Lutfen yardimci olun evlilik

Belki hakkınızda böylesi hayırlıdır
Diğeri ile evlenmiş olsaydınız kimbilir daha farklı dertleriniz sıkıntılarınız olmayacağını nerden bilebilirsiniz

Sanki herkes beyaz atlı prensle evlendi
Ayrıca yıllarca sevgili olup evlenenleride okuduk konulardan

Kendizi eşinize adapte edin biraz gayret gösterin biraz çaba sarfedin yazık adama
Bu durumda çocukta yapmayın yazık çocuğa

18 deyilde ben 22 yaşında evlendim ve yurt dışında kalıyorum güzelde bir işim var buranın devlet burosunda çalışıyorum..

Çalışmaktan değil eğitimden bahsediyorum. Akli olgunluğa sahip değilken kararlar vermekten ve sonrasını getirememekten bahsediyorum.
Evlilik yerine hayatı anlamayı görmeyi izlemeyi öğrenmeyi seçebilirdiniz.
22 yaş da fark etmez. O zaman verdiğiniz karardan şu an pişmansanız yine yeterli bir yaş değilmiş demek ki.
Bundan sonra güzel kararlar verin düşünerek mantıklıca hareket edin.

Gerçekten çok dua ediorım
Çalışmaktan değil eğitimden bahsediyorum. Akli olgunluğa sahip değilken kararlar vermekten ve sonrasını getirememekten bahsediyorum.
Evlilik yerine hayatı anlamayı görmeyi izlemeyi öğrenmeyi seçebilirdiniz.
22 yaş da fark etmez. O zaman verdiğiniz karardan şu an pişmansanız yine yeterli bir yaş değilmiş demek ki.
Bundan sonra güzel kararlar verin düşünerek mantıklıca hareket edin.
dogru diyorsunuz. Ama o an'ı size anlatamam. İçimden dedimki ailemin onayı olsun iyi olur belki sevdigimle olmadı ama belki iyi olur sdiye düşünmüştüm.. Suç bende o sevgi hangi arada okadar çok büyüdü bilmiyorum... Allaha sığınıyorum... Kendimi oyalamaya çalısıorum eşimi sevmeye çalısıorum, kızıyorum kendime ama bunuda başarmak istıyorum o yüzden siZlerden yardım istiyorum

Lütfen bana işte yardım edin bu yuvayı nasıl kurtarabilirim. Neler yapmam lazım.

O adam eşini aldatıyormuş diyorsun. Senle evli olsaydı aldatmayacak mıydı sanıyorsun? Senle evlenmedi onunla mutsuz diye mi aldatıyor sanıyorsun? Aldatmak karakterdir. Adamın karakteri bozukmuş sevinmen lazım. Maddi olarak daha iyi olduklarını söylüyosun ama huzuru yok kadının da. Senin yerinde olmak için belki neler vermezdi.

Ben senin güç ve maddiyatla ilgili hislerini anlyabiliyorum çünkü kıyısından köşesinden yaşıyorum. ama o kısma çok takılma eskiyi de düşünme artık.

Gerçekten çok dua ediorım

dogru diyorsunuz. Ama o an'ı size anlatamam. İçimden dedimki ailemin onayı olsun iyi olur belki sevdigimle olmadı ama belki iyi olur sdiye düşünmüştüm.. Suç bende o sevgi hangi arada okadar çok büyüdü bilmiyorum... Allaha sığınıyorum... Kendimi oyalamaya çalısıorum eşimi sevmeye çalısıorum, kızıyorum kendime ama bunuda başarmak istıyorum o yüzden siZlerden yardım istiyorum

Bir şeylere çabalamayın zorlamayın yani.
Eskiyi kafanızdan atıp şimdiki hayatınıza dönmeniz lazım.

Sen ailesini bahane ederek adamdan soğuyorum diye düşünüyorsun ama kafa hiç burda olmamış.
Yapacak birşey yok. Boşanın. Öbür adamla beraber olun. Eşini aldattığı gibi sizi de aldatsın. O zaman arınırsınız bu düşüncelerden...

Bak güzel kardeşim şu an çektiğin sıkıntılardan dolayı eskide kalanı düşünüp zihninde bir hikaye uyduruyorsun. Onunla olsaydı mutlu olacaktım, onu seviyordum vs. diye ama bilemezsin, belki şu anki halinden daha kötü bir durumda olacaktın. Onu da geçtim en başta kendine zulüm etmeyi bırak, geçmişte olanları tekrar tekrar yaşayıp, ya da farklı şekilde kafanda canlandırmalar yapıp mutsuz olma... İnsanlarda kaybetme psikolojisi vardır, kaybedince değer biliriz biz, ama bize yakınken o kadar da değerli gibi gelmez. Sen bunu yaşıyorsun şu an, yapma, etme...

Okadar zor bi icsel savas icindeyimki...
Bir ask yasadim evlenmeden once ve o kisi ile olmamisti.. Cok istediler beni bende ama olmadi okadar uzüldümki.. Yasimda küçüktü.. Aradan bir yıl geçti ve o kişi evlendi çocugu olmuş.. Durumlarıda çok iyiydi.. O benim ilk aşkımdı ve çok baglanmıştım. Evlendigini duyduktan sonra kahroldum ve kendime dedimki önüme bakmam lazım.. Ama bakamıyordum aslında. O sürecte şimdiki eşim ve ailesi beni istemeye geldiker. İyi bir aileymiş sözde diyorlardı. Ailemin onayı üzeri evet dedim ben ve evlendik. Kayınbabamın bize ev sözü vardı kocaman adam söz verdi.. Ve tutmadı. Neyse evlendik biz ama herşeyle benim ailem ilgilendi. Ev aldık babamlarin sayesinde ve tamirinide babam yaptı. Eşimin ailesi hiçbirşeyle ilgilenmedi adeta .. Sözde oglum oglum ama hep gösteris. Zor zamanımızda dedimki git borç iste gitti be bizde yok dedi.. Ama duydumki başkalarına yardımda bulunmuşlar. Ondan sonra neyse dicem o ki ne istemediysem başıma geldi.. Eşime iyi bir insan beni üzmemeye çalışıor ama bu olanlardan ara ara içimde bi soguma oluyor. Çünki hem severek evlenmeyip hep herşeyi benim ailemin yapması. Ailesinden çok sogudum içim almıyor. Ve eşimdendd soguyorum. Ve aklıma hep ilk aşkım geliyor nasıl bir sevgiyse hergün aklımda. Önüme bakmaya çalışıyorum ama olmuyor. Heran önümde.. Lütfen yardım edin çok çaresizim. Buarada 2 yıllık evliyim...
O zaman evlenmeyecektiniz kocanızınyerinde siz olsaydınız hoşunuza gider miydi eşinizin başka kadınları düşünmesi sevmesi. Üstelik ailesi yüzünden ondan soğuyorum diyorsunuz Ada'mın ne suçu var ailesi sonuçta atsan atılmaz yani. Öbür Ada'm evli üstelik çocuğu var hadi dese gidecek misiniz eğer gidemem diyorsanız eşinize de kendinize de bu kötülüğü yapmayın.

X