Lütfen konuya göz atıp fikir verin 🙏🏻

O kadının ömrü hayatı boyunca çalışmadığı, iş aramadığı o kadar belli ki. Bir insanın ekmeğiyle oynamak yapılacak en büyük kötülüktür benim gözümde.

Böyle korkunç bir insanı acilen şikayet etmelisiniz, patronunuza olayı anlatmadan önce benim bir terbiyesizliğimi, yanlışımı başkasına özellikle evli nişanlı olanlara farklı bir yaklaşımım olduğunu gördünüz/duydunuz mu diye sorun. Daha sonra olayı anlatın. Bir insanın namusuna laf etmek bu kadar kolay olmamalı, o kadının burnu sürtmeli.

Ben de iş yerindeki neredeyse tek kadınım ve bu olayı çok üstüme alındım 😅

Mezun olduktan sonra uzun bir zaman sonra bana abilik yapan bir tanıdığımızın vasıtasıyla işe girdim. İşimi sevdim her şey güzel gidiyordu benim adıma. çalıştığım şirketin sahibi de benimle aynı yaşlarda eski nişanlısıyla barışmışlar. Kızla 1-2 kez karşılaştık ama o kadar birkaç gün önce takip isteği attı kabul ettim geri döndüm. Az önce bana benim çalıştığım yerde bir sürü erkek olmasına rağmen kaşar gibi davrandığıma, fazladan erkek görmek için enayi parasına çalışmayı kabul ettiğime, iş yerinin sahibine yani erkek arkadaşına yaranmak için çok çalışıyormuşum vs bu şekilde iğrenç ithamlarla dolu mesajlar yazmış. En kötüsü de gelip bana kendisini tanıtacakmış, dövecekmiş düpedüz tehdit. Ne yapmalıyım lütfen akıl verin şaşırdım kaldım.
Ben direk savcıya okuturdum mesajları:kahve:

Savcılığa dilekçe ile mi başvurmak gerekiyor peki yoksa karakol gibi direkt başvurabilir miyiz acaba. Şöyle nir handikap da var kızın soyadını bilmiyorum tabi onun dışında hesabı kim olduğu hepsi ortada.
usul nedir bilmiyorum.
bizimkinde doğrudan savcılığa gitmişlerdi onu net hatırlıyorum.
kızın soyadı değil, mesajın gönderildiği numara yeterli. "soyadını bilmediğim şu isimli kişinin şu numaralı telefonundan gelen mesaj..." dediğiniz zaman zaten aslolan numara olsa gerek.
soyadını bile bilmiyor olmanız da, aslında, -çok kişisel fikrim- kötü bir şey değil, son derece irtibatsız olduğunuzu gösterir bir şey. ama dediğim gibi, kişisel fikrim bu.

savcılığa direkt olarak başvuracaksınız. zaten orada ifadeniz alınarak dilekçe oluşturuluyor.
bakın tekrar uyarıyorum. lütfen, patronunuz ile şikayet öncesi görüşmeyin. zira ofisini kırıp döken manyak sevgilisi ile barışan insanın da manyak olmama ihtimali yok. dikkatli olun.

Konu sahibi konu sahibi hani sen bu adam nişanlandı diye kendinden geçmiştin bu adamı seviyordun aranızda bir sey olmadı sen hatta nisaninda fotoğraf çekmeye gidecektin . Kadın fark etmiş belki de senin nasıl biri olduğunu ? Ben olsam bende aynı şekilde mesaj atardım sana . Bu o adam değil mi iş için bir aradayız demiştin. Keşke oralari da yazsaydin

Mezun olduktan sonra uzun bir zaman sonra bana abilik yapan bir tanıdığımızın vasıtasıyla işe girdim. İşimi sevdim her şey güzel gidiyordu benim adıma. çalıştığım şirketin sahibi de benimle aynı yaşlarda eski nişanlısıyla barışmışlar. Kızla 1-2 kez karşılaştık ama o kadar birkaç gün önce takip isteği attı kabul ettim geri döndüm. Az önce bana benim çalıştığım yerde bir sürü erkek olmasına rağmen kaşar gibi davrandığıma, fazladan erkek görmek için enayi parasına çalışmayı kabul ettiğime, iş yerinin sahibine yani erkek arkadaşına yaranmak için çok çalışıyormuşum vs bu şekilde iğrenç ithamlarla dolu mesajlar yazmış. En kötüsü de gelip bana kendisini tanıtacakmış, dövecekmiş düpedüz tehdit. Ne yapmalıyım lütfen akıl verin şaşırdım kaldım.
Ona şunu yazın
Mesajlar silinmekle kaybolmuyor.Bu mesajla şimdi savcıya gidiyorum tehdit edildiğim için.Sizde bu mesajı nişanlınıza gönderin.Görsün o da diyeceksiniz.
Alta da aynı mesajı yapıştıracaksınız
Bu kadın ciddi psikopat önlemi almanız gerekir yarın iftirada atar .

