Lütfen yardım edin:(( Üzgünüm..

yasemin19__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
6
0
merhaba ben hande 18 yaşındayım bazı insanlara karşı çoğu zaman aşırı sevgi duyuyorum bazen bunun önüne geçemiyorum bayan öğretmenlerime sürekli oluyor.bu gerçekten beni rahatsız etmeye başladı acaba neden olabilir bu durum ailemde sevgisiz büyümedim ancak işte çoğunlukla bayan öğretmenlerime aşırı derece sevgi duyuyorum sanki annemmiş gibi sonsuz bir sevgi hani küçükte değilim artık ama anlayamıyorum onunla ilgili birşey duyduğumda çok heyecanlanıyorum özellikle evinin önünden geçmek istiyorum bunun gibi şeyler bilmiyorum onunla ilgili şeyleri araştırıyorum hergün eski soyismine kadar herşeyini bulduğumu söyleyebilirim bu normal bir sevgi değil hocamın yanına gittiğimde,dersime girdiğinde ise onu sevmiyormuş gibi davranıyorum istemeden yani bilemiyorum bunun sebebi nedir onu görmek çok heyecanlandırıyor beni yardım edebilirmisiniz ama bu tek bir insana olan birşey değil bazen başka insanlara da oluyor

enteresan bir sorun.. bazı insanlara sevgimiz hayranlık derecesine ulaştığında böyle şeyler yapabiliriz mesela hayran olunan bir sanatçının bütün hayat hikayesini öğrenmeye çalışmak gibi. bence çok yadırganacak bir durum değil sadece sevgini,hayranlığını diğer insanlardan daha yoğun yaşıyor olabilirsin.

bazı insanlara sevgimiz hayranlık derecesine ulaştığında böyle şeyler yapabiliriz mesela hayran olunan bir sanatçının bütün hayat hikayesini öğrenmeye çalışmak gibi.

arkadasın yukarda dediği olabilir sadece baska bişe olmaz

bu sadece bayanlara karsımı oluyor
yada öğretmenlere karsımı :uhm:
eğer dozunu ayarlayabiliyorsan problem olacak bi sorun deil Şeniz

Sevgini çok uçlarda yaşıyorsun demek ki.
Hani vardır ya kimi sanatçıların konserlerinde ağlayanlar, bayılanlar, fenalaşanlar.
Seninki de muhtemelen bu tür bir sevgi.
Saplantıya dönüşmediği ve karşındaki insanı rahatsız edecek boyutlara varmadığı sürece bence çok büyütülecek bir şey değil.
Sen yine de kendini elinden geldiğince frenlemeye daha da ilerlemesini engellemeye çalış.
Saplantı olmasın o kişiler sende.

bizim öğrencilerimizde bazı öğretmenlerine karşı yoğun duygular içine girebiliyor, ne boyutta bilemiyoruz ama sonuçta sevgilerini anlayabiliyoruz. senin ne yaşadığını ne hissettiğini tam bilemem ama seni neden bu kadar rahatsız ettiğini öğrenmek istiyorum...rahatsız ettiğini de anlatım tarzından çıkardım...bu duygundan kurtulmak mı istiyorsun..? seni rahatsız ettiğini mi düşünüyorsun....öğretmene bu kadar yoğun duyulan bağlılık bazı yaşta normal ama senin yaşın da bilmiyorum ama belki de hayranlık veya dediğin gibi sevgi eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir....

bayanlara karşı derken o yönden anlaşılmasın:)
normal bi insanım ama gerçekten bu olay sürekli oluyor hocalarıma vs. saçma bi sorun ama gerçekten beni çok etkiliyor sürekli düşündüğümü ve onu görmek istediğimi söyleyebilirim ne biliyim işte sabahları dersim olmadığı halde 20 dk fln erken gidiyorum o hocamı görmek için sanırım biraz abartıya kaçıyor nasıl önüne geçebilirim bilemiyorum kendimi sevgiye muhtaç birisi gibi hissediyorum sanırım psikolojik yardım almam gerekir mi?bu arada yardım etmeye çalıştığınız için çok teşkürlerr hepinize

benim hakkımda ne düşündüğünü bilemiyorum açıkçası.çünkü çok hayranlık duyduğum insanlara sevgimi belli edemem aksine sevmiyormuş gibi davranırım istemeden.çünkü ne yapacağımı bilemem karşısında

Hani okula erken gidiyorum sırf onu görmek için falan yazmışsın ya, o yüzden sordum canım. Nasıl görüyorsun gittiğinde? Uzaktan uzağa mı? Gerçi bu çok da önemli değil.

Bana sorarsan eğer ilgini, hayranlığını bu seviyede tutmayı başarabiliyorsan çok da düşünme ama bu durum daha da ilerlerse ya annene açıl ya da cidden bir uzmana danış. Tedavilik bir durum mu bilemem ama danışırsan sana daha sağlıklı bir bilgi verecektir.

Bir de tuhaf bir şekilde deminden beri düşünüyorum, benim böyle bir hayranım olsaydı ne olurdu diye.
Bu beni biraz ürkütürdü herhalde. Neden bilmiyorum ama birisinin sürekli beni bu şekilde düşündüğünü, okullara erken geldiğini, evimin önünden gelip geçtiğini bilmek rahatsız eder, ürkütürdü beni.

