Lütfen bu konuda yardımcı olun çok bunaldımmm

Evet kızlar kaçarak oldu kendi ailemdede sıkıntı çoktu böyle oldu birden eşim annesine aşırı aşırı düşkün bildiğin ana kuzusu çok sinirim bozuluyor bu duruma gerizekalı annesi onu öyle alıştırmış nazlamış babasıda vefat edince annen sna emanet demiş bırakamıyor o yüzden kızlar hepsi elin evinde kim alcak yanına kadın zten çekinir bnim evim olursa fazla kalcağını sanmıyorum eşimdd bi zahmet anlayış göstersin otursun oturdupu yre herşeyi bn kabul ediyorken o niye etmesinki mecbur edicek kızlar gözümü açtınız

Kız gözünün açılması için birinin bunları mı yazması lazım? Kabak gibi ortada durum zaten. Azıcık analiz et, olayları yaşarken düşünürsen(kaçma kısmında olduğu gibi) hayatında daha az sıkıntı yaşarsın.

kızlar hepsi elin evinde kim alcak yanına

E siz de el değil misiniz? Siz neden alıyorsunuz yanınıza, sizden neden çekinilmiyor? Çok sindirmişler sizi.
Gerekirse boşanmayı da göze alıp kendi psikolojiniz için evinizi ayırın derim. Anne çok hasta olur ve çok gerekirse de herkeste dönüşümlü kalsın yok öyle birinin sırtına binmek.

Yoo acımasız yorum yok. Benim evim gibi hissetmiyorum demişsiniz çünkü sizin eviniz değil kusura bakmayın. KV evi ve görümceler istediği zaman gelebilir.

Allah kolaylık versin yaşınız kaç bilmiyorum ama aklı başında hiç bir genç kadın bunu kabul etmemeli.

ay yeminle atıcam kendimi bir yerden.
zaten kadın szinle yeni eve de gelecekse ev almanın anlamı nedir?
kusura bakmayın sizin kendinize olduğunuz kadar acımasız olamayız.
neden ya neden, bu devirde niçin başka adam mı yoktu, zaten baştan belliymiş.
gerçekten hiç bir zaman iki kişi olamaycaksınız. hep bir yabancı güruh çevreniizde, böyle nasıl huzurlu olabilirsiniz ki?cidden aklım almıyor.

Lafım sadece size değil şu durumu kabul eden herkese. Anneniz babanız sizin iyiliğiniz için bile sesini yükseltse tahammül edemiyorsunuz. Kardeşiniz bir kıyafetinize dokunsa kıyamet koparıyorsunuz da daha dün tanıdığınız adamın anası danası kardeşleri eniştelerini nasıl kabul ediyorsunuz. Onlar gelecek tabi ki annelerinin evi.

Acımasız olan yorumlar değil ki. Sen kendin hiç acımamışsın kendine. Yorum yapanlar senin anlattıklarına dışardan gözle bakanlar.
Gerçekler acıdır. Acıtır.
İyi olmuş o bebeği de evsiz yersiz sıkıntı arasında sıkıştırmışsın araya.

Benimseyemezsiniz çünkü sizin eviniz ve düzeniniz değil. Görümcelerinizin gelmesi de çok normal anne ve babasının evi, ben böyle bir evliliği kabul edemezdim. Sizin evlilik 4-5 kişilik. Kayın valideniz yaşlı mı neden bırakamazsınız? Kızları da var, sadece sorumluluğu sizin almanız da normal değil bana göre.

Benim babama ya da anneme gelin bakmak zorunda değil, ama ben bakmak zorundayım. Bu tartışmaya kapalı bir konu benim için.

Kendinizi evinizdeymişsiniz gibi hissetmemeniz çok normal, çünkü orası sizin eviniz değil. Kadının evine, düzenine gitmişsiniz, bir odaya tıkılmayı kabul etmişsiniz. Ne bekliyordunuz ki? Kızlar annelerinin evine gelirken sizi arayıp müsait misin diye sormayacaklardı herhalde. Böyle şeyleri yaşamadan önce nasıl düşünemiyorsunuz anlamıyorum.

Eşinizin oradan çıkacağını sanmanız da ayrı bir saflık. Daha en başta sizi oraya götüren adam ilk sene, tek lafınızla başka eve geçer sanıyorsanız daha çok çekersiniz siz.
Bir süre çocuk yapmayın bari.

böyle konulara çok üzülüyorum. bu kadar çaresiz olmayın ya. niye eş ailesiyle aynı evde kalmayı kabul ediyorsunuz anlamıyorum gerçekten. herkesin kendi hayatı olmalı. içim şişti yemin ederim.

böyle konulara çok üzülüyorum. bu kadar çaresiz olmayın ya. niye eş ailesiyle aynı evde kalmayı kabul ediyorsunuz anlamıyorum gerçekten. herkesin kendi hayatı olmalı. içim şişti yemin ederim.
Konu sahibi kaçtığı için mecbur kalmış. Kaçarsa böyle seçme hakkı olmaz işte.

Siz vicdansızsanız çok vicdanlı olan ablalar alsın evine.

Evlenmeden önce kabul etmemişsiniz, tamam demişler evlendikten sonra tekrar alın demişler. Olaya bak ya ben bile sinirlendim sizi düşünemiyorum. Kusura bakmasınlar gelin KV ye bakmak zorunda değil ama kızları bakmak zorunda. Oğlu da eğer imkanı varsa maddi destekte bulunabilir. Gelinin KV ye karşı tek sorumluluğu saygılı olmak o da karşılıklı olmak şartıyla.

Bunu da söyledim sizin bakmanız daha münasip vs diye yüzüme bakıyorlar boş bir ara eltimlerde dedi ama baktım bana kalacak ihale kesin ve net şekilde ortamda beraberken siz ne yapmaya çalışıyorsunuz dedim ? istemiyorum dedim

Orta yol bulalım biraz sizde biraz bizde kalsın gibi konuşsalar hadi yine bir ihtimal ama daha sizin fikriniz bile sorulmadan 'sen en küçük gelinsin annemi yanınıza alın' denmesi inanılmaz saygısızca bir davranış.

Evet siz en küçük gelinsiniz dolayısıyla eşinizle baş başa kalmaya, birlikte zaman geçirmeye onlardan daha çok hakkınız ve ihtiyacınız var:) Onlar alsın o yüzden.

Tebrik ederim sizi en başından beri net olmuşsunuz bu konuda. Sonucu ne olursa olsun netlik her zaman iyidir.

Üst üste mi yaşıyorsunuz aynı evin içinde? Kadının kendi kızlarının anne evi tabii ki de annelerinin evine gelip dururlar. Siz niye esas evlenip de kendinize bir ev açmadınız? Gayette bile isteye uğraşarak çocuk da yapmışsın daha ortada kendinize ait ev yok aman çocuktan geri kalmayın sakın.

Evet kaybedecek bir şeyim yok dedim ilk 1 yıl eltilerden ikisi de görümceler den ikisi yeğenlerinden bazılari çok üzerime geldi
Eşim bekar olduğu için abisine yakın ev tutmuş ilk oraya gelin gittim ama elti girdiğimi çıktığımi eşime haber edince sinir oldum aklınca eşime beni ispiyon ediyor oysa eşimin herşeyimden haberi vardı eşime hemen taşınmak istediğimi hasta olduğumu evde üsüdüğümü söyledim 2 ayda taşındık
İkinci evliklerde daha çok ara bozmaya çalışılıyor malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…