Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Doku ve renk itibariyle rainbowlar daha güzel Güneşçiğim. Göze olması gerektiği gibi daha şeffaf bir görüntü veriyor, sophisticlerinse bu rengi fazla pastel bence, ve fazla opaklar. Ortadaki boşluk açısından sophistic daha iyi. Zaten sophisticlerin bu kadar iyi olmasının sebebi göz rengini çok iyi saklaması. Ama böyle uç renklerde zaten lens olduğu belli oluyor, bu sebeple doğal durup durmasından ziyade rengi önemli, dediğim gibi bu açıdan da rainbow daha başarılı.

yorumun için sağol canım :)
ben de seninle aynı fikirdeyim...çünkü öyle yada böyle bir şekilde lens olduğu anlaşılıyor zaten....delik küçük de olsa büyük de olsa....hani bari rengi güzel olsun hiç değilse dimi ?
zaten böyle iddialı renklerde doğallık aramak çok büyük bir beklenti...doğallıktan geçtim..renk güzelliğine bakıyorum artık ben de ...
çünkü iddialı renkler biraz parti lenslerine yada custom lense yakın sonuç verdikleri için doğallıktan ziyade imaj lensleri gibiler...yani yüzünün bütününe uyan bir parçası gibi değil de makyaj gibi duruyorlar..
ben açıkcası gialloyu heryerde rahatça takabilirken..mahalle bakkalında bile dikkat çekmezken..menekşeyi sadece dikkat çekmek istediğim parlak görünmek istediğim bir ortama girdiğimde kullanma olanağım var...sabah sporuna çıkarken asla takamıyorum mesela..eşofmanlarla olmuyor yani.....ama siyah kıyafetlerle taktığın zaman insana gotik havası veriyor..

Son düzenleme:
aa çok sevinirim bende kullanıyorum ama bir başkasının gözünde nasıl durduğunu görmek iyi olucak benim açımdan ...

canım gözlerim kahve 3 yıldır lens kullanıyorum bosh&lomb en iyi markadır 1 çift renkli lens 70 ytl
bakımıda kolay aynı marka solusyon kullanmalısın...
lensi çıkardıktan ve makyajı temizledikten sonra 2-3 damla lens solusyonundan gözüne damlatırsan konjivit bile olmazsın...
gözlerin hassassa, hassas gözler için olanından al...
lenslerinle sakın uyuma ve her defasında lens kutuna yeni solusyon koy. hoçakal

dmtlale, resimdeki lensinin rengini ögrenebilir miyim? hani su yesile benzeyen.birde kendi göz rengin ne renk? yani lensin cok hosuma gitti ama benim gözlerim koyu renk acaba bende de öyle dururmuki?

024xf8.jpg
bunlarda benim yeşillerim..................

canim bu renk tam olarak ne renk? birde lenslerinin markasini ögrenebilir miyim?

Bir kaç tane başlık açmaktansa hepsini baştan toplamak istedim...Arkadaşlar özellikle bu amazon hakkında bir kaç sorum olacak..Birincisi griyi deneyen arkadaşlar bana yorum yapabilirmi..Bneim gözlerim koyu kahve ve ben açık gri mavi bir lens istiyorum ayrıca mavisini gördüm şimdi çok hoşuma gitti...Koyu renk gözde nasıl durur acaba...

İkinci olarak gene aynı şekilde açık mavi gri olacak b&l da hangi renkleri söyleyebilirsiniz bana ...

Offf gene aklım karıştı yaaa...Açık mavi istiyorum bu sefer çok kararlıyım ama rainbow istemediğim bir gerçek....

Son düzenleme:
yorumun için sağol canım :)
ben de seninle aynı fikirdeyim...çünkü öyle yada böyle bir şekilde lens olduğu anlaşılıyor zaten....delik küçük de olsa büyük de olsa....hani bari rengi güzel olsun hiç değilse dimi ?
zaten böyle iddialı renklerde doğallık aramak çok büyük bir beklenti...doğallıktan geçtim..renk güzelliğine bakıyorum artık ben de ...
çünkü iddialı renkler biraz parti lenslerine yada custom lense yakın sonuç verdikleri için doğallıktan ziyade imaj lensleri gibiler...yani yüzünün bütününe uyan bir parçası gibi değil de makyaj gibi duruyorlar..
ben açıkcası gialloyu heryerde rahatça takabilirken..mahalle bakkalında bile dikkat çekmezken..menekşeyi sadece dikkat çekmek istediğim parlak görünmek istediğim bir ortama girdiğimde kullanma olanağım var...sabah sporuna çıkarken asla takamıyorum mesela..eşofmanlarla olmuyor yani.....ama siyah kıyafetlerle taktığın zaman insana gotik havası veriyor..

