Kekler - Pastalar Leopar Desenli Muzlu Rulo Pasta (Sponsorum: Adra'nın Sabrı ve Azmi)

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 1 0,9%
  • 2 puan

OY: 4 3,7%
  • 3 puan

OY: 7 6,5%
  • 4 puan

OY: 17 15,9%
  • 5 puan

OY: 78 72,9%

• Ankete Katılan
    107

adra

Yalnız gülüşümü yakala,öfkem çok ağır gelir sana.
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
13.766
13.437
Merhabalar.:KK25:

Çok aceleci davrandım bu sefer:)

Öncelikle Ferdi Tayfur’dan ‘Yaktı Beni’ şarkısıyla giriş yapmak istiyorum.

Çünkü bu tarif beni resmen yaktı.:mad:Bir şeyi çok istersin olmaz ya çok doğru bir lafmış.Bu pastayı 24 saatin içinde tam üç kez yaptım.:confused:Birinde hamurlu karışım gözüme az görüntü mini fırın tepsisinde yaptım olmadı.İkincisinde leoparın desenleri hoşuma gitmedi.Evden atılmayı göze alarak üçüncüsünü de denemeye karar verdim ve yaptım:)Ev pastadan geçilmiyor şu an.Konu komşuya dağıtacağız artık.:KK48:Üç kez yarışmışım gibi ruhum bedenim bitik.:KK53:Nevreste galiba uzunca bir süre çevrimdışıyım:)

Herkese başarılar diliyorum.

Şimdi tarife geçiyorum.

KEK MALZEMELERİ

4 Adet oda sıcaklığında yumurta (Sarısı ve beyazı ayrı çırpılacak)
1 Su bardağı toz şeker
1 Çay bardağı ılık süt
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 su bardağı un
1 fiske tuz (Çay kaşığının ucuyla)
2 çorba kaşığı kakao
3 tatlı kaşığı tepeleme un (Leopar deseni için kullanılacak)

K43EV4.jpg

KREMA MALZEMELERİ

(Krema yapmak istemezseniz arasına krem şanti de koyabilirsiniz.)

3 Su bardağı süt,
2 Çay bardağı toz şeker,
1 Çay bardağı un,
2 Tatlı kaşığı mısır nişastası,
1 Paket vanilya
2 Adet yumurta sarısı

eaaVRz.jpg

KEKİN ARASI İÇİN

2 Adet muz
1 Su bardağı damla çikolata.

eyvBWj.jpg

KEKİ ISLATMAK İÇİN

1 Çay bardağı portakal suyu (Herhangi bir meyve suyu da olur.İsteğe göre hiç katmayabilirsiniz.)

KDrQgo.jpg

Şimdi keki yapmaya başlıyoruz.

Öncelikle yumurta sarılarını şekerle birlikte şekerler eriyene katar çırpıyoruz.

K6Eod9.jpg

Sonra sütü ilave edip karıştırıyoruz.

xGgdVN.jpg

Kabarma tozunu ve vanilyayı ekliyoruz.

K6Eo33.jpg

Unu ekliyoruz.

eQ066G.jpg

Hepsini güzelce karıştırıyoruz.

Kda1QQ.jpg

Hamurdan 6 kaşık kadar bir kaseye alıp içine 3 tatlı kaşığı un ekleyip karıştırıyoruz.(Un az gelirse ilave edebilirsiniz)

xJMREB.jpg

Sonra bu hamuru sıkma torbasına veya ucunu deldiğiniz buzdolabı poşetine koyup yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisinde aşağıdaki gibi şekil veriyoruz.Sonra fırına atıp 2 dakika pişiriyoruz.

eQ0D1A.jpg

Kalan kek karışımına kakaoyu ekleyip karıştırıyoruz.

xJMRXo.jpg

Ayrı bir kapta çok az tuz atarak kar haline gelen yumurta beyazlarını kek karışımına ekliyoruz.

KraW8m.jpg

2 dakika sonra fırından çıkarıp ılıttığımız desenlerin üzerine kakaolu karışımı döküp tepsinin her tarafına yayıp önceden ısıtılımış 170 derece fırında pişiriyoruz.

