Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Bende aylarca uğraştım bu illetle gitmediğim doktor kalmadı, ilaçlar,ilaçlar,ilaçlar.... Eşimde bende bıkmıştık ilaçlardan. En son gittiğim doktorum sebamedi önerdi Allah razı olsun diyorum sebamedden sonra bir daha tekrarlamadı hastalık, umarım bundan sonra da tekrarlamaz. Benimde sizlere önerebileceğim sadece sebamed ve nemden uzak durmaktır. Sonuçta bu hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün değil ilk fırsatta geri geliyor bu yüzden ona bu fırsatı sunmamalıyız diyorum.

arkadaşlar bende hamileyim hamilelikten öncede bekarkende hep yaşadığım bir sorundu bu akıntılar ve kaşıntılar.doktor doktor gezdim hamile kalana kadar mantar demediler hep iltihap var akıntı var falan günlük pedler peçeteler tuv kağıdı mahvoldum.mafoldumbenhamile kalınca bi de mantar sorunu çıktı kaşıntım zaten dayanılcak gibi değil.ne yapacağımı bilemiyorum hiç bir ilaç işe yaramıyor.şu SEBAMED nasıl acaba denemek istiyorum.bebeğime bazı ürünlerini aldım onun.kendime almam gereken hangisi?sebamedin ne ürününü kullanmam lazım.?lütfen cevap verin...kafamçokkarıştı.

ben bıktım bu illetten.... idrar yolu enfeksiyonu oluyorum tabi antibiyotik kullanıyorum iyileşmek için, sonra hadi MANTAR oluyorum........
kaç defa kaşınmaktan öldüm artık

T....d (ismi vermek yasak olabilir) kullandım son zamanlarda işe yaradı...

Çok geçmiş olsun canım sebamed Feminine İntimate Wash yıkama jelinin adı.(Üzerinde açıklaması yazıyor ayrıca Türkçe olarak) Fakat ilaçsız geçeceğini sanmıyorum mantarın, sebamed korumada yardımcı ve kuru tutman çok önemli banyodan sonra felan mutlaka kurutma makinesiyle kurut ben o şekilde kurtuldum, sürekli tekrarlayıp duruyordu. Doktorunuda ihmal etme umarım biran önce kurtulursun.

selam kızlar hayırlı aaksamlar. arkadaslar bende sızınle bırsey paylasmak ıstıoyrum 2 senelık evlıyım son 1 bucuk aysır korunmuyoruz ve cookkk bebıs ıstıyoruz sızın gıbı:)
sey ddıııcem yanı. sımdı ben duzenlı adet goruyorum her ayın 14ü yada 13ü.
yalnızca bu ay 19unda oldu 6 gunluk bır gecıkme ıle. son ıkı gundurde kasık bolgemde bı yogunluk var ara sıra bır kalıp halınde bırsey dolanıyor gıbı oluyo ıcerde.agrı oluyo cok az.
bende doktorda alttan muayene oldum mecburen ne var dıye baktı.
mantar var dedı fitil ıkı tane hap ve krem vardı.
sozun kısası muayenden geldıkten sonra ve sırasında bısı olmadı ama az once hafıf bır kanama gıbı kahve bır akıntı oldu.
sızce ne olabılır. boyle bırsey yasayan varmı aranızda yada sunu sorayım mantar olup hamıle olan zarar goren varmı ılacı bır hasar olustururmu acaba kulansam ne dıonuz yahu

su harici başka bir jel öneren doktorun doktorluğundan şüphe etmek gerek? bir doktora değil birkaç doktora gitmeli...

Valla Elif arkadaşım 3 ay aralıksız mantarın kurbanı olduktan sonra ben o doktor sayesinde 8 aydır rahatım. Demekki bişeyler biliyormuş adam boşuna uzman olmamış. (Senin kullanım şeklin yanlış olmasın sakın.) Sebamedi diğer kozmetiklerle karıştırma bence.

