Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Dereceli gözlügü olupta les alan arkadaslar, aceba les kullanimi kolay oluyor mu?
Temizligi, bakimi en önemliside kullanimi?

Dereceli gözlügü olupta les alan arkadaslar, aceba les kullanimi kolay oluyor mu?

Evet ben kullanıyorum, miyoptu gözlerim, 3-4 sene gözlük kullandım, yakışıyordu ama rahatsız ediyordu. Bu yüzden şeffaf lens aldım, dikkat çekmemesi bakımından. Marka olarak bosch and lomb'u kullanıyorum, 6 aylık olanlardan. Haftada 1 ya da 2 kez çıkartıyorum gözümden onun haricinde solüsyon damlatıyorum çok rahatsız edecek bir durum olursa.
Lensi ilk başta takmak için baya uğraşabilirsin ama dert etme sonradan takıp çıkarmaya alışıyorsun
Temizlik ve bakım çok önemli, özellikle gözlerin hassassa, bir doktora danışıp ona lens kullanımı ile ilgili sorular sorup lensini öyle al derim.
Çantanda lens kullanırsan olmazsa olmaz bulunduracağın 2 şey
1. Solüsyon
2. Lens kabı
Bunlar yanındayken rahatlıkla kullanabilirsin :)

Kızlar geçen sene lens kullanmıştım(tabi kullanmak denebilirse anca 5-6 kez taktım) markasını hatırlamıyorum alırken adam en iyisi bunlar dedi ama öyle pahalı bir şey değildi 50 liraya almıştım. Gözümü çok acıttılar birinde acısı geçse ötekinde yarım saat sürüyordu acı kesilince göz kırpınca batma oluyordu çıkarmak zorunda kalıyordum takarken yaş akıyordu zaten zor bela takıyordum,taktıktan sonra ki kızarıklığı...
bana önerebileceğiniz güzel bir marka var mı doğal duran? yeşil renk düşünüyorum. aslında mavi de olabilir cart durmayan... tavsiyelerinizi bekliyorum...

temizliğine ve bakımına dikkat edince kolay oluyor. ben 6 ya da 7 sene oldu sanırım kullanıyorum sürekli. Daha doğrusu başlarda kullanıyordum:) son zamanlarda akşamları eve gelince lensi çıkartıp gözlük takma ihtiyacı hissediyorum artık lense karşı hassaslaştı gözlerim. Bence alacak kişi de günde belirli saat takmalı. evdeyken, kitap okurken kullanılmazsa daha uzun süre gözler hassaslaşmadan takılabilir diye düşünüyorum.

13 gündür lensimi takmadım takmadıgım içinde solusyonunu degişmedim tekrar kullanmaya başlasam gözüme zararı olur mu ?

13 gündür lensimi takmadım takmadıgım içinde solusyonunu degişmedim tekrar kullanmaya başlasam gözüme zararı olur mu ?

Bence bir zararı olmaz, takmadan önce solusyonla bir güzel elinde temizlemelisin.
Eğer gözüne taktıktan sonra batma, yanma filan hissediyorsan çıkartmanı öneririm.

benim gözlerim koyu kahve. göz rengi benim gibi olup da şu lensi kullandım çok doğal durdu gerçek gözüm sandılar diyen arkadaş var mı acaba?

merhaba gözlerim koyu kahve.ben renkli lens sevmiyorum daha doğrusu değişik görünmek istemiyorum çevreme,sadece göz bebeğimi büyük gösterecek bir lens var mı?solotica veya başka markada,çok da pahalı olmasın.ilk kez alacağım çünkü.beğenirsem paradan kısmam da bu ilk olacak.
daha önce circle lens diye bişey gördüm,piyasada yok galiba bunlardan netten siparişle alınıyor,ama benim gidip görmem lazım lensi.umarım yardımcı olacak birkaç kişi vardır.:KK14:

merhaba gözlerim koyu kahve.ben renkli lens sevmiyorum daha doğrusu değişik görünmek istemiyorum çevreme,sadece göz bebeğimi büyük gösterecek bir lens var mı?solotica veya başka markada,çok da pahalı olmasın.ilk kez alacağım çünkü.beğenirsem paradan kısmam da bu ilk olacak.
daha önce circle lens diye bişey gördüm,piyasada yok galiba bunlardan netten siparişle alınıyor,ama benim gidip görmem lazım lensi.umarım yardımcı olacak birkaç kişi vardır.:KK14:

eyer göz bebeginin büyük görünmesini istiyorsan hareli olanini almalisin renklerde neyi sevdigini yada hangi rengi istedigini bilmiyorum fakat eyer ucuz ve hesapli yillik da var aylikta
xxxxxgold ne oluyo bende daha cözemedim bu yillik olan

xxxxx buda aylik olan yok bunnlarida beyenmedim diyosan

xxxx buraya tikla ve sec beyen bu arada bunlarin genis acisi daha kücük BC yani disari tasmasi nerdeyse görnmüyo:KK14:

:KK9::KK54:bir tessekürü cok görmeyin :KK42::KK42::KK42: beyendim beyenmedim linkine tiklamaniz yeter