Kqa6jZ.jpg

Fırından çıkan keki fırın kağıdından ayırmadan rulo yapıp üzerine ıslak bir bez serip ılımasını bekliyoruz.

xGg6y3.jpg

Şimdi kremamızı hazırlamaya geçiyoruz.Sütü ocağa koyup şekerini ilave ediyoruz.

xR4mnZ.jpg

Unu,nişastayı,vanilyayı,yumurta sarısını ilave ediyoruz.

KraWyz.jpg

Kremamız pişti.

xB1JbG.jpg

Şimdi keki açıp yağlı kağıttan ayırmadan içini portakal suyuyla ıslatıyoruz.(İsteğe bağlı)Sonra üzerine soğuyan kremayı yayıp damla çikolata serpiyoruz.

eXjVpo.jpg

Muzları diziyoruz.

KPA8Av.jpg

Yavaşça rulo yapa yapa fırın kağıdından keki ayırıyoruz.Temiz fırın kağıdına tekrar sarıp buzdolabının alt rafında 3 saat dinlendiriyoruz.(Ben aceleci davrandım bekletmedim:) Pastamız servise hazırdır.

Afiyet olsun.:KK56:

K6EgV7.jpg

xB1JBg.jpg

e53PjL.jpg

xAv4pL.jpg

Son düzenleme:
:KK53:Adra canım ne kadar hızlısın:KK52::KK52::KK52:
Ellerine,emeğine sağlık:KK56:
Yarışmada başarılar dilerim:KK16:
Kırmızıda çok yakışmış:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben şimdi il dışındayım bunuda görmeden edemedim
Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim:KK16:

Bu ne hız adra:KK52::KK9:
Ellerine, emeğine sağlık canım, çok güzel görünüyor:KK56:
Başarılar dilerim:KK16: Kırmızı da çok yakışmış:KK54:

Ahhh canım benim başına neler neler gelmiş:KK19:İyi ki evden atmamışlar seni:KK9:
Çevrimdışı olma konusuna gelince bunu kategori sonunda konuşalım:KK52:

Adra ya sen muhteşem bir hatunsun hem de deli :KK52: (sana deli dedim diye kibleme beni ha :KK1: )

Ne diyeyim sana bilemedim , süpersin ya .

Şanslı üye seçildin önce bunu tebrik edeyim , çok sevindim en az kendi 1.liğim kadar . Cookplustan kardeş kardeş seçelim ürünlerimizi , benim beğendiğim üründen 1 adet kalmışsa ve sende beğenirsen tanımam seni ona göre :KK8:

Bu tarifte çok güzel olmuş , ilk fırsatta deneyeceğim tarifler arasında .

Başarılar ... Evdekilere kekten birinci oldum de bari şimdiden , madem kazandın neden katıldın demesinler :KK52:

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor. Hatta gece gece canım çekti kalkıp yapsam acaba diyen düşünüyorum :KK52:

adracigim süper olmus bu ya..fazlaliklara talibim haberin olsun:KK56:
süpersonic gibisin valla,kategori acilmadan tarif ekleyen ilk üyesin galiba:KK52:

canim prolugun hayirli olsun..sonuna kadar hak etmistin.. sürpriz hediyeyide güle güle kullan:KK16:

Pastayida islerimi halleder halletmez deneyecegim mutlaka..cok kokos duruyor:KK12:

ellerine saglik ve basarilar canim:KK16::KK54:

Adra napıyosun :KK53::KK60::KK60:

Bu ne hızz kızzz kimse yapmasın diye miiii :KK9::KK9: eline sağlıkk :KK56:

çok güzel görünüyorr hadi bakalım başarılarrrr :76::103::103::103:

:KK53:Adra canım ne kadar hızlısın:KK52::KK52::KK52:
Ellerine,emeğine sağlık:KK56:
Yarışmada başarılar dilerim:KK16:
Kırmızıda çok yakışmış:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben şimdi il dışındayım bunuda görmeden edemedim
Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim:KK16:

adracım ellerine sağlık çok güzel olmuş, çok da emek çekmişsin, fazla pastaların birini bana yollayabilirsin, acaip severim rulo pastayı, :KK52:

