Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kızlar aranıza yeni katıldım =) yaklasık 3 hafta kadar once rainbow dark green siparis etmıstım bugun geldi lenslerim =) sophistic dusunuyordum fakat denedigimde batma yaptı rainbowların yapısı cok hos gozumde oldugu bile unutuyorum =) kızlar fot koymaya calıscam yorumlarınızı bekliyorum =)=)

ImageShack - Image Hosting :: fotoraf333vc7.jpg

canım bende b&l dark grenn aldım bendede seninle aynı tonda duruyor ama ben koyu buldum keşke açık yeşil alsaydım dark grenn ışıklı ortamda ve flaşlı fotoğraf çekimlerinde güzel duruyor ama günlük yaşantımda kimse fark etmiyor bile :KK43:

Benim gözlerim de çok koyu kahve, hatta siyaha yakın.. Quartzo'lar koyu renk gözde daha iyi duruyorlar çünkü orta kısım tamamen göz bebeğiymiş gibi görünüyor.

Natural Colors'ların normal renklerini denemedim, o nedenle bir şey söyleyemeyeceğim ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla Hidrocharme'lar daha fazla renk pigmenti içeriyor, yani gözde daha fazla belli oluyor ama Natural Colors daha doğal..

Bu arada quartzoların dokusunada gerçekten hayran oldum ama benim gözlerim çok koyu kahve. Koyu göz üzerinde çok mu sırıtır, rengi epey opak ve açık sanırsam.

Dün freshlook günlük kullanılan lenslerden almıştım, yeşil rengini. Gerçekten çok rahat, batma,yanma, kızarıklık hiç biri olmadı. Renk colorblends yeşil ile aynı, belki biraz daha açık olabilir. Fakat iş lensi çıkarmaya gelince olanlar oldu, lens çok inceydi ve gözüme tamamen yapışmıştı. Lens çıkmayınca panik oldum ve uğraşırken tırnağımla gözümü çizdim, neredeyse gözümü kör ediyordum. Aman kızlar dikkatli olun. Ben bayağı korktum, bir daha kolay kolay takamam heralde :KK43:
Oysaki yeşil göz ne kadar güzelllllll.......

kızlar aranıza yeni katıldım =) yaklasık 3 hafta kadar once rainbow dark green siparis etmıstım bugun geldi lenslerim =) sophistic dusunuyordum fakat denedigimde batma yaptı rainbowların yapısı cok hos gozumde oldugu bile unutuyorum =) kızlar fot koymaya calıscam yorumlarınızı bekliyorum =)=)

rengi beğendim
ama foto çok net değil
ben de fıstık yeşili var rainbowun.ben azıcık daha koyu olsun istiyorum.ama şu ana kadar aldığım en doğal lens:)))
b&l dark green
b&l light green
amazon yeşil
fresh look tan sonra
bana çok doğla geldi
giallolar çok güzel.yosun rengi gözlerim.azıcık daha koyu istiyorum.ancak çok koyu olmasını da istemiyorum.şaşırdım kaldım:tomato:

rengi beğendim
ama foto çok net değil
ben de fıstık yeşili var rainbowun.ben azıcık daha koyu olsun istiyorum.ama şu ana kadar aldığım en doğal lens:)))
b&l dark green
b&l light green
amazon yeşil
fresh look tan sonra
bana çok doğla geldi
giallolar çok güzel.yosun rengi gözlerim.azıcık daha koyu istiyorum.ancak çok koyu olmasını da istemiyorum.şaşırdım kaldım:tomato:

rainbow dark green deneyebilirsin o da çok güzel...

tatlım neydi markası ve rengin adı ? cok hoş gorunuyor? bende de ciba var.ama benimki bir hayli koyu

bu normal gözüm
f_normlm_5825880.jpg

bunu daha önce koymştum ama tekrar koyayım sizin için..
f_menmm_8e3993f.jpg

gerçekten doal duruyor bence hatta yaşadığım bi anıyı anlatayım size:
kemeraltında kızlarağasındaydım geziyordum gümüşçüleri,gümüşçünün biri maaşallh size gözlerinz çok güsel bitrane nazar boncuğu verelim size dedi bende saolun ama lens gözlerim dwedim adam inanmadı yok canım deedi lens olsa ben anlarım anlamam mı faln dedi lensi parmağımla oynattımda öyle ikna ettim adamı:)