Son düzenleyen: Moderatör:
YAA BANA LÜTFEN ÇOK ACİL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?Ben 14 yasındayım ve solotica lenslere bayıldımm.Gözde sanki hiç lens yokmus gibi duruyolar özellikle hidrocor serisi mükemmel.Benim gözlerim ela ama gözümde 3 renk var sole dusunun gözümün en altında acık yesıl var ama onun ustunde gözumun ortasından baslayan bi açık kahve var dısındada cok az sarı var buyuzden gözlerimin yeşili fazla belli olmuyor ama mavi bi kıyafet giydiğimde cok dikkat cekiyorlar ama ben gözlerim mavi olsun istiyorum böle her gören gercekten mavi zannetsin istiyorum malum lisede lens takmak yasak yakalanmak istemem:KK1: buarada ben bugday tenli ve siyah saclıyım hidrocor grafiti- ice -azul -verde marineden birini alıcam ama karar veremedim sizce hangisi iyi olur?:26:

YAA BANA LÜTFEN ÇOK ACİL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?Ben 14 yasındayım ve solotica lenslere bayıldımm.Gözde sanki hiç lens yokmus gibi duruyolar özellikle hidrocor serisi mükemmel.Benim gözlerim ela ama gözümde 3 renk var sole dusunun gözümün en altında acık yesıl var ama onun ustunde gözumun ortasından baslayan bi açık kahve var dısındada cok az sarı var buyuzden gözlerimin yeşili fazla belli olmuyor ama mavi bi kıyafet giydiğimde cok dikkat cekiyorlar ama ben gözlerim mavi olsun istiyorum böle her gören gercekten mavi zannetsin istiyorum malum lisede lens takmak yasak yakalanmak istemem:KK1: buarada ben bugday tenli ve siyah saclıyım hidrocor grafiti- ice -azul -verde marineden birini alıcam ama karar veremedim sizce hangisi iyi olur?:26:

valla renk olarak kararsizsin bence grefte harelimi haresizmi gözlerin kücükmü:KK14::ss

YAA BANA LÜTFEN ÇOK ACİL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?Ben 14 yasındayım ve solotica lenslere bayıldımm.Gözde sanki hiç lens yokmus gibi duruyolar özellikle hidrocor serisi mükemmel.Benim gözlerim ela ama gözümde 3 renk var sole dusunun gözümün en altında acık yesıl var ama onun ustunde gözumun ortasından baslayan bi açık kahve var dısındada cok az sarı var buyuzden gözlerimin yeşili fazla belli olmuyor ama mavi bi kıyafet giydiğimde cok dikkat cekiyorlar ama ben gözlerim mavi olsun istiyorum böle her gören gercekten mavi zannetsin istiyorum malum lisede lens takmak yasak yakalanmak istemem:KK1: buarada ben bugday tenli ve siyah saclıyım hidrocor grafiti- ice -azul -verde marineden birini alıcam ama karar veremedim sizce hangisi iyi olur?:26:[/QUOTE]

valla renk olarak kararsizsin bence grefte harelimi haresizmi gözlerin kücükmü:KK14::ss Solotica Yıllık HidroCor Lensumarim bu resimler yardim eder ama sen daha 14 yasindasin be gülüm senin gözlerin inaniyorum zaten güzeldir :KK20:

valla renk olarak kararsizsin bence grefte harelimi haresizmi gözlerin kücükmü:KK14::ss Solotica Yıllık HidroCor Lensumarim bu resimler yardim eder ama sen daha 14 yasindasin be gülüm senin gözlerin inaniyorum zaten güzeldir :KK20:[/QUOTE]

tesekkur ederim gözlerim ben küçükken maviymis zaten ama simdi baya ela gibi oldu bende mavi lensin oyuzden doğal duracagını dusunuyorum gözlerim buyuk degil hareli olanların pek doğal durmadıgını dusunuyorum ben oyuzden hidrocor olsun istiyorum ama renk konusunda dedıgınız gibi kararsızım yani mavi oldugu belli olsun gri gibi durmasın ama aynı zamanda cok dogal olsun istiyorum aslında verde marine dusunuyodum ama gözlerimde yesil durabilirmi acaba diye kafam karıstı buarada grafiti gri durmaz mı?:26:

valla renk olarak kararsizsin bence grefte harelimi haresizmi gözlerin kücükmü:KK14::ss Solotica Yıllık HidroCor Lensumarim bu resimler yardim eder ama sen daha 14 yasindasin be gülüm senin gözlerin inaniyorum zaten güzeldir :KK20:

tesekkur ederim gözlerim ben küçükken maviymis zaten ama simdi baya ela gibi oldu bende mavi lensin oyuzden doğal duracagını dusunuyorum gözlerim buyuk degil hareli olanların pek doğal durmadıgını dusunuyorum ben oyuzden hidrocor olsun istiyorum ama renk konusunda dedıgınız gibi kararsızım yani mavi oldugu belli olsun gri gibi durmasın ama aynı zamanda cok dogal olsun istiyorum aslında verde marine dusunuyodum ama gözlerimde yesil durabilirmi acaba diye kafam karıstı buarada grafiti gri durmaz mı?:26:[/QUOT

azul diyorum haresiz serisini iste mavi istiyorsan azul:nazar: haresiz canim haresizler dogal duruyor:nazar:

X