Lohusalıkta tansiyon yüksekliği yaşayan var mı???

Benimde devam ediyor iki defadır kardiyolojiye gidiyorum zamanla geçer diyor benim anksiyetem var stres dahada yükseltiyor. Benim bebeğimde üç ay iki günlük oldu. Bu hafta doktora gittim diyet yap stresten uzak dur dedi dideral hap kullanıyorum. Spora başladım başka şeyler düşünmeye çalışıyorum tansiyona yogunlasinca stres oluyorum yükseliyor
Benim kızım da 2 ay 10 günlük. Bırakıp çıkamıyorum. Annem de yürüyüş yap diyor ama, ona bile enerjim yok hiç.

Benzer durum yaşayan çok kişi var zamanla düzelir diyorlar. İnşallah bizimde düzelir eski halimize döneriz. Gebelik sonrası hormonlar altı ay içinde eski haline dönüyormuş. Bir spor salonunda spora başladım yüzmek iyi geliyor rahatlatıyor

Onu ben belimden bir operasyon geçirdiğimde yaşamıştım yıllar önce. Bilirim çok zor. Sadece yatarak durabiliyordum. Başımı kaldırdığım an korkunç bir baş ağrısı oluyordu. Dayanılmaz bir durumdu.
Ancak bu başka. Annem evham yaptığım için olduğunu düşünüyor. Ama yok, bedensel bir durum insan anlıyor. Belki bunca zaman yaşadığım göğüs daralması, iç sıkıntısı … vs. hepsini lohusalığa bağladım. Çok korkunç geçiyor günlerim. Bir türlü toparlayamadım. Belki tansiyondan kaynaklı bazı yaşadıklarım.
Peki spinalin vücuttan atılması ne kadar sürüyormuş, söyledi mi doktorunuz?
Birsey demedi dediysede hatrlamiyorm tek hatrladigim cok fazla sade nescafe iciyordm kolay atabilmek icin ben birgun emzirirken fenalasinca anladik yuksek oldugunu ollcup birden cocugu alin cok fena oldum dedigimi hatrliyorum ki ameliyatin uzerinde gecmisti 1 hafta 10 gun ozmn farkettim ayni dediginz gbi oldum daralma hissi geldi carpinti bile yasadim ve isin garibi nabzim 62 lere dusmustu o haldeyken tansiyon firlamisti yavas yavas ölüyorum heralde dedigimi hatrliyorm anneme

Tansiyon bu sakaya gelmez ki fenalasiyorsanz bu sekilde gidin lutfen bir doktora benimki daimi yuksek degildi ara ara cikiyyordu

Birsey demedi dediysede hatrlamiyorm tek hatrladigim cok fazla sade nescafe iciyordm kolay atabilmek icin ben birgun emzirirken fenalasinca anladik yuksek oldugunu ollcup birden cocugu alin cok fena oldum dedigimi hatrliyorum ki ameliyatin uzerinde gecmisti 1 hafta 10 gun ozmn farkettim ayni dediginz gbi oldum daralma hissi geldi carpinti bile yasadim ve isin garibi nabzim 62 lere dusmustu o haldeyken tansiyon firlamisti yavas yavas ölüyorum heralde dedigimi hatrliyorm anneme

Tansiyon bu sakaya gelmez ki fenalasiyorsanz bu sekilde gidin lutfen bir doktora benimki daimi yuksek degildi ara ara cikiyyordu
Çok geçmiş olsun. İnşallah atlatacağım ben de. Sabah gideceğim doktora bakalım. Sonuçlar ne olacak, kolaylıkla atlatayım da kızımla ilgileneyim doya doya🙏🏻

Tahlillerinize baktınız mı umarım bir sıkıntı yoktur.
Evet baktı doktor. Bir sorun yok dedi. Efor testi yapılacak şimdi de. Tuzu kesti. İlaç vermedi. Ama ben zaten tuzsuz yerim normalde. İlaçsız nasıl geçecek anlamadım. Başka bir doktora daha gideceğim. Bu baş ağrısıyla hiçbir şey yapamıyorum çünkü.

Benim ilk gebeliğimdi, 44 yaşındayım. Yeni farkettik tansiyonu(gebelikte de düzenli ölçtük, şükür yoktu ters bir durum) kızım 2 aylık, kalbim ağrıyor gibi geldi gittim doktora. Tansiyonum 170/110 çıktı. Takip edelim dedi doktor. Evde 144/89 civarı ölçümlerim. Sizin nasıl iyileşti, emzirirken ilaç kullanılıyor mu bu durumda? Geçici mi kalıcı mı çok endişeliyim.
Bnmde doğumdan sonra topuk kanı almaya gittiğimde sağlık ocağında hemşire ölçtü yüksekti biraz ondan sonra ara ara yükseldi fazla kilolorimi verdim kafaya takmamaya başlayınca geçtiğini gördüm en çok stres yükseltiyor bilginiz olsun.bn ilac kullanmadım kardiyoloji doktoru diyet önerdi grip oldugumda 17 ye yükseldi onun dışında 14-15 arası gidip geliyordu

X