Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

batikon hamilelikte kullanılır mı

kızlar benim mantar sorunum hala devam ediyor. istanbul anadolu yakasında(ümraniye,üsküdar,kadıköy civarı) hangi hastaneyi tavsiye edersiniz? yarın gidicem ama nereye gitsem de kökten bu sorunu bitiren bi doktot bulsam diye düşünüyorum bütün gün... özel de olur devlet de bi öneri bekliyorum...

ya kızlar ben 1 yıllık evliyim. bekarken de vardı mantar evliyken de var. bekarken 6 ay hap tedavisi gördüm adetin ilk günü 1 kapsül atıyordum. evlendilten sonra bir kere göründüm fitil verdi ama hiçbirinde bir iyileşme faketmedim. 2 aydır bebek istiyoruz. olmadı. acaba benim martar problemim gebelige engel midir? bilenlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

1gr lık antibiyotik kullanmandan sonra maalesef bende bu meretle tanıştım
cuma kendi doktorumdan randevu bulamayınca başka doktora gittim hiç ilgilenmedi tahlil kültür vs. istemeden 3 kutu travogen krem birde 15 li 100 mg funit kapsül verdi
travogen kremi kullanınca çığlık attıracak derecede tanma batma kaşıntı oldu
birde funit kapsül günde 1 adet 100 mg 15 gün olarak yazdı ama internette araştırdığım kadarıyla kullananlar hep günde iki tane üç gün olarak kullanmış

merak ettiğim krem sizdede aynı etkiyi yaptımı , kapsülü nasıl kullandınız tahlil kültür vs. sizden istendimi...

Allah c.c düşmanımın başınada vermesin hele benim gibi titiz olanların dört saattir ütü yapıyorum , eski çamaşırları kullanıp atıyorum resmen depresyona girdim , sanırım artık boğaz ağrısını tercih edicem Hepinize geçmiş olsun ...

kadın doğum uzmnıyım istersen yardımcı olurum cnm sana
Bana yardim eder misiniz lutfenn.. 27 haftalik hamileyim.. cok siddetli kaşıntı ve sari akintim var.. akintinin geldiğini hissediyorum ve baktigimda vajinadan icerden süt kesigi gibi yogun akinti geliyor. Aynayla baktim ve vajina girişinde iceri doğru kırmızı bir sürü sivilceler olmuş ama sivilce değil, sivri sivri çıkıntılar. İlişki sirasinda canımın acımasıyla fark ettim. On bes gün oldu fark edeli hemen doktoruma gittim tam ne olduğunu anlamadim 1 ay bekle dedi. Zailian diye krem verdi ama hic mutlu degilim tamamen dağildim.. internette türlü türlü virusler bakteriler falan derken iyice allak bullak oldum. Sizden ne yapmam gerektigi hakkında bilgi istiyorum.. yada beni duyan baska arkadaşlardan. . Artık ağlamak tan bunaldim. Bebegime zarari varmı. Hiçbir yere gidesim yok sürekli bunalindayim. Sivilce gibi şeyler normal mi bilemiyorum. . YARDIMCI OLUN LÜTFEN. ..

Merhaba bu mantar kronikleşen bir illet malesef tamamen geçmiyor rahim duvarına saklanıyorlar bağışıklık sistemi düştüğü an yada antibiyotik kullanımlarında tekrar ediyor. Benimde bu sıkıntım vardı senede 8 kere olduğunu bilirim. Bazı ilaçlar kullandım fitil enjektör krem vs. geçtiğini sandım ancak illa süt kesiği gibi olmasına gerek yokmuş ben aslında hiç kurtulamamışım! Akıntı için gittiğimde antibiyotik kullandım akabinde mantar nüksetti tekrar fitil kullandım geçti 3 gün sonra tekrarladı. İsteseler tamamen geçirebilirler ama bizi ilaçlara bağımlı yapıp para kazanıyorlar çünkü bütün kadınlar aynı derdi çekiyor. Sonuç olarak tekrarlayınca sinirlendim ve çörek otu kapsülünü içmeye başladım resmen içimi kazıdı temizlemeye başladı. Papatya çayı hazırlayıp dolaba koydum her tuvaletten sonra pamukla siliyorum. Günde 2 kere papatya çayı içine toz zencefil ekleyip içiyorum.arada civanperçemi içmeye çalışıyorum. Yoğurt suyu içip ayrıca sorunlu bölgeye uyguluyorum. Gece 1 sarımsağı 4 e bölüp yutuyorum. Gün içinde 2 lt.su içip maydonoz yiyorum. Ve kesinlikle nemli bırakmıyorum. Bugün kontrole gittim mantarım geçmişti ama kronikliğini çözmek için 2 kutu fitil verdi. Artık bıktım dediğimde bizde bıktık ilaçlar artık işe yaramıyor çok şikayet var ilaçları bir tık daha güçlü vermek lazım dedi. Eş tedavisini sorduğumda alakası yok bunu senin vücudun yapıyor bulaşıcı değil dedi.demem o ki bizde ilaçlar haricinde vucudumuza doping yapıp yardımcı olmalıyız. Herkese bol şans ve sabır diliyorum.