Bu ne hız adra:KK52::KK9:
Ellerine, emeğine sağlık canım, çok güzel görünüyor:KK56:
Başarılar dilerim:KK16: Kırmızı da çok yakışmış:KK54:

Kızlar çok teşekkür ederim.:KK16::KK16::KK16:Büyük bir süpriz oldu bana sabah görünce.:KK52:Bu sefer çok hızlıydım niye bilmiyorum.Bir an önce yapıp göndermek istedim.:KK52:

Ellerine sağlık fikir çok güzel gerçektennn :) nefiss görünüyor :) :KK56:

Ahhh canım benim başına neler neler gelmiş:KK19:İyi ki evden atmamışlar seni:KK9:
Çevrimdışı olma konusuna gelince bunu kategori sonunda konuşalım:KK52:

Sorma Nevreste.:KK30:Ama ben dedim dimi sana inşallah aksilik çıkmaz diye.Çok yapmak istediğim için oldu.Bizimkiler kendi aralarında kızıyorlar ama bana pek birşey diyemiyorlar.Çünkü aklıma koymuştum ben onu.:KK53:

Adra ya sen muhteşem bir hatunsun hem de deli :KK52: (sana deli dedim diye kibleme beni ha :KK1: )

Ne diyeyim sana bilemedim , süpersin ya .

Şanslı üye seçildin önce bunu tebrik edeyim , çok sevindim en az kendi 1.liğim kadar . Cookplustan kardeş kardeş seçelim ürünlerimizi , benim beğendiğim üründen 1 adet kalmışsa ve sende beğenirsen tanımam seni ona göre :KK8:

Bu tarifte çok güzel olmuş , ilk fırsatta deneyeceğim tarifler arasında .

Başarılar ... Evdekilere kekten birinci oldum de bari şimdiden , madem kazandın neden katıldın demesinler :KK52:

Muhteşem değil de deli olabilirim Aus.:KK53:Elimden gelenin en iyisini yapmak istedim.Yoksa uykularım kaçardı.:KK1:Şanslı üye olduğumu nasıl anladınız.Ben bakındım ama göremedim.Onaylatıp evdekileri öyle arayayım dedim.Sonra bir aksilik çıkar şimşekleri üzerime çekerim.:KK53:Valla çok sevindim ya.:119:Sen ne seçmiştin?

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor. Hatta gece gece canım çekti kalkıp yapsam acaba diyen düşünüyorum :KK52:

Canım çok teşekkür ederim.:KK16:Müsait zamanında yap mutlaka.Bir gece beklerse daha iyi oluyor.

Ben de tebrik etmek istiyorum Süpriz hediye senin oldu şanslı üyesin:KK52::KK52::KK9::KK9::KK9:

Sağol canım.:KK19:Pro alan şanslı üye mi oluyor?Nasıl anladınız şanslı üye olduğumu.

bende şiddetli tebrik ediyorum adram :KK16:
çoktan haketmiştin, güle güle kullan hediyeni şimdiden....en sevdiğim iki kişi kazandı..bu yarışma çok güzel sonuçlandı bence..:KK16:

Ben de şiddetle teşekkür ederim Gazel'ciğim.:KK19:Senin sevgini kazanmak çok mutluluk verici.:KK19:

suan sizde olup o pastadan yemek ıstedım :) cok güzel görünüyor ellerine saglık.

Buyur gel canım.Son parti kaldı:)Çok teşekkür ederim.:KK16:

adracigim süper olmus bu ya..fazlaliklara talibim haberin olsun:KK56:
süpersonic gibisin valla,kategori acilmadan tarif ekleyen ilk üyesin galiba:KK52:

canim prolugun hayirli olsun..sonuna kadar hak etmistin.. sürpriz hediyeyide güle güle kullan:KK16:

Pastayida islerimi halleder halletmez deneyecegim mutlaka..cok kokos duruyor:KK12:

ellerine saglik ve basarilar canim:KK16::KK54:

