Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kisisel tercihim evlenmek icin yani.Yoksa bir nefretim asla yok.Suan benim sevdiğim kişi de kurt.Evlilik olarak tercih etmezdim.Bosandigim kisi de kurt idi.Aile olarak yetisme olarak kadina değer vermiyorlar oyuzden.
Sen denk gelmemişsin.
Benim eşimde kürt beni el üstünde tutuyor ailesi de öyle.
Hiç hizmet ettirmezler bana benim evimde bile..önce insan sonra adam gibi adam.

Konu sahibine gelecek olursak B benminikkus yalan söylemesi kötü birşey. Keşke baştan deseydi.
Ama seviyorsan mühim değil.
Aşkta kimlik olmaz.

1- Kardeşim demiş ya "Senin suriyeliler hakkındaki düşüncelerinden dolayı bisey diyemedim" o yüzden neden bu zamana kadar söylemedi diye düşünme nedeni bu, kaldı ki o sa daha fazla dayanamayıp artık açıklamış
2- ingiliz, alman, italyan filan da olsa aynı şeyleri düşünecek miydin
İnsan olması nereli olmasından önce gelir
Kaldı ki anlattıklarından iyi bir insan olduğu belli
3- bu anlattığın özelliklerde türk erkeği bulma ihtimalin %1 çocuk ne güzel her anlamda kendini geliştirmiş
4- yaşadığınız bu güzel saf sevgiyi hayatin boyunca bir daha bulma ihtimalin yok, o yüzden birbinizi kaybetmeyin ve aşkınıza sahip çıkın
5- arayıp konuşamıyorsan da mesaj at bana biraz zaman ver düşünmek istiyorum de, olumlu yada olumsuz bir karar verdiğimde seni ariyacagim diyebilirsin en azından onun buna hakkı var sessiz kalman daha üzücü
6- önce sen bu durumu içinde çöz, aileni daha sonra düşünürsün eğer sen aşkına sahip çıkıp devam edersen ailen senin önünde ne kadar durabilir.
Hakkinizda hayırlısı kardeşim Suriyeli olmak onun suçu değil kaldı ki bu suç da değil türk olup çok kötü 5 para etmez insan o kadar çok ki bu forum böyle iğrenç adamların üzdüğü kadınların sorunlarıyla dolu
Son olarak düşünsene sen onunla yola devam ettiğinde evlendiginizde o seni başının üstünde taşır çünkü sen ona bir evlilikten çok daha fazlasını vermis olacaksın bir yuvadan çok daha fazlası ❤

Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. Bahçede bazen çimlerin üstünde bazen banklarda kitap okuduğu zaman farkettim onu. “Çok yakışıklı çocuk bana asla bakmaz zaten sevgilisi de vardır..” dedim. Sürekli uzaktan gizlice seyrederdim onu. Hep tek başına oturur kitap okurdu

Sonunda bir gün cesaretimi toplayıp yanından geçerken “ aaa bu kitabı mı okuyorsunuz beğendiğiniz mi ? ben de almayı düşünüyordum da..” diye söze girdim. Konuşmaya başladık. Dünyalar benim olmuştu. O kadar kibar o kadar beyefendiydi ki. Ona kaptırıp kendimi derse geç kalmıştım o gün. Ertesi gün ben otururken o geldi yanıma kitabı bana hediye etti. Derken biz arkadaş olmaya başladık. Ders aralarında buluşuyor saatlerce çeşitli konular hakkında konuşuyor yemekhaneye birlikte gidiyorduk. Birbirimize anlatacaklarımız hiç bitmiyordu. Her konuda bilgili kültürlü aynı zamanda yakışıklı hayallerimdeki erkekti.

