Letrazol/ Femara kullananlar yardımcı olabilir mi?

Mehrii34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
7.707
3.715
Merhaba arkadaşlar öncelikle polikistik overliyim klasik insülin direnci kilo vs.

Uzun zamandır bekliyoruz gebeliği olmadı nasip.. birileri bana klomen ve Femara (Letrazol) arasındaki farkı ve etkileri bana açıklayabilir mi? Ayrıca doktor neye göre dozları yükseltir eksiltir ? daha önce klomen hikayem var fazlasıyla :). Letrazol veya Femara adli ilacı günde kaç kez kullandınız ? Günde 1 tablet 2,5mg içerdiğini söyledi doktor işe yarıyor mu? klomen ise 50 mg ilaç aşırı yumurta yaptırıyordu bana fazla yumurta geliştiriyordu ..

Sorularım merak ettiklerim bu şekilde anlayan bilen yazsın tşk şimdiden

Ben letrezol kullandigim ay hamile kaldim. Iki ilacin farkini bilmiyorum doktor ne derse onu yapiyorum acikcasi pek sorgulamam doktorun dedigini. Bir de TSH 3.5 civari diye 0.05 synthroid vermisti. Ise yariyor yani.

Ben letrezol kullandigim ay hamile kaldim. Iki ilacin farkini bilmiyorum doktor ne derse onu yapiyorum acikcasi pek sorgulamam doktorun dedigini. Bir de TSH 3.5 civari diye 0.05 synthroid vermisti. Ise yariyor yani.
Sizin adınıza sevindim Allah hayır etsin inşallah teşekkür ederim yorumunuz için , sorgulama konusu bende mecburi oldu artık yani en basit bir rahatsızlığı bile tehşis etmekte zorlanan ve 3 yılımı yiyen doktorlar var fakat burnu havada olan doktorlara da sorulmuyor artık bişey yani fırsat gelmiyor inşallah bana doğru anlatan bir arkadaş çıkar

Beni tanıyorsun zaten :)
Bu ay sabah akşam birer tane içtim 5 gün.
Adetimin 5.günü başlayarak. Gerçekten ben de Klomenden farkını merak ediyorum. Yarın doktoruma soracağım unutmazsam :) sana da söylerim kontrolüm var sabah.

Evet tatlım tanıyorum peki unutmazsan yaz lütfen inşallah işe yarar klomenle yumurtaların gelişiyormuydu senin acaba ? Sabah akşam yazmış femarayı acaba yumurtalar zor geliştiği için mi?

Evet tatlım tanıyorum peki unutmazsan yaz lütfen inşallah işe yarar klomenle yumurtaların gelişiyormuydu senin acaba ? Sabah akşam yazmış femarayı acaba yumurtalar zor geliştiği için mi?
Valla sana şöyle söyleyeyim
Benim zor gelişme durumu yok
Çok şükür her ay bir yumurtam oluyor her ne kadar döllenmese de…
Hatta geçen ay 2 yumurtam oluştu kendiliğinden ve çatladı ama yine tutmadı.
Klomen 1 kez kullandım sadece. İlk ve son denememdi. 19 mm 1 tane yumurtam oluştu ovitrelle vuruldum yine tutmadı
Femarayı sabah akşam yazmış bilmem ki neden
Günde 1 mi yazılır genelde

Anladım canım benim daha önce klomen öyküm var toplamda 7 denemem oldu klomenle .. çok yararlı bir ilaç olduğunu düşünmüyorum açıkçası fazla yumurta yapıyordu bana mesela 3-4 yumurta birden hepsi gürleşiyordu kocaman oluyordu sonra sönüyor yumurtalar ve geriye 2 tane büyük kalıyordu yaklaşık 23 mm kadar ama döllenmiyo tabi bende de aynı sıkıntı var zaten bu arada femara normal doz günde 1 tablet ama kişiye göre değişiyor şimdi klomenle sadece 2 yumurta oluşuyor sa sende normal ama daha fazla da olabilir di ben pkoluyum zaten bir sürü yumurta var o extra sanki boş yumurta yapıyormuş gibi geliyor bana artık.. hayırlısı olsun güzel haberlerle inşallah yolumu uzun bakalım :)

