Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de bu var işte. Annem de diyecek bunu hem de sana yalan söylemiş ne niyeti bunun diyecek. Nerden tutsam elimde kalacak ama onu seviyorum 😟

Lütfen önce şunu kabullenin siz bu adamı sevmiyorsunuz. Eğer sevseydiniz ırkına bu kadar takılmazdınız. Aileyi geçtim arkadaşlarıma ne söylerim diye sormuşsunuz. Arkadaşlarınıza hayatınızdaki erkekten daha fazla önem veriyorsanız, etrafı ondan daha fazla önemsiyorsanız siz bu adamı sevmiyorsunuz

Madem gerçek sen başta sevgilinin karşısında Suriyelilere atıp tutarken kırıcı veya ırkçı olmamış mı oluyorsun?

Hadi ırkçı da değilsin diyelim, ailenin görüşüne hiç girmeyeceğim siyasetten banlanmak istemiyorum, bu çocuk gözünün içine baka baka gayet soğukkanlı bir şekilde, senaryosuna arkaplan detayları da ekleyerek yalan söylemedi mi? Söyledi.
Ben bu kadar rahat yalan söyleyen insandan korkarım. Devam etmemek için gayet yeterli bir sebep olurdu. Aşkınızdan ölmeyecek ilk insan olmazsınız.

Aynen öyle. Hem konu sahibi ırkçı konuşmuş ki adam kimliğini saklamış. Ama yinede kendi halkına laf söyleyen bir kişi ile beraber olacak kadar toaf. Üstüne o kişiyi tutmak için yalan söylüyor. Daha aileye varmadan önce sorunlu bir beraberlik.

Eğer konu doğruysa oyumu bu iş olmazdan yana kullanıyorum
1. Çocuk yalan söylemiş
2. Kendi kimliğinden utanıyor
3. Ailenizde ve sizde ırkçı fikirler var, aşkın perdesi inince bunların hepsi ortaya çıkar
4. Siz ırkçı olmasanız bile çevrenin lafına sözüne göğüs gerecek gücünüz var mı muamma. Çok zor durumunuz. Allah göstermez inşallah ama ben böyle bir duruma düşsem ayrılmayacaksam eğer uzaklara taşınmakta bulurdum çözümü.

Eğer konu doğruysa oyumu bu iş olmazdan yana kullanıyorum
1. Çocuk yalan söylemiş
2. Kendi kimliğinden utanıyor
3. Ailenizde ve sizde ırkçı fikirler var, aşkın perdesi inince bunların hepsi ortaya çıkar
4. Siz ırkçı olmasanız bile çevrenin lafına sözüne göğüs gerecek gücünüz var mı muamma. Çok zor durumunuz. Allah göstermez inşallah ama ben böyle bir duruma düşsem uzaklara taşınmakta bulurdum çözümü.
Aslında sorun kendim sanırım. Ben öyle biriyim ki sürekli herşeyi kafaya takarım. Biri bir şey desin gece onu düşünmekten uyuyamam. Akrabalarım ve ailemden gelecek Suriyeli istemiyoruz baskısını daha şimdiden üstümde bir yük gibi hissediyorum...

Bir de bu var işte. Annem de diyecek bunu hem de sana yalan söylemiş ne niyeti bunun diyecek. Nerden tutsam elimde kalacak ama onu seviyorum 😟

Annen olsam bende onay vermezdim, ırkından değil töresinden ötürü. Çok kalabalık yaşıyorlar, çok iç içeler ve tabi kadınlarının yaşam şekli çok zor, ben kızımı vermezdim.

Bir mersinli olarak evet benim algımda bu :KK70: Dünyanın en tatlış insanıyken Mersine geldiklerinden 3 sene sonra ırkçı bir pisliğe dönüştüm suriyeliler yüzünden.

Ama tabi hepsi aynı mıdır? Hayır. Mesela ben aleviyim. Ailem alevileri çok sever, dürüst ve aydın bulur. Ama halam bugüne kadar gördüğüm en entrikacı insan. Onla yaşayacağına mülteci kampında yaşa daha iyi. Her milletin iyisi kötüsü var. Ama ailenin bunu kabul etmesi zor. Sen dimdik durur herşeyi göze alırsan başka. Yalnız bunu yapmadan önce adamdan %100 emin olman lazım ki o da zor.
daha önce hic bir ortamda bu kadar rezil birsey daha gormemistim

Toplumun mültecilere bakışı, ya da siyasi problemler ile sizin durumunuz farklı. Evliliklerde kültür, fikir birliği çok önemlidir. Konuşabilmek, gülebilmek, eğlenebilmek birlikte ırktan daha önemlidir. Yeri gelir bunu bir Türkle değil bambaşka topraklardan gelen biriyle yaşayabilirsiniz. Kimse bunu görmese bile o topraklar savaş girmeden önce kültürel kökleri uzun bir medeniyetti.bu kadar iyi özelliklerini saydığınız (gerçekse tabi) birini sırf ülkesi yüzünden bırakmayı düşünürseniz pişman olma şansınız yüksek. Üniversitede tanıştığım Filistinlilerin ingilizce bilme oranları ve kitap okuma sıklıklarıyla emin olun yarışamauız bile. Kişi coğrafyasından bağımsız olmaz ama bazen de çok bağımsızdır, 😁😁 saçma bir cümle oldu ama anlayın. Ailesiyle, kendisiyle değerlendirin, çocuğun vizyonu nerede oturacağı, ilerde neler yapmak istediği, kişisel başarısı ırkından önce gelir bence.

Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.
Asıl kötü sensin.. İğrenç bir ırkçısın..

Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.
Bence japonlarda suriyelilerden güney korelilerde japonlardan iyi.aslında hepsi iyi en iğrenc senin gibi beyinsiz ırkçılar. Allahın cezası aptal bok tanesi faşistler 😈😈😈

Düzgün bir eğitim almış düzgün yaşayan bir suriyeli bizden daha iyi ingilizce bilir mesela. Bu savaş ve göç dalgasının esamesi yokken tanıdığım suriyeliler vardı. Savaş sırasında da iyi eğitimli donanımlı çok suriyeli tanıdım türkiyede, sonra onlar norveçe falan gittiler tabi. Bizim insanımızın sanki kendisi çok matahmış gibi ona buna sallamasına da ayrı ayar oluyorum. Avrupada gurbetçi sevmeyene ırkçı diyelim ama kendimiz istediğimizi söyleyelim, oldu. Hiçbir halk topyekün kötü değildir sorun ülkemizde ganimet gibi göçmen olmasında ve serseri mayın gibi her tarafa dağılmasında. 5 milyon insanın %90ı bile kendi halinde olsa %10’luk çürük kesim ortalığı dağıtmaya yeter ki bugün olan da bu. Devlet politikasına kızın kızacaksanız yoksa o tarif ettiğiniz adamcıklardan kendi içimizde de çok ilk kez görüyormuş gibi yapmayın.
iyide ben zaten okumusu nasil olur bilemedim yazdim cunku oyle bir suriyeli henuz tanimadim karsima cikmadi yani
daha once bodruma marmarise antalyaya bir cok yere tatile gittim
hasemali mayolu bikinili ustsuz turlu turlu insan gordum denize giren ancak camasir suyuna batirildigi icin rengi kahverengiye donmus donla denize girenini ilk kez gordum
siz gorduyseniz onuda bilemeyecegim tabi
ben bu tarz bir goruntuye ilk kez sahit oldum
belkide daha once gittigim yerler genelde ucretli girilen yada bir otele ait olan alanlar oldugu icin denk gelmedim

İşte herkesin bu canlanıyor gözünde.. Babamve annem "bunların ne işi var ülkemizde defolup gitsinler savaştan kaçmış kendi ülkeleri için savaşmamışların bizim ülkemize ne faydası var vs vs diyor. Şimdi soruyorum annem ve babam böyle tepkiliyken ben nasıl açıklayayım Suriyeli olduğunu..
hatayda bildigim kadariyla cok onceden gelen suriyelilerde var yani bu olaylar patlamadan once gelenler var belkide kendi ulkesi icin savasmayip birakip gelmis kesime dahil degildir ki bence oyle yeni gelenlerden olsaydi konusmasindan sivesinden anlardin

Aslında sorun kendim sanırım. Ben öyle biriyim ki sürekli herşeyi kafaya takarım. Biri bir şey desin gece onu düşünmekten uyuyamam. Akrabalarım ve ailemden gelecek Suriyeli istemiyoruz baskısını daha şimdiden üstümde bir yük gibi hissediyorum...
Tahtadan atinla anlat suriyeli oldugunu, ata bakip nereli oldugu onemli degil derler kabul ederler at bu at boru mu 😅

Nedense konu bana hikaye gibi geldi . Tahtadan atlar , ağlamalar , pardon o kitap guzelmi tarzi başlayan tanışma..... Bilemedim.
Hanımlar ben soruma cevap arıyorum lütfen.. İnandırıcı gelmediyse yazmayın. Ama emin olun ayrıntı verdiğim için size böyle geldi. Sadece şunu deseydim : Sevgilim benden suriyeli olduğunı gizlemiş dün bana söyledi bunu. Ailem suriyelilere karşı ne yapmam gerek? Bu size inandırıcı gelecekti. Duygusal bir modda içimi dökmek için yazdım.. Ne deseydim direkt karşısına çıkıp senden hoşlanıyorum mu deseydim. O an aklıma bu geldi bunu yaptım sonra konuşmaya başladık zaten. Mesele de bu değil bınkarı geçin. Benim derdim aileme akrabalarıma nasıl açıklayacağım . Diğer şeylere takılmayın. Böyle dendikçe keşke ayrıntı yazmasaydım diyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X