Lütfen bir akıl verin

Bu durumun evlilikle alakası yok ki ama
Ben evlilik bekleme konusunda sürecin tadını çıkarın diyorum
Daha böyle en canlı cicim ayları
Evlilik zaten anlaşırsanız süreç içinde gelişir
Anlaşamazsanız zaten ayrılırsınız
Ha ben hemen evleneceğim illa konu netleşsin diyorsanız derdinizi söyleyin
Kaçak dövüşmeyin

Genel tavırlarına bakınca da dediğim gibi bence ya bu ara dertleri var kafasını veremiyor ya da baştaki duygu yoğunluğu yok işte

Evlilik niyeti ile başlayan ilişkilere kafam basmıyor benim. Sevgililik birbirini tanıma sürecidir. Bir insanla gezersin tozarsın, zaman geçirirsin, tanırsın, seversin. Bunların sonucu olarak hayat arkadaşın olabileceğini düşünür ve evlenmeye karar verirsin. Siz evlenmeye karar verip tüm diğer adımları atlıyorsunuz. Karşınızdaki insanın da buna uymasını istiyor, bekliyorsunuz. Uymayınca kötü adam oluyor. Hemen birbirimizin vaktini çalmayalım mevzusu konuyor ortaya.

Aksami nasil sonlandirdiniz? Eger su mesajindan sonra bir sey yazmadiysa Bence hic mesaj falan atma.

Babama soyleyeyim mi dedikten sonra resmen basindan savmis. Durum hic olumlu gozukmuyor buradan bakinca.

Uyumlu muyuz inanın cevabı bilmiyorum buraya geldiğimde daha yakından görüp anlarım diye düşünmüştüm ama olay başka bir yerde. Tek bildiğim onu sevdiğim onun da hep bunu söylediği
Peynir gemisi lafla yürüseydi...
.laf değil icraat lazım..sizi seviyorsa evlilikte düşünmeli..düşünmüyorsa nedenini söylemeli.. (maddiyat gibi)kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misalinden evlilikten soğuttular gibi cümleler söylemesi , onu bence dürüst yapmıyor..ben bu söylemlerden evlilik düşündüğünü sanmıyorum..nişan olursa da zorla olur,çok sıkıntı yaşarsınız bence..

Kesinlikle anlatmak istediğim bu benim de
Şahsen biri bana en baştan hadi evlenelim dese korkarım ben

Peki sizce tamamen açık mı olmalıyım konuşurken direkt konuya gireyim mi niyetin böyle değilse gibisine
Direk konuya girmektense başlarda böyleydik benden uzaklaştıgını dusunuyorum ve bu duruma üzülüyorum. Ben seninle gelecek düşünüyorum ama bir sorun varsa da bilmek isterim vs. gibi konusun...
Direk girerseniz bu kız da amma evlilik meraklısı gözukursunuz..
Ayrıca bu kadar takmayın istemiyorsa da sizin istemeyeni siz de istemezsiniz olur biter. sizi isteyen seven çıkar. hayat kıymet bilenlerle daha çekilir inanın zira gel gitlerle uğraşmak zor. .

Şimdi anladım demek istediğinizi ama cicim ayı kalmadı sanki aramızda görseniz bir taraftan da uzun süredir evli çiftler gibiyiz. İlişki çok usun solukluymuş gibi bir rutine döndü. Ben sadece döndüğümde de 5 ay geçecek ve 1 yıl bitmiş olacak. İllaki daha çok şey konuşup paylaşacağız sonrasında bir ayrılık olursa benim için yıkımı daha büyük olacak. Hele yazın ikimiz de boşken ister istemez aileler tanışsın nişan olsun isteyeceğim ama o böyleyse bunu da yapmayacak ben de çok daha yıkıcı olacak sonrası. Belki kafası yoğundur dediğiniz gibi ama bunu da konuşması gerekmez mi benimle açıkça

Kesinlikle anlatmak istediğim bu benim de
Şahsen biri bana en baştan hadi evlenelim dese korkarım ben
Normal şartlarda her insanın korkması lazım ama bizim kızlar karşılarına “evlilik, ciddi ilişki” diyen biri çıkınca gözlerine perde iniyor. Sonra gelsin yanlış evlilikler, mutsuz hayatlar.

Ya böyle bir risk de var çok haklsıınız ama evlilik istemek kötü mü evlilik isteyen biri olarak bilse beni
Şimdi bu sözlerimi size olan tavrından söylüyorum sadece evlilik için değil.yanına geldim buluşmuyor yağmuru bahane ediyor diyorsunuz.insan sevgilisini görmek için can atar kar kış dinlemez. Aranız çok güzel olur açın derim konuyu ama hislerinden bile emin olmadığınız birine pat diye evlilik açmak saçma geliyor bana.

Bakış açınızı çok iyi anlıyorum ama ilişkiyi bu şekilde başlatan kendisiydi ve ben de birçok hayal kurdum normal olarak. Seneye eş durumu hakkım olacak insan bunu bile düşünüyor ister istemez geleceğe dönük plan yapıyor. Ben de sevgililiğin tanıma süreci olduğuna katılıyorum ama onun tek derdi buysa? Hani böyle sürüp gidecekse? Benim derdim niyetini bilip netliği sağlamak sonra bir sorun çıkarsa yine olmaz ama bana nasıl baktığını, ne düşündüğünü anlayamıyorum

Aksami nasil sonlandirdiniz? Eger su mesajindan sonra bir sey yazmadiysa Bence hic mesaj falan atma.