Fazlalıklar eridi pegasus.:KK1:Misafir üstüne misafir geldi çok iyi oldu.Sabah işe gelirken iki kilim kesip yanıma aldım.Annem misafir gelecek fazla alma dedi.Ne oldu dedim istemiyordunuz yapmamı.:KK53:Aceleciydim bu sefer.Bir an önce elimden çıksın istedim.:KK1:Çok teşekkür ederim güzel yorumlarına.:KK16:

Adra napıyosun :KK53::KK60::KK60:

Bu ne hızz kızzz kimse yapmasın diye miiii :KK9::KK9: eline sağlıkk :KK56:

çok güzel görünüyorr hadi bakalım başarılarrrr :76::103::103::103:

Pasta yapıyorum.:KK52:Kimse yapmasın diye değil.Bu tarifi onbeş yirmi gün önce gördüm ve bayıldım.Fırsat kolluyordum yapmak için.Yarışma dolayısıyla çabucak denedim.Teşekkür ederim canım.:KK16:

Sorma Nevreste.:KK30:Ama ben dedim dimi sana inşallah aksilik çıkmaz diye.Çok yapmak istediğim için oldu.Bizimkiler kendi aralarında kızıyorlar ama bana pek birşey diyemiyorlar.Çünkü aklıma koymuştum ben onu.:KK53:

Muhteşem değil de deli olabilirim Aus.:KK53:Elimden gelenin en iyisini yapmak istedim.Yoksa uykularım kaçardı.:KK1:Şanslı üye olduğumu nasıl anladınız.Ben bakındım ama göremedim.Onaylatıp evdekileri öyle arayayım dedim.Sonra bir aksilik çıkar şimşekleri üzerime çekerim.:KK53:Valla çok sevindim ya.:119:Sen ne seçmiştin?

Canım çok teşekkür ederim.:KK16:Müsait zamanında yap mutlaka.Bir gece beklerse daha iyi oluyor.

Sağol canım.:KK19:Pro alan şanslı üye mi oluyor?Nasıl anladınız şanslı üye olduğumu.

Ben de şiddetle teşekkür ederim Gazel'ciğim.:KK19:Senin sevgini kazanmak çok mutluluk verici.:KK19:

Buyur gel canım.Son parti kaldı:)Çok teşekkür ederim.:KK16:

Fazlalıklar eridi pegasus.:KK1:Misafir üstüne misafir geldi çok iyi oldu.Sabah işe gelirken iki kilim kesip yanıma aldım.Annem misafir gelecek fazla alma dedi.Ne oldu dedim istemiyordunuz yapmamı.:KK53:Aceleciydim bu sefer.Bir an önce elimden çıksın istedim.:KK1:Çok teşekkür ederim güzel yorumlarına.:KK16:

Pasta yapıyorum.:KK52:Kimse yapmasın diye değil.Bu tarifi onbeş yirmi gün önce gördüm ve bayıldım.Fırsat kolluyordum yapmak için.Yarışma dolayısıyla çabucak denedim.Teşekkür ederim canım.:KK16:
bir de pasta yapıyorum demiş :KK60:

anladım canım evet farklı ve hoş :KK16::KK16:

bende şiddetli tebrik ediyorum adram :KK16:
çoktan haketmiştin, güle güle kullan hediyeni şimdiden....en sevdiğim iki kişi kazandı..bu yarışma çok güzel sonuçlandı bence..:KK16:

O iki kişiden biri de seni seviyor ki :KK16:

Tatlım kategori açılmadan tarifi yollayana bizim buralarda muhteşem derler bilmiyorsun sen :KK1:

Şanslı üye olduğunu kazen açıkladı , ve sır küpü nevrestede biliyormuş aslında ama sıkı tutmuş ağzını .

Tatlım kusura bakma , ben yanlış biliyormuşum , nevreste düzeltti . COOKPLUS şanslı yarışmacısına hem pro kart hem de cookplustan bir hediye gönderiliyormuş. Ben sen seçeceksin sanmıştım .Sana hediyen gönderilecekmiş canım .

Ben daha seçmedim . Kazen şehir dışındaymış , gelince bilgilendirir heralde .

Çok sevindim tekrar ya , hem ben kazandım hem sen , ne güzel bir yarışma oldu bu :KK52::KK52:

X