Lütfen konuya göz atıp fikir verin 🙏🏻

Konu sahibi konu sahibi hani sen bu adam nişanlandı diye kendinden geçmiştin bu adamı seviyordun aranızda bir sey olmadı sen hatta nisaninda fotoğraf çekmeye gidecektin . Kadın fark etmiş belki de senin nasıl biri olduğunu ? Ben olsam bende aynı şekilde mesaj atardım sana . Bu o adam değil mi iş için bir aradayız demiştin. Keşke oralari da yazsaydin
Yok o tamamen başka birisi ondan uzaklaştım zaten

Yok o tamamen başka birisi ondan uzaklaştım zaten
Gözünü sevdiğim konu sahibi niye hep böyle insanlar seni buluyor . Eğer senin herhangi bir yanlış davranışın yoksa patronla konuş direk . Madem kadın gerçekten sorunlu böyle çirkef bir insanın yanında çalışmak sadece sana zarar ve huzursuzluk verir . Tazminatını alıp çık bence . Patrona da söyle bu mesajlarla dava edeceğim yoksa kendisini diye. Ya da bir avukata danış direk noterden ihtar yollarsin tazminatı da dava yoluyla alırsın

Konu sahibi konu sahibi hani sen bu adam nişanlandı diye kendinden geçmiştin bu adamı seviyordun aranızda bir sey olmadı sen hatta nisaninda fotoğraf çekmeye gidecektin . Kadın fark etmiş belki de senin nasıl biri olduğunu ? Ben olsam bende aynı şekilde mesaj atardım sana . Bu o adam değil mi iş için bir aradayız demiştin. Keşke oralari da yazsaydin
Inanilir gibi degil, cidden mi?

Ayrıca bu konuda iş için de aralarında olduğunu belirtmissin . Evlenecek olan erkeklerle gorusmemelisin . Yoksa biri çıkar böyle mesajlar yazar . Sınırlar önemlidir . Savcılığa git demişler valla git . Ben olsam bende yazardım bu mesajları hiçte gitmiş umrumda olmazdı . Aksine ailesine de giderdim kızınıza sahip çıkın diye rezil ederdim çevresine her kuşun eti yenmez konu sahibi. O işten cik kendine başka iş bul bence o çevreyi değiştir
lütfen yapmayın. tepkilerimizi karşı tarafa canımızın istediği gibi iletme hakkını kendimizde görmeye başlarsak, döverim asarım keserim tehditlerini kendimizde hak görürsek, inanın bunun sonu adına o "namus cinayeti" denilen rezillikleri aklamaya kadar gider.

bu tehdit ve hakaret dolu mesaj için; Ben de yazardım, savcılığa gitmiş hiçte umrumda olmazdı lafı ile, namusumu temizledim aslanlar gbi yatar çıkarım lafı arasında , bence, pek fark yok. birinciye yol vere vere ikinciye ulaşılıyor, evlerden ırak... Gelip seni döveceğim diye bir insanı tehdit edemezsiniz. hakaretleri geçtim.

tehdit suçu için Yargıtay, mealen, diyor ki, suçun oluşmasında tasarlamanın varlığı aranmadığı gibi, sebebin de önemi yoktur. kendisine yapılan bir şeyin öfkesiyle olsa da, bu ancak cezada indirim sebebi olur ama tehdit suçunu ortadan kaldırmaz.

Yani kanun, herkesin kendince sinirlenmesinin söz konusu olabileceğini, bunun haklı bir nedene de dayanabileceğini, ama durulması gereken yerin aşılmaması gerektiğini söylüyor. Sizin isabetle ifade ettiğiniz gibi, sınırlar.

konu sahibinin önceki mesajlarından haberim yok, belki adamın nişanlısında gerçekten de gözü var. ancak bu kendisinin ahlakı ile ilgili bir sorun. diğeri suç.

bir olayı yorumlarken, ahlâki sınırları gözettiğimiz kadar kanuni sınırları da göz etmekte yarar var bence. yanlışı, diğer bir yanlışla düzeltmeye kalkmak, asla doğru bir yere çıkmaz.

nişanlı hanım, ilişkisinin dışında kalan üçüncü kişiye hakaret ve tehdit etmek yerine, nişanlısına durumu belirtip, konu sahibinin işten çıkarılmasını talep etmeliydi.

bu konuda paylaşılan mesaj, bence, suç. umarım konu sahibi cesur çıkar, savcılığa gider.

lütfen yapmayın. tepkilerimizi karşı tarafa canımızın istediği gibi iletme hakkını kendimizde görmeye başlarsak, döverim asarım keserim tehditlerini kendimizde hak görürsek, inanın bunun sonu adına o "namus cinayeti" denilen rezillikleri aklamaya kadar gider.

bu tehdit ve hakaret dolu mesaj için; Ben de yazardım, savcılığa gitmiş hiçte umrumda olmazdı lafı ile, namusumu temizledim aslanlar gbi yatar çıkarım lafı arasında , bence, pek fark yok. birinciye yol vere vere ikinciye ulaşılıyor, evlerden ırak... Gelip seni döveceğim diye bir insanı tehdit edemezsiniz. hakaretleri geçtim.

tehdit suçu için Yargıtay, mealen, diyor ki, suçun oluşmasında tasarlamanın varlığı aranmadığı gibi, sebebin de önemi yoktur. kendisine yapılan bir şeyin öfkesiyle olsa da, bu ancak cezada indirim sebebi olur ama tehdit suçunu ortadan kaldırmaz.