Bana aşık olduğunu söylediğinde mutluluktan kalbim duracak sandım. Sonra o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Bugüne kadar hep bana aşkını hissettirdi tartışsak hep alttan alan o olmasına rağmen bana sesini bile yükseltse sarılır özür dilerdi.Onun yanında dünyanın en mutlu kızıydım. Morelim ufacık bozulsa her işini bırakır kılıktan kılığa girerdi beni mutlu etmek için. 😢 Beni mutlu etmek için elinden geleni yapardı. Birlilkte sevdiğimiz kitaplardan müziklerden filmlerden gün içerisinde yaşadıklarımızdan bahseder güler eğlenirdik gezerdik. Bana parası az olduğundan hep küçük hediyeler alırdı. Bir gün ben atları çok seviyorum diye kendi eliyle tahtadan oyuncak at yapmıştı hala başucumda duruyor😢😢

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

DÜN BULUŞTUK. CANINI SIKKIN GÖRDÜM SORDUM NEYİN VAR NE OLDU. BANA DEDİ Kİ SENİ ÇOK SEVİYORUM HERŞEYDEN ÇOK SEVİYORUM.DAHA FAZLA SAKLAYAMAYACAĞIM ARTIK KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM. 😢😢😢SONRA GÖZLERİNDEN YAŞLAR AKMAYA BAŞLADI😢 İLK DEFA AĞLARKEN GÖRDÜM ONU😢😢😢 ÇOK KÖTÜ OLDUM DEDİ Kİ BEN ASLINDA SURİYELİYİM SURİYEDEN GELDİM. ÜNİVERSİTEDE BENİM HAKKIMDA KÖTÜ DÜŞÜNÜLEBİLİR DİYE HATAYLIYIM DİYORDUM. SANA AŞIK OLUNCA BENİ TERKETMENDEN KORKTUM SEN SURİYELİLER HAKKINDA ÖYLE KONUŞUYORDUN Kİ HİÇBİRŞEY DİYEMEDİM BAŞINI KUCAĞIMA KOYDU ELİMDEN TUTTU SANA YALAN SÖYLEDİĞİM İÇİN AFFET BENİ BENİ BIRAKMA LÜTFEN DİYE AĞLAMAYA DEVAM ETTİ. 😢😢

Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. 😢Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...
Mune Mune

ne diyeceğimi bilemedim siz suriyeli diyince benim gozumde daha gecen hafta mersinde kahverengi donuyla denize girip balgaminida denize tukuren adamciklar canlandi gozumde okumuşu nasil olur bilemiyorum tabi
sadece sunu soylemek istiyorum size burada kalabilmek birgun geri gonderilme ihtimalini oetadan kaldirmak icin turklerle evlenmek isteyen suriyeli de cok oyuzden iyi tartin derim
gerisini bilemem

Abilerin evlenirken sorun olmadı mı? Ne biçim bir görüş bu böyle. Nasıl bir “çok ırkçı” aile?

Benim kardeşimin eşi zazaydı. Boşandı. İkinci eşi Kürt. Benim eşim yarı Kürt. Yani bu ülkenin, burda kurulan medeniyetlerin parçası olarak Türk Kürt evlilikleri hala ırkçılıktan sayılmamalı. Yüzlerce yıldır beraber yaşıyoruz. Aileyiz, komşuyuz, akrabayız, arkadaşız.

Üzüldüm senin adına. Keşke her şey yolunda gitseydi. Umarım bundan sonrası gönlüne göre olur 🙏🏻
Öyle tabiki ama hâlâ var ne yazık ki. Çok teşekkür ederim. 😊

Hataylıyım dedi türk soyadı söyledi falan. Hanımkız iftar vakti sen de bizi yiyon burada, hiç mi sosyal medyadan akrabasının adını soyadını görmedin ağaçtan mantar olarak mı çıktı bu çocuk? Kötü kurgu puanım sıfır böyle olta atılmaz hey gidi eskinin zeki trolleri hey.

Hiç anlamadın mı diyenlere aksanı düzgünse nerden anlasın kız
Arapların tamamı aynı tipte değil esmer de var beyaz tenli de kumral da
Ben olsam buna takılmazdım takılcağım şey yalan söylemesi olurdu sadece
Aynen öyle. Fotoğrafını atsam kimse anlamaz . Konuşmasını dinleyen kimse de anlamaz.

