Kontakt Lens Lenslerimi takamıyorum

GozdeD

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
10
0
Daha önce de belirtmiştim , bugün lensimi aldığım 3. gün olmasına rağmen hala lensi takabilmiş değilim
Göz refleksim kuvvetliymiş meğerse engel oymuş, peki buna sizin bir çözüm öneriniz var mı
o lensi bir şekilde takıcam kafama koydum Mesele çıldırmadan bunu başarabilmek

merhaba aynı durum benim kuzenimde de var. 2 hafta oldu lensleri alalı ama hala takamadı maalesef. tam takarken gözünü kırpıyor. çözüm olarak bende çok araştırdım ama zamanla göz alışcak diyolar. denemeye devam anlıycağın umarım daha kesin bi çözüm bulabilirisin.

canım lens kullananların hepsi başta bu sorunu yaşıyor ben de yaşadım,2 hafta falan ben de takamamıştım takarken yukarıya bak gözünün alt kısmından yerleştir lensleri sonra zaten sağo sola bakınca oturuyor lens,en kolay böyle takılıyor,lens girerken gözüne de görmemiş oluyorsun :81:

Merhaba =)) Bu ilk defa lens kullanan çoğu kişinin karşılaştığı bir durumdur, öncelikle sakin olmanız gerek =)) Ben senelerdir lens kullanırım, lensimi takarken yaptığım hareketleri size anlatmaya çalışayım buradan belki yardımı olur. Ben lensimi sağ elimle takıyorum, siz sol elinizle takıyorsanız bunun tam tersini uygulayacaksınız. Öncelikle lensimi sağ elimin işaret parmağının ucuna kenarları yukarı bakacak şekilde düz olarak yerleştiriyorum. Lensinizin düz konumda olduğunu şeklinden anlayabilirsiniz. Düz duran bir lensin parmak üzerindeki görünümü çanak şeklinde olmalıdır. Ardından yine sağ elimin orta parmağı ile göz altımı çekebildiğim kadar aşağı çekiyorum. Sol eliminorta parmağı ve yüzük parmağı ile de üst kirpiklerimin alt kısmından kaş altı bölgeme doğru bastırarak üst göz kapağını da sabitliyorum. Yani üst kirpiklerim, parmaklarım ile cildim arasına sıkışmış ve gözüm açılmış oluyor. Gözümün alt kısmını da aşağı çekiyor olduğumdan gözüm tamamiyle açılmış ve kırpamayacağım bir pozisyonda... Lensi yavaşça irisimin üzerine yapıştırıyorum ve göz kırparak oturmasını sağlıyorum... Kimi insan irisinin üzerine yapıştıramaz, lensi yapıştırırken başka tarafa bakar, lensi gözünün beyazına yapıştırır daha sonra gözlerini sağa sola yukarı aşağı oynatarak lensin irise oturmasını sağlar. Bana öylesi çok zor geliyor çünkü lensin oturması zaman alabiliyor ve sıkıntılı oluyor. Seçim size kalmış hangisi kolayınıza gelirse =)) Bu yöntemde gözünüzü kırpamıyorsunuz zaten dolayısıyla göz refleksi etkisi ortadan kalkmış oluyor. Kolay gelsin =))

Son düzenleme:
işte oda olmuo. biz her yolu denedik. ben hemen taktım sorun olmadı. ama kuzenim pek başarılı olamadı o konuda. sağa baktı sola baktık. yok.. hemen göz kapatıyo kendini. sorun sanırım lensin göze dokunduğu anda kapanması. gözü iyice açma yolunu bulmak lazım. biz daha bulamadık. lensler yatıyo onun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…