Doğuma Hazırlık lohusa & hamile için gecelik mi? pijama mı? aldıklarınız,önerileriniz..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
lilineva canım benim doğru diyorsun pamuklu daha rahat kullanışlı olur ama saten istiyorum çok fena halde niyeyse sateni çok seviyorum çünkü:KK49: gerçi eşim giyme saten olmaz da diyebilir o zaman mecburen pamuklu alacağım:KK14:
birde şey düşündüm kızımla aynı renk giyinmeyi kızıma pembe minik şeker bi elbise almayı düşünüyorum kendim de pembe gecelik istiyorum nasıl olur:KK49:

o zaman sende 1 tane saten al pamuklu da olsun yanında rahatsız olursan değiştirirsin.

ya sabahlık almalı mıyız???

canım sezeryanla doğum yaptım hastenede yattığın sürece gecelik giyiyosun pahalı olması şart değil senin rahat edeceğin bişey olsun çünkü altına sonda ve yatak batmasın diye hasta bezi seriyolar senin kontrollerindede gecelik kolaylık oluyo hemşireler zaten gecelik istiyo giydirirken bide kolunun rahat olması şart benimki manşetliydi hemşireler yırtmak zorunda kaldı çıkarkende pijama çünkü arabaya inip binerken rahat oluyo dikişlerini acıtmıyo canım zaten onu büyük beden alıyosun eskisi gibi inceceik çıkmıyosun yine göbişin oluyo sonra iniyo allah yardım cın olsun iç çamaşırı yanına fazla al ihtiyacın oluyo

sağol loituma bakacağım siteye :81:
doğru diyorsun öyle süslü gitmeye vakit bulabilmiş anneler çok sezeryan da günün belli ya kolay da normal doğum da makyajımı falan yapmama vakit bulabilir miyim bilmiyorum yanıma alırım ben de makyaj çantamı kalem eyeliner hafif allık parlatıcı doğum dan sonra hallederim artık fırsat olmazsa öncesin de :115:
peki kızlar gecelik mi pijama takımımı sizce :KK49:

canım benim ne makyajı sen doğuma gidiyosun normal bi hasta değilsin makyajınla yat normal de olsa sezeryanda olsa acın ve sızlamaların olacak o an biran önce rahat yatağına gitmekten başka bişey istemezsin hadi yaptın diyeli,m o an bi acı bi sızlama sende ne makyaj ne süs bişey kalmaz ah canım benim ilk galiba

evet nilüferarda ilk bebişim daha doğum ağrısını sızısını bilmiyorum ondan rahat rahat konuşuyorum süslenicem diye :KK61:
loituma en iyi fikir ben hem pamuklu hem saten alayım artık bakmalıyım 35 hafta oldu normal doğum ne zaman olacağı belli mi olur:97:
dediğim gibi kızımla aynı renk giyineceğim:KK49::KK49:

kızlar haklı aslında bebeği görünce süs falan gelmez aklına insanın :KK49:

sanırım hastaneye giderken hem gecelik hem pijama alınacak ve de sabahlık kanama falan çıkarsa die:KK43: benim adetime benzerse kanamam zaten çıkmama şansı yok paçadan bile akar:KK53:

offff ama ben bulamıyorum ki içime sinen bişiii daha vaktim var gerçi ama yok işte ya anne geceliği var ya da kısa hepsi (ben kısa diyince çalışanlar hanfendi siz uzunsunuz dioo)

loituma kısa geceliği kullanmak çok zor olur herhalde yatıp kalkarken boyunda uzunsa açılma ihtimali frikik verme ihtin fazla olur sanki öyle değil mi:KK49:

ben eltim sezeryan yaptığında refakatçisiydim. gecelik kesinlikle hastanede rahat olur. sonda vs. çıktıktan sonra giydirmesi o acılı haliyle çok zordu. bir de lavaboya falan gidince klozete oturmasına falan yardımcı oldum. yazık nasıl zorlandı o pijamayı çekeceğiz indireceğiz derken...

