Makyaj yapmak kötü bir şey mi?

Niye kendinizi ispatlicam diye bu kadar gerildiniz? Makyajli yüzle makyajsiz yüz bir mi? Senin makyajsiz yuzunu full makyajli sanmaz heralde kimse... Merak etme dogal guzel oldugunu anlamistir herkes

Keşke cevap verseydiniz eltiniz ergenlikten çıkamamış sanırım.Birdahakine yapıştır cevabı.

Ben makyajı güzel yapıp kendisine yakıştıran insanlara bayılıyorum. Makyaj güzeli, estetik güzeli.... sonuçta güzel.
Bence bir dahaki sefere o birşey demeden pudra şuranda toplanmış ablacım diye huzursuz et onu:)

Haklısın ama sinirlenmekte. Eltinde kompleks var. Kompleksli insanlar kendileri ile barışık olmazlar. Bu yüzden, kendilerini birazcık iyi hissetmek için başkalarını acıtmayı severler. Kibarca her atağında onu bozarak haddini bildir derim.

Bir erkek belki gözle ayırt edemez ama makyajlı bir yüzü makyajı az çok bilen kadın gayet anlar(hele de yakından)

Gerçi lise dönemimde annemin bana ısrarla “yüzünde bişey mi var”diye sorduğu zamanları biliyorum hiç makyajım yokken..Belki cildiniz sağlıklıysa parlıyorsa kendi de öyle zannediyordur,başkalarını da buna ikna etmeye çalışıyor işte ne gereksiz bir davranış..

Üniversitede bir kız vardı arkadas grubunda. Açık tenli bir kızdı , inatla ve ısrarla saçını asla boyamadigini,doğal renginin böyle güneşte açılan sarı olduğunu, kaslarını hiç almadığını, kendi kaslarının zaten oradan buradan çıkmadığını falan söylerdi. Kimseyle sidik yarıştıracak bir ortam da yoktu, kimse de amaan kıza bak maşallah kasını almıyor falan da demezdi yani :) ama o her fırsatta bunu dile getirirdi.
Sonra
Okulu bitti ,yaz okuluna kaldı.
Ben de evimi açtım yurda boşuna para vermesin diye.
Kaldığı iki ayda iki kere saçını boyadım :)
Ayrıca asla kullanmadığıni söylediği cimbizi da banyodaki gözünde dururdu hep
Var böyle insanlar :)

Valla ağzının payını vermişsiniz

Bende o kadar sinirlendim, ilk yaptığında hiç bişey dememiştim. Ama artık abarttı yani sanki ben makyaj güzeliymişim gibi davranmasından gına geldi.
Böyle bir muhabbetin içine çekilmenize dahi izin vermeyin, sinirlenmeyin de, full makyajlı olsanız dahi bu sizden başka kimseyi alakadar etmiyor, gülüp geçin, cevap vermeniz eltinizin daha fazla gaza gelmesi demektir.

Kuma gemisi yürümüş elti gemisi yürümemiş sizin de o hesap canım sen iyi niyetlisin ben hissettim bunu zaten illaki eltilerden biri muzur oluyor. Eltini dikkate bile alma onu bilen bilir emin olun oradaki kayınvalideler gelinler evlerine gidince sizi degil eltinizi çekiştirmiştir sessiz kalmak en iyisi

gerçekden onun konuşmasını dikkate alıp hem cevap verip hemde bir daha olursa ne diyeyim diye mi düşünüyorsunuz.
inanın canınızı sıkmaya degmez.kime neyi ispat ediyorsunuz akıl düzeyi edepsizlik olan insanları tebessümle dinlemek onlara cevap olarak yeter.

abla o eyeliner rujda nemlendiriciden mi sayiliyo der gulerdim.bu ona iyi bi kapak olurdu.hatta baska bi zaman o soylemesede konuyu oraya getirir soylerdim.cok fenaymis bu eltiniz

Ben olsam evet abla yüzüm makyajı kaldırdığı için yapıyorum beceremeyenlerde palyaço gibi duruyo sonuçta derdim :)

Bosver be kardesim ama illa birsey diyeceksen her seferinde üsenmeden sen de;

ben cildime birsey surmuyorum su su var sadece ..de ..

Öğretmen arkadaşlar söz meclisten dışarı tabi herkes için demiyorum da çoğunlukla yarım gün çalışıp garanti ve rahat işleri var bu dönemde bayan için bulunmaz nimet diye düşünüldükleri için kendilerini biraz bulunmaz Hint kumaşı sanabiliyorlar. Halbuki öğretmen olsa ne olur işçi olsa ne olur insan olmadıktan sonra

“Bu suratınla mı makyajlı değilim diyorsun,
Islak mendille ikimizde yüzümüzü silelim “
Derdim.
Mosmor olurdu bu kez de suratı...
Muhattap olmayın yaaa,havlar havlar susar

Valla sizin çekişmenizi bilmem de bir üye daha yazmış. Olan kayınvldeye olmuş. Kv nin komşularının olduğu bir ortamda eltim suratıma hergün boya badana yaptırdığımı dahi ima etse he der geçerdim. Siz buraya eltiniz itibarınızı zedelemeye çalıştığı için konu açmışınız. Ya kv nin itibarı? Çek odaya konuş, komşular gitsin istersen gir saç baş. Ama laf dalaşı nedir çocuk gibi. Millette selpak getir sür suratına diyor.

Millet kor degil ya elbet goruyolar kimin ne kadar makyaj yaptigini..

Buarada ben sadece ruj eyeliner filan sevmiyorum.. yapacaksan tam yapacaksin makyaji..basitbile olsa.. nemlendiricidi kapaticisi sabitleyicisi fondoteni vs.. goz ve dudagida unutmamak gerek.. buarada takma kirpiklerdende midem bulaniyo artik :) insan gunluk hayatta niye ole birsey kullanir anlamiyorum :)

Herneyse takilma eltine bence seni kisksniyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…