Makyajsız kuaförsüz olmuyormu?

Vay arkadaş,herkesin yüzü makyaj yapmadan da ışıl ışılmış.Sadece rumel,nemlendirici kullanandan geçilmiyor:KK70::KK70:Valla bir durumu da kendini övmeden yorum yapan üye sayımızda bir elin parmaklarını geçmiyor.

Hahaha degil mi ya:))) Benim yuzum puruzsuz degil. Gecirdigim gul hastaligi sebebiyle cildimde kızarıklıklar var. Bazi bolgelerde kilcal damarlarim belirgin. Ara sira nokta nokta kizarikliklar cikiyor. Ama buna da sukur diyorum. Cildime kapatici kullanmıyorum. Zaten asiri hassas daha da fazla bozmak istemiyorum. Makyaj kullanmam. Ben buyum ben boyle kendimi seviyorum. Ise de bu sekilde gidiyorum, carsiya pazara da.

Kendimizle barisik olmali, oncelikle kendimizi oldugumuz gibi sevmeyi ogrenmeliyiz. Ben boyle dusunuyorum bu dogrultuda yasiyorum..

Her gün rimel kirpiklerine zarar vermiyormu ? Rimeli çıkartırken yapılan hareketler göz çevresini yıpratmıyormu sizce...

Bende hergün sürüyorum.
Bende dökülme olmuypr hatta gür bile.
Ama genel olrak kıl yapisi güçlü bende kaslarim falan zaten cok hizli çıkıyor ondan mi bilemiyorum tabi.

Göz cevresini etkiliyor olabilir tabi. Ama öyle de böyle de yaslanip kirisacagiz krem falan kullanıyorum ben göz cevresine biraz idare ediyordur heralde:)))

Bence bu içten gelme meselesi. İçinizden gelmiyorsa yapmayın. Eminim bu halinizi sevecek insanlar da vardır. Doğallıktan yana olan biri çıkar karşınıza bir gün inşallah...

Makyajsız dışarı adım atmayanlardanım.
Saçımı kuaför gibi kendim de yaptığımdan, at kuyruğu bile yapsam fönleyio yaparım.
Giyimim salaş causel, bu sebeple kendimi düzgün göstermeyi yüzüm ve saçımla yaparım.
Ben de öyle üstüne bir şey geçirip dışarı çıkanları anlamıyorum, başkası için değil kendiniz için biraz çaba lazım.
İlla benim gibi full makyaja gerek yok ama bir allık rimel ve parlatıcı gayet ferah bir görüntü oluşturuyor, saçları düzgünce toplamak da öyle.
Bunların hepsi 5 dk da biter.
Yanlış anlamayın ama evde oturur gibi dışarıda olanlara özensiz gözüyle bakıyorum.
Bir kadını dağınık şekilde görmek zorunda değilim, doğallıkmış bilmem neymiş umrumda değil.
Kadın birazcık derli toplu görünecek tabi erkek de öyle, nasıl pijamayla çıkmıyorsak dışarı haliniz evden farklı olmalı.
Rimel ve göz kaleminden ibaret makyajı bile ayda birkaç gün ancak yaparım onun dışında aynen evde nasılsa öyledir yüzüm saçlarım. Bana bakmak zorunda değilsiniz kafanızı çevirip başka şeylere bakabilirsiniz. Sonuçta sokağa sizin gözünüze hoş görüneyim diye çıkmıyorum. Topluma karşı tek sorumluluğum temiz olmak istersem pijama terlikle dolaşırım kime ne

Uzun zamandır yüzüme hicbirsey sürmedim aklıma bile gelmiyor. Canım ister birgün yaparım ama kimse için değil kendim için.. makyaj çokta gerekli değil kendinizi nasıl iyi hissediyorsaniz öyle davranin

Hint,badem yağı,vazelin karışımını gözünüze kacırmadan üstten üstten sürün rimel varmiş gibi belirginlesirler hem de zamanla kirpiklerinizde gürleşme ve koyulaşma olduğunu fark edersiniz.Ya da sadece vazelin veya kremle kirpiklerinizi surekli parmaginizla yukariya doğru ittirin parmaginizi sabitleyin bir sure kalsin öyle alın size rimel etkisi..
Dudagınız icin renkli meyveli koruyucular var bilirsiniz dudagi nemlendiriyor,kurutmuyor hem renk veriyor.
Bunu ayni zamanda allik olarak da kullanmanizda sakinca yok bence.
Cilt sağlığı mevzusundan dolayi biraz bahane üretip salıyormuşuz gibi geldi bana ama makyaj yapmadan da doğal,bakımlı,hoş görünebilmek mümkün..
Hic makyaj yapmayan tamamen doğal göründüğünü sanan bakımsız,hasta,ruhsuz görünen kadınlar da var..
İnsan bu yaşta makyajini,bakimini yapmayacak da ne zaman yapacak? Abartılmadıgı sürece bence bir kadin her zaman bakımlı gerekirse hafif de olsa makyajli olmalı her daim.Fondötensiz olanindan..
Kadın olmanın tadını çıkarmak lazım valla.Ne o ayol öldük mü?
Naturel ama dişi olmak iyidir iyi..

