Lütfen bakın

aygunestendahaguzell

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
10
4
22
Merhaba hanımlar. Ben 20 yaşındayım. 6 ay önce bir erkekle tanıştım ve sevgili olduk. Akciğerlerinde bi hastalık olduğunu biliyordum anlatmıştı ama hastalığın tam adını daha dün söyledi. Kistik fibrozis. Bunları yazarken bile kalbim acıyor, onu kaybetmek istemiyorum. Kendisi normalde gayet iyi hissediyor kendini, futbol oynuyor koşuyor. Nefessiz kalmıyor. Bi dönem sigara içmiş, sonra ben hayatına girince bıraktı tamamen. Nargile içiyor. Hastalığı araştırdığımda nekadar ciddi olduğunu öğrendim durumun. 40 yaşlarına kadar yaşayacakları yazıyor. Kendisi daha 21 yaşında. Çok üzülüyorum aklıma geldikçe ona da birşey diyemiyorum. Ona birşey olucak diye ödüm kopuyor. Kendine iyi bakarsa normal bir yaşamı olamaz mı? Yakında yeni ilaç kullanmaya başladı, baya da faydasını gördü. Gayet iyi normalde. Bana kendi de dedi "beni böyle kabul edip etmemek sana kalmış" diye. Ama beni çok seviyor bende seviyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, onu üzmek te istemiyorum. Çok aklıma takıldı.

Bu konuda böyle olur şöyle olur diyemem ki. Cevabını zaman ve tedavi süreci belirler. Zor bir durum tabi ki de. Kendisi size açık açık söylemiş. Bundan sonra ne yapacağınızı siz bileceksiniz.

X