Babama soyleyeyim mi dedikten sonra resmen basindan savmis. Durum hic olumlu gozukmuyor buradan bakinca.
Yok yazmadı ben de yazmadım hiçbir şey.
Kesinlikle bozulduğum şey de bu. Orda başından savdı, istemedi. O zaman söylesin açıkça neyse o olsun

6 yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadım önce onu belirteyim
Uzak mesafe ilişkisi fazlasıyla inişli çıkışlıdır
Buna hazır değilseniz zaten hiç girmeyin o işlere
Heyecanı geri istediğinize dair konuşma yapabilirsiniz
Veya bir şeye canı mı sıkkınmış onu sorun
Ama evlilik için sadece istemek yetmiyor bence
Kararınızdan ve karşınızdaki kişiden emin olmanız gerek
7 ay geçti hadi evlenelim diye olacak iş değil
Olanları da okuyoruz zaten buralardan

Son olarak biraz da dirayetli olun
Daha ayrılık olmadan ona yıkılırım buna devrilirim diye şartlanmışsınız

O ilişkiyi evlilik üzerine başlatınca zaten bi işkillenmeniz gerekirdi zaten işte hayal kurmak yerine

İşte sorun ilişkiyi bu şekilde başlatan bir insana inanmanız. Bir ilişki bu şekilde başlayamaz. Hadi evlenmek üzere sevgili olalım diye bir şey olmaz. Eşyanın tabiatına aykırı.

Şu an sevgiliniz evlenmekten vazgeçmiş olabilir, süreci uzatmak istiyor olabilir, aklını karıştıran başka biri olabilir, her şey olabilir. Ama bu sizin olaya yanlış yerden başladığınız ve hala ordan bakmaya çalıştığınız gerçeğini değiştirmiyor. Yarım yamalak tanıdığınız, doğru düzgün zaman geçirmediğiniz bir adamla evlenmeyi düşünüyorsunuz ve adam evlenmek isterse koşa koşa evleneceksiniz.

7 ayda birini tanımanın hele ki uzak ilişkiyle tanımanın da mümkün olduğunu düşünmüyorum KudrAlobar ve Giggles'in söylediklerine ek olarak. Sonra vay efendim sevgiliyken kendisini saklamış hayır efendim sen ona kendisini göstermesi için fırsat vermemişsin...

Eğer hergün görüşüyorsanız bekleyin. Ama 3-5 günde bir görüşüyorsanız önemli bir konu hakkında görüşmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Peki 6 yıl sürdüren biri olarak bu uzak ilişkide bana tavsiyeniz ne olur
İnanın ben asıl ona dedim en son buluştuğumuzda bak ben gideceğim dedim anlattım ama o bunu bilmiyormuş gibi her şeye uzak mesafe deyip geçmeye başladı neden girdi o zaman bu işe
Yok ben size katılıyorum 7 ay için ama derdim sonrası için de yoksa bu düşüncesi. Çok yakın bir arkadaşım var üniversiteden beri sevgililer. 10 sene oldu ilişkileri. Şimdi tayin dönemi gelince çocuk ben korkuyorum evlilikten dedi. Arkadaşımın onca yılını yedi. Bize diyor ki çok pişmanım ilk atandığım 27 yaşındaydım o zaman o olmasa benim için bambaşka olurdu çocuk istiyorum artık 32 yaşındayım diyor. Dönüp ona baktığımda kendime pay çıkarıyorum ve inanın ben de bunu istemiyorum
Dirayet konusunda çok problemliyim Daha önce sevgili bile olmadan konuşup görüşerek geçen bi olayda o kadar yıkıma uğradım ki.. onu bildiğim için bununla mahvolacakmış gibi hissediyorum ve şu an bile olandan dolayı aşırı moralim bozuk uyku yok

O ilişkiyi evlilik üzerine başlatınca zaten bi işkillenmeniz gerekirdi zaten işte hayal kurmak yerine
Sanırım aptallığı orda yaptım ama çevremde bu çok vardı. Hatta direkt evlilik istiyorum deyip konuya giren. Ablamda bile eşi ben evlilik istiyorum eğer niyetin bu yönde değilse görüşmeyelim dedi eniştem ve şu an 6.5 senelik evliler çocukları var. Yakın arkadaşlarımda da bu olunca bu iş böyle oluyor dedim galiba şu an ablam bile ben onda o niyeti hiç görmüyorum hiçbir engeliniz yok en azından konusu konuşulabilirdi diyor

Çok haklı bir eleştiriniz var o şu an teklifte bulunsa ben resmen hemen evet diyeceğim bilmeden etmeden. Ama işte ben 1 hafta sonra gideceğim 5 ay yokum ve eş durumu olmadıktan sonra 2.5 sene daha bu şekilde. Yani ilişkimiz hep bu şekilde olacak devam ederse.Beni arada bırakan o gidince oraya ona sadık bir şekilde bekliyorum ama neyi kimi dediğiniz gibi sebepler olabilir ama ben bunu nasıl anlayabilirim? Ve sizce ne yapmalıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…