Şu an trend makyajsız olmak. Tam bana göre hiçbir zaman sevemedim yüzüme bir şeyler sürmeyi. Arada bir iyi geliyor değişiklik oluyor ama. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın. İçiniz mutlu oldukça dışınız otomatik güzelleşecek zaten :KK66:

Bakımlı olmakla makyajlı olmak arasında fark var ama. Makyaj yapmak zorunda değilsiniz ama öyle paspal, saçı başı karışmış, yüz ve vücut bakımını yapmayan birini de kimsenin istediğini sanmam; bu erkekler için de geçerli. Erkeğin de bakımlısı makbuldür.

Ne rekabeti ya? Ben yüzüm gözüm güneş alerjisiyle kabuk bağlamış, saçlarım sudan çıkıp yikanmamaktan düğüm düğüm olmuş ve ayaklarım adım atamaz - resmen Allah tarafından çarpılmış- haldeyken harika bir yaz aşkı yaşamıştım :)
Erkekler sizin sandığınız gibi rujdan rimelden anlayan insanlar değiller ki

Ne rekabeti ya? Ben yüzüm gözüm güneş alerjisiyle kabuk bağlamış, saçlarım sudan çıkıp yikanmamaktan düğüm düğüm olmuş ve ayaklarım adım atamaz - resmen Allah tarafından çarpılmış- haldeyken harika bir yaz aşkı yaşamıştım :)
Erkekler sizin sandığınız gibi rujdan rimelden anlayan insanlar değiller ki
YenGEnC :) bu harika yaz aşkı kesinlikle çok büyük bir şans olmuş ve bu şans her kadinin yüzüne gülmez.
Erkekler anlamaz mı? Rimeldir rujdur ojedir bunlarin ne oldugunu erkeklerden öğrenen kadınlar biliyorum :))
Şu inst. türedi türeyeli herkes her şeyi biliyor artik vesselam :)

YenGEnC :) bu harika yaz aşkı kesinlikle çok büyük bir şans olmuş ve bu şans her kadinin yüzüne gülmez.
Erkekler anlamaz mı? Rimeldir rujdur ojedir bunlarin ne oldugunu erkeklerden öğrenen kadınlar biliyorum :))
Şu inst. türedi türeyeli herkes her şeyi biliyor artik vesselam :)
Dogru diyorsun. Süsüne püsüne düşkün,her tür sivilcesine ayrı renk krem süren , vedalasirken ağladım/rimelim akti diye 'dahakaliteli kozmetik ürünü kullanmalisin' diyen bir terazi erkeğine de rastlamıştım:confused: ama o uzak yerlerden ithaldi.
Hiç bizim türk erkeklerinde böyle bir şey görmedim.
Ayrıca aşk insanın karşısında parmak arası terlikle gittiği pazarda da çıkabilir ya,hayat sürprizlerle dolu:KK37: Bence güzellikle alakası çok da yok, elektrikle alakası var bazı şeylerin...

Dogru diyorsun. Süsüne püsüne düşkün,her tür sivilcesine ayrı renk krem süren , vedalasirken ağladım/rimelim akti diye 'dahakaliteli kozmetik ürünü kullanmalisin' diyen bir terazi erkeğine de rastlamıştım:confused: ama o uzak yerlerden ithaldi.
Hiç bizim türk erkeklerinde böyle bir şey görmedim.
Ayrıca aşk insanın karşısında parmak arası terlikle gittiği pazarda da çıkabilir ya,hayat sürprizlerle dolu:KK37: Bence güzellikle alakası çok da yok, elektrikle alakası var bazı şeylerin...
Uzakk yerlerdeki ithal arkadaslar daha aciksözlü diyebiliriz ozaman :)
Bizim türk erkeklerinde neler görüyoruz neler.Anlatmaya baslasak dağa taşa sığmaz :))
Kadinlar duyduklarina,erkekler gördüklerine diyorlar ya doğru sanirim.Aslinda onlari en iyiye,en güzele alistiran yine biz kadinlariz..
Dışından etkilenmedikçe içe çok bakmiyorlar.Keşke bu kadar yüzeysel olmayabilselerdi.
"Hep seni sen oldugun icin kalbin icin seviyorumm" zihniyetli erkeklerin yaninda bakimli,güzel kadinlar görmeye basladikca inancim yok oldu bu samimi,dürüst(!) erkek cinslerine :)
Sonuc olarak önce (kendimiz) icin,(kendi) çizgimizi çok bozmadan bakimli ve güzel görünmek en güzeli sanırım.. :KK66:

