Lütfen bana bi çare olunnn

mygenius

Allah ol der ve olur.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
2.464
2.162
31
Kızlar hepinize merhaba. Size önemli bir soru soracağım. Kararsızlık yaşıyorum. Eşimle konuştum bana bıraktı. Burada bi çok konu okudum akıl akıldan üstündür. Belki kararsızlığıma bir bakış açısıyla karar veririm.
Şimdi biz eşimle tüp bebek deniyoruz. Erkek faktörlü sebepten dolayı. Doğal yolla hamile kalma ihtimalim imkansıza yakın. Bu 3.tüp bebek denemem embriyolarımız var. Size sorum şu ben sizce embriyo havuzlama yapıp bi kaç tane daha embriyo dondurtmalı mıyım yoksa olan embriyolarımdan transfer mi olmalıyım? Bu arada bende bir problem yok. Yaşım 32 olacak yakında. Henüz doktoruma danışmadım. İlk önce doktora gittiğimde havuzlama yapalım diye ben söylemiştim o da olur demişti. Genelde embriyo havuzlama rezerv düşüklüğü olanlarda yapılıyor. Napacağımı şaşırdım yakında adet olucam adetle transfere mi hazırlanayım yoksa tekrar yumurta mı toplayayım? Siz olsanız napardınız. Not: bi önce ki opumu bu mayısta oldum embriyolarımız oluştu donduruldu. O oluşan embriyolarla daha hiç transfer olmadım.

Neden onları transfer olmak isdemiyorsun kalitelerimi kötü ve kac tane donmuş embiryon var kaçıncı gun embiryosu

Merhaba, dondurulmuş kaç embriyonuz var ve kaliteleri nasıl?

Merhaba, dondurulmuş kaç embriyonuz var ve kaliteleri nasıl?
Neden onları transfer olmak isdemiyorsun kalitelerimi kötü ve kac tane donmuş embiryon var kaçıncı gun embiryosu
Transfer olmak istemiyorum değil. Daha çok embriyo olup sonra deneye deneye mi gitsem diye düşünmüştüm. 4 tane 5.gün embriyosu sadece biri düşük kaliteli 2 si orta diğeri iyi kalitede

Transfer olmak istemiyorum değil. Daha çok embriyo olup sonra deneye deneye mi gitsem diye düşünmüştüm. 4 tane 5.gün embriyosu sadece biri düşük kaliteli 2 si orta diğeri iyi kalitede
4 tane 5.gün embriyosu iyi aslında sayı olarak
Yaş sorununuz da yok. Ama havuz yöntemi maddi olarak daha avantajlı oluyor.
Belki 1 tane daha opu yatırabilirsiniz ama çok da gerek yok gibi. Eğer olmazsa (ki inşallah olur ) sıfırdan mı başlamak istemiyorsunuz?

Evet tekrar opu olma istemim hep en baştan başlamak istememekti. Sonra embriyolar oluşuncada şöyle bi fikir geldi iki embriyo transferi olacağım, Allah korusun olmazsa diğer 2si bekler ben bi opu olurum. Yani kararsızım napsam ki diye

Yani bilemedim ama bence transfer olmak daha mantikli gibi geldi hemen doktorundan memnun musun yani hicbiri tutmazsa doktorunu degisdirirsin belki inslh gerek kalmaz oyle biseye ilk seferde tutunurda ama bilemedim bence kalitesi iyiyse transfer ol yinede karar senin

Yani bence transfer ol sonucda hic embiryon olmasa evet olabilirdi ama geriye zaten 2 embiryon kaliyor

Aslında bu söylediğinizi de yapabilirsiniz. 2 tane ve zaten en iyilerini transfer edeceklerdir.
Yaşınız da ileri değil.
Siz bilirsiniz ama isterseniz önce en iyi kalitede embriyolarınıza bir şans verin. İnşallah tutunur ve gerek de kalmaz.

Embriyolarınıza genetik inceleme yaptırtmayı düşünmüyor musunuz? Belki sağlıklı genetikli olan tutar, gene de doktorunuza sorun da tabi

İnşallah canım işte yine de insan her şeyi düşünüyor

Embriyolarınıza genetik inceleme yaptırtmayı düşünmüyor musunuz? Belki sağlıklı genetikli olan tutar, gene de doktorunuza sorun da tabi
Genetik inceleme yapılmadı biz eşimle karyotip yaptırdık. Instagramda prof Osman develioğlu var ona biri sordu pgt yaptırmalı mıyım diye o da anne baba adayına karyotip yapıldıysa pgt gereksiz diyor. Tabi her doktorun görüşü farklı benim doktorum bana bıraktı ben istemedim. Yine başka bi embriyologla konuştum bence parça alınıp embriyoyu rahatsız etmeye gerek yok dedi.

Öncelikle Rabbim nasip etsin inşallah bence teansfer olsanız daha iyi olur belki ilk transferde tutar diğerlerine gerek kalmaz başta kendinizi umutsuzluğa değil umuda alistirin benimde 7dondulmus embriyom vardı ilk transferde tuttu kucağıma aldım 5sene sonra 2. Çocuğa niyetlendik transfer oldum oda tuttu şuan 1 haftalik şuan 2embriyom kaldı normalde 3 kalıcak 1tanesi kalitesi iyi değildi cozdurulken bozuldu geri kalan 2 embriyoyu imha ettirecez uzun uzun anlatmamin sebebi elindekileri degerlendir zaman kaybı yaşama rabbim nasip ettiyse ilkte de olur sonrada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…