Klomenle 1 tane oluştu anlamadım gitti
Daha fazla bekliyordum
Femara kalite açısından daha güçlüymüş
Ona güveniyorum
Tabi önce Allah
Dediğin gibi boş yumurta olabilir

Klomenle 1 tane oluştu anlamadım gitti
Daha fazla bekliyordum
Femara kalite açısından daha güçlüymüş
Ona güveniyorum
Tabi önce Allah
Dediğin gibi boş yumurta olabilir
Eğer klomenle 1 yumurta olduysa ozaman yumurtaların dirençli olabilir canım böyle durumlarda doz arttırılarak gidilir yumurtanın gelişimine göre artık Femarayı bende duydum çok ama doktorumla daha yeni konuştum herhalde vercek..

Tabiki Rabbim ol der olur biz elimizden geleni yapalım da

25 yıllık deneyimi olan tüp bebek de yapan Dr um bana Klomen değil artık femarayı tercih ettiklerini daha etkili iyi olduğunu söyledi. 3 ay kullandım her ay iyi şekilde yumurtalar büyüdü ama gebelik nasip olmadı. Yine benim gibi pikosu olmayan bir tanıdık bu tarz ilacı (Klomen ya da femara bilmiyorum) karı koca kullanmışlar ilk ayda ikiz gebelik nasip oldu. Komeni üroloji erkeğe de verebiliyor diye biliyorum. Vesile olacaksa nasipte varsa oluyor ilaçla da. Sabırla deneyin derim. Hakkınızda hayırlısı olsun

Belki çatlama sorunu var yumurta takibinde iğne gerekli olup olmadığını da sorun isterseniz. Bazen sormak gerekiyor. Bana çatlıyor ama için rahat olsun en son onu da deneyelim diye vermişti.

Merhaba evet artık klomen çok tercih edilmiyor çok duyuyorum bunu polikistik over zaman zaman zor vaka olabiliyor yani oldukça zor gebe kalabiliyoruz ama engel değil hayırlısı olsun

Belki çatlama sorunu var yumurta takibinde iğne gerekli olup olmadığını da sorun isterseniz. Bazen sormak gerekiyor. Bana çatlıyor ama için rahat olsun en son onu da deneyelim diye vermişti.
Canım denedim iğne 4. Yılımıza doğru ilerliyoruz mecburen bütün tedavilerden geçiyoruz bi femarayı bana vermedi gittiler oda eşimin sperm hareketi düşük çıktı ama bende de kilo ve polikistik over var bakalım nasıl olcak herşey üst üste geldi

Polikistik de yumurta kalitesi ve insülin direnci için takviye İnositol var. Bir araştırmanı tavsiye ederim. Çok yüksek meblalı birşey değil. Drlar da önerebiliyor. İnşaallah hakkınızda hayırlısı olsun

Kullaniyorum canim biliyorum , inositolu her kadına tavsiye ederim sayesinde düzenli adet olabiliyorum çok faydasını gördüm ..

Merhaba, ne yaptınız? Ne dedi doktor? Merak ettim:) umarım olumludur
Cnm sağda büyüdü boşa gitti soldan büyümedi 14 15 mm filan kaldı bugünde sanırım sağ catldi aşırı ağrıyor sağım yada kist oluştu büyüdü igne yapılmadı sağım tıkalı sanırım igne kullancam kıstım giderse

Merhaba bende de pko var kilo var insülin direnci vs vs iste. İnfertilite bölümüne başladım doktorum gayet nazik ve iyi biri en son yumurtam 17 mm olmus letu sayesinde ben baya faydasıni gördüm çünkü 8 olan yumurta bir haftada 17 olmuş bu arada hsg çekindim ben şok tüpüm kapalı çıktı sağ tüpüm açık yüzde elli şansım var bide benim adetlerim uzun zamandır düzensiz ergenlikten bu yana bugün adet dongumun 27. Günü progesteron için kan verdim 2.03 çıktı ne anlamına geliyor bu bilmiyorum dktor ilişki önerdi ve adet olunca randevu al dedi okdr bakalım nolcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…