Lütfen yardım!!! Çekmecedeki temiz çamaşırlarda zamanla kötü koku oluşması..

ozzlem83

AREN DOĞU
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
598
1
41
Arkadaşlar lütfen yardımınıza ihtiyacım var tertemiz mis gibi kokan ütülenmiş çekmecede bir güzel duran çamaşırlarımda zamanla çok kötü bir koku oluşuyor nedenini bilen bunu yaşayan yada çözümünü bulmuş olanınız varsa lütfen yardım edin çıldırazaamm artıkkk bu kokudan :KK43: :2:

evinde rutubet mi var? küf kokuyordur. aynı sorun bende de var. iç çamaşırı normal kıyafer... yıkıyorum ütülüyorum 2 gün içinde koku sarıyor. 1 hafta beklese yeşilimsi renk oluşuyor kıyafetlerde. benim evim rutubetli ama çözümü hala bulamadım. sürekli odaları havalandırıyorum

Çekmecenin bulunduğu dolap ahşapsa ağacından olabilir mi acaba :26: Mesela benim şuan kullandığım gardrop demonte ucuz diye almıştım (hammaddesi sunta) çekmecesine koyduğum çamaşırlar bir tuhaf kokuyor :KK14: Kokudan çok rahatsız oluyorsan sabun ambalajı filan koysan yada kullanılmamış kuru sabun koysan nasıl olur acaba :26:

Çekmecenin bulunduğu dolap ahşapsa ağacından olabilir mi acaba :26: Mesela benim şuan kullandığım gardrop demonte ucuz diye almıştım (hammaddesi sunta) çekmecesine koyduğum çamaşırlar bir tuhaf kokuyor :KK14: Kokudan çok rahatsız oluyorsan sabun ambalajı filan koysan yada kullanılmamış kuru sabun koysan nasıl olur acaba :26:

Bakbunu hiiiççç düşünmedim desem yeridirrr havasızmıkalıyor acaba toz filan var ondanmı diye düşünüyordum ama dolaptan olabileceği hiç aklıma gelmedi açıkcası özelliklede gardolapdaki yastıklarım böyle kokuyor sinir oluyorum :KK43: ütünün etkisi olabilirmi üst katındada çamaşırlarım var onlar kokmuyorlar

evinde rutubet mi var? küf kokuyordur. aynı sorun bende de var. iç çamaşırı normal kıyafer... yıkıyorum ütülüyorum 2 gün içinde koku sarıyor. 1 hafta beklese yeşilimsi renk oluşuyor kıyafetlerde. benim evim rutubetli ama çözümü hala bulamadım. sürekli odaları havalandırıyorum

Teşekkür ederim ilginiz için.. Evimde hiç rutubet yok annayamadınki :KK43:

çamaşırların tam kurumuyorsa nemli kalıyorsa kokabilir..makineden çıkar çıkmaz asmayınca da oluyor benim başıma ilk evlendiğimde geldi yıkadım çamaşırları tam bitip asmadan dışarı çıktım 1-2 saat kadar unutmuşum anlıycan makinede sonra da astım kuruduktan sonra pek hoş kokmamıştı tekrar yıkamıştım hatırlıyorum bi daha da evden çıkacaksam çamaşır atmam hemen asarım yıkanınca..ama dolap yeni olunca da o kullanılan tahtadan koku siner arkadaşın dediği gibi ..kayınvalidemin başına gelen bişey vardı dolabı kuzey duvarda dayalıydı arkası küflenmiş o farketmemiş o koku çamaşırlara hatta tüm eve sinmişti...dolaba koku koymak fikri güzel ..:KK34:

NEden koku oluyor bilmiyorum ama temiz bi pecetenin icine naftalin koyup her rafin kosesine birakabilirsin.. Naftalin kokusunu sewmiyorsan lavanta koy hani soz mendillerinin iclerinde toz seklinde oluyor ya onlardan koy ve camasirlarini disarda kurut..