arkadaşımm lenslerin güzel durmuş marka ve rengini yazar mısın lütfen

Mavi lens soran arkadaşlara da fikrimi söylemek istiyorum..
ben onca sayfada bir sürü mavi lens resmi gördüm ama gördüğüm en güzel mavi lens butterflyrose arkadaşımıza ait olan rainbow un sky blue rengiydi bana sorarsanız...üstelik gözü kahverengi olmasına rağmen ortadaki delik falan da belli olmuyordu iyi kaynaşmıştı gerçek gözle...mavi lens arayanlar bu dediğim resme ve lense bakabilirler bence

ve bu resimdeki de güzel
blu1wa2.jpg

blu2fb4dk7.jpg

blu2fb4dk7.6895544e9e.jpg

aqua rengiymiş...sanırım türkiyedeki tercümesi okyanus mavisi oluyor...gerçek gözle iyi kaynaşmış bu da

bence çok koyu durmuş mavi olduğu belli olmuyor

kızlar bence optikçide deneyerek aldığız lensler günlük yaşamda öyle durmuyorr çünkü çok fazla ışık oluyooo ve yanıltıyo insanı, kötü bi renk taksanız bile o kadar ışık altında süper duruyo....
birde ben denemeyi sevmiyorum göz bu ihmale gelmez numune lenslerin ne kadar temiz olduğu konusunda bir bilgim yok... lensi kabından çıkarıp ilk ben kullanmak istiyorum takıntım var herhalde 2 kere lens aldım denemeden allaha şükür pişman olmadım

arkadaşlar geri döndüm:S:S yaaaaaa AĞlamak istiyorummm :S sonunda amazon yeşili B&l kavuştum ama sorun var! takamıyorum takıyorum batıyor dayanamıyorum... niye batarki anlamıyorum?? yeni lente sorun olabilirmiii ?? gzümde sorunvar die antibiyotik kullanıyorum 3gündür.. o da geçmiştir. . ozmn sorun ne çapımı büyük de batıoo yardım lütfen

arkadaşlar geri döndüm:S:S yaaaaaa AĞlamak istiyorummm :S sonunda amazon yeşili B&l kavuştum ama sorun var! takamıyorum takıyorum batıyor dayanamıyorum... niye batarki anlamıyorum?? yeni lente sorun olabilirmiii ?? gzümde sorunvar die antibiyotik kullanıyorum 3gündür.. o da geçmiştir. . ozmn sorun ne çapımı büyük de batıoo yardım lütfen

cnm lenste toz pis varsa batar ... mirmirmirmir
lens çizilmiş yırtılmıssa batar benneyaptımki
lens suyu ii temizliyemiyorsa batar.. :mymeka:
bi de şu var bende bazen ilk taktıgımda batıo amaa sonra biraz durunca geçioo bi de gözümü yaşartmaya calısıorum gözyaşı temizlio gibi gelio :asigim:
inş yardımcı olablmişimdir :kahve:

--------------------------------------------------------------------------------

canım lens yeni geldi çizik olmaz heralde bende zarar vermedim daha öncede lens kullandım çünkü bilyiorum defalarca yıkadım kabında beklettim herşeyi yaptım.. b&l en ii markalardan biri üstelik incedirde diğer kalınalr batmadı bu mu batıcak diorum.. gözüm küçük yalnız.. acaba çağımı büyük gelio? yada ilk lens aldığımda 3gün böle ağlamıştım sora geçmişti ama ben daha öncede kullandım lens alışmış olmalı nie böle olsunki:S :S aklım almadı doğrusu:S

cnm bi bak lense iice yırtık çizik olmasınnn cnkü bana yedek vermişlerdi yırtık cıktı olabilio yaniii
ya da toz yapısmıstır lens suyu ve parmagın yardımıyla iice yıkaa bi de ard arda deneme takmayı gözün acıdığı için batmasa bile batıo gibi olurr

yıkadım yine biraz ufak ufak tozlar çıktı .. gözümüde çok yoruo böle batınca.. şimdi çıakrayım dinlensindicem bu seferde alışcağı varsa alışamıyor.. ne yapsam ki.. kalsa bata bata alışırmı?

Bata bata alışmaz canım gözüne zarar verirsin lensini 1-2 gün solüsyonun da dinlendir çıkartma hiç ozaman düzelebilir bende de olmuştu öyle yapmıştm arkadaşıma da uyguladık bunu belki sende de işe yarar..ama batıyorsa çıkar gözlerin zarar görür.. a.s.

X