Bizim türk erkeklerinde neler görüyoruz neler.Anlatmaya baslasak dağa taşa sığmaz :))
Kadinlar duyduklarina,erkekler gördüklerine diyorlar ya doğru sanirim.Aslinda onlari en iyiye,en güzele alistiran yine biz kadinlariz..
Dışından etkilenmedikçe içe çok bakmiyorlar.Keşke bu kadar yüzeysel olmayabilselerdi.
"Hep seni sen oldugun icin kalbin icin seviyorumm" zihniyetli erkeklerin yaninda bakimli,güzel kadinlar görmeye basladikca inancim yok oldu bu samimi,dürüst(!) erkek cinslerine :)
Sonuc olarak önce (kendimiz) icin,(kendi) çizgimizi çok bozmadan bakimli ve güzel görünmek en güzeli sanırım.. :KK66:

Evet kesinlikle biziz buna alıştıran ,erkekleri.. ben esimi tanıdığımda gariban bir haldeydi beyaz bir kazak bir kot pantolon sonralarida hep esofman_tshortle gördüm ben klasik giyimi cok severim erkekte ama buna aşık oldum işte bende cok sekilciydim esimi tanımadan önce :/ aslinda biz kadınlarda dış görüntüye bakip sonra icini mi seviyoruz ne ? :p bende cok susluyum pullu,simli kiyafetler,leopar,makyaj,sari sac
Bazen spor kıyafetler beğeniyorum aslinda spor degil sade ve şık yok ya güzel degil alma bunu diyo makyaj yapinca hemen geliyor öpüyor sariliyor laf atiyor cicegimm güllü çiçek fıstık gibi kızsın gibi yalakaliklar yapiyor kendisi sanki cok cool takiliyor da bide benim sectigim bluze burun kiviriyor kara patlican :p insan anliyor tavirlarindan begendigini ogün. Yani evde temizlik yaparkende makyaj yapmıyoruz sonucta hehehe

Bilemeyecegim... Ben genelde tepeden tollik yaptığım saçlarla , bisiklet üstünde giderim buluşmalara.Çanta olarak rahat etmek için mor bel çantami takarım, yazın dizler çizik çizik... Siyah sürme cekmem ama güzel zincir tamir ederim,ellerim siyah siyah olur hep.. :KK55:
Saçlarımı sevgililerime boyatirim,
Hatta denize girip çıkıp sampuanlanmamaktan (kamp ortamı) düğüm düğüm olan saclarimi bir elinde krem bir elinde tarak, iki saat uğraşıp açardi bir zamanların erkek arkadasi :)

Bakım - makyaj ile mutlu ilişki arasında bağ kuramiyorum o yüzden...

Bir de şu var :) ne kadar makyaj yapsan fön çeksen de yataktan kalkinca adam orijinal seni görmeyecek mi? Ya da duştan çıkınca...ya da denizde güzelce yüzdükten sonra...
Nereye kadar maske edebilir ki bir insan kendini?

Valla ben makyözum yeri gelir gelinin kız kardeşi gibi makyaj yaparım avme giderken, yeri gelir O makyajla çıkarım hiçte kafama takmam :) eşim sağolsun her şekilde beğenir ve iltifat eder :KK36:

Makyajlı kadına bakımlı mı diyorsunuz siz yani dış görünüş güzel görünüyor diye?
Sporunu yapmıyorsa
Sigara kullanıyorsa
Dengeli beslenmiyorsa
Konuşmasını bilmiyorsa
Günde iki litreden az su iciyorsa
Ve makyaj yapıp karşıma ben bakımlı olmayı seviyorum demesin kimse lütfen. Süsle bakımı karıştırmayalım.
Ayrıca ne pis insanlar gördüm o makyajın altında sabah uyanıp ağzının kenarındaki salya bile umrunda değil sigara yakıp gözünün capagina makyaj yapanlar biliyorum .. eve girince el yüz ayak yikamayan.lar. .. hangi bakım ??

