Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

lensler şişe içinde kapalı satılıyor sişe aynı etiket aynı eve gelip açtıgım zaman lensin yapısı rengi okadar farklıki 14 senedir aynı lensi kulanırum bilmezmiyim elime aldıgım gibi farketim markası ciba vision durasoft 3 baby bluedi bu lens markası artık üretilmiyor bende buldum diye okadar sevinmiştimki mutluluktan çıldıracaktım eve gelip açtıgımda ne elde aynı nede gözde erkek arkadaşım ve kardeşiyle gitik hem paramı geri aldım hemde yüzüne kocaman tükürük atım açıklaması bu lensi artık böyle üretiyolarmış elindede son bitane kalmış yalandan kim ölmüş şimdi hangi marka lensi kulanacam bilmiyorum ben tam bir mavi lens hastasıyım maviye bayılıyorum her markanın mavisi gzl olmuyor tavsiyen varmı bitanem

COK GECMIS OLSUN HELAL OLSUN :KK1: Benim kiza taktigim lens var markasi BLUE &BLUE internete degilde optikci magzalara sor resme bak beyenirsen alirsin $20120601_210026-1.jpg

Merhaba arkadaşlar.
3-4 gün önce internetten Bausch&Lomb Optima Natural Look Amazon Green numarasız lens aldım.Takılışıyla ilgili 100 tane video izlememe rağmen hala başarılı olamıyorum.Hepinizin de ilk başlarda yaşadığı gibi,tam takacakken elimi geri çekiyorum.Sanırım yapışmasından korkuyorum.Takmaya çalışırken lens sürekli kıvrılıyor,aşırı yumuşak.Dün uzun uğraşlar sonucunda gözümün üzerine bırakabildim ancak görüntü inanılmaz buğuluydu,sanırım tam oturtamadım.Zaten korkudan hemen çıkardım.Başaramadıkça sinirden ağlıyorum.Ne yapacağımı şaşırdım.

ne kadar pahalı olursa olsun butun lensler dogallıktn uzak glyr bANA bence em guzeli kendi dogal gozumusz içtenlikle gulunce parıldayan bu yuzden lense karsıyım ama kalıcı goz rengi değiştirme ameliatyı falan olsa dusuneblrdm

Sonunda lenslerimi kullanmaya başladım :) B&L 'dan şu an için memnunum,ufak tefek rahatsızlıklar dışında (ki onun da göz çapımla alakalı olduğunu düşünüyorum) herhangi bir sıkıntı yok.Özel günlerde gönül rahatlığıyla kullanıyorum.Kahverengi gözlü biri olarak ilk başta kendimi amazon green ile biraz yadırgadım ancak bir süre sonra alıştım ve arkadaşlarımdan da geçer not aldım.Kısacası ilk lens deneyimimi kazasız belasız yaşamaya başladım.Şimdi o ilk heyecanımı,paniklemelerimi düşündükçe kendime gülüyorum.:)Takma süremi 5dk.ya indirmiş bulunmaktayım.

doğru söylüyorsun.bence de solüsyon farkediyor baya bir.sen hangisinden memnun kaldın?

kusura bakma çok geç girdim.yeni gördüm mesajını.ben en çok renuyu beğeniyorum.lensimi baya yumuşatıyor.ve gözümde batma yapmıyor.solo care kullandım onu hiç beğenmedim.yeni açtığım lensi bile kullanamamıştım onunla.aşırı batma yapıyordu.sık sık lens almam gerekiyordu lensin ömrünü kısalttığını düşünüyorum.hepsini kullanmadan suyu döktüm zaten.renuye döndüm tekrar rahat ettim.şimdi de yeni bir solusyon kullanmaya ödüm kopuyor zaten.

