Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Amazon'u araştırabilirsin. Sophistic markasının üç aylık versiyonu. Fiyatı da 50-70 arası değişiyor. Beğenilen bir marka sayılır amazon doğru makyajla doğal durabilir.

Amazon'u araştırabilirsin. Sophistic markasının üç aylık versiyonu. Fiyatı da 50-70 arası değişiyor. Beğenilen bir marka sayılır amazon doğru makyajla doğal durabilir.

canım ya sen kullandın mı daha önce bide hangi rengini önerirsin a.s.

Lens kullanmak kolaymı benim gözlerim bozuk 1.75 sadece derslerde falan gözlük takıyorum yani utanıyorum aslında yadırgıyorum kendimi gözlükle görünce kaşlarım benim kalındır yani inceltmeme izin vermiyo annem normalde güzel duruyo kalın dediysem çok kalın değil tbi orta kalınlıkta ama gözlükle çok çirkin oluyorum gözlüğümde çok ince ama lens bir zarar verir mi ?

1 yılı aşkın mavi lens kullandım gözlerim inanılmaz derecede bozuldu hiç tavsiye etmem :çok üzgünüm:

ya kızlar bana da yardım edin 5 yıldır lens kullanıyorum kafama göre yeşil lens bulamadım.aslında dark grene karar verdim ama iki çeşidi varmış hangisi daha doğal durur???

amazon markasının mavi yeşil tonlarında en güzel duran rengi hangisi düğünde kullanıcam ne olur yardımcı olun :gitme:
yada ne bilim başka marka ama düğünde gece çarpıcı olsun ama lens olduğu belli olmasın yada çok belli olmasın :)

Sonunda aldım Zaraccom.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Freshlooktan farkı yok neredeyse.Hareli gri aldım, uzaktan doğal ama renk değişikliği belli bile olmuyor.Hatta Freshlook daha belirgin daha güzeldi bence.Yaklaşık 2 saat gözümde kaldı ve çıkardığımdan beri gözlerim ağrıyor hala.Gözümdeyken de batıyordu belki alışma aşamasında bu şekildedir bilemiyorum.

Kızlarr ben lens aldım numaralı şeffaf ama kutudan 6 tane küçük ambalajlı çıktı şimdi bunları ne kadar süreyle kullanıcam bilen varmı??yoksa yırtılınca fln mı değiştiricemm bilgisi olan varmııı ???

Canım bildiğim kadarıyla onlar 1'er aylık 6 çift. Yani toplamda 6 ay kullanmış olacaksın elindeki lensleri.

Son düzenleme:

Esasen ben değil kuzenim satın aldı; bizim sülalede miyopi genetik, ikimiz de çocukluktan beri lens kullanırız; ama renklilere geçmem onun sayesinde oldu. Hatta KK'da dönen lens muhabbetini benden önce o keşfetmişti, onun vesilesiyle girmiştim :1hug:

Bir erkek olarak canlı renkleri pek sevmediğinden mavilik taşıyan gri renkte boyama istedi. Hem benzer iris örnekleriyle hem de photoshop'tan renk alternatifleriyle gitti. İstediğine yakın bir sonuç da elde edildi. Hatta ambalajından çıkartıp elimize aldığımzda adeta büyülendik çünkü resmen irisin kendine has dokusu birebir yansıtılmıştı, hatta gerçekliğine hayran kalırken bir taraftan da ürkmüştük; fakat heyecanımız göz takıldığında yerini biraz hüsrana bıraktı. Çünkü gözde o hayran bırakan doku iki boyutlu ve plastik kapak gibi duruyordu. Ben de denedim benim gözümde de aynı sonucu aldık; ama asıl sürprizi ertesi sabah gün ışığında yaşadık. Hani iris hastalıkları olan ya da gözünde irisin rengi hiç olmayan körlük türlerinde prostetik protezler takılır ya, aynı öyleydi. Gün ışığında muazzam sırıtıyordu. Bizim damarlı diye kızdığımız lenslerden ışık irise süzülüp içten doğal bir saydamlık yaratırken customlarda şişkin birer kütle vardı adeta.

