Lütfen bakar mısınız? Aşılamanın devlette ya da özelde yapılması arasında bir fark var mı?

Merhaba herkese daha önce de buna benzer bir şey yazdım ama yorum yapan olmamıştı. Özellikle sağlıkçı ve başından bu tecrübeleri yaşayan arkadaşlarımın yorum yapması benim için çok önemli ve kıymetli. Devlet hastanesinde aşılama olacağım. Aşılamanın devlette ya da özelde yapılması arasında bir fark var mı. Yani özelleri daha mı kaliteli sperm seçiyor. Beynimi acayip bulandırdılar. Eşime özel gidelim desem götürür ama ben özele dökeceğim para ile bebeğimin eksiklerini alırım diye düşünüyorum çünkü yapılan işlemlerin aynı olduğunu düşündüm. Bu konuda yorum istiyorum sizden ne yapayım ben
Daha önce hem devlet hastanesinde hem de özel hastanede staj yaptım. Devlet hastaneleri özel hastanelerin eline su dökemez bence. Laboratuvarda laborant olarak görev yaptım. Özel hastane finansal olarak çok düşündükleri için çalışan sayısı azdı. Yani yek bir kişi birden çok iş yaparken devlet hastanesinde sadece spermle ilgilenen tek kişi vardı. Tam olarak konunuz ile alakalı olmayabilir ama genel anlamda devlet çok çok daha iyi. Özeller sadece para kaybı

4 günü git bence 4 günü gitmiştim ben sorun olmamıştı .
Evet canım mecbur 4.gün gideceğim. Hsg mi yeni çektirmiştim zaten elimde var. Umarım direkt aşılama İçin başlarız. Hiç zaman kaybetmek istemiyorum. Polikistik olduğum reglem iki gün sürüyor yani bugün bitti gibi bir şey hatta Pazartesi tamamen bitmiş olur. Bitti diye test yapmazlar diye tedirginim

Özelde hem aşılama hemde tüp bebek yaptırdım sizin gibi düşündüğüm için yahut bilmediğim içindi ... Negatif oldu . Devlette aşılama oldum ve nasipse az kaldı doğuma 🥰 darısı başınıza yani devlet yapamaz diye düşünmeyin. Kaldı ki özelde ki mirocip ile seçilmiş spermler idi
Yaaa ne güzel haber 🤗 sağlıcakla al kucağına🙏 Aşılamamı devlette yapıcam aynen canım. Peki canının acıdı mı aşılama yaparken. Bazıları açıyor yazmış tedirgin oldum.

Daha önce hem devlet hastanesinde hem de özel hastanede staj yaptım. Devlet hastaneleri özel hastanelerin eline su dökemez bence. Laboratuvarda laborant olarak görev yaptım. Özel hastane finansal olarak çok düşündükleri için çalışan sayısı azdı. Yani yek bir kişi birden çok iş yaparken devlet hastanesinde sadece spermle ilgilenen tek kişi vardı. Tam olarak konunuz ile alakalı olmayabilir ama genel anlamda devlet çok çok daha iyi. Özeller sadece para kaybı
Konum ile alakalı olmaz olur mu, verdiğiniz bilgi benim için değerli teşekkür ederim 🌸 Evet özellerin masraftan kısmaya çalıştıklarını çok düşünememiştim ama haklısınız. Bir kez daha doğru karar verdiğimi anladım.🤗

Bende bugün hastaneye gittim devlete. 2 ay femera ve gonal f ile takip edelim olmazsa aşılama yaparız dediler. Femara gonal f 450 2 adet enj. Kalem, gonal f 75 ovitrelle raporla verdi. Fakat gonal f raporlu olduğu halde gerçekten çok pahalı. Toplam 1000tl tutuyor. Ve bugün sabah 8buçuktan akşam 5e kadar gezmediğim aramadığım eczane kalmadı bulamadım. Doktor bugün başlıyorsun en geç yarın dedi ama yok kafayı yicem artık. En son doktora geri gittim bulamıyorum diye bulman gerekiyo dedi geldim eve sinirden ağladım durdum. Yarın tekrar aramaya gidicem. Bazı yerlerde var kotamız dolu raporlu veremiyoruz dediler. Ücretli alıyım dedim o da 1kutusuna 900tl dedi alamadım. Ben anlamıyorum devlet rapor verdiği halde nasıl 1000tl tutuyor bunlar ve her yerin kotası dolu 😟

Bende bugün hastaneye gittim devlete. 2 ay femera ve gonal f ile takip edelim olmazsa aşılama yaparız dediler. Femara gonal f 450 2 adet enj. Kalem, gonal f 75 ovitrelle raporla verdi. Fakat gonal f raporlu olduğu halde gerçekten çok pahalı. Toplam 1000tl tutuyor. Ve bugün sabah 8buçuktan akşam 5e kadar gezmediğim aramadığım eczane kalmadı bulamadım. Doktor bugün başlıyorsun en geç yarın dedi ama yok kafayı yicem artık. En son doktora geri gittim bulamıyorum diye bulman gerekiyo dedi geldim eve sinirden ağladım durdum. Yarın tekrar aramaya gidicem. Bazı yerlerde var kotamız dolu raporlu veremiyoruz dediler. Ücretli alıyım dedim o da 1kutusuna 900tl dedi alamadım. Ben anlamıyorum devlet rapor verdiği halde nasıl 1000tl tutuyor bunlar ve her yerin kotası dolu 😟
Şuan her yerde ilaç sıkıntısı var. Dolar çıkınca yurt dışından gelenler her yere saldırdığı İçin haberlerde çıkmıştı ilaç sıkıntısı yaşamaya başladık diye. Acaba ondan mı ki 🙄 ben ilk girdiğim eczaneden almıştım yaklaşık iki ay önce

Şuan her yerde ilaç sıkıntısı var. Dolar çıkınca yurt dışından gelenler her yere saldırdığı İçin haberlerde çıkmıştı ilaç sıkıntısı yaşamaya başladık diye. Acaba ondan mı ki 🙄 ben ilk girdiğim eczaneden almıştım yaklaşık iki ay önce
Bilemiyorum ki🤷‍♀️ anlamadığım birçok yer raporda enj kalem olduğu için normal enj. Veremeyiz raporu değiştir demişti. Dün karşıya gittim orada bi ecz. Enj. Olanından verdi farkı var mı bilmiyorum ama onu vurulmaya başladım🤷‍♀️

X