Merhaba,
herkese geçmiş olsun.ayın 17 sinde adetim başladı.başlamadan bir hafta kadar önce müthiş bir kaşıntı ve yanma vardı.evde travazol merhem vardı,onu kullandım.normalde kaşıntıyı geçirmesine rağmen faydası olmadı.adet döneminde kaşıntı arttı,pedin rahatsız ettiğini düşündüm.geçen salı adetim bitti,bu sefer yanma kaşıntıyla birlikte çok ama çok afedersiniz çöp kokusu gibi kokulu akıntı başladı,koku o kadar ağır ki dışarıdan hissedilebilecek bir koku.cuma günü doktora gittim,şikayetimi söyledim mantar olduğunu söyledi.travacort ve iki çeşit antibiyotik verdi.bir tanesinde sadece 2 adet var,birini cuma içtim,diğerini de bu cuma içeceğim.diğer antibiyotik de 12 saat arayla günde iki tane.bu akşam da içtikten sonra o bitiyor.merhemi de günde iki kez o bölgeyi sadece suyla temizleyip kuruttuktan sonra uyguluyorum.inanın aynı gün geçti.çok rahatladım.aman diyim,bu şikayetler başladığında hemen doktora gidin.ertelemeyin,bu dönem boyunca ilişkiye girmeyin,ya da eşinizin de antibiyotik alması gerekiyor,çamaşırlarınızı hem eşinizin hem kendinizin mutlaka ütüleyin,sabun veya jenital jel şeklinde satılan ürünlerden asla kullanmayın,sadece suyla temizliğinizi yapın.maydonoz suyunu makul şekilde tüketmeye çalışın.gerekmedikçe antibiyotik kullanmayın,pedlerinizi pamuklu olanlardan tercih edin,mümkün değilse çok sık aralıklarla yenisiyle değiştirin.
Hepinize sağlıklı ve hayırlı günler dilerim.

merhaba arkadaşlar,

benimde bundan 3 ay öncesinde mantar,enfeksiyon ve kanımda mikrop çıktı yalnız ne kaşıntı nede normal dışı akıntı vardı şiddetli bel ağrısından acillik oldum düz yürüyemez hale gelmiştim o kadar çok ağrıyordu yani...ilaç kullandım 15 gün sonra kontrole gel dedi doktor tabi gidemedim ben...sonrasında bazı günler dışında hemen hemen hiç akıntım olmuyordu son 10 gündür sarımsı yeşilimsi bir akıntım var ama koku ve kaşıntı yok...mantar olabilirmi ?

geçmiş olsun.mantar değilse bile iltihapla ilgili bir durum sözkonusu olabilir,çünkü 10 gündür devam ettiğini söylemişsiniz,vakit bulup doktora gidin,sağlık bir gitti mi geri gelmiyor.allaha emanet...

geçmiş olsun.mantar değilse bile iltihapla ilgili bir durum sözkonusu olabilir,çünkü 10 gündür devam ettiğini söylemişsiniz,vakit bulup doktora gidin,sağlık bir gitti mi geri gelmiyor.allaha emanet...

teşekkür ederim canım...doktorlarla ilgili çok iyi anılarım olmadığından gitmek pek istemiyorum ama mecbur gidicem artık....

ya bende şişkinlik var sol tarafımda bde küçük bisey cıkmış bugün acıo ne olabilir persembe doktora gidicemm

Bence bir araştır su en iyi temizleyicidir vaji için. sanırım bir yerlerde bir problem var???? sen sebamet kullan ama bence önerme. çünkü başkasına iyi gelmeyebilir. hatta direk doktora yönlendir herkesin bünyesi farklı olabilir. sebamet kullandım ben ve hala enfeksiyon ve mantar hatta kist sahibi olunca doktorum üstüne basa basa bırak dedi! sanırım bu durumu yaşayan biri olarak ben kimseye önermeyeceğim...:umursamaz:

canım yeşil olması mantar enfeksiyonu olabilir vakit kaybetme ve bir doktora görün

kızlarrr her gördüğüm topiğe yazıyrmm bunun bedelini çok ağır ödüyrm nolur siz önleminizi erken alın benim gibiii olmayın.geçirdiğim ağır mantar enfeksiyonu sonucu tüplerim kapandııı.2yıldır çoçuk için uğraşıyrmmm.çok acılar çekiyrm.
kimse benim gibi olsun istemiyrm.nolur ağdasız gezmeyin özel bölgenizi mümkünse anti biyotik kullanmayın ve iç çamaşırınızı sık sık değiştirin oranızı kuru tutun.

geçmiş olsun canım...ben senelerdir ağda yaptırıyorum o bölgede kıl zaten çok azaldı (normaldede kılsızım) ve nerdeyse 6 aydır dantelli iç çamaşırlarıma hasretim hep pamuklu giyiyorum ve sabah akşam değiştiriyorum...kuru tutuyorum vajina temizleyici jellerden kullanıyorum her banyoda (sık kullanımı iyi değilmiş diyorlar) dahada napıcamı şaşırdım..10 gün önce ağda yaptırdım ve ağdadan sonra sürülen bi yağ varya ben eve gelene kadar mecburen o kaldı vajide 1-2 saat durunca acaba diyorum omu sebep...tamda yeşil değil böyle hafif sarımtırak yeşil arası...ama çok açık renk beje azcık sarı ve yeşil ilave etmişler gibi...

arkadaşlar benim de mantar rahatsızlığım wardı ama ilaçları kullanınca geçti tekrar olmaması için ne yapmalıyım ne gibi bitkisel şeyler içmeliyim bilen warsa eğer yazsın şimdiden tskler...

teşekkürederim ben de hemen alıp denicem zararı olacağını sanmıyorum bundan daha beter olamam yani.:bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…