Lütfen bana akıl verir misiniz?

Merhaba 26 yaşındayım 1 senelik ilişkim vardı 2 gün önce bitirdim.Aylardır kafamı kurcalayan bir şey var .Günah mı alıyorum , yanlış mı anlıyorum? diye sizinle paylaşmak istedim.Erkek arkadaşım 36 yaşında, öğretmen.Daha önce telefonuna bakarken instagramda özel ders adına hesap açmıştı.Bu arada özel ders veriyor, okuldan arta kalan zamanlarında.Özel ders adına açtığı instagram hesabında, bir adam erkek arkadaşıma bayan arıyorum , diye yazmıştı. Erkek arkadaşım da niye erkekler yapamaz mı ? diye yazmıştı.Kendisine bu durumu sorduğumda, erkekler özel ders veremez mi? anlamında yazdım dedi.Sizce ben günahını mı alıyorum? Gay ya da biseksüel olduğunu düşünüyorum.Bir taraftan da günahını mı alıyorum ? diye üzülüyorum. Geri kalanlar hep kadındı, eğer erkeklerden hoşlanmış olsaydı; daha fazla erkeğe yazmaz mıydı? Lütfen yardım edin bana.Bu kötü düşünceler çok yordu beni rahatsızım hastalığımı tetikliyor.
Okuduğumda ben de erkek arkadaşınızın dediği gibi düşündüm. Sadece bu sebeple gay olduğunu mu düşündünüz? Başka sebep de var mı?

Hayır yalnızca bu var ve ben bunun üzerine böyle düşündüm yüreğime su serptiniz Allah sizden razı olsun çok teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için hocam

Değil mi ya ben garip düşünüyorum böyle bir mesaj üzerine böyle olumsuz düşünmemeliyim ay gerçekten Allah sizden razı olsun içim içimi kemiriyordu
Yakınlaşmalarınız oluyor mu? Uzun süreli öpüşebiliyor msunjz?

Evet aylardır bunu düşündüm en son ayrılma kararı aldım rahatsızım strese girmemem gerekiyor ben sürekli bu konuyu düşünüyordum kimseye de anlatamadım günahını almak istemedim
Hata etmişsin. Çünkü sosyal medya öyle bir yer ki gündelik hayatında göremeyeceğin 40 çeşit tipleme olabilir.

" Bayan arıyorum" mesajını yazan kişi muhtemelen kiminle nasıl konuşulacağını, kime nasıl mesaj atılacağını bilmeyen kaba saba biridir. Çünkü bu tarz insanlarla ben ve sosyal medyada takip ettiğim kişiler çokça karşılaşıyoruz.

O cümlenin meali " kadın hoca arıyorum" dur. Başka bir manası yoktur.

Hata etmişsin. Çünkü sosyal medya öyle bir yer ki gündelik hayatında göremeyeceğin 40 çeşit tipleme olabilir.

" Bayan arıyorum" mesajını yazan kişi muhtemelen kiminle nasıl konuşulacağını, kime nasıl mesaj atılacağını bilmeyen kaba saba biridir. Çünkü bu tarz insanlarla ben ve sosyal medyada takip ettiğim kişiler çokça karşılaşıyoruz.

O cümlenin meali " kadın hoca arıyorum" dur. Başka bir manası yoktur.
Çok teşekkür ederim sosyal medya kullanmıyorum instagram filan yok bende belki de o yüzden tam olarak anlayamadım o cümlenin o anlama geldiğini hatamın farkına vardım çok sağ olun

Çok teşekkür ederim sosyal medya kullanmıyorum instagram filan yok bende belki de o yüzden tam olarak anlayamadım o cümlenin o anlama geldiğini hatamın farkına vardım çok sağ olun
İşte kimisi o kadar kaba ki, mesajına merhaba ile başlamaktan aciz. "Bayan arıyorum" ne demek!? Eskort arıyor gibi.

İşte kimisi o kadar kaba ki, mesajına merhaba ile başlamaktan aciz. "Bayan arıyorum" ne demek!? Eskort arıyor gibi.
Ben de direkt o cümleyi görünce açıkçası şok geçirdim gerçekten insan öyle mesaj atar mı başlangıçta bir de erkek arkadaşım da uzun uzadıya bir şey yazmamış niye erkekler yapamaz mı yazmış o kadar devamı yoktu

Şu sosyal medya öyle bir yer ki hiç tanımadığı, takip dahi etmediği insana " benim yerine online sınava girsene" diye mesaj atan milyon tane insan oluyor mesela.

Başka da sebep ya da şüpheniz olmadığına göre bence de bi sorun yok. Hiç darlamayın hocayı. Okuldu dersti zaten yoruluyor işinde gücünde adam😊
Allah sizden razı olsun gerçekten kendimden utandım bu akşam sizler olmasanız bu kötü düşüncelerime devam edecektim sizlerin sayesinde yüreğime su serpildi siz beni bu yangından kurtardınız dilerim sizler de yağmura hasret kalmazsınız hayatınız hep huzurlu geçsin inşallah çok teşekkür ederim

Mesajınizin sonundaki sorunuzu gormeden evvel direkt ders için yapilmis bir mesajlaşma olarak yorumladim, sizin sorunuz karşısında da hayretler içinde kaldim.

Ama su var, karsi taraftaki iletisim ozurluymus, o mesaja öyle baslanmaz.

Neyse, erkek arkadasinizi gereksiz yere terketmissiniz, terketme sebebi olarak gay damgasi vurduysaniz adama ben onun yerinde olsam sizle asla barismazdim, bayaği paranoya bu ve urkutucu acikcasi.

Ben de direkt o cümleyi görünce açıkçası şok geçirdim gerçekten insan öyle mesaj atar mı başlangıçta bir de erkek arkadaşım da uzun uzadıya bir şey yazmamış niye erkekler yapamaz mı yazmış o kadar devamı yoktu
Erkek arkadaşın o hesabı ders vermek için açmasa o cümle kötü manada anlaşılabilir ama hesabı dersle ilgili olduğu için karşı tarafın kadın hoca aradığı tahmin edilebiliyor.

Mesela illaki biri erkek arkadaşına direkt şunu yazmış olabilir; " fiyat?"

Sorduğu ders ücretidir ama öyle mi sorulur mesela di mi? Kimisi kıro işte.

Şu sosyal medya öyle bir yer ki hiç tanımadığı, takip dahi etmediği insana " benim yerine online sınava girsene" diye mesaj atan milyon tane insan oluyor mesela.
Bu yüzden uzak duruyorum hem vakit kaybı hem de yeterince kötü insanla karşılaşıyoruz günlük hayatta bir de orda kötü insanlarla karşılaşmamak için whatsap dışında bir şey kullanmıyorum

X