ben de bugün doktora gittim gebe kalmak istiyorum korunmayı yeni bıraktık, gebelik öncesi kontrol amaçlı geldiğimi söyledim, çatala çıakrtıp muayene etti, smear testi yaptı, bana akıntın oluyor mu diye sordu ben de normal bir bayanda odluğu kadardır diye düşünerek normal şekilde oluyor ara ara her zamand eğild edim, bunun haricinde kaşıntı yanma vs şikayetim yoktur, bana TETRA 500 kapsül ve DONAXYL fitil verdi, bir sorun gördüğü için mi vermiştir bunları,i o ara utandım ilk defa atala çıktığım için rahat soru soramadım doktora.

Bu mantar öyle birşey ki geliyor sonra geçiyor ama bir süre sonra tekrar ortaya çıkıyor. Ama eşlerinde tedavi edilmesi doğrudur.

bende de rahim ve miyom ameliyatınsan sonra oldu mantar..koku ve kaşıntı yok Allah a şükür..antibiyotik vermedi. hergün bir bardak kefir iç dedi. şu an daha iyiyim,ve akıntım azaldı. kefir doğal ve hiçbir yan etkisi yok..tavsiye ederim.

2 sene çektim. Benimki kronikleşmişti. Komşum sayesinde kurtuldum. Her adet döneminden sonra tekrarlıyordu. Antibiyotik fitil sadece geçici çözüm oluyordu. 2 ay iyiyse 3 . Ay yine mantar oluyorsum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de akıntı normal şekilde açık sarı. ama aşırı kuruluk var:/ Süt kesiği gibi iç tarafı bir de. Mantar dedi doktor baya bişiler de kullandım ama geçmiyor

2 sene çektim. Benimki kronikleşmişti. Komşum sayesinde kurtuldum. Her adet döneminden sonra tekrarlıyordu. Antibiyotik fitil sadece geçici çözüm oluyordu. 2 ay iyiyse 3 . Ay yine mantar oluyorsum.
Komsun sayesinde nasl kurtldun cnm. Behdede kasntıyla başladı... yıllaardıırrr akıntı devamlı oluyor... alıstm artk temz kalmak için çok eziyet çakiyorm...dr dan bıktım pes ettim artk

Komsun sayesinde nasl kurtldun cnm. Behdede kasntıyla başladı... yıllaardıırrr akıntı devamlı oluyor... alıstm artk temz kalmak için çok eziyet çakiyorm...dr dan bıktım pes ettim artk

Canım msj attim ama ulaştımı anlayamadım. Pinarkandemir@hotmail.com.tr mail adresim mail at canım anlatayım nasıl kurtulduğumu.

dikkat ediyorsanız tıbbi olan hiç bir ilaç bu illete deva olmuyor. ilaç firmaları bunu bilerek yapıyorlar. kronik olmaya eğilimli hastalıkları tam tedavi etmiyor doktorlar. niye? hasta olsunlar ki değirmenleri böyle dönsün tüm dertleri para olmuş...

ben de yıllardır bu mantar enfeksiyonuyla uğraşıyorum, artık kendimce sağdan soldan bulduğum alternatif tedavi yöntemlerini deniyorum. en başarılı olduğum batikon ve sirkeydi. en son 6 ay önce tampona sirkeyi emdirip vajina içersine yerleştirdim ve pamuklar dış kısmınıda sürekli tahriş etmeden sildim baya etkili oldu. bu günlerde yine nüksetti bu sefer aynı işlemi batikonla dönüşümlü olarak tekrarlıyacağım. nasıl olsa doktorlar ilaçlar doğru düzgün tedavi etmiyorlar en iyisi kendi başının çaresine bakmak arkadaşlar. yok doktor yok ilaç inek gibi sağıyorlar insanları. elinizdeki malzemelerle üstesinden gelebilirsiniz yeterki biraz araştırmacı olun...

ayrıca bütün doktorları ve ilaç firmalarını protesto ediyorum hiç bir işe yaramıyorlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…