Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kızlar bende rainbow dark green var fot larını koymustum =) gunluk hayatta kımse lens oldugunu fark etmıyor cok cok cok koyu =( rainbow fostık yesili alıcam belki biraz goz rengimde acma yapar =)=)

canım ben de dark green düşünüyorum sen memnunmusun ? doğal göz rengin açık kahve mi (gözbebeği seçiliyormu) yoksa siyaha bakan kahve mi (gözbebeği seçilmeyen) ?
bu lensin saf ve net bir rengi var gibi boğuk değil...hoşuma gitti.....mümkünse lensin başka resimlerini ekleyebilirmisin canım ?, incelemek istiyorum ...

ben fıstık yeşili (giallo) da kullandım fakat açıkcası dark greende daha çok gözüm kaldı..heleki senin fotoyu görünce....evet giallolar göz rengini açıyor baya,... çünkü lensin kendisi sarı renk...göze takınca yeşeriyor..o da çok doğal bir lens eskiden hoşuma giderdi fakat sarı bazlı olduğu için rengi biraz boğuk gibi ve insanın yüzüne canlılık vermiyor makyajsızken falan çok solduruyo ki benim bir lenste aradığım şey, makyaj yapamadığım durumlarda bile yüzüme rengiyle canlılık vermesi...belki seni soldurmayabilir malum her insanın saç rengi göz rengi ten rengi farklı...fakat siyah saçlı siyah kaşlı ve açık sayılacak tenliysen dediğim gibi pek de aman aman bir kompozisyon oluşmuyor....(tenin bejimsi açık tenlerdense hiç deneme bile, porselenimsi beyaz tensen dene derim) bej tonda tene sıcak tonda (fıstık yeşili gibi) lensler birbirini boğuyor..
ilk başlarda gözü açması hoşuma gitmişti fakat sonradan lensi çıkardığımda altından çıkan kendi gözüm daha çok hoşuma gitti inan...
benim gözüm açık kahve gibi bişey...bende sarı ağırlıklı asker yeşili tonunda duruyorlardı..yani kimsede gelip aaaaaaaaaa ne kadar güzel gözleriniz demedi....doğallığına 10 üzerinden 10 veririrm... ama sıradan....
konuda kocaman resimlerim de var sayfa 124 de. fakat belirteyim aslında kaşlarım kalem sürülmüş gibi simsiyah ama bu resimde doğal değil baya kesilmiş alınmış ve boyayla rengi açılmış hali...normal şartlarda simsiyah kaşla bu lens iyi durmuyo pek...bu resimde böyle...

bir lensin doğal durması ve göz rengini açıyor olması her zaman yeterli değil...ten ve saç rengiyle iyi uyum oluşturması lazım...saçıma ve tenime uyacak bir rengi, göz rengini açan bir renge tercih ederim...güzel bi lens ama benim lensim değil....rengin daha açık olması daha iyi olduğu anlamına gelmiyor benim için....çoğu insanın da yanılgısı ve kalıplaşmış düşüncesi bu yönde....

Son düzenleme:
bu arada siyah i bişiy dicem cnm sana..bu eskşehirde rainbow satan yer varmı varsa neresi biliyomusun??fisfisfis

Fazla yerde satılmıyor ben bi kaç yere sordum yok dediler ama 2-3 yerde denk gelmişti isimlerini hatırlamıyorum..Ama doktorlar caddesindeki optikçilerde mevcut orlardan alırsan iyi olur a.s.

xchenn'cim rainbow'un kendi sitesini arayarak istediğin her bilgiyi alabilirsin, eskişehirde deneyebileceğin bir yer varsa mutlaka söylerler. Kendi sitesi techlens canım. Eğer hayatında ilk defa lens kullanacaksın zaten sana takıp çıkartmasınıda birilerinin göstermesi gerekir, imkanın varsa doktor kontrolünde alman en iyisi.

Güneşcim dark greenler biraz koyu ama çok doğallar. Bende giallo alırken aklım dark greenlerde kalmıştı, çok hoşuma gitmişti ama yanımdakiler hiç belli olmadı deyince giallo aldım. Bu arada benim gözlerin senden daha koyu, siyaha yakın. Sende daha belli olacaktır.

