Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

bol bol su icin kizlar birde sirf o bölgeye özel bile olsa hic bir temizlik ürünü kullamayin.banyodan sonrada kurutma makinasiyla hafiden kurutun.evde de bol bir elbise ic camasirsiz dolasin cabuk kurtulmak icin.mantarin en sevdigi sey islak ve sicaklik.sevmedigi sey ise hava alan ortam.
farkederseniz özellikle regl dönemleri yaklastiginda kasinti ve mantar daha cok artiyor nedenide vucut isisi regl dönemi yaklasinda 37 dereceye cikmasi.
tatlidan uzak durun ve papatya cayi icin.o bölgeyide papatyayi kaynatip ve ilitip temizligini bu sekilde yapabilirsiniz.bunuda kizimin doktoru önermisti kizim bir dönem idrar yolundan rahatsizlanmisti.

CANDİDA MANTARI kokusuz o be beyaz olurr. kaşıntıda olmaz . tek haplada sonuç alınabiliyo ama mantar öyle lanet bişeykı mutlaka tekrarlıyo. sanırım hataları bizde yapıyoruz çok yıkıyoruz sentetık çamaşırlar dar giysiler vede kimsenın düşünmedigi tek bişey ordakı kılları aldırarak korumasız bırakıyoruz genital bölgemizi.... özel genital jeller bi nevi yardımcıdır ama bağışıklık sistemı önemlidir mantar hastalıgında benım annem beyaz sabun kullanıyo her yerine:) genede hiçbişey olmuyo yıllardır ya biz? saçımızın ayrı vucut için ayrı genitale ayrı şampuan:)) neyse takipdeyim geçmiş olsun

arkadaslar evliler icin soyliyebilirim ki bendede vardii acayip bi kasinti oluyoo valla deliriyodum kasintidann ve aciyooduu..ama bikackere doktor fitil ve krem verdi gecmedi sonra tekrar var gecmedi dedimm odaa krem ve fitil verdii 3 gun fitili kullandimm ve ayni zamanda kremide kullandimm ama esiminde kullanmasi gerekiyorduu odaa benimle 6 gun boyunca kremii surduu ve gectii bendeki mantarr ona geciyormuss bende gecse bile cinsell yolla ondan bana tekrar geciyorduu ama simdi rahatim gectii..

merhaba arkadaşlar bende geçen hafta doktora gittiğimde vajinit olduğumu öğrendim başlarda sarı akıntı çok oluyordu kokuda azdı fakat şimdi daha koyulaştı fitil ve antibiyotik yazdı kullandım fakat gene aynı şimdi balgam gibi geliyor ne yapacağımı şaşırdım zaten tedavi aşamasındayım hipo hastasıyım acaba gebe kalmaya engelmi

Bazı durumlarda engel teşkil edebiliyormuş, mesela akıntı spermin yumurtaya ulaşmasına engel olabiliyormuş... bunlar okuduğum kısım daha ayrıntılı bilgiyi ancak doktorundan öğrenebilirsin, bu arada fitil kullanımlarından sonra bir süre hafif akıntı devam ediyor, onu çok dikkate alma sonra düzeliyor, geçmiş olsun

aynı durum bende de vardı geçen sene doktora gittim 16 tane iğne verdi krem verdii hem mantar vardı hemde başka enfeksiyonlar vardıı off of neler çektimm sabah 2 iğne akşam 2 iğne yedimm bu senede tekrarlandı kaşınmalarım kremle geçirdimm felaket bişey yaaa allah yardımcımız olsunn o kaşınmalar gelincee insan deliriyorr sempatiksalakcinni

selam kızlar
bendede adet dönemiyle beraber aşırı bi kaşırntı başladı ve kokulu bi akıntı
sora bu kaşıntı bitti gibi oldu ve gnital bölgemde kabarcıklar oluştu
ama şimdi yine kaşıntı var ama çok acı çekiyorum yürütmüyo beni bu kabarcıklar
ezcanedeye derdimi anlattım travazol verdi 2 gündür kullanıyorum ama pek değişme yok sizce bendeki mantarmı?
bi yardımcı olabilirmisiniz

bu mantar çok illet bişey
ben de üç ay her adet döneminden sonra sabah ve akşam 2 şer hap olmak üzere funit kullandım bir de tek kullanımlık fitil ve travacort krem çok şükür biraz rahatladım.ama hep takrarlayacak endişesiyle yaşıyorum.bir de gynofit jeli önerdi doktorum bi tek bunu kullanmadım

Mantar olmuşsun gibi, kabarcıklar kaşımanla oluşmuş olabilir, bence doktora görün yinede genital siğil gibi başka nedenlerde olabilir, travazola devam et geçmezse en kötü ihtimal sağlık ocağına git hap yazsınlar veya fitil... bol su tüket, vitamin hapı al, yoğurt ye ... temiz ve kuru tut orayı o çok önemli,

GynoFlor fitilde vajina florasını düzenliyor, doktoruna danış bence...

siz ilaclarla birlikte vitamin kullanin duzenli.birde stres sifir olsun.mantar falan kalmiyor valla

Vitamin kesinlikle çok etkili oldu mors, bendede tık yok şükür... gerçi ben kestim demirde alıyorum ayrıca, ama kesinlikle vitamin veya kandaki eksikliklerdende oluşuyor bence, stress zaten ayrı bir bela,

Vitamin kesinlikle çok etkili oldu mors, bendede tık yok şükür... gerçi ben kestim demirde alıyorum ayrıca, ama kesinlikle vitamin veya kandaki eksikliklerdende oluşuyor bence, stress zaten ayrı bir bela,

cok sevindim canim..bende de birden kesticok rahattim..stresliyken yine basladi ama simdi az eskisine gore.insallah kurtulacagiz hep beraberrhihoyyyt

kızlar gerçekten kötü bir illet bu mantar ben de geçirdiğim için sizi çok iyi anlıyorum kızımı emzirdiğim için ilaç kullanamadın kremde bi işe yaramada fitilde işe yaramadı haftalık haplardan kullanın ve iç çamaşırınızı sık sık değiştirip ütülemeden giymeyin ütüye çok dikkat neyseki ben atlattım darısı size hepinize geçmiş olsun

canım tam olark neden oluyo bu mantarkafamçokkarıştı

doktor bana bir antibiotik ve iki haftalık bir ilac verdi ve her gun sebamedin genital sampuanını kullan dedi. İlacların bitmesiyle benimde o mantar olayım bitti. Ne o rahatsız edici kokular, ne akıntı, nede başka bişey kaldı. Ya regl dönemindeki o rahatsız edici kokular bile bitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…