Lens ararken sürekli doğal dursun diye uğraşıyoruz. Bu uğurda yüzlerce fotoğrafa bakmışımdır. Ama insan bir süre sonra görüyor ki doğal duran lens yok, doğalımsı duran lensler var. Çoğu kişinin gerçek renk sanmasını sağlayacak lensler var ama tamamen gerçek göz gibi duran lens yok. Gerçek göz tam anlamıyla hayat saçar, ne renk olursa olsun, lenste o biraz frenleniyor.Durum böyleyken sırf doğal diye soluk, kimsenin ayırdına varamayacağı bir renk almaktansa lens olduğu belli olan ama bakanın içini yakacak canlılıkta bir lens tercih edesi geliyor insanın. Tabi bazen böyle düşünüyorum bazen de doğala yakın olsun taştan olsun diyorum:)

Bir kaç tane başlık açmaktansa hepsini baştan toplamak istedim...Arkadaşlar özellikle bu amazon hakkında bir kaç sorum olacak..Birincisi griyi deneyen arkadaşlar bana yorum yapabilirmi..Bneim gözlerim koyu kahve ve ben açık gri mavi bir lens istiyorum ayrıca mavisini gördüm şimdi çok hoşuma gitti...Koyu renk gözde nasıl durur acaba...

İkinci olarak gene aynı şekilde açık mavi gri olacak b&l da hangi renkleri söyleyebilirsiniz bana ...

Offf gene aklım karıştı yaaa...Açık mavi istiyorum bu sefer çok kararlıyım ama rainbow istemediğim bir gerçek....

ben griyi denedim ama pek memnun kalmadım biraz soluk duruyo,balık gözü gibi derlerya işte o misal açıkçası ama maviyi bende çok beğendim almayı düşünüyorum,yeşilinide tavsiye ederim.

dmtlale, resimdeki lensinin rengini ögrenebilir miyim? hani su yesile benzeyen.birde kendi göz rengin ne renk? yani lensin cok hosuma gitti ama benim gözlerim koyu renk acaba bende de öyle dururmuki?

cnm ismimin yan tarafındaki resimden bahsediyoson o ben değilim, freshlook kataloğundaki hareli yeşil o ama inan ban hiç resimle alakası yok ,bende o resme aldanarak almıştım ama tam bir hayal kırıklığı diyebilirim,sana amazonun yeşil rengini tavsiye edebilirim ben onu kullanıyorum memnunum ve mavisinide alıcam en kısa zamanda resimlerimi eklerim fikir sahibi olursun

cevabin icin saol canim.bende bu cuma göz doktoruna gidicem.ondan sonrada lenslerimi alicam.benim lenslerim dereceli olcak ayni zamanda yani.senin resimlerini cumadan önce görebilirsem iyi olur.sen bir resim eklemissin ya,bende kopyalamistim onu yesil renk amazon yesili o mu oluyo?bide tekrar tekrar soruyorum ama ona cevap vermemissin.gözlerinin kendi rengi ne acaba?

amazonlar bildiğim kadar numarasız lensler. dereceli değiller.

evet numaralı değil benimkiler ama numaralısı varmı hiç bi bilgim yok,çok fazla sormadım aldığım yere bir kaç marka vardı en iyi sonucu amozonda alabileceğimi söylemişti arkadaş o yüzden tercih ettim ve memnun kaldım,Aldığım yerdeki arkadaş bana amozonların sophisticlerin aylıkları olduğunu ve el boyama tekniğiyle üretildiğini söylemişti,daha önce kullanmadığım için ben pek karşılaştırma yapamadım ikisi arasında ama yinede ben memnun kaldım,tavsiye edebilirim herkese.:lepi::lepi:

biliyorum. sophisticlerin 3 rengini kullandım. yeşilini ,mavisini ve grisini. lens uzmanımda ,amazonların, sophisticlerin aylıkları olduğunu ve renklerininde aynı olduğunu söylemişti. yalnız benim kullanamayacağımı ,çünkü numarasız olduklarını da belirtmişti. benim gözlerim miyop olduğu için amazonları kullanamıyorum

X