilde hap ve krem verdi o da ayni sekilde etkisi hic olmadi.sonunda kadin dogum uzmanina gitttim.5 aydir evliyim hamilede kalmak istiyorum sanirim bu mantar birakmiyo.neyse doktor fitil ve krem verdi kullandigim sure boyunca cok rahattim 1 hafta oldu fitil biteli yine basladi :S
ne yapcam ben sancisini yanmasini cekerim ama hamile kalmami engelliyo o beni cok uzuyo :S:S:S_:KK43:.:-)

arkadaşlar doktora gttim fitil ve hap verdi fitili akşam kullandım ama gece kaşıntım ve yanmam iyice arttı sizce bu normal mi kaç günde etkisini gösterir ki bu fitil:95:

mrb cnm ben cuma gününden beri fitil kullanıyorum. şu anda kaşıntım durmuş durumda bi kızartılarda sızlamıyor. inşallah sanada aynı şekilde fayda da bulunur.

Bu fitilin adı neydi..bende bir kere kullanmıştım çok iyi geldi geçen ay..
şimdi yine oldum....acilen fitilin adı lazım ama bulamadım bir türlü..

X