sonrasını bilmem ama başta kesinlikle gecelik. yanında bir de sabahlık olursa harika olur. hastane koridorunda yürüyeceğiz çünkü. hani sezeryan olursa.. çok yürütüyorlar. kaliteli bir pamukludan gecelik-sabahlık takım harika olur. en önemlisi önden düğmeli ya da benim aldığım gibi olmalı. benimki göğüs yerinde iki kanat gibi parça var. dışardan giydiğimiz hamile elbiselerine benziyor. kanatları kaldırınca emzirmek için göğüs yerleri oyuk:)

kızlar bence doğum yapacağınız hastaneye neler yanımızda olsun diye sorun çünkü benim doğum yapacağım hastanede doğum için yatırdıkdıktan sonra kendi özel kıyafetlerini giydirtiyormuş. doğumdan sonrada bazı arkadaşlar lahusa pijamalarından penye olanlardan al dedi. saten pijamalarda rahat edememişler. penyeyi önerdiler.
ben doğum yapacağım hastane ile konuşup ona göre yanıma eşya almayı düşünüyorum gereksiz fazla eşya götürmek istemiyorum :KK52:

canım zaten gidince sancı odasında falan onların verdiği önden boydan boya düğmeli bir gecelik giyiyorsun. doğumdan çıkınca da hastane kıyafeti oluyor. tabi bnlar sezeryan için... sonda vs. çıkınca altındaki kan gölü olmuş çarşafla birlikte o geceliği de çıkarıp kirli sepetine atıyorsun. refakatçin kişisel temizliğini yapıyor( acıya dayanırsan sen yapasın) ve o zaman evden getirdiğini giyiyorsun. en az 1 gece hastanede kaldığın düşünülürse, o sürede evden bir şeyler giymek zorundasın.

eltimde öyleydi en azından. yani o doğum kıyafetini atınca yenisini vermiyorlar.

limango kids de lohusa gecelik-pijama-sabahlık indirimde bi bakın isterseniz ama yazlık hepsi alamadım o yüzden..

ben ilk doğumumda mayıs ayıydı ve sıcaktı hastanede sadece gecelik giymiştim. penye olanından şiddetle öneririm çünkü yeni doğum yapmışsınız emzirme telaşı bide saten gecelik çekilmez. ama mevlütte çok şık bi saten gecelik giymiştim. şimdi nasipse eylülde doğum yapıcam ve yine hastanede penye evde görümlük olarak saten giyerim...:KK49:

annemin ben nişanlıyken aldığı çoook şık kalite penyeden bir lohusa takımım var. emzirme yeri falan düşünülmüş. ama bilemiyorum... hastanede mi giysem eve çıkınca mı? sezeryan olacağı için evde uzun bir nekahat dönemim var..hastanede hiç batırmayım diyorum. hem gecelik daha rahat olur konusunda yoğunluk var:KK34:

Gecelik daha mantıklı gözüküyor. Ama uzun kısa kollu yada askılı olmalı galiba.Benim doğumum temmuz ayının sonunda gibi yani baya sıcak:KK52:İki pijama aldım biri sabahlıklı bir de geceliğim var ama havanın sıcak olmasına bakarak 2 gecelik 2 pijama ancak olur iç çamaşır ne kadar giyilir bilmiyorum bakıcaz Allah hayırlı doğumlar versin herkese:KK49:

Geceliğe hiç gerek yok.Bu benim şahsi düşüncem.
Gecelik pijama sabahlık takımı almıştım.Sezeryanla ameliyat oldum buarada.
Yanıma iki tane de pijama takımı almıştım.
Geceliği bi kere bile giymedim.
2 pijama takımı ve sabahlığı giydim.
Emzirme kısmı vardı pijamada.Lastik kısmı kendinden ayarlanır düğmeli olduğu için ameliyat kısmını acıtmıyordu.Zaten ameliyat kısmı çok aşağıda lastikle onun alakası bile olmuyor.

kızlar iç çamaşırı ve gecelik konusunda elininz biraz bol olsun. çünkü malum yaz dönemi..
ben oğluma 1 mayıs da doğum yaptım ama o lohusalık dönemi insanı sıkıyo. ben sezeryan olduğum halde sütüm hemen geldi,bebek emmeyi bilmiyo insana kasvetler basıyo. bi de hava sıcak oldumu süt kokusu insanı bayıyo..yanınızda fazla götürün giymezseniz geri getirirsiniz...:KK49:

Kızlar sizlerde mevlütte gecelik mi giyiliyor.Ben ilk defa duyuyorum:KK17: Bizde mevlüt kırkı çıkınca yapılır ve anne şıkır şıkır bir elbise giyer.Sizin nasıl oluyor?

mevlüt keyfi galiba ben duymadım yakınlarımda hiç.

bu yakınlarda kzılayda kocabeyoğlu pasajına uğrayan var mı? çok güzel lohusa hamile-gecelikleri var diolar..

X