Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kkızlar hastaneyye gıttım fitil ve antibıyotık verdi.ve bırde simir testı mı ne yaptı patolojıye verdım bunu neden ıstedı bılmıom ya :S sızce neden acıl cvp

Smear testini her kadının yılda en az bir kez yaptırması gerekiyor diye biliyorum. Benim doktorum da bebek düşünüyorum dediğimde yapmıştı.. Yani testi yapmak için illede kötü bişeylerin olması gerekmiyor... Tedbir amaçlı yapılmıştır, rahat ol:))

kızlar kafanızda büytmeyin kadınların çoğunda olan bir rahatsızlık fazla kafaya takmaz üstünde çok durmazsanız geçiyor zaten psikolojik olarak da kaşınması artıyor bu yüzden başka şeyler düşünmeye çalışın geçiyor benden size tavsiye

benimde yaklaşık 1 haftadır kaşıntım vardı uykuda uyanıyordum o derece adet döneminden sonra başladı . çok tatlı gıdıklanma gibi bi kaşıntı bide koku var acaba mantar mı ki:kedi: bugün sebamed aldım temizlik için kaşıntı gider diye belki inş. geçer

sebamet o kadar iyi bir temizleme ürünü ki bende kullandım kaşntı ve mantar için çok ii geliyr ben başka bi ürün aldım ama sebamet kadar ii gelmedi tekrar sebamet alıcam ama her eczanede bulunmuyor kaşıntıya ve mantara çok ii sabah akşam kullanmanı tavsiye ederim

teşekkür ederim tavsiiyeniz için dün akşam kullandım bugün rahattım şimdi tekrar başladı yine kullanıcam inş. iyi gelir bende kozmetikten aldım indirim varmış 15liraya aldım

Herkese merheba:)

Bir çok kadının başına gelen mantar benimde başıma geldi malesef koku ve kaşıntı yok sadece beyaz beynir kesiği akıntı ve batma vardı önce ezaneye gittim bana gynofit vajinal jel verdi 1 2 hafta sonra tekrarladı doktora gittim hafif mantar dendi tanıya candidiasis yazdı fluzole ve Gyno CANESTEN isimli bi ilaç verdi ama geçmedi bu defa farklı doktora gittim tanıya vajinit yazdı gynolomexın 600mg fitil verdi tırt gene olmadı smear testi aldı temiz çıktı zalain ve zolax 200mg 7 kapsül verildi. iç çamaşırım lekelenmiyodu ama gene hiiseediyodum aktığını sürekli doktora gidicek parada kalmadığı için bu illet şeyden çıldırdım ve ezaneye gittim bana neo penotran fortle 7 vajinal fitil verdi ve şu an iyi hissediyorum inşallah tekrarlamaz size danışıcağım zolaxın son kapsülü bitirdikten sonra tekrarlamaması için flucan yada fluzole alıyım mı bi ıslaklık hissediyorum sanki yada kafayı yedim :/ görüşlerinizi bildirmenizi ister şimdiden teşekkür ederim.

not smear testindeki sonuçları yazıyorum faydalı olması açısından

makroskopik bulgular:1 adet konvansiyonel smear

SİTOLOJİK BULGULAR:yaymada skuamöz hücrelerden ön planda intermedier hücreler,daha az oranda süperfisyal hücreler görülmektedir.Zeminde laktobasiller ile az sayıda polimorf nüveli lökositler izlenmektedir.

keşke siz de ilaçların adını yazsaydınız ilaç adı paylaşmanız yanlış bişey değil çnkü bahsettiğiniz doktor da sizi muayene etmeden şikayetlerinize göre ilaç ismi söylemiş siz de söylerseniz şikayetleri size uygun olanlar aynı ilaçları kullanırlar

slm arkadaşlar bende 18 yaşındayım uzun zamandır da çekiyorum doktora gittim krem ve fitil werdi kaşıntı we kızarıklık biraz geçti gibi ama hale tuvaletimi yaparken yanmalar war ne yapmalıyım yardım edin bana lütfen şimdiden teşekkürler..

slm canım geçtiğine çok sewindim ilsçların adını werir misin kullanmak için değil bana werilen ilaçlarla aynı mı die bakacağım şimdiden saol cnm

teşekkür ederim tavsiiyeniz için dün akşam kullandım bugün rahattım şimdi tekrar başladı yine kullanıcam inş. iyi gelir bende kozmetikten aldım indirim varmış 15liraya aldım

KIZLAR O BÖLGEYE SEBAMET DE DAHİL ASLA SU HARİCİ BİŞİ KULLANMAYIN . DOKTORUM MANTAR RAHATSIZLIĞINDAN GİDİNCE BANA ÜSTÜNE BASA BASA BUNU SÖYLEDİ. ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM....lmaz:

KIZLAR O BÖLGEYE SEBAMET DE DAHİL ASLA SU HARİCİ BİŞİ KULLANMAYIN . DOKTORUM MANTAR RAHATSIZLIĞINDAN GİDİNCE BANA ÜSTÜNE BASA BASA BUNU SÖYLEDİ. ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM....lmaz:

mantar değildi sanırım benimki regl dönemimden sonra oluştu iki gün günde 2kez kullandım şükürler olsun geçti:Saruboceq: annemdede vardı onada verdim onun ki de geçti bende bi sorun oluşmadı ki birde alerji hastasıyım suni şeylere falan alerjim bu ilaç doğal bi ilaç olduğu için herhangi bir sorun oluşmadıa.s

l
tfen kozmetik ürün kullanma, burada yönlendirici mesajlar tamamen o ürünler adına firmalarda çalışıp u siteye üye olan insanların mesajları, tıp ta asla böyle şeylere yer yok şimdi yazacaklarıma cevap yaz lütfen yanımda arkadaşım var doktor

önemli olan ne şikayetinin olduğu ?? mantar tanısını bir doktor mu koydu ? sen şikayetlerine bakıp mı yorum yapıyorsun ?? kaşıntı var mı ? varsa hangi bölgede ? ve kaşıyor musun ? sonuç ??akıntı var mı ? varsa rengi ? kokusu ? miktarı ? cinsel yaşantın aktif mi ? cevabın evet ise partnerinde kaşıntı ya da başka şikayetler var mı ? genital bölgene kullandığın harici bir ürün var mı ? tuvalet ve hijyen alışkanlıkların ? iç çamaşırı seçimin (pamuk.v.s türü ve ölçüsü) son idrar tetkiki ne zaman yapıldı ve sonuç ?

Canım bütün doktorlar su harici bişi kullanmayın der ama siz bilirsiniz.. a.s

sebamed kullanın bence sorunu olan bayanlar hemen geçiririyor hemde doğal bi ürün

sebamet dahil tüm ürünlerde kimyasal vardır. sonradan mantar enfeksiyonuna hatta telafi edilemeyen rahim hastalıklarına kadar götürür insanı. lütfen doktora görünmeden kozmetiklere başvurmayın. sebamet yalnızca kozmetik ürünü. diğerleri gibi kimyasal. sağlıkla uzaktan yakından alakası yok. araştırın en yakındoktora sorn bizde az kullanmadık zamanında doktorum keşke kullanmasaydın su harici asla bişi kullanma dedi. bunu diyen opr.dr. bndan da daha iyi bilemezsiniz sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…