Teşekkür ederim arkadaşlar bende genelde çamaşırımı makinede bekletmem asar çıkarım boş bi odamvar orada kurutuyorum ama odamın camı sürekli açık bende koku hastalığı var sanırım herşeyi koklarım çamaşır kuruduğu zamna filanda acaba ütüdenolabilirmiütüleyip katlayıp çekmeceye koyuyorum o zaman nemli kalıp koku yapıyor olabilirmi diye düşünüyorum yada dediğiniz gibi dolaptan olabilir annamadım ve sinir bir durum.. Naftalin kokusunu sevmem ama lavanta filan var çekmecelerimde kese içinde birde sabun koyuyolar onumu denesem ne

ilk kez duydum dolap içinde temiz çamaşırın koktuğunu ,hatta sürekli giyilen veya kullanılan eşyalar kokmamalı ,ıslak kalıyor olmalı yada nemli diyelim,yoksa kokmaz yani tertemiz çamaşır yada yastık herneyse ,bence lavanta keseleri yap kendince ,tül kumaşları kese şeklinde dik ,içlerine aktardan lavanta al bağla ağzını koy dolap içlerine ,yada hazırları var bunların english home da filan onları dene birde..

birde aklıma ne geldi ,kumaş deoları varya ,dolap içine rastgele sıkabilirsin onlardan ,ütü de buhar ve nem yapıyor ,ütüden sonra bir süre dışarda beklet ,öyle koy dolaba..

evet bende ilk defa böyle bişeylekarşılaştığım için çok sinir oluyorum birtek o yastık kılıfları ve çarşaflarda oluyor annamadım gitti herşeyi denicemönerilere açığım bunu tek yaşayan benmiyim ühüüü :KK53:

evet bende ilk defa böyle bişeylekarşılaştığım için çok sinir oluyorum birtek o yastık kılıfları ve çarşaflarda oluyor annamadım gitti herşeyi denicemönerilere açığım bunu tek yaşayan benmiyim ühüüü :KK53:

arkadaslar ben de size bir soru sorabilir miyim? Hangi deterjanı kullanırsam kullanayım ya da yumusatıcıyı benim çamaşırlarım hiç kokmuyor:KK43:(( nerede hata yapıyorum ?

arkadaslar ben de size bir soru sorabilir miyim? Hangi deterjanı kullanırsam kullanayım ya da yumusatıcıyı benim çamaşırlarım hiç kokmuyor:KK43:(( nerede hata yapıyorum ?

çamaşırlarının mutlaka kokması lazım yumuşatıcı kullanıyorsan şayet,ekstra olanlardan kullan ,acaba yalnış göze mi döküyorsun ,deterjan gözüne filan döküyorsan şayet son suyuna almaz baştaki suya alır ve yıkana yıkana koku kalmaz ..yumuşatıcı gözüne koyman lazım ..

deterjan ariel sıvı kullanıyorum o pek kokmuyor çamaşırda ama vernelin mor renklisini kullanıyorum konsantre olanı mükemmel kokuyor

çamaşırlarının mutlaka kokması lazım yumuşatıcı kullanıyorsan şayet,ekstra olanlardan kullan ,acaba yalnış göze mi döküyorsun ,deterjan gözüne filan döküyorsan şayet son suyuna almaz baştaki suya alır ve yıkana yıkana koku kalmaz ..yumuşatıcı gözüne koyman lazım ..

Yok doğru göze koyduğuma eminim ama çıkınca biraz kokuyo gibi (çok az) ama sonra ucup gidiyo :S

o zaman ekstra kullan canım ,tüm markaların ekstraları çıktı artık konsantre ,bir dene bence ..kalıcı oluyor onlar ..

cnm benim de bir ara kokmuştu deterjan bozulmuş meğersem değiştirince geçti bir de çamaşır makinemi de temizledim..ben beyaz sabun koyarım çamaşırların aralarına lavantalı mis gibi kokar naftalinden daha ii bence

Yıkanan çamaşırların arasına sabun koyabilirsin
yada çekmecelerine pudra dökebilirsin

X