Maddi sıkıntılar kaygılar...

Valla ceycey onca isim var az çok biliyorsun bahçe bağ işleri yaptığım tek luks şey
Film izlemek yada dizi akşamda bahçe de kitap okumak kedilerim etrafta dolaşırken köpegim bahçe masinin yanına uzanırken o keyfimden vazgeçemem iste 🥰🥰🥰🤗🤗
Sineme dizi kanalı olucak yoksa müge ve esra deliye çevirecek beni🤣🤣🤣
onları 6 ay kesintisiz izlesek yav ben niye kaçmıyorum bu kadar kadın kaçmış deyip bir adama kaçma ihtimalimiz var.yok anacığımmm paşa paşa paralı kanalları alalım biz daha iyi ruh sağlığımız için. :KK53: :KK45:

Valla abla eskiden insanlar wc kağıtları paketini taşımaya utanırdı market poşetlerine sarardı. şimdi 32 li wc kağıdı alabilmenin grurunu yaşar olduk. Ben normalde ekmeğimi 6 yıldır evde yapıyordum. Geçen sene 50kg unu 150tl ye alıyordum bu yıl 520tl olmuş .artık halkekmekten alıyorum
Öyle bir hale gelindi ki aldığınız meyve sebzeyi de saklayarak taşımak zorunda kalıyorsunuz çünkü alamayan var, alabildiğiniz her şeyden utanıyorsunuz.
Un uçtu zaten 😬 ekmeği bende evde yapıyorum, bizimkiler beyaz ekmek yemiyor, butik fırıncılık yapan birinden ekmek alıyordum, kiloyla satılan özel bir buğdaydan yaptığı ekmekleri satıyor ama una gelen zamlar yüzünden sattığı ekmeğin kilosu 100 liraya kadar çıktı, bizim için ekmeği evde yapmak daha ekonomik oluyor o yüzden 😵‍💫

Komik komik 🤣🤣
Hayır ülke içinde bir ilden bir ile 4 kişilik bir ailenin otobüsle gitmesi bile asgari ücret😬 komşu fantezilerini anlatıyor ya da işte ek geliri vardır.
Ban yemek istemiyorum, inançları gereği faize falanda dikkat ediyorlarmış. Allah bereketini kat kat artıyor herhalde....🙈

Evet stok olayını özellikle pandemide çok yaptı marketler.. ürun bulamıyordun bulsan bile birden fazl vermiyorlardı, anlıyorsun ki o ürüne zam kapıda..
Asgari ücrete zam yaptilar da ne oldu zam açıklandıgı gün daha başladı marketteki ürünlerin zammı, ekmek zammı..
Şu aşure zamani bir kuriyemisciye ugradım biraz kuru incir ve kayisi almaya.. Adam aşure zamani diye yapistirmis zammi.. Baktıgın zaman o da haklı adam en çok aşure zamani satış yapabiliyor belki..

Çocugumu anaokula kaydettim gecen.. kayıt ücreti 300 olmus 1 sene her ay vereceksin birde bunu aylık olarak.. yine ayni okulda gecen sene 140 liraymis kayıt ücreti..

Eskiden maaşlara yapilan zamlar insanların bi sökügünü kapatırdı şimdi, sakız parası gibi geliyor o zamlar
Ya bide çocukların okul masrafı hele iki çocuk üç çocuk varsa birde dersane varsa ve bunun üstüne asgari ücretliyse anne babalar ev kira kış geliyor
Ne denir inan bilemedim
Rabbim sonumuzu hayır etsin
Dizen versin inşallah düzelir nasıl olucak bilmiyorum kafa eror

Nebileyim yani asiri bir gizli sakli da yok aslinda yani zaten sosyal medya hesabim var her şeyi olmasa da bazi paylaşimlar yapiyorum gören görüyor zaten ama yinede ayni şekilde davraniyor. 😁

