Lütfen yardım bekliyorum kararsızım

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
kızlar benim kızım 3500 gr dı 36+3 te cumartesi günü.dr dedi normal dogumu beklersek 4 kiloyu bulur diye çünkü 2 hafta önce gittik..3 kg dı...bu hafta 3,500 okmus...2 haftada 500 gr alıyo...yani normal dogumu beklersek 4 kilo yada gecer bile...doktorum da dediki bebek 2750-3 kilo olsaydı catın darda olsa problem olmaz dedi alırdık..ama bebek 4 kilo olursa catında dar olursa seni zorlar dayanamayabilirsin...dedi..yani bebeğin sıkısma durumlarıda oluyomus dısarıdan duyduklarıma göre omuzu cıkabiliyomus catı dar olursa ve kilolu olursa...bende cok normal istiyorum...cuma günü kararımızı vercez muayneye göre..ama ben illada normal isteyebilirim...ne yapıcam bilmiyorum..siz olsanız ne yapardınız bana bi akıl verin...bebğiniz kilolu catı dar yada normal ama bebiş 4 kilo yada üstü...ne yapardınız ..yardım edin bana yaa...

acaba normal olsa vajina cok deforme olurmu çünkü bebişim iri eski haline dönermi...
sezeryanda kilo göbek kalırmı...
bebek sıkısma durumu tehlikesi olurmu omuz cıkması ezilme v.s allah korusun
benim için bi tehlike olurmu...
cumaya kadar karar vermem lazım..cuma günü catı muaynesi yapılıp karar verilecek...çünkü..lütfen bana yardımcı olun arkadaslar zor durumdayım...:1no2:

Canım bence hiçbişey bebeğinden daha değerli değil, dr sezeryan önerdiyse bence kesinlikle kabul etmelisin, aldığımız kilolarıda 2 ay geç veririz sezeryanla, çevremde sezeryan olupta manken gibi olanlarda var doğumdan sonra bizim irademize bağlı herşey

kesinlikle doktorunu dinlemeni tavsiye ederim en azından ben öyle yaptım içim rahatladı zatn doktoruma güveniyorum biz bir kere doğum yapıyoruz ama onlar hergün bir sürü vaka görüyorlar bizden iyi bilecekleri kesin

doktorumu dinleyipte sezeryan olanlardanım..hiçte pişman olmadım.bebeğinin sağlığı en önemlisi.

tam tarihini göremiyorum bu konuyu nezaman acdigina dair dogum gerceklesdimi yada gerceklesmedimi bilemedim kusura bakma
doktorum banada 7aylikken bu bebek böyle giderse 4kilonun üzerinde dogcak dedi olmazsa gelcek ay gelisimini durdurcam dedi cok korkmusdum bidahaki ay aynini dedi ama yüzde yüz emin olamiyolarki kizim 49cm 3550gr dogdu normal dogum yaptim ya gelisimini durdursaydi doktorum 100de 100 emin olamiyolarki gerci benim dogumumda zor oldu ama cok sükür kizimda bende turp gibiyiz
seni ne korkutmak nede acikcasi cesaretlendirmek isterim tabiiki doktorunuda dinle ve aklindan gönlünden gecene karar ver derim ben hic korkma allah yardimcin olur inan

canım bhk diye bir arkadaş var sitede onada doktoru 4200 küsür deyip normal doğum olmaz demişti..
sezeryan olmuştu ve bebek 3700 küsür çıkmıştı..
bilemiyorum ne denli doğru dediğini bu durumda doktorun sezeryan yapmak istiyor bile olsa tehlikeye atamazsınki..
ben olsam sezeryan yapardım herşeye rağmen..