Açıkcası çok büyük hayal kırıklığına uğradık. Ben de kendim için yaptırmaktan vazgeçtim. Halbuki forumlarda inceleyip yazılanları okudukça inanılmaz özeniyorduk ve en ideal lens şeklinin o olduğunu sanıyorduk. O günden beri lenslere feci soğudum.mafoldumben

Canım yeni gördüm cevabını. Topic topic aradım kaydirigubbakcemile3
Çok faydalı bilgiler yalnız bunlar.. Tekrar teşekkür ederim çünkü hepimiz en doğalı en iyisi customlar sanıyoruz. Ben öyle en azından...
O kadar para verdikten sonra insan ayrıca üzülür bu kadar yapay durmasına..
Ama videolarda fotolarda inanılmaz doğal gözüküyor halbuki, işte yanıltıcı oluyor aslında resimden bakarak lens seçmek..

Hayır işin enteresanı hiçbir yabancı forumunda bu gün ışığı yapaylığından bahsedilmemişti, hala da bahsedilmiyor, ben bunu anlayamadım. Kuzen de sadece suni aydınlatmalı ortamlarda kullandı, partide, akşam yemeğinde, konserde falan, yani hep akşam 20:00'den sonra :) Ama fotoğraflarda müthiş realistik çıktığı bir gerçek. Bence fotoğraf, film ve reklam edüstrisi için biçilmiş kaftan; ama gündelik kullanım için, hele bizim gibi numaralı mecburiyeti olanlar için hiç değil!

Arkadaşlar, elimdeki 10.06.2010 tarihinde 170 TL’ye aldığım, faturalı (hem aldığım tarih hem de aldığım fiyat üzerinde yazıyor), yeni seri Solotica Hidrocharm MELlerim var, 100 TL’ye veriyorum. Sebebi 5’den fazla lensim olması ve almak istediğim birçok solotica rengi olması. ılgilenen arkidişler özelden mesaj atabilirler. Özelden mesaj atma hakkı olmayanlar için mail adresim ct_mimarlik@hotmail.com

canım canımm ben geldimm tatilden ama sen ne zmn gelirsin şimdi :):uhm:

ay paris hilton neden custom lens kullanmiorm anlamis oldum resmen, saol cnm bu bilgiler icin ben de en dogal duranlar custom lenslerdir die dusunuordumakannehir

ay paris hilton neden custom lens kullanmiorm anlamis oldum resmen, saol cnm bu bilgiler icin ben de en dogal duranlar custom lenslerdir die dusunuordumakannehir

aynı şeyi ben de düşünüyordum sevgili BAMBAM hatta lenshocolicks yanlış yazdım tabi de işte orda bir kızda mavi lens görmüştüm büyülendim resmen harika duruyordu demekki o fotolar da gerçeği yansıtmıyormuş yoksa dediğin gibi paris kullanırdı onları :) bizi de ancak filmler gibi canlı olmayan ortamlarda kullanıldığı için yanılttı bu customlar kaldı ki 800 dolar mıydı neydi bi siteden baktım yok artık dedim yani o paraya insan lazer ameliyat olur nerdeyse :)

ay evt ya bu paris benim aklimi karistiordu customlarla ilgili demek o kdr degmiomus o paraya. ya uzuldum aslinda ama solotica var allahtan boshayallersmile

Rica ederim tatlım. Hem Türkiye'den alanlara ekstradan kargo parası dahil oluyor, hele numaralıysa, base curve'ü, çapı farklıysa hele bir de toric kullanmak zorundaysa lensin fiyatı neredeyse iki misline yaklaşıyor ek değişimlerle. Kimse hayal kırıklığına uğrayacağı bir lense Türkiye koşullarına göre servet sayılabilecek bir mebla ödemesin diye izah etme gereği duydum; ama itiraf edeyim fotoğraflarda nefis çıkıyor. Kuzenim mezuniyet fotoğrafında ve kimi arkadaşlarıyla toplu çekimlerde bunu taktı sadece oralarda çok işe yarıyordu. Dediğim gibi günlük hayat için tam anlkamıyla fiyasko, manken ve modellere tavsiye edilir amayerimseniben

gaziantep'te lens alabiliceğim bir yer önerebilir misiniz ?nereye güvenebiliceğimi bilmiyorum.CADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…