Bir insanın kaderi hep mi aynı olur bilmiyorum daha önceki konularımı bilenler bilir bundan 2 sene önce de benzer bir şey yaşamıştım neyse.. Son 3-4 aydır beğendiğim birisi vardı ama bu kişiye karşı hiçbir girişimde bulunmadım. Derken bir anda onların iş yerinde çalışan bir arkadaşım patronlarıyla beraber bizi bir araya getirmeye çalıştılar. Bu arada benim o kişiyi beğendiğimden haberleri yoktu hiç bir şekilde tamamen tesadüf hiçbir şey belli etmedim yine ama umutlandım da açıkçası. Tam bir hafta önce bizzat çocuğun kendi ağzından artık evlenilecek kız olmadığını bu yüzden bu işlerden uzak kalmak istediğini duydum. Muhtemelen beni beğenmediği için yanımda öyle söyledi zaten erkekler tarafından çok tercih edilen bir kız değilim onu anladım artık 🤣 Derken dün bir duydum ki meğer son zamanlarda tanışıp direkt evlilik hazırlıklarına başladıkları bir kız varmış. Kız benden çok daha güzel bu arada.. Anladığım kadarıyla ortak arkadaşımız ve patronu (kendisi abisi gibi artık) bu kızı pek istemedikleri için benle arasını yapmaya çalıştılar. Ama ben de boş yere umutlanmış oldum, neye uğradığımı şaşırdım bir anda ve beni çocuğun tüm ortamına soktular bu süreçte de. Şimdi ben ne yapmalıyım uzaklaşmalı mıyım?
Ayrıca bu konuda iş için de aralarında olduğunu belirtmissin . Evlenecek olan erkeklerle gorusmemelisin . Yoksa biri çıkar böyle mesajlar yazar . Sınırlar önemlidir . Savcılığa git demişler valla git . Ben olsam bende yazardım bu mesajları hiçte gitmiş umrumda olmazdı . Aksine ailesine de giderdim kızınıza sahip çıkın diye rezil ederdim çevresine her kuşun eti yenmez konu sahibi. O işten cik kendine başka iş bul bence o çevreyi değiştir

Konu sahibi konu sahibi hani sen bu adam nişanlandı diye kendinden geçmiştin bu adamı seviyordun aranızda bir sey olmadı sen hatta nisaninda fotoğraf çekmeye gidecektin . Kadın fark etmiş belki de senin nasıl biri olduğunu ? Ben olsam bende aynı şekilde mesaj atardım sana . Bu o adam değil mi iş için bir aradayız demiştin. Keşke oralari da yazsaydin
Sizin şu yorumunuz konunun bütün akışını bir anda tersine çevirdi. Şaka gibi

Biz burada kıza yardımcı olmaya çalışıyoruz meğerse olay çok başkaymış. Bir de kızla kendimi aynı kefeye koydum şirketteki nerdeyse tek kadın çalışanım diye.

Sonra gel samimi yorum yap bir dahakine. Bu nasıl mümkün olsun? Allah'tan sizin gibi bir sürü şeyi hatırlayan ve dikkatli olan kişiler var da daha fazla enayi yerine konmuyoruz.

Biz burada kıza yardımcı olmaya çalışıyoruz meğerse olay çok başkaymış. Bir de kızla kendimi aynı kefeye koydum şirketteki nerdeyse tek kadın çalışanım diye.

Sonra gel samimi yorum yap bir dahakine. Bu nasıl mümkün olsun? Allah'tan sizin gibi bir sürü şeyi hatırlayan ve dikkatli olan kişiler var da daha fazla enayi yerine konmuyoruz.
Konuyu hatırlıyorum o zaman eşimin işinden bir kız durmadan yazıyordu . Allah'tan sonunda o da yazmayı bırakmıştı . Bu konu sahibine orada gıcık olmuştum . Çünkü adamın da haberi yok hislerinden. Eski sevgilisi evlenince de değişik konular açmıştı . Kadını savcılığa verin denilince dayanamadım . Bir kadın hasta değilse durduk yere böyle mesajlar yazmaz .

Hanımlar, durumun ne olduğu önemli değil ki. Siz her ne olursa olsun birisi hakkında bu şekilde konuşup tehdit edemezsiniz. Ayrıca verdiğiniz akıllar da çok ilginç.