COK GECMIS OLSUN HELAL OLSUN :KK1: Benim kiza taktigim lens var markasi BLUE &BLUE internete degilde optikci magzalara sor resme bak beyenirsen alirsin Eki Görüntüle 610679

çok güzel bayıldım tam istedigim mavi mükemeler blue blue bu markayı nerden bulabilirim aldıgın optigin adını yazarsan sana minetar kalırım çok güzel bi renk almam lazım şimdiden teşekürler

çok güzel bayıldım tam istedigim mavi mükemeler blue blue bu markayı nerden bulabilirim aldıgın optigin adını yazarsan sana minetar kalırım çok güzel bi renk almam lazım şimdiden teşekürler

Merhaba simgedogan bu lensler bana amatör bir sarkici arkadasimdan hediye geldi ankarada bir optikciden aldigini söylemisti, fiyatini söylememisti,cünkü hediye oldugu icin 2sene kulanma süresi oldugunu söyledi optikcilere blue blue markasini sormani tavsiye ederim,bu lensleri cok sevmeme ragmen bende durusunu beyenmiyorum 1kere taktim birde kizima taktim kizimin gözleri benim gözbebeklerimden büyük ve orta kahve göz rengi var ona taktigimda cok sasirdim cünkü kendi gözü gibi durdu hic yapay durmadi lens takanlar asla anlamaz bunlarin lens oldugunu o derecede bir lens ince yapiya sahip zar gibi, bu lensi orta kahve siyah gözlü bal gözü rengi olan arkadaslara tavsiye ediyorum.. bulamasaniz bu lensi 100ytleye sata bilirim kulanildimi evet 1kere ben birkere kizima taktim strelese edib kutusuna koydum duruyor sevgiler...:KK3:

$P1040643.jpg

kızlar kendi göz rengim bu sizce solotica crystal bende nasıl durur :KK8:

Son düzenleme:

benim gözler orta kahve tanita tikaramin rengi beni ikna etmedi cok dogal duruyor yellow ama renk varmi yokmu beli degil ama gözümde yanma batma yapmadi bunun nedenide miyoplara görede olmasiydi numarasiz 0.00 cok iydi iste bu ama dedigim gibi renk varmi yokmu beli degildi,soloticanin nc kristalini almayi düsünüyorum fakat soloticanin hidrocor melini kulanmistim haresizdi gözümde batma yapiyordu (burdaki arkadaslara soruyorum gözü miyop olupda soloticanin nc kirstalini takip hic batma yanma bulaniklik görmedim diyen arkadaslar lütfen bilgi paylasin sizden ricam ):KK3::KK34::nazar:

gözü bozuk olanlar için değilde sırf zevk için lens takmayın bence. benim mükemmel gözlerim bozuldu. bulanık görmeler batmalar.. çok zor.. pişmanım.

gözü bozuk olanlar için değilde sırf zevk için lens takmayın bence. benim mükemmel gözlerim bozuldu. bulanık görmeler batmalar.. çok zor.. pişmanım.

Cok sIK takmiyorum evet haklisin sana hak veriyorum sürekli takanlarin göz pinarlarina baktigimda kirmizi kirmizi damarlar görüyorum rahatsiz edici ,göz damlasinida kulaniyorum ki göz pinarlarimi rahatlatip ferhlik veriyor cok zarar görmüyor arkadasLARADA tavsiye ediyorum ama bir yere giderken özel yerlerde takmayi seviyorum kozmik amacli bu arada fenerlisin saniyorum bugün 0-1 aldik insallah devami gelir:KK9:

Son düzenleme:
eveeeeeeeet fenerliyim :) bjk ye yenildiğimizde çok üzülmüştüm şimdi mutlu etti beni güzel takımım. nickin anzer balı.. karadenizlimisin ben rizeliyim

eveeeeeeeet fenerliyim :) bjk ye yenildiğimizde çok üzülmüştüm şimdi mutlu etti beni güzel takımım. nickin anzer balı.. karadenizlimisin ben rizeliyim

Evet adasim bende giresunluyum,bende koyu bir fener taraftariyim :16 :futbolcularlardan Miroslav Stoch imza bilem aldim kücük oglumda sahaya cikartmislardi cok güzel bir duyguydu gerci gecen sene olmustu ama cok özel ve güzel bir duyguydu anlatilmaz yasanir derlerya öyleydi yani koyu tarftariz ailecek

ohhh ohh bende hep öyle bir ailem isterdim. hayalimdeki gelin arabası bile sarı lacivert süslenecekti. kısmet ama. özenmedim desem yalan olur :)

çok teşekkür ederim. inşallah. annesi yıllardı galatasaray için dil döküyor. nuh diyor peygamber demiyor beyefendi. o yüzden ben hiç uğraşmıyorum.. aman galatasaraylı olmasın da :) takımsız olması daha iyi

X