Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

arkadaşlar ezbere ilaç yada kozmetik ürünü almaya ne kadar da heveslisiniz? b işin doktoru var. hekimi var. ilerde çocuğunuz olmasın mı istersiniz? yada Allah korusun daha beterini mi? yapmayın cahil işi bunlar... Varsa bir sıkıntınız doktora gidin ve ilacını kullanın ben de bu kozmetiklerin kurbanı oldum yaşadım ve uyarıyorum !kaydirigubbakcemile

doktora danışmadan ilaç kullanmak doğru bişey değil bence de. bu kozmetikler de her markanınki olmamak şartıyla kullanılabilir. mesela Sebamed, Moos gibi markalar... doktorum bana Moos önermişti ve sürekli değil de sadece ilişkiden sonra, havuz-denizden sonra kullanmamı istemişti...bir sürü markanın temizlik jeli var adını duyduğumuz ya da duymadığımız (Avon vs), o yüzden dikkatli olmak gerekir...

Selam arkadaşlar, 3 yıllık evliyim ve evlendikten 1 ay sonra mantar rahatsızlığım olmuştu. ilaç kullandım ve hemen geçti. Şimdi 3-4 gündür yine var ve ben doktora gidip makasa yatmak ve o muayeneden geçmek istemiyorum, korkuyorum. Bu korkumda doğumdan kaldı bana.Sürekli hemşirelerin açılma muayenesi yüzünden tiksinti geldi. Mantar ilacı reçetesiz verilirmi?? Yoksa yarın eşim izinli ve beni hastaneye götürecekeyvahedigeldismile

canım ben de mantar şikayetiyle doktora gitmiştim, verdiği ilaçları kullandım geçti Daha sonra tekrar oluştuğunda tekrar doktora gitmedim, verdiği ilaçların aynısını tekrar kullandım ve düzeldi herşey. Zaten bunu yaptıktan sonra doktoruma telefon edip söyledim, ona sormadan yine aynı ilaçları kullandığımı, iyi yapmışsın dedi,sorun olmadı yani. Reçetesiz alınıyor mantar ilaçları bu arada...geçmiş olsun canım...

Teşekkürler Ayşegül.. Bugün bi arkadaşta baticcon la temizlememi ve bi krem kullanmamı önerdi.Baticcon bi miktar iyi geldi. malum pazar olduğundan nöbetçi eczane aramak istemedim. Yarın ne olacak bakalım.

hafif kaşıntılarda dermotyrosid krem işe yarıyor. kaşıntı ve yanma olduğunu söylediğimde 2 doktor da bunu vermişti.

ya bende de kaşıntı yok ama akıntı var ve koku oluyo işte..ama bu normal herkeste olan bi kokumu normalmi bilmiorum.:çok üzgünüm:hani diolar yaa vajinanın kendine has kokusu oluo zaten die..bende yakında evlenicem bi çare bulmam lazım..doktora gitsem bekarları nası muayene ediolar? cok cekiniorum uf..bide cok afedersiniz azcık içerde küçük fısırıklar var sivilce mi desem kendimi bildim bileli geçmio..acaba ne olabilir evlenince sorun, acı yaparmı ki:çok üzgünümf off

merhaba arkadaşlar ben doktora gittim bana ilaç tedavisi verdi eczaneden ilaç almya gittim bana doktorun yazdığı ilacın aynısının farklı isimde olanını verdi doktora gittim bu ilaçları kullandım dedim doktorda ben sana yazdığım ilaçları neden almadın eczanenin verdiği ilacları aldın dedi değiştirirken sana söylemedimi dedi... bende spral var 1 ayda 3 defa mantar olursa tüp bebek tedavisi görürsün dedi ilerde çok sıkıntı çekersin dedi şimdi ne yapmalıyım çok korkuyom

arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim. sarı renkli akıntım oluyor ama koku yok.2 senedir yaşıyorum bunu yaklaşık 4 ayda bir takrarlıyor. kaşıntıdan o kadartahriş oluyorki kanadığı bile oluyor yani. idrar yaparken yanma oluyor. fitil krem ne varsa kullandım ama fayda etmiyor. iğrenç bişey((

Mrb arkadaşlar benimde aynı derdim var. İlaç kullanıyorum geçiyor ama br süre sonra tekrar başlıyor.Ne yapabilirim.kokusu kaşıntısı mahvediyor beni doktorda daha fayda etmiyor.yardım edinnnnnnnnn....

bendede aynı problem vardı. doktorum sadece hijyenik olmadığını kullandığım ilaçlardan ötürüde oluşumun olduğunu söyledi. ilaçları kestim ama durum düzelmedi. internet üzerinden lapitak ayak bakım kremi aldım. şu an herhangi bir sorun yok istersen sende kullan bir. belki faydası olur.

arkadaşlar bende geçen ay ve bu ay adet öncesi epey bi süre ara ara kahverengi bazen çamur gibi akıntı oluo..böyle bişeyi yaşayan var mı aranızda???

