Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

canımcım taktığımda sapasağlamdı valla..kaydirigubbakcemile3
sen iyi bakıyosun demekki lenslerine bitanem :)
hayret rainbow da bana kalın geliyo ve hiçbirini yırtamadım maşallah :)
canım aslında pek de güzel baktığım söylenemez..
takarken yere mü düşüyor dersin iki saat arıyorum mu dersin aklına ne gelirse oluyor valla kaydirigubbakcemile3
ama b&l yırtılmıştı benimde..daha doğrusu kenarları kopmuştu..süresi bitmesine yakın dediğin gibi fare ısırığı gibi olmuşlardı..öyle bile taktığımı hatırlıyorumya...batıyordu filan ama yine de takıyordum..
ya rainbowun giallosu bana ince geliyor..
bide böyle sapsarı ya bazen kabın içinde bile göremiyorum onu..
sanırım renginden kanaklanıyor..
dediğim gibi işte kişiden kişiye değişiyor canım...Şeniz

hhhhhhm cnm sende benim begendigim markaları begeniyorsun sanırsam =)

cnm ben 5_6 ay kadar once rainbow elite line 150den 100 dustturp oyle almıstım ....su an an izmirde fiyatı 150 ytl olmus ....ama nette fiyatlar daha uygun rainbow elite line ve fantasy 120 ytl solekonunda fiyatı 120 ytldi (pazarlık yapıp 100 bırakman bence mumkun)....eger netten almayı dusunursen ozelden adresini atabilirim

Son düzenleme:
ben türkiyede olan lenslerden en çok amazonu seviyorum bi kere fiatı çok uygun ben deniyerek 50ytl ye alıyorum mavisi ve grisi arkadaşlarımda var bendede yeşil ve bal rengi var çok güzeller tavsiye ediyorum hele bal rengi sabah uyandığımda bile takasım geliyo

Arkadasim senin kullanim seklin nazikce olabilirmi ya ben parmagima aldigim anda birbirine yapismisti lens düzeltim derken hemen yirtildi.Benim Lenslerimin markasi dandik ve ucuz olmasina ragmen yapisi daha esnek vede öle biseylen kesinlikle karsilasmadim.:çok üzgünüm:

Tesekürler Günescim sorularimi cevapsiz birakmadigin icin.Bide bi sorum daha olacakti Ela kahve gözlere Gri renk lens yakisirmi?bide bunun cevabini alirsam sevinirim canim.:içelim:

Tesekürler Günescim sorularimi cevapsiz birakmadigin icin.Bide bi sorum daha olacakti Ela kahve gözlere Gri renk lens yakisirmi?bide bunun cevabini alirsam sevinirim canim.:içelim:

önemli değil canımcım :1hug:
canım griler pek doğal durmayabilir... saç rengi de koyu ise direkt gözlere dikkat çekilecektir..bu da sokakta her görenin gözünün lens olup olmadığını sormaya yol açabilir...yani can sıkıcı olabilir...
şahsen ben de kahverengi gözlüyüm ve kahverengi göze en iyi uyum sağlayan ve doğal görünen lenslerin ela (hazel) lensler olduğunu düşünüyorum....giallo tarzı sarı-yeşil lensler de denenebilir...
kısacası gri,mavi gibi iddialı renkler değil de ne çok açık ne çok koyu olan orta halli lens renkleri daha uygun bence..
ama tabi kişisel tercihe göre değişir benim doğallık anlayışım maksimum doğallık...ama kimi insan biraz daha gösterişli olmaktan kaçınmıyor ve onların doğallık sınırları daha geniş olabiliyor..

Son düzenleme:

canım tabiikide nazik davranmak zorundayız lesnlere...
okadar hassaslar ki..
ama acelem olduğu zamanlar açkcası kaba davrandığımda oluyor ..
mesela temizlerken filan ,yada takarken elimden düşüyor,
hele çıkartırken hiç dikkat etmem ben..
aynaya bakmadan bile pat diye çıkartırım..
ama dediğim gibi şu ana kadar bende feshlook yada rainbowda yırtılma filan olmadı...
b&l da oldu birtek onun dakenarları fare ısırığı gibi oldu ama sadece bir çiftimde ldu o ki ben 4 yıldır b&l kullanıyorum..
tırnaklarınıxz uzun ise o da yırtılma yapabilir..
ya bilmiyorum aslında..hani derler ya sakınan göze çöp batar diye..
belkide siz çok dikkat edyorsunuzdur o yüzden yırtılıyordur =)
bir şeye gereğinden fazla dikkate dince üzerine titreyince muhakkak başına birşey gelir...
b

tatlısım bence fiyatı hiçte uygun deil cunku aylık lens bir aylıgı 50 ytl ......yıllık fiyatı 12x50=600 ytl geliyor bence o kadarda uygun deil ......bende amazon grey ve yesil kullandım ama pekte begenmedim cnm hem diası tam gelmedi hemde damarlanma oldukca fazla ...sen bi aralar baska bi markanın greyini kullanıyordun yanılmıyorsam halen onları kullanıyor musun ?

canlarım bazı lensler kalın bazıları ince fln demıssınız bence markanın merkez kalınlıgına baglı birsey olabilr freshlook 00.8 iken digerin 0.11 belki bundan kaynaklı olabilr .....ya da içerigindekı farklı materyallerden de olabilr .....