Fazla yerde satılmıyor ben bi kaç yere sordum yok dediler ama 2-3 yerde denk gelmişti isimlerini hatırlamıyorum..Ama doktorlar caddesindeki optikçilerde mevcut orlardan alırsan iyi olur a.s.

yardımın için sagoll cnm ..şu finalleri bi atlatıyım ilk işim bakmak olcaksositososito

xchenn'cim rainbow'un kendi sitesini arayarak istediğin her bilgiyi alabilirsin, eskişehirde deneyebileceğin bir yer varsa mutlaka söylerler. Kendi sitesi techlens canım. Eğer hayatında ilk defa lens kullanacaksın zaten sana takıp çıkartmasınıda birilerinin göstermesi gerekir, imkanın varsa doktor kontrolünde alman en iyisi.

evet bende doktora gidicem yarın.. bide sonradan sorunlarıyla uğraşmak istemem dogrusu..cnm sagol..sitesi cok güzelmiş öğrenmem iyi oldu :kahve:

Güneşcim dark greenler biraz koyu ama çok doğallar. Bende giallo alırken aklım dark greenlerde kalmıştı, çok hoşuma gitmişti ama yanımdakiler hiç belli olmadı deyince giallo aldım. Bu arada benim gözlerin senden daha koyu, siyaha yakın. Sende daha belli olacaktır.

yorumun için sağol Gys ciğim :) aslında belli olup olmaması da pek sorun değil valla..
giallo renk açıyor ama insanı solduruyo be canım :) ama kullandık hevesimizi aldık..
dark greenler gialloya göre daha net ve saf rengi var galiba...giallolar boğuk biraz...

ciba illusions soft blue.bu aralar kampanyası var yuzde 50.ozellikle koyu renk gozler icin uretimis bir seri..

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bişey sorcam internetteki sitelerde lensler neden bu kadar ucuz normal piyasaya göre yarı yarıyaaa anlamadım

daliah arkadaşım lenslerin gayet ıyı gorunuyor ancak belirsiz gerçektende. bende damarsız bır lens arıyorum sende damarsız dıyorsun ancak daha belirgin bırkaç foto koyarsan çok daha ıyı olurdu canım. bırde fıyatı nedir acaba ?

Son düzenleme:
Günescim cnmmmm doğal göz rengim açık kahve makyaj yapmadıgımda kesinlikle yüzüme canlılıklık vermıyor yaklasık 2 haftadır kullanıyorum bugune kadar kımse lens oldugunu fark etmedi dogallıgına dogal ama makyajsız kullanamıyorum =(

selam arkadaşlar.bende aranıza yenı katılanlardanım.tum formu inceledim.reinbow grı guzel ama ortadaki delik hiç hoşuma gıtmedı.ben sofistik lowli gri de karar kıldım ve dün sipariş verdim yarın elimde.inşallah guzel durur.:1shok:

kızlar bende uzun zamandır lens kullanıyorum.b&l grı kullandım hep bugune kadar.tabı şimdi bıde sofistık geliyo.bana doktorum batma yaptıgı zaman tukurukle temızle lensını demıstı.:)biraz igrenc ama.hatta mesela solusyon yok yanında dısarda batma yaptı cıkar agzında tut lensben denedimi.hiç sorun kalmaz .

bence grı lensler mavilerden daha dogal duruyor

bencede griler maviden daa ii ben lensim diye bagırmıo en azından mavi gibi :mymeka:

ya benimde bi sorum olcak sizin lensleriniz gözünüze tam mı oturuo yani tam gözünüzün boyunda mııııııı benimkiler biraz büyük gibi yani tam irisi kaplamıoo dışa taşıo sizin nasıll :eek:

Tatlım ben rainbow kullanıyorum tam oturuyor gozume
Capla ilgisi olabilr tasmasının ben sophistic denemıstım capı baya buyuk geldigi için dısarıya tasmıstı

Daliah lenslerin cok dogal duruyor
Daha yakından fot koyabilr mısn senin fot gordukten sonra bende illusions karar kıldım =)=)

X