Aksine ailesine de giderdim kızınıza sahip çıkın diye rezil ederdim çevresine her kuşun eti yenmez konu sahibi.

Bunu yaptığınızda size dokunulamayacağını mı düşünüyorsunuz? Ya sizden aldığı akılla bunu yapıp sonucunda dava edilen konu sahibi olursa?
Yapmayın lütfen

Hanımlar, durumun ne olduğu önemli değil ki. Siz her ne olursa olsun birisi hakkında bu şekilde konuşup tehdit edemezsiniz. Ayrıca verdiğiniz akıllar da çok ilginç.

Bunu yaptığınızda size dokunulamayacağını mı düşünüyorsunuz? Ya sizden aldığı akılla bunu yapıp sonucunda dava edilen konu sahibi olursa?
Yapmayın lütfen
Tamam siz öyle yapın . Bana neden dokunulacak pardon ? Kusura bakmayın ben kaç tane erkekle çalıştım . En yakın arkadaşlarım erkektir . Eşimin de samimi kız arkadaşları var . Hepimiz toplu yaşamanin kurallarına uygun yaşıyorsak karşımızdaki de uyacak . Toplum içerisinde huzurla yaşamak istiyorsak bulunduğumuz topluma UYUM sağlayacağız . Ahlaklı davranma zorunluluğumuz var. Insanları huzursuz edemez kimse . Konu sahibi dava edilmek istemiyorsa o kişiden uzak durabilir mesela zor değil .

Normalde olsa şöyle yapın böyle yapın derdim ama etraf manyaklarla dolu.artik erkekleri bırak kadınlardan bile korkuyorum kimin ne olduğu psikolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyoruz.siz patrona söyleyin eğer devam ederse o zaman şikayet edersiniz.

Ss aldiginiz iyi olmus
Cevap vermediginizi anladim yazdiklarinizdan bu da iyi olmus.

Daha once mesajlastiniz mi hic ya da sohbet etmisliginiz var mi ilk gorusmeden sonra? Yoksa bu da iyi olur.

Simdi bugün once nisanlisina (patronunuz) gosterin, ben savcılığa başvuracağım haberiniz olsun diye gosteriyorum deyin.
Hayır daha önce hiç sohbetimiz konuşmamız olmadı ilk karşılaşmada erkek arkadaşı tanıştırdı o kadar bir defa da ofise geldi tanımaz etmez bile beni. Ben ilk bakışlarında kıskançlık sezmiştim ama bana öyle gelmiştir diye üstünde durmamıştım.

O kadının ömrü hayatı boyunca çalışmadığı, iş aramadığı o kadar belli ki. Bir insanın ekmeğiyle oynamak yapılacak en büyük kötülüktür benim gözümde.

Böyle korkunç bir insanı acilen şikayet etmelisiniz, patronunuza olayı anlatmadan önce benim bir terbiyesizliğimi, yanlışımı başkasına özellikle evli nişanlı olanlara farklı bir yaklaşımım olduğunu gördünüz/duydunuz mu diye sorun. Daha sonra olayı anlatın. Bir insanın namusuna laf etmek bu kadar kolay olmamalı, o kadının burnu sürtmeli.

Ben de iş yerindeki neredeyse tek kadınım ve bu olayı çok üstüme alındım 😅
Bir erkeği hayatının merkezine koymuş zaten benim anladığım kadarıyla. Ona soracağım zaten benim bir yanlış hareketim mi oldu da bu kız yle düşünüyor diye

Tamam siz öyle yapın . Bana neden dokunulacak pardon ? Kusura bakmayın ben kaç tane erkekle çalıştım . En yakın arkadaşlarım erkektir . Eşimin de samimi kız arkadaşları var . Hepimiz toplu yaşamanin kurallarına uygun yaşıyorsak karşımızdaki de uyacak . Toplum içerisinde huzurla yaşamak istiyorsak bulunduğumuz topluma UYUM sağlayacağız . Ahlaklı davranma zorunluluğumuz var. Insanları huzursuz edemez kimse . Konu sahibi dava edilmek istemiyorsa o kişiden uzak durabilir mesela zor değil .
Beni ne ile dava edebilir ki? Kadın olarak erkekler ile çalışıyor diye mi?

Edit: pardon önceki mesajlaşmayı görmedim. Tabii ki ailesine gitmek olmaz koskoca insanlarız.

Hastalıklıya bak😡
sen her ihtimale karşı şikayetçi ol ortalık manyak kaynıyor

X