Ama hani oyle kendini acindirma, devamli yakınma gibi huylari yok. Soru sorulursa bu şekilde geçiştiriyor oyle anlatmiyor guzel şeyleri. 😬
CiRiLLA belki öyle yetişmiştir, mesela anne babam yediğinizi içtiğinizi anlatmayın, alabilen var alamayan var, ayıptır derdi.
Ben mesela bir yemekten bahsedeceğim söylemesi ayıp x pişirdim bugün diyorum, bunu istemsiz yapıyorum çünkü yediğin içtiğin gezdiğin söylenmez alamayanlara ayıp, görgüsüzlük diye büyütüldüm.

onları 6 ay kesintisiz izlesek yav ben niye kaçmıyorum bu kadar kadın kaçmış deyip bir adama kaçma ihtimalimiz var.yok anacığımmm paşa paşa paralı kanalları alalım biz daha iyi ruh sağlığımız için. :KK53: :KK45:
Hahaha kız dur nere kacacican bir kaçmaya kalksan otobüs biletleri 200 tl den başlıyor çabuk kaçayım desen uçak biletleri 1 500 tl den başlıyor

Hahhaha oda hikaye bak dün bir film izledim Ben Affleck oynuyor Deep Water iizle otur evinde kocan var kaçma kacacak olsam ben kaçarım o gun kesin bir şey olur kalırım evde :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Biz kaçma parasını kanala verelim🤣🤣👍

Ben de aynı şekilde hissediyorum. Bu hissimi körükleyen inanmadığım olaylar da mevcut.

Tek asgari ücretle kira, kredi ödeyen, özel mama ve düzenli benzin alıp ayni zamanda yurtdışında tatil yapıp bir de birikim yapan bir komşum var.

Biz neyi eksik yapiyoruz bilmiyorum. Lüks içinde de yaşamıyoruz. Daha fazla maaşla geçinemiyorken bile insanlar yarısından da az maaşla birikim yapıp tatile çıkabiliyor. Hayret verici buluyorum.

Bu Yazdıklarınız oldukça utopik.. Asgari ucretle gecinen çoğu kişilerin bağından bahçesinden ek gelirleri oluyor(fındık ceviz mısır vs) işte o ek gelirlerle sizin bu saydıklarınızı yapıyorlar. Diğer turlu matematik diye birsey var ben asgari ucretle bunları yapıyorum diyorsa size bariz yalan soyluyordur. Gelir kaynaklarını size soylemek zorunda da degil gerci ama gercek bu. Benim tanıdıgımda boyle cok aile var. Goruntude asgari ucretli calısıyor ama bizim kat be kat ustumuz yasıyor. Bir aile var mesela tanıdıgım onlarında yurtdışında akrabaları var duzenli olarak dolar gonderiyorlar.500 dolar gonderiyor kafadan 9 bin eve ekstra giriyor. Boyle sadakalar zekatları da dolar olarak gonderiyorlar yakınlarına..
Suan bize paramız yetmiyor cunku paramız pul oldu, sınır komsularımız gelip ülkeyi talan ediyorlar suan ülke a101 e döndü diyorlar ya tamamen dogru yani..

CiRiLLA belki öyle yetişmiştir, mesela anne babam yediğinizi içtiğinizi anlatmayın, alabilen var alamayan var, ayıptır derdi.
Ben mesela bir yemekten bahsedeceğim söylemesi ayıp x pişirdim bugün diyorum, bunu istemsiz yapıyorum çünkü yediğin içtiğin gezdiğin söylenmez alamayanlara ayıp, görgüsüzlük diye büyütüldüm.

Bende utanıyorum mesela günübirlik buryere gitsem resim paylaşıyorum ama yediğimi içtiğimi paylaşmak istemiyorum. Rahmetli dedem varlığını komşunun gözüne sokma belki o gözler senin görmediğin yerde yokluğuna ağlıyordur derdi.

X