Evet kesinlikle biziz buna alıştıran ,erkekleri.. ben esimi tanıdığımda gariban bir haldeydi beyaz bir kazak bir kot pantolon sonralarida hep esofman_tshortle gördüm ben klasik giyimi cok severim erkekte ama buna aşık oldum işte bende cok sekilciydim esimi tanımadan önce :/ aslinda biz kadınlarda dış görüntüye bakip sonra icini mi seviyoruz ne ? :p bende cok susluyum pullu,simli kiyafetler,leopar,makyaj,sari sac
Bazen spor kıyafetler beğeniyorum aslinda spor degil sade ve şık yok ya güzel degil alma bunu diyo makyaj yapinca hemen geliyor öpüyor sariliyor laf atiyor cicegimm güllü çiçek fıstık gibi kızsın gibi yalakaliklar yapiyor kendisi sanki cok cool takiliyor da bide benim sectigim bluze burun kiviriyor kara patlican :p insan anliyor tavirlarindan begendigini ogün. Yani evde temizlik yaparkende makyaj yapmıyoruz sonucta hehehe
Cok hoşsunuz :)
Ne yalan söyleyeyim bende kokoşum leopara bayilirim bilfiil gördügüm leopar ne varsa alirim yatak örtümden nevresimime kadar. :) Bilmiyorum ama seviyorum ve yakistiriyorum süsü,püsü,gösterisi kadina ben.Sadece abartili makyaj tercih etmem.Yüz hatlarini öldürmeyecek sekilde yapilan makyaj gayet cool,asil ve hoş görünüyor bence..
Erkekler böyledir makyaj yapmasan mi,onu giymesen mi,cok dikkat cekmiyor mu? Derler de derler ama bir yandan ilgilerini çeker ve beğenirler de..Çok az'ı partnerinin bakimli,güzel görünmesini ister,destekler ve dile getirir.Gizli kiskanclardir genelde köstek olurlar.Ama biz nasil mutluysak onlar da öyle mutlu olmaya calissinlar ne yapalim öyle değil mi? :)
Genel ev hali doğal olarak her daim zaten süssüz yalin görüyorlardir arada şaşırtmak iyidir.Sürekli kokoşlukta bayar.Sade şık da olunabilir pekala..
Her kadin güzeldir doğru giyim ve doğru makyajla.Bakimli olabiliyorsan hatta sifir makyajla da.
Sevdiği insani tabiki her türlü güzel görür insan ama buna dayanarak cok da salmamak gerekir.Sonucta iç seslerini duyamiyoruz. :)
Kararinda olup,nabza göre şerbet verebildikten sonra ilgisini her daim ayık tutmak mümkün olabilir diye düsünüyorum sevgili partnerlerimizin.. :)

Bilemeyecegim... Ben genelde tepeden tollik yaptığım saçlarla , bisiklet üstünde giderim buluşmalara.Çanta olarak rahat etmek için mor bel çantami takarım, yazın dizler çizik çizik... Siyah sürme cekmem ama güzel zincir tamir ederim,ellerim siyah siyah olur hep.. :KK55:
Saçlarımı sevgililerime boyatirim,
Hatta denize girip çıkıp sampuanlanmamaktan (kamp ortamı) düğüm düğüm olan saclarimi bir elinde krem bir elinde tarak, iki saat uğraşıp açardi bir zamanların erkek arkadasi :)

Bakım - makyaj ile mutlu ilişki arasında bağ kuramiyorum o yüzden...

Bir de şu var :) ne kadar makyaj yapsan fön çeksen de yataktan kalkinca adam orijinal seni görmeyecek mi? Ya da duştan çıkınca...ya da denizde güzelce yüzdükten sonra...
Nereye kadar maske edebilir ki bir insan kendini?
Siz bu sekilde mutlu olup hissettirebiliyorsaniz karsinizdaki insana da geciyordur eminim ve dogalliginiz mutlaka karsi tarafin hosuna da gidiyordur.Aslinda makyajli olmakla bakimli olmayi karistiriyoruz.Yalnizca makyaj bakimli olmak icin bir kriter degildir tabiki.Bakimli bir cilt,kadinin en güzel makyajidir aslinda..
Kasmadan,hayati aktigi gibi yakalayabilmeniz,mutlu olabilmeniz ve mutlu edebilmeniz cok güzel.Keske insanlarin hep böyle özgürlükleri olabilse.Disarda giydiğim dizleri yirtik pantolonumla isyerime gitsem bu kadinin kafasina ne düsmüs derler :) Aslinda sosyal yasam belirleyici oluyor sanirim biraz da insanin tarzinda.İnanin imrenmiyor değilim böylesi bir hayata ve doğalliğa.Belki emekli olduğumda. :)

o zaman diger arkadaslarin dedigi gibi kirpik liftingi yaptirabilirsin kirpikleri besliyomuş

Ya yaptıran arkadaşlar bana kızmasın ama o çok çirkin ya örümcek bacağı gibi. . Onu çıkarttıktan sonra kipriklerde zarar. Görüyormuş zaten kaynak saç gibi

X