Off bunaa mı takıldınız gerçekten.. Sanırım çevrenizde hiç yetenekli erkek yok 😂 Benim babam memur ama eve asla tamirci çağırmayız kendi yapar bütün tamiri. Evimizdeki bazı sandalyeleri de kendi yaptı mesela. Ayrıca at derken truva atı galan sandınız sanırım😂 Çok uçuk bir şey değil yani .
Ay inanmam fotografini gormem lazim oyuncak atının
Sevgilinin sesini keske dinletebilsem demistin ya bak bunu yapabilirsin

Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.
Umarım şaka yapıyorsunuzdur. Ya da kendi varlığınız bir şakadır. Hiç bir ırk diğerinden iyi ya da kötü üstün ya da alçak değildir. Dünya iyisi Kürt arkadaşlarım olmuşken kendi kanım olan Türklerden en büyük kazıkları yediklerim olmuştur. Bunun ırkla zerre ilgisi yok. İnsaniyet, ahlak ve karakterle ilgisi var. Lütfen o kısmı silin. Ben de mesajımı sileceğim o zaman.

Hayır sizin tavrınıza karşı böyle davrandım. Çünkü o at benim için çok değerli bundan dolayı söyleme ihtiyacı duydum. Şuansa söylediğime pişman oldum. Çok duygusal bir modda yazdım daha ciddi yazabilirmişim. O zaman daha dikkate alınırdı derdim belki de..
Ilımlı yazdığın için teşekkürler.
Bak şimdi madem ilişkiniz pürüzsüz, o zaman onu güzelce uyar bir daha hiçbir şey saklamaması yönünde
Ne zaman ülkemize gelmişler hepsini öğren
Eğer ciddiysen bu çocukla annenle tanıştır
Öncesinde annene de ki geçmişiyle ilgili acıları var annecim geçmişini şu an sorma sadece kişiliğini tanımaya çalış de
Annen görsün tanısın ciddi düşündüğünüzü söyleyin
Diğer türlü önyargılı davranır çünkü
Sana davranışlarına sana olan sevgisini görsün sonrasında hayır dese bile hal hareketi ve senin karşı çıkmalarına aşırı üzülmene falan dayanamazlar belki de çok benimserler onu damatları olarak
Her ırkın iyisi kötüsü var
Dediğim gibi ayrım yapmamak gerek
Türkünde iyisi var canisi var ingilizin de suriyelinin de
Tamamen karakter meselesi

Hataylıyım dedi türk soyadı söyledi falan. Hanımkız iftar vakti sen de bizi yiyon burada, hiç mi sosyal medyadan akrabasının adını soyadını görmedin ağaçtan mantar olarak mı çıktı bu çocuk? Kötü kurgu puanım sıfır böyle olta atılmaz hey gidi eskinin zeki trolleri hey.
Sosyal medya kullanmıyor hanımefendi. Ailesi de farklı şehirde. Telefonu vs de Türkçe. Tipi Türk konuşması Türk. Tanıştığım insan acaba suriyeli mi dur bir araştırayım modunda değildim heralde.

Ay inanmam fotografini gormem lazim oyuncak atının
Sevgilinin sesini keske dinletebilsem demistin ya bak bunu yapabilirsin
Hanımefendi ben size kendimi kanıtlamak zorunda değilim ki.. Yani inanmıyorsanız yorum yapmayın zaten istemiyorum . Ben aileme nasıl açıklayacağım durumu onun derdindeyim.

ne diyeceğimi bilemedim siz suriyeli diyince benim gozumde daha gecen hafta mersinde kahverengi donuyla denize girip balgaminida denize tukuren adamciklar canlandi gozumde okumuşu nasil olur bilemiyorum tabi
sadece sunu soylemek istiyorum size burada kalabilmek birgun geri gonderilme ihtimalini oetadan kaldirmak icin turklerle evlenmek isteyen suriyeli de cok oyuzden iyi tartin derim
gerisini bilemem
Bir mersinli olarak evet benim algımda bu :KK70: Dünyanın en tatlış insanıyken Mersine geldiklerinden 3 sene sonra ırkçı bir pisliğe dönüştüm suriyeliler yüzünden.