Tabii ki sen kalkıp bir şey yapacak değilsin, kastettiğim o değil ama, karşıdaki insana çok normal gelmeyebilir bu kadar hayranlık. Bu yüzden bu sınırı geçmemeye çalış, baktın geçiyorsun hemen koş bir uzmana, bir bilene... mutlaka bunun da tıbbi bir açıklaması vardır çözümü olan.

teşekkür ederim ben de psikoljide bu davranışın bi ismi var mı acaba diye merak ettim çok ileri giderse psikoloğa giderim artık

Son düzenleme:
bu dikkat edilmesi gereken bi eğilim ama.. şimdi sen öylesin die söylemek veya senin kafana sokmak istemem ama benzer durumda olan bi tanıdığım var.. kız bütün bayan öğretmenlerine aşık, hep mektuplar şiirler yazar.. ama kendini bildi bileli, yani çok küçüklükten beri..
hiçbi erkekle ilişki kurmadı, hep kızlarla birlikte oluyo.. yani bi defa bi erkekle olmayı denemiş de bişey anlamadım demişti, sıfır hissiyat.. onun biraz annesinden dolayı sanırım, hiçbişey paylaşmadığı ve çok katı bi annesi var..

herneyse, sende bu kadar ileri derecede olmaması iyi.. gerçi yaşın da ufak sayılır ama..
sınıf arkadaşlarına filan oluyo mu bu tip b. düşünce veya farklı arkadaşlarına, o da önemli..

canım bir çeşit fanatizm bu bir hastalık elbette bir psikiyatrdan yardım al.:teselli:

Canım aynı şey bendede oluyordu...Ama bu aslında bircok insanda olan birsey diye düsünüyorum ama belki bizde biraz daha fazla olduğu için öne cıkıyor..
Mesala bende de bazı öğretmenlerime karsı oluyordu bayan erkek karısık..
Ayrıca kız arkadaşlarıma karsıda bu duyguları yaşadığım oldu..Elini bile tutmak istediğim kız arkadaşlarım.görünce kalbimin ölürcesine çarptığı mesela..
Ama bu sapık vs. diye değerlendirilmemeli çünkü bir insanı aşırı sevme sonucu oluyor bunlar..
Çok şükür 3 yıllık evliyim,her acıdan da normalim..
Ama aşık olduğum kız arkadaşlarım,hatta bayan öğretmenlerim de oldu yaniyerimseniben

ay çok tuhafıma gitti doğrusu normalim diyorsunuz ama aşık olduğum kız arkadaşlarım oldu diyorsunuz. bu biseksüellik yani her iki cinse de ilgi duyma diye biliyorum ben ama:uhm: yani benim de çok sevdiğim arkadaşlarım oldu ama elini tutmak istemedim hiç hani koluna girmişimdir de aşık filan değilim yani. bilemiyorum. :uhm::uhm:

cnm çok normal gelmedi yazdıkların.bence bir psikologdan yardım al.bir ad koyamadım ben bu hallerine.profesyonel yardım alman kendini anlamanada yardımcı olacaktır.a.s.

:roflol::roflol::roflol:
Ya valla canım ben gercekleri yazdım..
Ama artık yok tabi..Ahh evlenip hayatın acı gercekleriyle karsılasınca bu tarz tatlı günler geride kalıyor...
Yani ne bilim benim için güzel günlerdi...Yani ben de yaşadım bu tarz seyler.
Ama rahatsız değildim :sm_confused:

canim yasadigin sorunun psikolojide bile yeri var.
8-16 yas arasi ayni sorunlari yasadim. bayan ogretmenlerimden bazilarina asiri derecede baglaniyordum, tabiri caizse sevgili gibi. ama bu bambaska birsey, icinde cinsel bir ilgi yok. senin de oyle olduguna eminim. su an 23 yasindayim ve gayet saglikliyim. ilk sevgilimden sonra bu durum degisti, ilgimi kendi yasitim birine kanalize ettim. bu bahsettigin sey cok yogun olcude onun gibi biri olmak istemenden kaynaklaniyor canim. yani o insani kendine idol belirliyorsun. su an kendini tanima yaslarindasin, iliski durumundan bahsetmemissin ama bir erkek arkadasin oldugunda bu durum tekrar normale donecektir. annenin babanin seni kosulsuz sevmesi farkli, sen su an kendine idol olarak belirledigin insanin sevgisine ve ilgisine ihtiyac duyuyorsun. ben 12 yasindayken durum oyle bir boyuttaydi ki, alman ogretmenimi dusunmekten uyuyamiyordum, onu herkesten kiskaniyordum, surekli ilgisinin pesindeydim, o da beni cok seviyordu. o almanyaya donunce ona cok kirildim, sonra ayni durum bayan beden ogretmenimle devam etti. aralarinda hicbir ortak nokta olmayan bu insanlar, aslinda benim boslugumda kendime ornek aldigim insanlardi. bu yuzden onlara asiri duskun oldum. kendimi surekli begendirmek istiyordum, onlara rezil olmaktan cok korkuyordum, bir sekilde derste, koridorda, bir yerde goreyim, konusayim istiyordum. bayanlara ise herhangi bir ilgim hicbir zaman olmadi, bu konuyu cok dusundum, zaten dedigim gibi oyle bir durum degil bu. inan bana kendi kendine geciyor, bir sure sonra kendini taniyor ve herkesi saglikli bir sekilde seviyorsun. eger bu durum seni cok rahatsiz edecek durumdaysa yardim alabilirsin, ama ayni seyleri yasayan biri olarak soyluyorum, bir erkek arkadasin hatta platonik sevdigin biri bile oldugunda durum normale donuyor.

Son düzenleme:

Evet canım sana katılıyorum..Bendede lise yıllarına kadar falan sürdü..Sonra evlenince falan kalmadı..
Bence bu biraz boşluktan kaynaklanıyor..
Cünkü yaşadığınız o yoğun sevgiyle hayatınız inanılmaz renkleniyor ve anlık cok güzel mutluluklar yaşıyorsunuz..
Ama kesinlikle içinde cinsellik yok..Saf bir sevgi..
Benimki böyleydi yani..kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…