ya arkadaşlar bende ilişki sonrası yanma ve acayip bir koku var doktora gidicem ama alttan muayene ediyor mu yoksa şikayetleri mi değerlendiriyor bileniniz varmı

Malesef evlide olsan bekarda olsan alttan muayene ediyorlar..Sadece bekar olan kişilerde yüzeysel bakıyolar evli olanlara ise alttan ultrasonla bakabiliyorlar.Bence alttan muayene edip etmediğini düşünerek vakit kaybetmeyin bi doktora gidin.Bende de vardı eskiden gittigim doktorların verdiği ilaç ve iğneler işe bile yaramıyordu.Daha sonra düşündüm neticede bayanız herhangi bi hastalıktan olmasa bile bigün çocuk için doktora gideceğiz.Bu nedenle doktor araştırdım ve birine gitmeye karar verdim. Kendimi yanında rahat hissettiğim bi doktorum var artık.Evet yine utanıyorum ama doktorum beni sakinleştirmeyi beşarıyo ve daha iyi hissediyorum kendimi.Mantar için 2 kutu hap bir fitil ve birde krem verdi kullandım geçti.Eşimde kullandı tabi.Geçtiğini eşim bile fark etti.Çünkü ilişkiye girdiğimizde çok kötü bi koku oluyodu ikimizde alabiliyoduk kokuyu.Ha bu arada 2 yıllık evliyiz ama bizim çocuğumuzda olmuyo eşimde varikosel çıktı.Bende ilaçlı rahim filmi çektireceğim inşallah benimde mantar yüzünden tüplerim tıkanmamıştır...Hepinize sağlıklı günler :))

benim peynir kesiği şeklinde akıntım var ve vajınada yanma oluyor fakat idrar yaparken değil.bilgisi olan yada bunu yaşayan varmı

yaklasık 1 senedir yasmin kullanıyorum ve mantardan kurtulamadım... şişkinlik hissi, ağrı.. gitmediğim dr. urolog jıne. kalmadı. acaba yasmın mı yapıyor? onu kullandıktan 1 ay sonra başladı hepsi

smear de ıltıhap cıktı yanı mantar... ama kasıntı falan yok. sadece ağrı (( deli ediyo beni... yasmın kullanlarda goruluyormu

yaklasık 1 senedir yasmin kullanıyorum ve mantardan kurtulamadım... şişkinlik hissi, ağrı.. gitmediğim dr. urolog jıne. kalmadı. acaba yasmın mı yapıyor? onu kullandıktan 1 ay sonra başladı hepsi

Öncelikle mrb;
Benimde mantar problemim var ve bende 8 aydır yasmin kullanıyorum. Doktoruma sordum acaba doğum kontrol hapından dolayı mıdır diye. Bana kesinlikle hayır , alakası yok dedi. İlaç verdi , 1 haftalık fitil , 2 kapsüllük hap , ve krem kullandım 1 hafta 10 gün kadar ve ciddi ciddi geçti. Ama son 1 haftadır sanırım tekrar başladı; çünkü her nekadar kaşıntı olmasa da akıntım oluşmaya başladı tekrardan. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok dikkat etmem rağmen yine oluşuyor yine oluşuyor:sinifsinif: pufff kurtulamıcak mıyız şu pis şeyden yaaaa mafoldumben

canım doğum kontrol hapları kesinlikle ve kesinlikle mantar oluşumuna sebep olabiliyor...hele ki buna yatkınlığın varsa, şimdiye kadar ortaya çıkmamış olsa bile hap kullanırken tetiklenebiliyor...aynısı benim de başıma geldi, doktorum hap yüzünden olduğunu söyledi...sebep de şu...doğum kontrol hapları vajinada kuruluğa sebep oluyor...bu da vajinanın pH sını bozuyor, ayrıca tabi o kurulukta ilişkiye girdiğinde o da tahrişe sebep oluyor...hepsi bir araya gelince de mantar hoop çıkıveriyor ortaya...ben bu sebepten bir türlü mantardan kurtulamayınca hap kullanmayı bıraktım...ve bütün şikayetlerim geçti...bi daha tekrar etmedi...doktorun niye öyle bişey söylemiş bilmiyorum ama bu internette bile bir çok yerde bir çok doktor tarafından yazılmış, çizilmiş...çok çok geçmiş olsun canım...

çünkü benim yasminden önce hıc bırseyım yoktu.. benım dr .umda yasmınle ılgılı olamaz dedı ama kesınlıkle bence ondan..bünyeye göre değişiyor bence.. bırakmayı denıcem.. sız bırakmayı denedınızmı..
ilişkide acı ve agrı yapıyor dedıgın gıbı tahrıs oluyor.. spermde vagınanın florasını değiştiriyormuş.. gynoflor verdı, flora duzenleiyic oda alerjı yaptı. bıraktım.. hepsi bır araya gelince.. mantar evet... acayıp dolgunluk hıssedıyorum bu da ağrı yapıyor.. koku vs yok.. bazen sarı koyu kıvamlı akıntı oluyor ama coğu içerde kalıyor ağrıya neden oluyor sanırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…