Ama tabi hepsi aynı mıdır? Hayır. Mesela ben aleviyim. Ailem alevileri çok sever, dürüst ve aydın bulur. Ama halam bugüne kadar gördüğüm en entrikacı insan. Onla yaşayacağına mülteci kampında yaşa daha iyi. Her milletin iyisi kötüsü var. Ama ailenin bunu kabul etmesi zor. Sen dimdik durur herşeyi göze alırsan başka. Yalnız bunu yapmadan önce adamdan %100 emin olman lazım ki o da zor.

gerisini bilemem
İşte herkesin bu canlanıyor gözünde.. Babamve annem "bunların ne işi var ülkemizde defolup gitsinler savaştan kaçmış kendi ülkeleri için savaşmamışların bizim ülkemize ne faydası var vs vs diyor. Şimdi soruyorum annem ve babam böyle tepkiliyken ben nasıl açıklayayım Suriyeli olduğunu..

Anlattıklarınızdan gayet güzel bir eş adayı gibi duruyor ama suriyeli olduğunu saklamış diyorsunuz, çelişki çok büyük bence. Kendini geliştirmiş insan geldiği yerden utanmaz dürüst olur, size yalan söylediyse bence bitirin çünkü demekki herşeyi rol. Suriyeli olduğu için değil, ırkçı değilim diyorsunuz baya ırkçısınız, yüzüne de yalan söylediği için ayrıldığınızı söyleyin de utanması gerekenin ırkı değil yalancılığı olduğunu öğrensin.

Hanımefendi ben size kendimi kanıtlamak zorunda değilim ki.. Yani inanmıyorsanız yorum yapmayın zaten istemiyorum . Ben aileme nasıl açıklayacağım durumu onun derdindeyim.
Keşke size dinletebilseydim sesini. Emin olun hiç anlaşılmıyor.
Keske dinletebilseydim dedin ben de yapabilecegin bir sey soyledim halbu ki 😇😂
Ailene sevgilinin hatayli oldugunu soyle demistim o soruna yorum yapmistim.:63:

Anlattıklarınızdan gayet güzel bir eş adayı gibi duruyor ama suriyeli olduğunu saklamış diyorsunuz, çelişki çok büyük bence. Kendini geliştirmiş insan geldiği yerden utanmaz dürüst olur, size yalan söylediyse bence bitirin çünkü demekki herşeyi rol. Suriyeli olduğu için değil, ırkçı değilim diyorsunuz baya ırkçısınız, yüzüne de yalan söylediği için ayrıldığınızı söyleyin de utanması gerekenin ırkı değil yalancılığı olduğunu öğrensin.
Bir de bu var işte. Annem de diyecek bunu hem de sana yalan söylemiş ne niyeti bunun diyecek. Nerden tutsam elimde kalacak ama onu seviyorum 😟

Düzgün bir eğitim almış düzgün yaşayan bir suriyeli bizden daha iyi ingilizce bilir mesela. Bu savaş ve göç dalgasının esamesi yokken tanıdığım suriyeliler vardı. Savaş sırasında da iyi eğitimli donanımlı çok suriyeli tanıdım türkiyede, sonra onlar norveçe falan gittiler tabi. Bizim insanımızın sanki kendisi çok matahmış gibi ona buna sallamasına da ayrı ayar oluyorum. Avrupada gurbetçi sevmeyene ırkçı diyelim ama kendimiz istediğimizi söyleyelim, oldu. Hiçbir halk topyekün kötü değildir sorun ülkemizde ganimet gibi göçmen olmasında ve serseri mayın gibi her tarafa dağılmasında. 5 milyon insanın %90ı bile kendi halinde olsa %10’luk çürük kesim ortalığı dağıtmaya yeter ki bugün olan da bu. Devlet politikasına kızın kızacaksanız yoksa o tarif ettiğiniz adamcıklardan kendi içimizde de çok ilk kez görüyormuş gibi yapmayın.

Su an
Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.
su an sizinde o irkci düşünenlerden bir farkınız kaldı mi acaba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X