Yani kanun, herkesin kendince sinirlenmesinin söz konusu olabileceğini, bunun haklı bir nedene de dayanabileceğini, ama durulması gereken yerin aşılmaması gerektiğini söylüyor. Sizin isabetle ifade ettiğiniz gibi, sınırlar.

konu sahibinin önceki mesajlarından haberim yok, belki adamın nişanlısında gerçekten de gözü var. ancak bu kendisinin ahlakı ile ilgili bir sorun. diğeri suç.

bir olayı yorumlarken, ahlâki sınırları gözettiğimiz kadar kanuni sınırları da göz etmekte yarar var bence. yanlışı, diğer bir yanlışla düzeltmeye kalkmak, asla doğru bir yere çıkmaz.

nişanlı hanım, ilişkisinin dışında kalan üçüncü kişiye hakaret ve tehdit etmek yerine, nişanlısına durumu belirtip, konu sahibinin işten çıkarılmasını talep etmeliydi.

bu konuda paylaşılan mesaj, bence, suç. umarım konu sahibi cesur çıkar, savcılığa gider.
Tabi erkek olsam aynen kadın öldürürdüm(!!!) konuyu nasıl buraya getirebilirsiniz ? Her şeyden önce gerçekten ayıp . Benim size aciklama yapacağım hiçbir şey olamaz o iki paragraftan sonra . Önce ne yazdığınıza dikkat etmeyi öğrenin . Linçlemek için çok güzel konu ama yemezler

Çok sinirlendim bu yoruma ya karşınızdaki insanın katil olabilme potansiyeli olduğunu böyle fütursuzca nasıl yazabilirsiniz ? Ben kollarımı paramparca yapan kedimi iterken zarar gelmemesi için dikkat eden kadınım . Bir canlıyı oldurebilecegimi nasıl yazabilirsiniz ?

Böyle bir mesaj yazarsanız hukuka aykırı olur bu kabul edilemez başka yollardan çözülmeli demek ayri birsey konuyu buralara çekmek ayrı birşey. Ne kadar ayıp ! Ayrıca evet kimse kimseyi huzursuz edemez sınırları herkes korumak zorunda. Evli , nişanlı veya sevgilisi olan insana mesafeli davranmak zorunda herkes. Bu zamana kadar hep erkeklerle çalıştım ve hala da öyle. Şimdi bu yazdiklarimdan siz yaşamadığıniz için başka kadınlar taciz yasamamis mıdır cikartirsiniz . Yaşamıştır evet ! Hatta erkeklerden en çok mobingi yine kadınlar görmüştür. Bunlar ayrı ama ilişkisi olan insanları rahatsız eden bunu umursamayan kadın ve erkek sayısı oldukça fazla. Yolu işten çıkarmak doğru olan budur . Ama bende sinirlerime hakim olamaz mesaj atardım hala da arkasındayım . Bir kadın gerçekten hastalıklı değilse durduk yere karşısındaki kadına niye boyle birşey yazsin . Konu sahibi aynı konu olmadığını ve başka bir kadın olduğunu yazınca gidip bir avukata danışmasini söyledim. Sizin bu yazdıklarınızı da esefle kınıyorum.

Demek ki durduk yere olmamış . Yalancının mumu misali..

Yönetimden öğrenirsiniz iftira atarken kime soracağınızı

Kendimi alıntılıyorum çünkü şu sahne aşırı anlamlı oldu

Toplum içerisinde huzurla yaşamak istiyorsak bulunduğumuz topluma UYUM sağlayacağız . Ahlaklı davranma zorunluluğumuz var. Insanları huzursuz edemez kimse

Herkes ahlaklı olmak zorunda değildir ama ahlaklı olduğunu iddia eden birisi, ettiği lafı uygulamakla mükelleftir.

İşverenine ilettin mi durumu? Onun nişanlısı ya koruması muhtemel ne yazıkki.

Yönetimden öğrenirsiniz iftira atarken kime soracağınızı
Çene yaristirmayacagim birincisi . Ikincisi iftira atmadım bu aynı kişi mi diye sordum ? Hayırdır sen buranın ağası misin ? Sana mı soracağım kime ne soracağımi ? Sürekli polemik çıkarmak için alintilayip duruyorsun .

Kendimi alıntılıyorum çünkü şu sahne aşırı anlamlı oldu

Herkes ahlaklı olmak zorunda değildir ama ahlaklı olduğunu iddia eden birisi, ettiği lafı uygulamakla mükelleftir.
Ne yasiyorsun acaba kendi içinde 😅 neyse yönetim degerlendirecektir bence de

Çene yaristirmayacagim birincisi . Ikincisi iftira atmadım bu aynı kişi mi diye sordum ? Hayırdır sen buranın ağası misin ? Sana mı soracağım kime ne soracağımi ? Sürekli polemik çıkarmak için alintilayip duruyorsun .

Ne yazdığınızı gördük. Sormadınız. Kadını yaftaladınız. Yaftalamakla kalmayıp ahlaksızlıkla suçladınız. Ve hiçbirimiz çocuk değiliz. Ne yaptığınızı net şekilde görüyoruz.
Bunun ötesinde tavrınız kaba ve avam

X