tabiki dr.unu dinlemen daha önemli canım sana diğer konuda ben belirtmiştim zaten dr.un seni uyarmadı mı sen nasıl normal doğum düşünüyorsun diye çatın geniş olsa bile çevremdekiler bana 3750 olursa bile normal doğum yapma zorlanırsın dediler vajina için merak etme eski halini alıyormuş ama senin çok dikişin olabilir birde o kadar çevremde sezaryanla doğum yapan varki göbekleri ben hamile kalmadan önce benim göbeğimden daha az haldeydiler doğumdan sonra korkma kilolar göbekler bir şekilde verilir önemli olan kızını sağ salim dünyaya getirmen

ben bile belki normal düşünmeme rağmen 3750 olursa kendi isteğimle sezaryan olmayı düşünüyorum sen kendini hiç riske atma

canım sen aynı ben gibi olmuşsun ki benim 38. haftada tam 3500 görünüyordu
ben de normal istiyordum dr 2 hafta daha bekleylim çatın normal, doğmazsa suni sancıyla doğurtalım demişti
2 hafta sonra ne sancı ne nişan hiçbir doğum belirtisi olmadı
ben de artık çok sıkışıyordum, bebek rahatsız ediyordu
gittik, dr muayene etti, 4ün üzerinde bebek, baş çavresi de büyük biraz istersen sezeryan yapalım dedi
benim en büyük korkum kendim hiç önemli değil ama bebek sıkışır, başı zedelenir, allah korusun hasar falan kalır düşüncesiydi
hemen kabul ettim tabi ve bebeğim 4330 gr doğdu
sezeryan da çok rahat geçti,ağrım olmadı, 2 ay sonra eski halime döndüm hatta şu an kilo almaya çalışıyorum
albümümde bebeğimin ilk günkü resmi var, 40 ı çıkmış gibi, benim de kilo vermiş halim var bak istersen
herkesin benim gibi olmaz belki, belki kilo alımı durur bebeğinin, doğurursun, hayırlısı canım

güzelim kendini neden bu kadar strese sokuyorsun anlayamadım ben. öenmli olan tek şey var o da senin ve bebeğinin sağlığı. buna sadece sen veya çevrendeki insanlar değil doktorunla karar vermelisin.sonuçta tıbbi bir olay ve en iyisini doktorun bilir.seni en baştan beri takip eden o ve günde bir sürü doğum yaptırıyor.kendini bu kadar germe.normal diye tutturma bence allah korusun bir sorun yaşarsan üzülürsün.sezeryan dünyanın sonuymuş gibi davranma.doktorum bana sezeryanın daha uygun olucağını söyledi bende hiç diretmeden kabul ettim.hem ben sezeryanın bebiş açısından daha risksiz olduğunu düşündüğüm için işimede geldi açıkçası.e maşallah senin bebiş de kilolu.hakkaten normal doğurman sakıncalı olabilir.tabi dediğim gibi doktorun en iyisini bilir.takma kafana relax ol.bebişimizide strese sokma.kendine iyi bak canım.

Canım sezeryandan kılo kalır dıye korkma ozellıklede sezeryanda gobek kalır derker herkese oolmuyor ben hamıleyken sadece 7 kılo aldım dogumdan 15 gun sonrada yıne hamıle kadıgım kıloya dustum suandada hıc gobegım yok bende 7aylık olana kadar normal dogum ıstıyordum bazı seylerden etkılenıp sezeryana karar verdım ben oglumu 8 aylık dogurdum erken sancım tuttu doktor sezeryan ıstedıgımı bıldıgı ıcın sezeryana aldı ıyıkıde almıs normal dogumu bekleseymısız bebgımı kaybetcekmısım aslında dogum sancısı degılmıs bebegım esınden ayrıldıgı ıcın sancım oluyormus doktor ıyıkı vakıtlıce gelmısınız dedı yada ıyıkı normal dogumu beklememısız dedı oyuzden bebegını rıske atma ben zaten sezeryana sırf arkadasım olu dogum yaptı dıye karar vermıstım ıyıkıde vermısım yoksabende aynı durumu yasıyacaktım bebegını rıske atma ve doktorunu dınle

yorumlarınız için hepinize cok tesekkür ederim arkadaslar...cuma günü belli olucak artık...benim için dua edermisiniz?
hakkımızda hayırlısı...hayırlısı neyse o olsun..allah bebişlerimizi saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin insallah...saglıkla kalın...

Ben olsam dr.dediğini yapar sezeryan olurdum çünkü asla bebeğimi riske atamam.Bence sende dr.dinlemelisin canım umarım sorunsuz bir doğumun olur.

X