frehlook

Değişim Sıklığı : 1 Aylık
Material : PHEMFILCON A
Su ıçeriği : %55
DK : 20 x 10-11
Merkez Kalınlığı : 0.08 mm
Optik Zone : 8.10 mm
Çap : 14.50 mm
Base Curve : 8.60 mm
Dioptriler : +6.00 D'den -8.00 D'ye
Ambalaj : 2'li kutu

rainbow
Değişim Sıklığı : 1.5 yıl (Konvansiyonel lens)
Material : HEMACOMONOMERI
Su ‹çeriği : %38
Merkez Kalınlığı : 0.11 (plano lens)
Çap : 14.00 mm
Base Curve : 8.60 mm
Dioptriler : +/- 25 (0.25 aralıklarla)
Ambalaj : 1 adet şişe

canım kesin doğal istiyosan amazonun hazelini dene diyorum ben yanlız aylık değil ya 3 aylık gerçi aylıkdırda bize 3 aylık diye kakalıyolardır belki türkiyedekiler bilemicem :sm_confused: ben tanika tikaramın grisini kullanıyodum ama ortası çok büyük ya yoksa doğallık ve renk harika bu yüzden çok üzülüyorum onuda 160 a almıştım yıllık :çok üzgünüm:

yanlız söylemeden geçmiyim beyaz tenliysen belli oluyo hazel rengi esmer bi arkadaşım denemişti onda hiç bellli olmamıştı lensin rengi

yanlız söylemeden geçmiyim beyaz tenliysen belli oluyo hazel rengi esmer bi arkadaşım denemişti onda hiç bellli olmamıştı lensin rengi

sagol cnm =) bende oldukca beyaz tenliyimdir ...peki ya damarlanma hazelde hiç mı yok yoksa biraz mı ?

vallaha cnm banada sordugum optıkcıler amazonlar için bi aylık demıslerdi 3 aylık oldugundan bahsetmediler .......tanika orta boslugu rainbowlardan daha mı fazla bi de cnm tanıka nın giger renklerini denedin mı digerleri nasıl kı ?

canımcım bi de freshlookta su oranı çok yüksek..o da lensi hassaslaştırıyor olmalı...
su oranı yüksek lensleri yırtıyorum ben...%38 sulu markaları yırtmıyorum...

hiç bi lensi denemeden almayın hazel çok aşırı belirgin bi lens değil benim gözümü büyüttü ve rengini açtı damarlanma hiç belli değil yeşilde gride mavide belli ama hazelde hiç belli olmuyo
tanikanın diğerlerinide denedim canım hiç birini beğenmedim yeşlini taktım yani hiiiç gözümün rengini değiştirmedi bile çok şaşırdım ama öyle oldu :) diğerleride güzel değildi grisini çok beğenerek almıştım .

rainbow fantasy line açık yeşili de ben denediğimde hiç göz rengimi değiştirmemişti...

sagol tatlısım verdigin bilgiler için =)
bende amazonun yesilini ve grey kullanmıstım hiçte hosuma gitmemisti yesilini arkadasıma vermıstım greyde cope gitmısti ....sagol tatlım yardımcı oldugun için .....hazelide deneyim bari ....

canımcım bi de freshlookta su oranı çok yüksek..o da lensi hassaslaştırıyor olmalı...
su oranı yüksek lensleri yırtıyorum ben...%38 sulu markaları yırtmıyorum...

evet tatlısım olabilr kullandıgımız solusyonlardan da olabilr ne de olsa hepsinin içerigi birbirinden farklı

kızlar selam bugün lensleri denemeye gittim:)rainbow elit hazeli denedim benim gözümde belli olmadı resmen kahverengi durdu gün ışığında bakamadım ya bi ton açtı yada aynı hiç grilik olmadı bende(fantasy hazeli denedim oda aynı renk durdu ama gözümü büyüttü boncuk gibi oldu daha hoş durdu ...fantasy açık yeşili denedim koyu bi mavi durdu... elit grey denedim açık mavi durdu ortadaki boşluk damarları belli oldu pot durdu beğenmedim....denediğim yere yeni bi kız girmiş uyuz bişi tanitanın grisini sordum yok testerı dedi:)solüsyon olarak solocare kullanıyolar ve resmen lenslerin hepsi pot durdu ve damarları belli oldu hazel dahilbide güneşcim benim gözümde mel vardı tekini çıkardım orda solüsyonun içine koydu geri aldığımda bi tuhaf olmuş esnemişti şaşırdım nese sonra düzeldi anlayamadım neden...bendede solo vardı biliyosun ama öle bişi olmamıştı...

bi sürü haber getirmişsin bize canım :1hug:
hazellerin kahverengi durmasına üzüldüm canım ya hani açık kahve bile mi olmadı sarı-kahve de mi olmadı :çok üzgünüm:
fantasy light hazelle aynı renkmiş demek...hmmm haresi görünüyomuydu canım...fantasy olanına da bakabilirim ileride..

fantasy line açık yeşili de ben denediğimde hiç ama hiç belli olmadı en ufak şekilde...lens var yok anlamadım bile..
canım valla ben de bilemiycem belki orada çok ovulmuştur ne biliym anlamadım :uhm: ama solocare durdukça esnetti benim lensleri..şimdi sorun olmayabilir durdukça oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…