Lütfen konuya göz atıp fikir verin 🙏🏻

3-4 ay oldu gireli pek de yeni sayılmaz. Gecenin bi yarısı o şokla mesajları direkt atmak istemedim bir de hemen şikayet etmiş olmayayım diye bugün göstereceğim muhakkak
Durumdan haberi olsun kesinlikle zaten ilk aksiyonu degildir adam duyunca sasırmayacaktır eminim.Hasta o kız.

Çok sinirlendim sana ne girdi çıkmadı bu kadar de ayyy çok terbıyesızce nerden buluyor bu hakkı kendınde hadsiz nişanlısına guvenemıyor demekkı

Gürültü kopartın. Patrona da oradaki çalışanlara da söyleyin mesajları gösterin. Kesinlikle şikayetçi olun. Şikayetçi olmaktan da vazgeçmeyin.

Bu yapılan tacizin bir çeşididir. Şimdi siz tepki göstermezseniz, yanına kalırsa, bu sebepten başı ağrımazsa yarın öbür gün başkalarına da yapacak. Belki daha önce başkasına da bu şekilde saldırdı ve hak ettiği karşılığı almadığı için bugün size de aynısını yapma cesareti buluyor ne belli.

Siz nasıl ortalığı ayağa kaldırdınız gidip şikayette bulunmak yeterli oluyor mu?
Direkt olarak benden üst birime gittim (kamu) tamam çocuğun suçu yok ama o sinirle onunda gelmesini istedim. Biz kamu kurumundayız, ruh hastası eşlerle uğraşmak vazifemiz değil, bu çocukla iş yeri harici bir bağım yok, madem iş yerinde sadece bulunmakla bu çirkefliğe maruz kalıyorum. Öncelikli isteğim bunu herkesin bilmesi, gerekirse idari yaptırımla önüne geçilmesi dedim.

Bu olay özel hayatta olsa kurumu bağlamaz ama, iş yeri ile bağlantılı gelişince rahatsızlığımı beyan ettim.

Sonra kendi iş yerimizde hır gür çıkardım. Bunun sebebide sanki bir şey varmış gibi, yine kurumdan birilerini aramış bu kadın kim? Diye. Ne münasebet? Sordukları şimdi demedi mi acaba ilişkileri mi var? Diye. Ben de yazışmalarda dahil, sözlü şekilde meydan okudum herkese.

Şikayet elbette yeterliydi ama kadın sanki kocası ile ilişkim var gibi lanse etti. Susar, korkarım zannetti ama susmadım her şeyi döktüm ortaya.

O zaman ben müdür kadrosunda değildim, uzun yıllar evveldi şu an bile olsa yine susmam hatta daha sert olurum.

Güzel veya çirkin olmanız değil ki mevzu, kadın olmanız. Ne münasebet canım? Ekmek parası kazanmaya çalışan her kadın namussuz mu? Size yazdıkları ile resmen sizi ağır şekilde namussuzlukla, ortalık malı gibi olmakla suçlamış.

Asla sessiz kalmayın, gerekirse cingar çıkarın ve şikayetçi olun.

Peki şikayetçi olduğumda bir karşılığı oluyor mu acaba kıza kuru kuru hakkınızda ihbar var bilgilendirmesi gitsin istemem varlığım olsa avukat tutar süründürürüm bu gibi durumlarda etkili olur mu şikayet

Patronunuza mesajları gösterin şikayetçi olacağınızı söyleyin ve şikayetçi olun. Ayrıca eğer işte çalışırken bu durum hakkında sizi rahatsız etmeye devam ederse ve işten ayrılmak isterseniz tazminatınızı alıp alamadığınızla ilgili bir avukata danışın

Keşke karşılığı olsa, olur diyemiyorum. Kötü insanların yaptıkları yanına kalıyor. Biz, büyüklük bizde kalsın diyoruz, çirkin insanlarla uğraşmayalım diyoruz, edebimizden susuyoruz. Onlar iyice arsızlaşıyor. Karşılığı olmayacaksa bile yine de bunu yapmanız gerektiğini düşünüyorum

Uzaklaştırma talep edin dedim ya. Uzaklaştırma ihlali olduğu durumlarda 3 ila 10 gün kadar tazyik hapsi oluyor. Ayrıca daha önce kararın geriye bırakıldığı bir davası varsa o davada aldığı hüküm için de paşa paşa hapsini yatar artık.
Ama lütfen patrondan önce gerekli mercilerle görüşün. Bunu hemen bugün yapın.

Savcılık veya karakol fark eder mi acaba?

Savcılık veya karakol fark eder mi acaba?

Fark ediyor maalesef. Savcılık ile daha hızlı çözüme ulaşırsınız.
Savcılık diyince insanların gözü korkuyor nedense ama korkacak bi şey yok. Siz vatandaş olarak kendinizi korumanız için gerekli yardımı almak için gidiyorsunuz. Çekinmeyin

Bu mesajla, benim bildiğim kadarıyla, şikayetçi olunur.

Yıllar önce bizim işyerinde bize çay servisi yapmaktan sorumlu bir hanım vardı, o zamanlar eşinden yeni boşanmışmış.
Kendi akrabalarından birinin, "sen o işten çıkıp kırıp dizini oturmazsan..."la başlayıp, hakaret içeren ve sonu dövme tehdidiyle biten mesajları için mutfakta ağlarken farkedildi. Çalışanlarımızın desteği ile savcılığa gitti, doğrudan şikayetçi oldu. Savcılıkta , çekilen mesaj kayıt altına alındı.

Tehdit eden öküz aleyhine dava açıldı, adam sanık sıfatıyla mahkemeye çıktı, tehdit suçunun oluştuğu mahkemece kabul edildi, adam ceza aldı. HAGB kararı verildi (Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ).

Çalışanımız, asliye hukuk mahkemesine de gitti, manevi tazminat talep etti. Mahkkeme önce reddetti ama Yargıtay red kararını bozdu. Mahkemeye dönüp yeniden başlayan davada, tehdit eden kişi bizim çalışan hanıma manevi tazminat ödemeye de mahkum edildi.

Bence sizinkinde, durum, karşı taraf yönünden daha da ağır. Önce şikayetçi olun, ondan sonra kimle konuşuyorsanız konuşun. Eğer önce şikayetçi olursanız, olur a işten falan çıkarılırsanız elinizde belge olur. Bir de, bu saygısız hadsiz insanlara geçit vermeyin gerçekten.

Savcılığa dilekçe ile mi başvurmak gerekiyor peki yoksa karakol gibi direkt başvurabilir miyiz acaba. Şöyle nir handikap da var kızın soyadını bilmiyorum tabi onun dışında hesabı kim olduğu hepsi ortada.

Ss aldiginiz iyi olmus
Cevap vermediginizi anladim yazdiklarinizdan bu da iyi olmus.

Daha once mesajlastiniz mi hic ya da sohbet etmisliginiz var mi ilk gorusmeden sonra? Yoksa bu da iyi olur.

Simdi bugün once nisanlisina (patronunuz) gosterin, ben savcılığa başvuracağım haberiniz olsun diye gosteriyorum deyin.

Sizi nisanlisindan kiskanmis.İmkaniniz varsa iş değiştirin.Patronunuzun nişanlısı kıymetli olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…